The secret sır çekim yasası

:) dun aklımdan bırşey geldı eve geldıgımde eşim o aklımdan gecenı yapmıştı ve dedım kı; Allahtan başka bırşey dılesem olacakmış, o an dılek anımdı, kaçırdım dedım. ben bu çekıme ınanıyorum zaten. sevgıler.

İşte o dilediğin anda demek gercekten ıcınden gecırerek dıleyerek demıssın de zaten o yuzden olmus, ah bı cıtır ekmek olsa da yesem
dindonnn cıtır ekmek geldı bıle, secrette denılen şu ki; ısteklerınız zaman alır bazen, zaman alması da ıyı bır seydır hemen örnegı verılıyor fil hayal edıyorsun zınk yanında fil bıtıyor, bundan daha ıyısı olabılır
your wish is my command, yani demektır kı ıstegın benım ıcın emirdir, tamamen aleaddinin sihirli lambasından cıkancin gıbı işte aslında istekler sınırsızdır buna ınanmamaya calısan düşünceyı yıkmalıyız, bahsettıgın

:nazar:

:) tıcarı kıtaptır .

kıtap tıcarıdır olayında da evet tıcarı tabı onlar da kazanıyor ama zaten yıllardır herkes bundan kazanmıs

Hayal etmek her şeydir. O, gelecekte yaşayanacakların ön gösterimidir.
Albert Einstein

Yaşam boyu, kendi evreninizi kendiniz yaratırsınız.
Winston Churchill

Yaşadıklarımız düşündüklerimizin sonucudur. Buddha

Siz neye hazırsanız, o da sizin için hazırdır.

yawrııımmm 80 derece kolanyammm benım. hepımız aynı dılı konuşuyoruz bende sıze katılıyorum, istemekle başarmanın yarısıdır ama kesın olacak dıye bırşey olamaz. ölecegımız gun bıle yazılı, kaderden otesı olamazzz... :))) bana göre tabi.

alkisalkisalkis
herkes birşeye ınanmak ıster, genelde yurtdışında yaşayan ataistler secrete ınanıyor. bırşeye ınanmak zorundalar bunu bulmuşlar. ben 20 yıldır hergece ALLAHıma el açıp dua edip dıleklerımı sunuyorum. Hiçbir gun benı gerı çevırmedı. ınanmak guzeldır, ama secret çok saçma arkadaşlar. okudum, izledım ınanmadım. birşey kaderınde yazılı ıse olur,çagırmakla gelmez o işler. yıne de sızı kırmak ıstemem

ızlerken şunu duşundum, 7 göbek gecekonduda yaşamış, hıçbır zaman zengın olmamış adam hıç mi çagırmamıştır parayı? hep mi umutsuz oldu sıze, fakırın ekmegı umudu,bu nedenle bana saçma geldı. zaten hep maddı şeylerı anlatıyor kıtapta. secret yapan 3 arkadaşım vardı, üçüde çocuk işiymiş gercekten dedı. hıçbırının dılegı olmadı. ama tekrar söyluyorum tamamen yanılıyor da olabılırım, şu an ki fıkrım bu. sevgıler
alkisalkisalkisopuyorumnanaktan

herkes birşeye ınanmak ıster, genelde yurtdışında yaşayan ataistler secrete ınanıyor. bırşeye ınanmak zorundalar bunu bulmuşlar. ben 20 yıldır hergece ALLAHıma el açıp dua edip dıleklerımı sunuyorum. Hiçbir gun benı gerı çevırmedı. ınanmak guzeldır, ama secret çok saçma arkadaşlar. okudum, izledım ınanmadım. birşey kaderınde yazılı ıse olur,çagırmakla gelmez o işler. yıne de sızı kırmak ıstemem

ızlerken şunu duşundum, 7 göbek gecekonduda yaşamış, hıçbır zaman zengın olmamış adam hıç mi çagırmamıştır parayı? hep mi umutsuz oldu sıze, fakırın ekmegı umudu,bu nedenle bana saçma geldı. zaten hep maddı şeylerı anlatıyor kıtapta. secret yapan 3 arkadaşım vardı, üçüde çocuk işiymiş gercekten dedı. hıçbırının dılegı olmadı. ama tekrar söyluyorum tamamen yanılıyor da olabılırım, şu an ki fıkrım bu. sevgıler
merhaba canım ,sende aramıza hoşgeldin....her türlü olumlu veya olumsuz tüm eleştiri,fikir ,sunumlara daima açığım..çünkü bunların beni ayrıca geliştirdiğini düşünürüm...the-secret okuyan insanların okuyupta anlamayan kişilerin dikkatli okumadığı kanısındayım...çünkü orada evren kelimesinin yerine siz hangi dine mensupsanız inandığınız şeyi onun yerine koyabilirsiniz diyor...evren yerine ister tanrı deyin ister vs. vs.diye bahseder....biz aslında the-secret ı zaten biliyorduk...ama uygulamıyorduk....ama buna bu kitap öncülük etmiş ve gündeme getirmiş...geçmişte ki yazılarımı okuduysan eğer ben hep bahsettim bizim eski atasözlerimizde bunla ilgili bir sürü sözler var diye< 40 kere söylersen başına gelir><aklına gelen başına gelir> hep mevlananın ;benim de çok sevdiğim ve ayrıca ara ara yazmaktan zevk aldığım<insan düşünceden ibarettir gerisi et ile kemiktir,gül düşünürsen gül olur diken düşünürsen diken olur< cümlesi de çok önemlidir ve insanların düşünceleriyle neler yapabileceğini ancak bu kadar net anlatılabilir sanırım....kaldı ki bunu gündeme getiren the -secret olsun ne farkeder...bizler hangi din,dil ,ırk olursa olsun bilgiyi bize sunan insansa bu önemlidir ....the-secret a kadar bu hiç gündeme getirildi mi? hayır belki getirildi ama ilgi çeken ve gündem oluşturan the-secret oldu....şimdi bizler de isterken allahtan istiyoruz zaten bunu her yazımda üstüne basa basa belirtmişimdir...<lütfen oku canım yazılarımı> bazı din adamları bizlere rabbimi öyle anlatıyorlar ki sevmeyi değil ondan ürkmeyi beynimize empoze etmeye çalışıyorlar..dua ederken bile ürkek korkak biçimde el açıyoruz yüce rabbime..oysa benim çocuklarıma bile ilk öğrettiğim allah sevgisi ve ona hayranlık duymak ve dua ederken istediğiniz şeyleri rahatca ona anlatarak paylaşarak istemeleri..evet bize ilk önce allahtan korkma öğretiliyor ve insan olma gücümüz dünyaya gelme nedenimizi göremeden birçoğumuz malesef ölüp gidiyor...burası herşeyin var olduğu dünya ise allahta burada bizi yaratıp yaşam sağladı ise insanlar için ortam hazırlayıp dünya yı bizler için elverişli hale getirdi ise yaşama devam edip güzellikleri koruyup ve allahtan istemeyi bilir isek ki zaten söylüyor kuranda siz isteyin ben vereyim diye ,bırakın bunun adı the-secret veya çekim yasası veya düşünce gücü olsun bu mu önemli yani??....dolayisiyle ben en az yerçekimi kadar çekim yasasına da inanıyorum....istemek ama istemeyi bilmek gerekiyor...istediğin şeylerin sana ulaşması içinde özünde iyi niyet,saflık olması gerekiyor....isterken ayrıca sadece kendimiz için değil başkaları içinde istemek gerekiyor....ben çok fesat yapıya sahibimdir kendim için o kadar çok şey isterim ki ooo....sonrada olmasını isterim bu mümkün değil....tüm insanları ayrımadan sevmek ve özünde iyi niyet barındırmak insan olmak,gerçek anlamda insan olmak ..iste o zaman istediğin kadar iste bak allah nasıl veriyor...diyeceğim bunu da the-secret gündeme getirmiş adına bu kadar takılmayalım bence ...bizler yaşadığımız, dilediğimiz şeyleri konuşarak birbirimize anlatarak pozitif halka enerjisi oluşturup birbirimizi olumlu anlamda etkileyebiliyorsak ,bundan güç alıp negatif insanların güzel anlarını anımsatıp dünya işlerinden bir an olsun ayırıp özümüze dönebiliyorsak,kendi farkındalığımızın farkına varmayı hatırlatmaya amaçlıyorsak burada kötü niyet arayamayız herhalde....benim de amacım sadece biraz olsun insanların yüzünü güldürüp bir takım düşüncelerini olumlu yönde değiştirebilmek...ben bilgilerimi insanlarla paylaşmaktan mutlu oluyorum..kendime saklamak yerine.... bu arada da sadece the-secret okuyarak bu bilgileri edinmedim...bununla ilgili birçok kitap okuyup çok araştırmalar yaptım...nacizane elimden geldiği kadarıyla paylaşmaya çalışıyorum aramıza katılırsanız da seviniriz....yürekten sevgiyle kalın...pozitif enerjiyle......

Son düzenleme:
canım diline emegıne saglık, ben sadece suna karşıyım; kesın olur.... sözune. sana katılıyorum, pozıtıf duşunceye bende çok vaktımı ve zamanımı ayırıyorum, bu konuda boş ve gerı kafalı bır ınsan da degılım. hayatta herşeyı başardım, kanserı pozıtıf duşunce ve iman gucumle, eşimin ailemın bana yukledıgı sevgılyle yendım. hıç bır olumsuzluga ısyan etmedım ve enınde sonunda herşye duzeldı. secret'a ınananlara saygı duyuyorum, ama abartılı buluyorum. kesın olur denmesı dogru degıl, intıhara egılımlı ve buhran kışılere çok umut verıp, onları bunalıma surekleyebılecegıne ınanıyorum. bana göre sabır ve ıstemek en önemlısı. ama en çok sabır, isyan etmemek, ısrarla ıstemek....olacagına ınanmak, olmayınca yenıden yenıden ıstemek.

tekrar öpuyorum senı canım, secret kıtabını aradan çıkarırsak sana katılıyrum.

Arkadaslar bi soru sormak istiyorum,, hani bir seyler istiyoruz ya, bu baskalarının fikirlerini degistirmede etkili olur mu? bizim hakkımızdaki fikirlerden bahsetmiyorum,,

merhaba trend_sev,açtığınız konu başlığı altındaki yazıların hepsini değilse de birazını okudum,olumlu düşünce tarzınız beni çok etkiledi,şu an kendimi daha iyi hissediyorum,sürekli olumsuz düşünerek o kötü düşünce batağını büyütmek yerine ya da benim başıma bunlar neden geldi demek yerine iyiye doğru adım atmanın neresi yanlış olabilir,keşke herkes kendi yaşamına bunu birazcık olsa uygulayabilse,kendi mutluluğumuzu kendimiz yaratsak,teşekkür ederim anlatımlarınız için,sevgiyle...

trend sev arkadaşım nerelerdesin, bu aralar pozitif yönd değil negatif yöndeyim, gel biraz içimize su serp, o gücü bulamıyorum kendimde

Trend-sev, cook uzun zamandan beri pozitif düşünce hakkında yazdıklarını okuyorum ve bazı konular hakkında senle konusmayı gerçekten cok isterim.Secret ı ilk cıktıgı zaman yanı 3 sene önce okumustum ve bu kitap o gunden beri benım baş ucu kitabım haline geldi. ne zaman gerçekten bunalsam acıp sayfalarını karıstırarak kendıme çözum yolları bulmaya calısıorum..ama ne yazıkkı senelerdir gercekten de pek bi yol aldıgımı söyleyemiyecegim..
Dısardan bakıldıgında cok güzel bi hayatım varmıs gibi görünüyor ama hiç birsey yolunda gitmiyor bana göre...Sürekli bi sıkıntı bi mutsuzluk içindeyim..Hiç birsey gercek anlamda tatmın etmıyor beni...Belki de asktan yana bu yasıma kadar hep cok üzüldügüm içindir...Özellikle askla ilgili konularda sanki tanrının hiç yüzüme gülmeyeceği,sürekli benım yanlız kalmamı istiyormus gibi düşünüorum...bu düşünceyi atmayı dene diceksin ,olumsuz dusunme dicceksin biliyorum...ama tam bunları uygulama basladıgım an ,tam gerçekten gaza gelmişken gerçekten öyle bi felaket basıma geliyorki tum motivasyonum bi an da kayboluyor..olumlu düşündülce olumsuzluklar basıma geliyor ee bu da pozitif düşünceye olan ınancımı yitirmeme neden oluyor..oysa su aralar o kadar cok ihtiyacım var kı pozitif düşünmeye, pozitif düşünerek bazı seylerı yooluna koyabileedgime inanamaya...Lütfen bu konuda bana yardım edin arkadslar...

arkadaşlar merhaba iyiki bu forumu açmışsınız okumak keyif veriyor bana kendimi iyi hissediyorum.ben de secret kitabını okudum.ilk başlarda pek çok isteğimi küçük isteklerde olsa başardım.ama bu aralar biraz inancımı kaybetti kitaba çünkü uzun zamandır istediğim bişeyi gerçekleştiremiyorum. bizim bi bahçemiz var satılık ..satılsa inanılmaz rahatlıycaz maddi olarak ama bir türlü satılmadı ne yaptıysam oolmadı..bu durum ben de hayal kırıklığı yaratıyor....trend- sev ve diğer arkadaşlar ne yapmam lazım daha ...yanlış anlamayın olumsuz değilim hala bu konuda ama aylar geçti başaramadım....acaba önereceğiniz birşey varmı..yardımcı olursanız çok sevinirim...şimdiden teşekkürler.iyiki varsınız....:))))

merhaba önceki yazıları okudum ve çok beğendim çekim yasası aslında duadır bence farkındaysak hep dua halindeyiz şunu yapıyım şöyle olsun falan gibi zaten bedenimizin duası ise gıdalar oksijen gibi nimetler ve bunl&#225;rı rabbimiz vermiş ve hala veriyor bunları sık sık hatırlayıp şükredelim eğer bunları biz isteyince verseydi isterken ölürdük hangi birini isteyeceğizki saymaya kalksak bitiremeyiz birbebek gibi bakılıyoruz adeta yani her duaya cevap var biz güzel olanı düşünelimki o duamız gerçekleşsin olumsuzu düşünürsek o oluyor çünkü herduaya cevap var dualarımıza dikkat edelim sevgiyle kalın

arkadaşlar senelerdir bu tarz kitaplar okuyorum açıkcası kaç tane okuduğumun sayısını ben bile unuttum.
ama şunu söyleyebilirimki herkes ne düşünürse ne isterse onu yaşıyor.. bu hiç değişmiyor hayatımda çekim yasası yada dua istemek ne derseniz deyin buna dair o kadar çok örneğim var ki..
en basit olarak şunu örnek vereyim
erkek arkadaşımla hiç bir sorunum yok herşey mükemmel gidiyor ve oda bende çok mutluyuz
birden bire içime bir şüphe ki nedensiz düştü ayrılacağız diye
hergün bunu düşünüyorum hemen her gece rüyalarımda bunu görüyorum
kavga ediyoruz ver her şey bitiyor..........
çok sürmeden iki hafta sonra aynı biçimde sebepsiz yere kavga ettik ve ayrıldık....
en basiti kendime bunu bile bile çektim bunu bilerek ve istediğim için yaşadım bu ilişki böyle bitti...
küçük bir örnek vermek istedim şimdi düşünün başınıza neyden korkuyorsanız mutlaka gelir..
hep derler ya korktuğum başıma geldi.. gerçekten bu böyle anlattıklarım size tesadüf gelebilir ama
ben her zaman bunun yüzlercesini yaşıyorum.
çünkü biliyorumki ne düşünürsen onu yaşarsın..
Robin s. sharmanın ferrarisini satan bilge kitabının kapağında şu yazar..
Bir düşünce ekersin,bir eylem biçersin.

Bir eylem ekersin,alışkanlık biçersin.

Bir alışkanlık ekersin,karakter biçersin.

Bir karakter ekersin,kaderini biçersin.
bence bu sözleri biraz düşünmek gerekiyor sevgiler....:kedi:

buna bnzer bişey okumuşum kuantum düşüncesi die ikiside aynı...gerçektende işe yarıyor ama yaramasa da mantıklı geldi bana...tşkler :)

Trend-sev, cook uzun zamandan beri pozitif düşünce hakkında yazdıklarını okuyorum ve bazı konular hakkında senle konusmayı gerçekten cok isterim.Secret ı ilk cıktıgı zaman yanı 3 sene önce okumustum ve bu kitap o gunden beri benım baş ucu kitabım haline geldi. ne zaman gerçekten bunalsam acıp sayfalarını karıstırarak kendıme çözum yolları bulmaya calısıorum..ama ne yazıkkı senelerdir gercekten de pek bi yol aldıgımı söyleyemiyecegim..
Dısardan bakıldıgında cok güzel bi hayatım varmıs gibi görünüyor ama hiç birsey yolunda gitmiyor bana göre...Sürekli bi sıkıntı bi mutsuzluk içindeyim..Hiç birsey gercek anlamda tatmın etmıyor beni...Belki de asktan yana bu yasıma kadar hep cok üzüldügüm içindir...Özellikle askla ilgili konularda sanki tanrının hiç yüzüme gülmeyeceği,sürekli benım yanlız kalmamı istiyormus gibi düşünüorum...bu düşünceyi atmayı dene diceksin ,olumsuz dusunme dicceksin biliyorum...ama tam bunları uygulama basladıgım an ,tam gerçekten gaza gelmişken gerçekten öyle bi felaket basıma geliyorki tum motivasyonum bi an da kayboluyor..olumlu düşündülce olumsuzluklar basıma geliyor ee bu da pozitif düşünceye olan ınancımı yitirmeme neden oluyor..oysa su aralar o kadar cok ihtiyacım var kı pozitif düşünmeye, pozitif düşünerek bazı seylerı yooluna koyabileedgime inanamaya...Lütfen bu konuda bana yardım edin arkadslar...
merhaba canım ilk önce aramıza hoşgeldin....:1hug:
aslında söyleyeceğim şeyleri aşağı yukarı kendin yazmışsın ...fakat atladığın bir nokta var sen kendini buna şartlamışsın..yani sonucun bu şekilde oluşuna kendini şartlamışsın...sana önerim ilk önce arınma tekniği yap...bu düşünce tarzından kurtulmak için seni seviyorum,lütfen beni affet ,bundan sonra başıma gelecek aşk çok mükemmel olacak ve böyle olmaya devam edecek ve teşekkür ederim diye gün içinde şükreder gibi bunu içinden tekrarla...kısa zamanda içinde bulunduğun ruh halinden tut da,başına gelecek aşktan tut da ayrıca sonucunada ..bak o zaman neler olacak .. bu kadar basit mi diyebilirsin bende <evet > bu kadar basit diyorum canım...denemesi bedava hadi şimdi bu günden başla...ayrıca geçikmeden dolayı çok özür dilerim ayrı ayrı hepinizden internet sorunumu anca halledebildim....seni sevgiyle kucaklıyorum,hep olumlu kal dileğiyle....

arkadaşlar merhaba iyiki bu forumu açmışsınız okumak keyif veriyor bana kendimi iyi hissediyorum.ben de secret kitabını okudum.ilk başlarda pek çok isteğimi küçük isteklerde olsa başardım.ama bu aralar biraz inancımı kaybetti kitaba çünkü uzun zamandır istediğim bişeyi gerçekleştiremiyorum. bizim bi bahçemiz var satılık ..satılsa inanılmaz rahatlıycaz maddi olarak ama bir türlü satılmadı ne yaptıysam oolmadı..bu durum ben de hayal kırıklığı yaratıyor....trend- sev ve diğer arkadaşlar ne yapmam lazım daha ...yanlış anlamayın olumsuz değilim hala bu konuda ama aylar geçti başaramadım....acaba önereceğiniz birşey varmı..yardımcı olursanız çok sevinirim...şimdiden teşekkürler.iyiki varsınız....:))))

merhaba canım ,dediğim gibi geçikmeden dolayı özür dilerim...internet sorunum vardı çok şükür halledebildim....evet gelelim senin sorununa başaramadım deme canım asla başarısızlıklarımızdan söz etmemeliyiz...sonucu ne olursa olsun....tecrübe ,istediklerimizi elde edemediğimizde ,kazandığımız birşeydir...yani sonucunda en azından tecrübe kazanıyoruz ....ben yazılarımda okadar çok arınma tekniğinden bahsediyorum ki...benim sanada önerim arınma tekniği olacak...allaha seni seviyorum,lütfen benim bir hatam varsa beni affet,bu yerin satılmasına gerçekten çok ihtiyacımız var,teşekkür ederim..bu tekniği gün içinde içinden tekrarla...birde böyle dene canım...ben bu tekniğin faydasını her alanda ve her anlamda her yerde kullanıyorum ve sık sık okuyucularıma bu tekniği tavsiye ediyorum...yürekten sevgiyle kalasınnn....

merhaba önceki yazıları okudum ve çok beğendim çekim yasası aslında duadır bence farkındaysak hep dua halindeyiz şunu yapıyım şöyle olsun falan gibi zaten bedenimizin duası ise gıdalar oksijen gibi nimetler ve bunlárı rabbimiz vermiş ve hala veriyor bunları sık sık hatırlayıp şükredelim eğer bunları biz isteyince verseydi isterken ölürdük hangi birini isteyeceğizki saymaya kalksak bitiremeyiz birbebek gibi bakılıyoruz adeta yani her duaya cevap var biz güzel olanı düşünelimki o duamız gerçekleşsin olumsuzu düşünürsek o oluyor çünkü herduaya cevap var dualarımıza dikkat edelim sevgiyle kalın
merhaba canım,gerçekten çok anlamlı şeyler yazmışsın,istemek=dua,formül bu kadar basit aslında bunu farklı yerlere çekmek isteyen insanlara da saygı duyuyorum ama buradan bunu görsünler derim..paylaşımların için çok teşekkür ederim sana ...bunu okurken yüzünde ki gülümsemeyi hissedebiliyorum desem inanır mısın bana...sevgiyle pozitif kal...

arkadaşlar senelerdir bu tarz kitaplar okuyorum açıkcası kaç tane okuduğumun sayısını ben bile unuttum.
ama şunu söyleyebilirimki herkes ne düşünürse ne isterse onu yaşıyor.. bu hiç değişmiyor hayatımda çekim yasası yada dua istemek ne derseniz deyin buna dair o kadar çok örneğim var ki..
en basit olarak şunu örnek vereyim
erkek arkadaşımla hiç bir sorunum yok herşey mükemmel gidiyor ve oda bende çok mutluyuz
birden bire içime bir şüphe ki nedensiz düştü ayrılacağız diye
hergün bunu düşünüyorum hemen her gece rüyalarımda bunu görüyorum
kavga ediyoruz ver her şey bitiyor..........
çok sürmeden iki hafta sonra aynı biçimde sebepsiz yere kavga ettik ve ayrıldık....
en basiti kendime bunu bile bile çektim bunu bilerek ve istediğim için yaşadım bu ilişki böyle bitti...
küçük bir örnek vermek istedim şimdi düşünün başınıza neyden korkuyorsanız mutlaka gelir..
hep derler ya korktuğum başıma geldi.. gerçekten bu böyle anlattıklarım size tesadüf gelebilir ama
ben her zaman bunun yüzlercesini yaşıyorum.
çünkü biliyorumki ne düşünürsen onu yaşarsın..
Robin s. sharmanın ferrarisini satan bilge kitabının kapağında şu yazar..
Bir düşünce ekersin,bir eylem biçersin.

Bir eylem ekersin,alışkanlık biçersin.

Bir alışkanlık ekersin,karakter biçersin.

Bir karakter ekersin,kaderini biçersin.
bence bu sözleri biraz düşünmek gerekiyor sevgiler....:kedi:
canım benim hoş geldin sende aramıza ,bilgi birikimini bizimle paylaşırsan gerçekten çok mutlu oluruz,ben tam bu anlamda ,kendini pozitif yönde geliştirmek anlamında bu konuyu açtım...okudukça da ne kadar iyi yapmışım diyorum...hele sizler gibi bilgilerini bizimle paylaşan insanlara da ayrıca ilgi duyuyor ve değer veriyorum...sayfa adına da teşekkür ederim sana ..ne kadar güzel sen artık biliyorsun kendine çekmeyi...ama bazen gerçekten bile bile lades derler ya insanlar bunu da yaşamak istiyor...bazen bilerek farkında olarak negatif düşünüp onu çekerler...arada bir olumlama yapmak gerekiyor ve arınma tekniği bunları dene istersen faydası olur canım...paylaşımlarınada devam edersen bizi mutlu edersin..şimdiden teşekkürler canım...yürekten sevgiler

X