Ticarete atılma olumlu olumsuz yanları.

Bursada bebek eşyası ve şal çok var, bahsettiğim bölgelerden toptan alınabilir. Yakın çevreniz okey ama akşam sabah şal almaz kimse ,bir yerden sonra almazlar. En güzeli yazlık yerlerde ufak dükkanlar oluyor üç kuruş kiraya tutup çalışmaya devam edebilirsiniz. Ben Bursalı olduğum için buradan örnek verebiliyorum,Kumla, Kurşunlu gibi yazlık yerlerde iş yaparak araba alan tanıdıklarım var. Pazarlara çıkabilirsiniz hafta sonları. Hatta eşinizle beraber de yapabilirsiniz.
Telefon üzerinden fiyat alabileceğim yerler varmı ? Bana acaba şurası şu isim diyebileceğğiniz ?

Bizim bir arkadaş böyle başladı evlere gidip yetenekli kızdı.
Şuan paraya para demiyor.
En çok para bu işte.
Kendim yapıyorum beğeniyorlar tabi daha fazla malzemeyle eğitimde daha iyi olucaktır. Kuaförler normal yapıp 1000 alıyorsa ben daha iyi yapıp 500 alırım gibi. Evlere gitmek riskki sadece yanında arkadaş olmalı.

Kendim yapıyorum beğeniyorlar tabi daha fazla malzemeyle eğitimde daha iyi olucaktır. Kuaförler normal yapıp 1000 alıyorsa ben daha iyi yapıp 500 alırım gibi. Evlere gitmek riskki sadece yanında arkadaş olmalı.
Benim dediğim kadin kayınpederi getiriyordu yakınlarda araba ile bekliyordu ilk zamanlar.
Şimdi dükkan açtı oo neler sahip nelere.
Ağzım açık kaldı ben gariban memur olarak 😁
Şuan bayağı profesyonel oldu.
Herseyin riski var hayatta.
İlk zamanlar biri eve yakın bir yerde bekleyebilir.
Tutarsa yürür gidersiniz.
Bazısı da evin bir bölümünü ayarlıyor oraya geliyor insanlar.

Selam kızlar nasılsınız ? Çok fazla kişiye hitap etmem açısından size birşey danışmak istiyorum. Uzatmadan konuya girecek olursak eşimle ticarete atılmak istiyorum. Kendisi bu konularda yetenekli ona güveniyorum hepte dile getirsede malum ülke durumdan cesaret edemedik.
Sürekli başkalarının yanında çalışma iş stresi oldukça hayatımızı etkiliyor. Tahammül seviyemiz azaldı en azından eşlerden biri kendi işini yaparsa daha rahat olur diye düşünüyoruz.
Şöyle bir düşüncemiz oluştu eşimle. Sosyal medya üzerinden satış yapmak. Ben tesettürlüyüm şal takı çanta aksesuar tarzı satış yapmak aklıma geldi. Toptan 30 liraya alıp 100 liraya satmak gibi. Kıyafet olmadığı için geri dönüşü az olucaktır. Ben kullanabilirim bilgisayarımız mevcut aynı zamanda zevkim şal seçimlerin iyidir. Lakin tabi fenomen değiliz takipçimiz yok nasıl olur olur mu inanın bilemiyorum. Eşimin bu tarz düşüncelerine destek olmak amaçlıda fikir alışverişi yapıyoruz kestirip atmıyorum.
Aslında daha önce satış temsilciğini yaptım bu alana yatkınım ama dükkan açıp girmek riskli olur kira derken batma ihtimalimiz var. Bu şekilde ürünler en fazla elimizde kalır.
Şöyle bir düşüncem var kumaş alıp gerçi nerde uyguna var bilemiyorum. Kumaşı alıp kendim şal olarak nereye yaptırabilirim ? Böylemi daha uyguna olur yoksa direk uygun şal alıp satmak mı ? Yoksa bu sektör komple risklimidir ? Fikirlerinizi merak ediyorum.
Benim eşimde ticaretle ilgileniyor 30 senedir ticaretle ilgilenir .ticarette evet para var ama o isi cok iyi bilmen lazim eşim 2004 yilinda cok paralar kazaniyordu ve durumumuz harikaydi ama artik o zamanda degiliz şuan mesela iş yok piyasa durgun tekstil durgun şuan

Hatta aklıma bir anım geldi onu anlatayım.
Ben evlenirken dugun zamanı böyle kına için saç işinde bir yer ayarlayamadim zamandan dolayi.
Neyse ilk defa bu onlineden bunu evde yapanları gördüm baktım onlar da dolu.
Sonra bir kadın buldum evinin bir bölümünü böyle ayarlamış.
Neyse yorumlarda fena değil gittim aman Allahım 😁
Kadının evinde kucuk bebeği var.
Daha altı aylık felan.
Allahtan kardeşimi de götürdüm kadın çok sakin diye yanında kimseyi birakmamis çocuk o gün coştu 🤗
Allah'tan kardesim vardı da bebeğe o pispisladi biraz😁
Sakın böyle hata yapma kardeşim yol boyu bana küfür etti.
Nasıl buluyorsun böylelerini diye hahahah😁
Değişik bir anı olmuştu bana😁😁😁

Selam kızlar nasılsınız ? Çok fazla kişiye hitap etmem açısından size birşey danışmak istiyorum. Uzatmadan konuya girecek olursak eşimle ticarete atılmak istiyorum. Kendisi bu konularda yetenekli ona güveniyorum hepte dile getirsede malum ülke durumdan cesaret edemedik.
Sürekli başkalarının yanında çalışma iş stresi oldukça hayatımızı etkiliyor. Tahammül seviyemiz azaldı en azından eşlerden biri kendi işini yaparsa daha rahat olur diye düşünüyoruz.
Şöyle bir düşüncemiz oluştu eşimle. Sosyal medya üzerinden satış yapmak. Ben tesettürlüyüm şal takı çanta aksesuar tarzı satış yapmak aklıma geldi. Toptan 30 liraya alıp 100 liraya satmak gibi. Kıyafet olmadığı için geri dönüşü az olucaktır. Ben kullanabilirim bilgisayarımız mevcut aynı zamanda zevkim şal seçimlerin iyidir. Lakin tabi fenomen değiliz takipçimiz yok nasıl olur olur mu inanın bilemiyorum. Eşimin bu tarz düşüncelerine destek olmak amaçlıda fikir alışverişi yapıyoruz kestirip atmıyorum.
Aslında daha önce satış temsilciğini yaptım bu alana yatkınım ama dükkan açıp girmek riskli olur kira derken batma ihtimalimiz var. Bu şekilde ürünler en fazla elimizde kalır.
Şöyle bir düşüncem var kumaş alıp gerçi nerde uyguna var bilemiyorum. Kumaşı alıp kendim şal olarak nereye yaptırabilirim ? Böylemi daha uyguna olur yoksa direk uygun şal alıp satmak mı ? Yoksa bu sektör komple risklimidir ? Fikirlerinizi merak ediyorum.
Selamlar, bence online satış yapacaksanız yurt dışı piyasasını da inceleyin. Etsy diye bir site var, kaç yıllık inşaat mühendisi arkadaşım işini bıraktı, bijüteri, çelik takı vs satan bir arkadaşıyla ortak oldu, işleri ilerlettiler şimdi altın da satıyorlar ve maşallah çok iyi işleri uzun zamandır. Amerika çok kullanıyor bu siteyi.
Yani TL'den mal edip dolar kazanıyor. Şu an bu ülkede yapılacak en mantıklı şey. Bi araştırın derim.

Bu arada biz de özel sektörde çok bunalıp işimize ait bilgi birikimimizle kendi işimizi kurduk eşimle 5 yıl önce. Buna tam ticaret denemez, sermayemiz birer bilgisayardı çünkü :) Ama cesaret isteyen bir şeydi ve çok şükür bu zamana kadar iyi gittik. 1 çalışanımız var, şimdi 2. çalışanı da almayı düşünüyoruz.
Demem o ki niyetine girip çok çalışmak lazım, sektör ne olursa olsun. Şu an özel sektörde çalıştığımızın kaç katını çalışıyoruz kim bilir ama işte dokunmuyor insana kendi işi olunca.
Piyasayı iyi araştırın, kapı kapı gezin, gerekirse bu alanda satış yapan insanları bulun fikir sorun illa ki dürüst insanlar çıkacaktır karşınıza. Ha bir de etrafın gazına gelmeyin, vay biz varız alırız ederiz gibi :) Size gerçekten yol göstereceğini düşündüğünüz kişilerle fikrinizi paylaşın :)

Kolaylıklar, sevgiler 🌸

Benim dediğim kadin kayınpederi getiriyordu yakınlarda araba ile bekliyordu ilk zamanlar.
Şimdi dükkan açtı oo neler sahip nelere.
Ağzım açık kaldı ben gariban memur olarak 😁
Şuan bayağı profesyonel oldu.
Herseyin riski var hayatta.
İlk zamanlar biri eve yakın bir yerde bekleyebilir.
Tutarsa yürür gidersiniz.
Bazısı da evin bir bölümünü ayarlıyor oraya geliyor insanlar.
Teşekkür ediyorum. Hakkımızda hayırlısı olsun. Normalde sağlıkçıyım. Belkide kpss girer memur olurum. Hayat sağlıkla yaşayıp mutlu olabileceğimiz işler nasip etsin🥰

Hatta aklıma bir anım geldi onu anlatayım.
Ben evlenirken dugun zamanı böyle kına için saç işinde bir yer ayarlayamadim zamandan dolayi.
Neyse ilk defa bu onlineden bunu evde yapanları gördüm baktım onlar da dolu.
Sonra bir kadın buldum evinin bir bölümünü böyle ayarlamış.
Neyse yorumlarda fena değil gittim aman Allahım 😁
Kadının evinde kucuk bebeği var.
Daha altı aylık felan.
Allahtan kardeşimi de götürdüm kadın çok sakin diye yanında kimseyi birakmamis çocuk o gün coştu 🤗
Allah'tan kardesim vardı da bebeğe o pispisladi biraz😁
Sakın böyle hata yapma kardeşim yol boyu bana küfür etti.
Nasıl buluyorsun böylelerini diye hahahah😁
Değişik bir anı olmuştu bana😁😁😁
Ya kıyamam hahahaha🤣🤣 bu arada makyajda cidden iyiyimdir. İfşa olmamak için atmıyım şimdi. Şuanlık malzemelerimle iyi kuaförlere taş çıkartırım mütevazi olamayacağım. Belki evlere makyaja giderim ama ondada çok iyi yapmam lazım gelinlerin saldırısına uğramak istemem her işin uzmanlığı var. Eğitim lazım takma kirpik takmak vs vs.

Hayırlısı olur inşallah hakkınızda ama ben mesela Instagram sayfasına güvenip bir şey almam. Bana hiç biri güven vermiyor. X kişisi oradan aldı memnun kaldı mantığı ile gene almam. Benim gibiler varsa haber vereyim dedim😆
Aslında en güzeli dükkan açmak ama o da bu şartlar da çok riskli.
Kız niye güvenmiyorsunuz benden alın🤣

Selamlar, bence online satış yapacaksanız yurt dışı piyasasını da inceleyin. Etsy diye bir site var, kaç yıllık inşaat mühendisi arkadaşım işini bıraktı, bijüteri, çelik takı vs satan bir arkadaşıyla ortak oldu, işleri ilerlettiler şimdi altın da satıyorlar ve maşallah çok iyi işleri uzun zamandır. Amerika çok kullanıyor bu siteyi.
Yani TL'den mal edip dolar kazanıyor. Şu an bu ülkede yapılacak en mantıklı şey. Bi araştırın derim.

Bu arada biz de özel sektörde çok bunalıp işimize ait bilgi birikimimizle kendi işimizi kurduk eşimle 5 yıl önce. Buna tam ticaret denemez, sermayemiz birer bilgisayardı çünkü :) Ama cesaret isteyen bir şeydi ve çok şükür bu zamana kadar iyi gittik. 1 çalışanımız var, şimdi 2. çalışanı da almayı düşünüyoruz.
Demem o ki niyetine girip çok çalışmak lazım, sektör ne olursa olsun. Şu an özel sektörde çalıştığımızın kaç katını çalışıyoruz kim bilir ama işte dokunmuyor insana kendi işi olunca.
Piyasayı iyi araştırın, kapı kapı gezin, gerekirse bu alanda satış yapan insanları bulun fikir sorun illa ki dürüst insanlar çıkacaktır karşınıza. Ha bir de etrafın gazına gelmeyin, vay biz varız alırız ederiz gibi :) Size gerçekten yol göstereceğini düşündüğünüz kişilerle fikrinizi paylaşın :)

Kolaylıklar, sevgiler 🌸
Ya çok tatlısınız. Siteye baktım fakat pek anlamadım araştırmak lazım. Eşimle bizde düşünüyoruz bulamadık her an köye hayvancılık yapmaya gidebilir. Siz ne işinize girdiniz Rabbim bol kazanç versin🌸

Enflasyon ortamında yeni iş atılımı büyük risk ve işi bilenler ztn önermez
Hele tam anlamıyla sizin yapmayacağınız bir işte kazanma ihtimaliniz çok düşük. Bu sefer 30 a alırsınız 40 a satarsınız kabul ama 2. Ye 50 ye alırsınız nasıl olacak? Ederi 40 olan birseyi 50 olacak diye şimdiden 50 ye satmak Enflasyonu ztn etkiler kısır döngüye girersiniz. Rakamları örnek verdim aradaki farklar daha açık olacak ama şu ortamda önümüz kış iken çok riskli

Önce toptancıları bulmanız lazım, İstanbul'da Merter Yeşilyurt vs. civarında çok varlar diye biliyorum eğer değişmediyse. İstanbul'da olmanız büyük avantaj çünkü tekstilin kalbi orası. Önce güzel şalları çantaları vs. bulup biraz numune satın alıp bi sayfa açın, sonra geri dönüş ve sipariş aldıkça tutan modelleri diktirmeye veya stoklu almaya başlarsınız ama direkt dikim işine girmeyin, riskli. Malların elinizde kalma ihtimali her zaman var. Sadece eş dostla da olmuyor bu arada, sadece 1 bilemedin 2 kez alışveriş yapıyorlar. Sürekli alacak halleri yok. Hatta onu bile almıyorlar ya da resmen bedava fiyatına bekliyorlar. Eşe dosta güvenip reelde veya sanalda butik açan herkes max. 3 ayda kapatıyor. İlk etapta bolca model koyun, Arkadaşlarınıza biraz yorum yazdırın (tüm satışçılar böyle yapıyor yapacak bişey yok) Bunlar aklıma geldi, tutturan çok güzel tutturuyor yukarıda bi arkadaş yazlığımı aldım demiş inanın abartmıyor ama batan da çabucak batıyor ilginç bi iş instagram satıcılığı.

Ya çok tatlısınız. Siteye baktım fakat pek anlamadım araştırmak lazım. Eşimle bizde düşünüyoruz bulamadık her an köye hayvancılık yapmaya gidebilir. Siz ne işinize girdiniz Rabbim bol kazanç versin🌸
Evet bazı forumlarda anlatanlar var uzun uzun, ekşi sözlükte filan da yazılıp çizilmiştir kesin bir bakın.
Hayvancılık da mantıklı, gerçi şu durumda hayvancılık eskisi gibi rağbet görmüyor sanıyorum. İşte iş kolu neyse piyasası iyi araştırılmalı her türlü :)
Biz mühendisiz, kendi alanımızda proje ofisi açtık. İstanbul'dan tersine göç ettik hem de :) Ben sabit gelirimiz olsun diye bir süre kendi işimde çalışmaya devam ettim, sonra ayrıldım oradan da.
28 yaşındaydık o zaman, epey teşvik de vardı. Kosgeb değil ama genç girişmci vs, vergiden muafiyet gibi şeylerden faydalandık. Ben hemen işimden ayrılmış olsaydım benim üstüme kuracaktık o zaman kadın girişimci destekleri de farklı oluyordu. Onlara da iyice bir bakın.

Kumaş işine girerseniz uygun olmaz bence daha külfetli olur küçük bir atölyeyle konuşun yine de fiyat alın sonra gidin merterden fiyat alın hesabı büyütmek için de r10 da fenomenlerin çekilişleri uygun fiyata açılıyor oraya katılırsınız büyür zamanla

Online satışlar da eğer bir satış sayfası üzerinden yapacaksanız komisyonlar cidden yüksek.oluyor. kargo ücretleri de azımsanamayacak boyutta. Üstelik o tarz sitelerde iade almama gibi bir durum söz konusu olmuyor. İade kargo masrafı falan derken iyiden maliyet yukseliyor.

Bizim tuhafiye dükkanımız vardı. Öyle insanlar var ki aldığı ipin içini örüp iade eden. Ya da bu bana olmadı diyip bir gün önce düğünde giydiği kıyafeti iade eden. Bunu birabir satın alan müşteri yapıyordu. Online da ne dolaplar donuyordur. Bunları goze alarak girin ise. Bir de aldığınız toptancı falan da çok önemli , aynı üründen 1000 tane alanla , 500 tane alana aynı fiyatı vermezler. Dolayısıyla aynı ürünü daha pahaliya satmak zorunda kalırsın bu da müşteri kaybı demek
Online alışverişte zaten iade almama gibi bir şansları yok. 14 gün iade hakkı var. ( belirli ürünler hariç)

X