Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

bugün 3tekrar yapınca eksik hissetim kendimi =)
bu haftanın geçmesini 4gözle bekliyorum..=)

Bu da mı egzersizlerin etkisi acaba yanlış mesajı alıntılamışım.

Son düzenleme:

a a a ben de bunu okuyunca sigaraya olan etkisini fark ettim. tabi yaa. bugün ben de sabah saatlerinde aralıklarla 2 tane içtim ve 11den beri canım da istemiyor. zaten bu egzersizlere başladığımdan beri sigarayı yakıyorum sigaranın yarısından sonra hele hiç içemiyorum mide bulantısı gibi birşey oluyor.
kısa sürede bu etkisini gördükten sonra hiç aksatmadan devam edeceğim.
Sana da çok teşekkür ederim yazdıkların sayesinde farkına vardım. Ben canım istemiyor demek ki diye düşünüyordum. üstünde bile durmamıştım.

Son düzenleme:

evet tibet etkisi resmen...dün 6 tekrar yaptım çünkü ilki içime sinmedi
bugün 3tekrara geçtim Ama dünün etkileri az geçti gibi...bu hafta bi bitse...
siz kaç tekrardasınız?

evet tibet etkisi resmen...dün 6 tekrar yaptım çünkü ilki içime sinmedi
bugün 3tekrara geçtim Ama dünün etkileri az geçti gibi...bu hafta bi bitse...
siz kaç tekrardasınız?

3 tekrardayım. Benim daha 5. günüm.
Şimdi herşeyi buna yorar oldum. Başladığımdan beri müthiş bir duygusallık ve ağlama isteği var. Dün bilmem kaçıncı defa Babam ve Oğlum'u izledim. Daha önce bu filmi izlerken hiç ağlamadığım kadar ağladım. Bir de öyle böyle değil hıçkıra hıçkıra, içimi çeke çeke öyle ki sabah şiş gözlerle uyandım. Bu kadar duygusallık ve ağlaklık yine bu egzersizlerden mi acep?

evet kesinlikle egzersizlerden..bi nevi duygu boşalması yaşıyorsunuz ....

ki yerine sağlıklı ve pozitif duygular yer alsın diye...kesinlikle doğru yoldasınız..

bend ebu durum olmadı ama bilemedimmm :44::44:

ne güzel üçümüzde tescilledikkk inşallah tamamen bırakırsınız kızlarr ben bıraktım kurtuldum çok zorlanacağımı sanıyordum fakat tibet sayesinde demekki canım istemiyor

ben zaten en ufak birşeyde bile duygulanıp ağlarım. Bu da beni ruhsal olarak çok yorar. Ama bu defa ruhsal yorgunluk değil de rahatlama hissediyorum. Mesela bugün 5 yaşındaki yiğenim bize geldi. apartmandaki küçük çocuklar bahçede oynamak için yiğenimi çağırmaya geldi. Bende "aman benim yiğenim büyümüş de arkadaşları onu çağırırmış" diye yine bi ağlama. Tibet etkisi midir bilmiyorum.

Sigara meselesi de bugünkü üçüncü sigaramı içtim az önce. Canım çok istemiyordu ama yoksunluk hissettim onun için yaktım. Hiçbir zevk alamadım.

çok ilginç hakikatennn duygusallığın tavan yaptı demekki tibet sayesinde kişiden kişiye etkileri değişebiliyor

Etkilerini ne güzel anlatmışsın.Okuyunca bende neler oluyor diye düşünmeye başladım.Güzel etkiler her gün daha artar inşallah.

Kıyamam ama bu şekilde ağlamak güzldir.İnsanı yorar ama sanki bütün gerginlik sıfırlanır.

Benim boynumda ve solt tarafımda hep ağrı olur ve bazen çok şiddetlenirdi.Her sabah eşim ovmadan güne başlamazdım.Şükür bu artık kalmadı.İki üç sivilce yüzümde çıktı.Ben tibetten itibaren durgun, ağlamaklı,her şeye karşı isteksiz bir hale girdim.Oturup hiç bir şey yapmak istemiyorum.5 hareketi yaptıktan sonra enerji patlaması oluyor ama iki,üç saat sonra elimi kaldıracak istek içimde kalmıyor.

Bugün sadece belimin sol tarafı ağrıdı sabahda ağrı ile kalkmıştım.Biraz ayakta kalınca bacaga ağrı vurmaya başladı.İnşalllah sabah geçer.

Bugün ikinci haftam sayı beş.

sanırım bu etkileri haftaya hissetmeye başlArım yine ..çünkü bugün 3tekrara başladım ve büyü bozuldu =)
ama sakinliğim ve vurdumduymazlığım devam ediyor =)
fakat o zihnin durması olayı varya ..o çok değişik bir duygu ya
bi ara osho okuyordum...sürekli meditasyon ve zihni susturmaktan basediliyor
bana çok saçma geliyordu zihin nasıl dururki farkkndalık devam ederken...
müthiş bir duygu...

kızlar ...günaydın...
size birşey anlatmak istiyorum...bu sabahki rüyalarla ilgili...
benim birtane çocukluk arkadaşım vardı faka annesi benden pek haz almazdı ,sevmezdi beni
bana karşı enerjisi öyle kötüydü ki çocukluğumda bu yaşa gelmeme rağmen yinede
yılda 3kere falan rüyamda kabusum olurdu..
kadın bu sabah rüyamda resmen ilk defa insan muammelesi yaptı ya =)
diğer rüyamda ise yine çocukluğmda/ergenliğimde çok iyi arkadaş olduğum bir erkek vardı
sonra bana fena aşık olmuştu tabi ben ışık hıxıyla uzaklaşmıştım ondan...çok da şaşırmıştım
işte bugün rüyamda ona başka bir kız ayarladım...başkasını sevmeye yardım ettim...
resmen bir hesaplaşma negatif geçmişten arınma yaşadım ...

Çok güldüm ya en azından kadın kabusun olmaktan çıkmış.Sen maşallah güzeller etkiler görüyorsun.Ben ikinci haftaya başladım bugün baş dönmesi ve mide bulantısı var.

Çok güldüm ya en azından kadın kabusun olmaktan çıkmış.Sen maşallah güzeller etkiler görüyorsun.Ben ikinci haftaya başladım bugün baş dönmesi ve mide bulantısı var.

bir etkisi daha var ama ona iyice olmadan söylemiyim...
biraz bünye meselesi sanırım
ruhsal açıdan fazla fazla yıprandım ben ...ve son 1yıldır bedenime de yansıyordu
çabuk etki bu yüzden ...yani bence siz sevinmelisiniz ...bedeniniz belki de onarmaya değil
geleceğe karşı korunma oluşturuyor...benim ki ise onarım yapıyor =)

İmrendim bu hisse, doğruya doğru..
Benim de kafam bi boşalsa.. bi daha da hiç dolmasa..
adımı falan unutsam..

herkese hayırlı pazarlar...dün 13 tekrara gectım. iyiy gidiyor şimdilik..teşekkürler püsküüt cevabın için...

hızır gibisin püsküütüm çok güzel ulmuş derlemen ellerine sağlık cnm

Sana da Mutlu Mutlu Pazarlar Olsun
umarım alışırım ama ilk güne göre biraz daha rahat yapıyorum.
Her geçen gün çok daha rahat yapmaya başlayacaksın..

Dize getireceğim bedenimi. Kul köle yapacağım :)
ben de kendimi esnek bilirdim. İlk gün eklemlerimden kıtır kıtır sesler geliyordu. Allah'tan ki Kilo problemim falan yok.

bugün başladım bende ..müthiş bir sağlık hissi yaşadım
kesinlikle yabana atılacak hareketler değil
ama sanırım 6tane yap tım ilk yaptığım içime sinmedi
birdaha yaptım..
Daha çok yapmak önerilmiyor aklında olsun..
Her hafta 2 arttır diye ya misal.. zorlanıyosan 1 arttırabilir ya da hazır olana kadar arttırmayabilirsin ama 3 arttıramıyosun..
O yüzde yavaş yavaş içine sine sine yap, ama sayıyı aşmamaya özen göster..

ben geçen hafta kurtuldum şu sigaradan darısı başına bitanemm evet 3 x 5 ile başlanıyor ve her hafta 2 artıyor cnmm
Tebrikler sweetcim..

İlginç.. Bende hiç olmayan bi etki daha..

Ne güzel etkiler bunlar..

Al biri daha.. Kızlar müthişsiniz ya..

Hah nihayet bende de olan bi etki.. Benim de sırt ve omuz ağrılarım olurdu.. eskiden.. çok eskiden... ne zaman.. tibat yogasından önce..

Sen bu paylaşımlarında tibet yogasının manevi etkilerini anlatan bir arkadaşımız oldun, ne güzel oldu..
Rüya deyince hatırladım.. Benim eşim hiç rüya görmezdi, ya da görürdü hatırlamazdı vs.. Tibet yogasından sonra rüya görmeye başladı..

Haklısın.. ben de kişiden kişiye, deneyime, yaşam türüne bağlı olarak değişiyor etkileri..

Hayatımda çok az şey oldu "iyi ki" dediğim.. tibet yogası da bu nadir "iyi ki" lerden biri..

Vertigo hastalığı nedeniyle 1.haretle problemi olan arkadaşımız gulfuren miydi.. emin olamadım adından.. kusura bakılmasın lütfen..
1. hareketin detaylı anlatım ve sağlık uyarılarının fotoğraflarını çektim, paylaşacağım şimdi..

Kaynak: Tibet'in Gençlik Pınarı / İkinci Kitap - Peter Kelder

Püsküüt çok teşekkür ediyorum.Beş tekrara başladım bugün.Çok yavaş yaptım.Hareketler bittikten sonrada hafif baş dönmem ve buna bağlı mide bulantısı yaşadım.Yarın da aynı etki olursa birinci hareketi bırakacağım.Gönderilerde de zorlanırsanız veya rahatsızlığınız varsa yapmayın diyor.Baş dönmesi için ilaç kullanıyorum.Üç tekrar ile devam edeceğim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…