Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

1) Bu hareketlerin bazılarının regl döneminde yapılmaması gerektiği söyleniyo. Hareketleri aksatırsak olmaz ki. Nasıl yapıcaz?

2) Benim tiroidler fazla çalışıyo. Bu hareketler tiroidi dengeler mi çalıştırır mı?

Regl dönemi için 2. ve 4. hareketlerin yerine yapabileceğin ek hareketler var. Tiroidi dengeler diye biliyorum ama kitabı tekrar okuyup bununla ilgili bir bilgi görürsem yazarım.
2. ve 4. hareketlerin yerine yapabileceğin hareketleri birazdan ekleyip yazacağım. :)

Regl döneminde 2. hareket yerine yapabileceğiniz hareket.

Bacaklarınız öne doğru uzatılmış bir şekilde yere uzanın ve dirseklerinize dayanarak başınız ile omuzlarınızı yukarıda tutun. Kollarınızın dirsek ile bilek arasında kalan kısımları yerde döz olarak dursun ve avuç içleriniz yere baksın.
Her iki bacağınızı da yerden 15 cm. kadar kaldırırken soluk alın. Bacaklarınızın mümkün olduğu kadar düz olmasına gayret ederek eğer yapabilirseniz onları 10 ile 20 saniye arasında havada tutun. Bunum yaparken normal şekilde soluk alıp verin. Gözleriniz açık olsun ve ayaklarınızın parmak uçlarına bakın.
Bacaklarınızı yere indirip başlangıc pozisyonuna getirirken soluğunuzu verin. Dinlenin.

Regl döneminde 4. hareket yerine yapabileceğiniz hareket. Tabii bu hareket sadece regl dönemine özel değil . Başka rahatsızlığı olanlarda bu şekilde yapabilir.

Köprü hareketi
Kollarınız iki yanınızda olacak şekilde sırtüstü yere uzanın, avuç içleriniz yere baksın. Bacaklarınızı dizlerinizden bükün ve ayaklarınızı yerde poponuza yakın bir şekilde yerleştirin.
Leğen kemiğinizi yavaşça yerden 10-15 cm. Kaldırırken soluk alın.
Kendinizi yavaşça bırakıp, leğen kemiğinizi başlangıçtaki pozisyonuna getirirken soluğunuzu verin.

Çok teşekkürler canım

aslında o kitabı bende okumuştum.. o dönem yaptım hatta kilo vermeme felan faydası olmuştu ve dinç hissetmiştim kendimi .. bu aralarda yapmaya tekrar başlasam mı diye düşünüyordum.. şimdi tam zamanı sanırım başlayım artık..hatırlattığınız için teşekkürler..

vucudunuzdaki olumlu değişiklikleri detaylı yazarmısınız teşekkürler :)

vucudunuzdaki olumlu değişiklikleri detaylı yazarmısınız teşekkürler :)

Ben çok ama çok kısa bi süre düzenli bir şekilde yaptım ve sabah uyanma zorluğu çeken ben kolaylıkla uyanmaya başladım. Gün içinde esnemekten ağzım ayrılırdı ama hareketleri yaptıktan sonra çok daha dinç hissettim. Hatta baya da şaşırdım yani normalde ben çok düzenli olmasa da spor yapan biriydim. Hiç bu kadar etki etmemişti.

Daha sonra sınav dönemi başladı ve bıraktım. Sanırım baya büyük bi hata yaptım. Çünkü hareketleri hem çok kısa süre yapmıştım hem de yeni yeni dinç olmaya başlamıştım. Bırakınca etki de kayboldu. Etkinin kaybolmasının nedeni de çok kısa süre yapmış olmam. Uzun ve düzenli şekilde yapmam lazım ki etkisi hep sürsün.

Size tavsiyem başlayacaksanız bu hareketlere kesin başlayın. Ve hiç aksatmayın. Yani aslında basitmiş gibi gözüküyor. Vücudun dinç olması gözardı edilebiliyor. Ama aslında çok önemli. Hareketleri düzenli bi şekilde yaparsanız en azından kendinizi dinç hissedeceğinize eminim Ki daha pek çok faydası var ben en azından diyorum. Ayy ne çok konuştum

Yaklaşık 3 haftadır 21 tekrardayim :) kesinlikle daha sakinim eskisinden ve grip bile oldurmadi daha, normalde bu havayı boş geçtiğim görülmemiştir, Tibet'e saydım bunu da :)

Hareketlere devam ediyormusunuz. Gelişmeleri paylaşırsanız sevinirim. Bende 21 tekrarın 2. haftasına geçtim. Şu an pek birşey farkedemedim. Şu aralar idrarda kötü koku olmaya başladı. (Sürekli olmuyor koku). Bilgisayar başında oturmaktan sırt ağrım ve boynumda ağrı vardı. Özellikle boynumu hareketleri yaparken acıyordu. Biraz düzeldi, önceki gibi değil ama var hala, dik oturamıyorum çünkü. Başlarda etkisini görmeyip daha sonra görenler varsa yazabilirlermi? :)

Son düzenleme:
Kitaptan bir yazıyı paylaşma istedim. :)
"İlk başlarda şüpheciydim ancak üç ay içinde son derece hımbıl olan bedenimim adalelenmeye başladığını ve 7 kilo verdiğimi farkettim. Eşim ise aşırı zayıftı ve çalışmaları uygulamaya başladıktan sonra 4 kilo aldı; şimdi kendisini harika hissediyor."
Dr. B. S. Mell, Jackson, Los Angeles

İkinci Ayin Sağlığa Yararları
İkinci Ayin'in tiroit bezi, böbreküstü bezleri, böbrekler, sindirim organları ve prostat ile rahmi de içine alacak şekilde cinsel organlar ve bezler üzerinde onarıcı bir etkisi vardır.
Üçüncü Ayinde tiroit bezlerini, böbreküstü bezlerini, böbrekleri, tüm sindirim sistemi organlarını ve prostat rahmini de içine alacak şekilde cinsel organları ve bezleri gençleştirir.
Dördüncü ayin ve beşinci ayininde tiroit bezleri üzerinde olumlu etkisi olduğunu yazıyor. :)

Son düzenleme:

Teşekkürler canım benim

Bugün birinci hareketi yaparken yere devriliyordum. :) Parmaklarıma odaklanmama rağmen yapamadım, yarım kaldı. Galiba gece uyumamanın etkisi.

Artık kimse yapmıyormu, kimse yararlarını yazmıyor.

Merhaba,

Ben uyguluyorum, aslında bu hafta 9 tekrara geçmeliydim ancak ilerlemiş bel fıtığı nedeniyle kendimi zorlamamak için bu hafta da 7 de kaldım. Gözlemlediğim etkiler sadece cildim üzerinde oldu. Cildim parlıyor ve çok iyi durumda. Bunun dışında şu ana kadar herhangi bir etki gözlemlemedim. Ama kesinlikle devam ettirmeyi düşünüyorum. Yeni gelişmeler olursa yazarım.

Herkese sevgiler.

Teşekkürler. Bende de bir gelişme olsa yazacağım ama şu an hiçbir gelişme yok diye düşünüyorum yada ben farkedemiyorum. 13 haftam oldu galiba. 25 mayısta başladım. Hiç aksatmadım. Sadece regl döneminin ilk 3 günü 2. ve 3. hareketler yerine, daha önceki paylaştığım sayfalardaki ek ısınma egzersizlerini yaptım.

Hareketleri yaparken yavaş, derin ve eşit bir şekilde soluk alıp vermeye gayret edin. Soluk alıp vermenin kalitesi ile Beş Ayin'in sunduğu yararlar arasında doğrudan bir bağlantı vardır. Çoğu insan akciğer kapasitesinin yalnızca üçte ikisini kullanır. Derin soluk alıp verme, kirli havanın temiz hava ile yer değiştirmesine ve kan dolaşımına daha fazla oksijen alınmasına olanak sağlayarak akciğerleri temizler. Oksijeni bol olan kan, hücreyi yeniden canlandırır ve enerji verir. Daha yavaş soluk alıp verme, aynı zamanda kalbin pompalama yeteneğini en iyi duruma getirir, bu nedenle dolaşım daha iyi olur; sonucunda ise oksijeni bol kan, bedendeki her bir hücreye daha etkili bir şekilde taşınır.

Kitaptan alıntıdır. Arada önemli bulduğum noktaları paylaşacağım.
Bu arada aklıma geldi, zayıflamışım. Galiba ramazandan dolayı olan birşey ama yinede katkısı olmuştur. :)

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…