The secret sır çekim yasası

Merhaba trend_sev sana bir sey danışmak istiyorum, gercekten bir sey istersek oluyor fakat olumlu motivasyonu ben uzun sure koruyamıyorum, bi gun iyi bi gun kotu gibi, sen korumayı basarıyor musun ? basarıyorsan nasıl basarıyorsun,

merhaba kızlarrrr pozitif düşünceler sizinle olsun.
bu aralar nedense başıma gelmeyen kalmadı ama genede pozitifim ve buda normalde deliye döneceğim olaylarda bile gülümsememe ve bu sorunalrı kolay atlatmamı sağlıyor. herşeyin bir sebebi olduğunu düşünüyorum.mesela pazar gecesi evimi su bastı , normalde bağırıp çağırıp ne kadarsizim diye düşünecekken ve alt komşuya inen sudan bi ton laf yiyeceğimizi düşünecekken ben gece kalktım eşimle suyu gördük altık elimize tası kovayı, havluyu suyu boşalttık, normalde o halde eşimle kavga bile ederdim. hatta hala heryer su iken yaptım kapiçinomu aldım oturdum içtim, rahat rahat suyu boşalttım. bi pozitfilik bi pzitiflik , düşündüm düşündüm başımdaki ağrıyı geçirdim. suyu boşalttım temizledim, herkes heryer şişecek dedi, birazcık belli bir ksıım( parkelr şişti ) ama ben çok masraf çıkmayacağına inandım. komşu anlayışla karşılayacak diye düşündüm. keza anlayışla karşıladı. olur böle şeyler dedi. o olayda kapandı. en önemliside, eşim o suların içinde ben çırpınırken benim üşüyeceğimden korkup endişendiğini görmek ve sabah karşı uyunanınca evlilik hayatımız boyunca ilkkez benden önce davranıp çayı koyup kahvaltı hazırladığını görmekti. ne bileyim. evet insanların başına herşey gelebilir. ama asıl olan bu durumdan en olumlu şekilde nasıl çıkacağımız. bu secret bana başka bir görüş açısı verdi, artık istediklerimi elde edebileceğimi biliyorum. aslında aradığım huzur, mutluluk, başarı, tam önümde yanı başımda sadece bunun için doğru düşünemk ve şükretmek gerekiyor.

hepinize huzur ve mutluluklar diliyorum

Merhaba trend_sev sana bir sey danışmak istiyorum, gercekten bir sey istersek oluyor fakat olumlu motivasyonu ben uzun sure koruyamıyorum, bi gun iyi bi gun kotu gibi, sen korumayı basarıyor musun ? basarıyorsan nasıl basarıyorsun,
canım merhaba,evet birşeyi istemek, yaşama olumlu baktığın zaman ,tüm iyi niyetinle istediğinde oluyor..bakış açısı çok önemli pozitif bakabilmek....kendini kötü hissetmeye başladığın anda seni mutlu eden anları hatırlayarak hemen o olumsuzluktan kurtulacaksın....ben bunu başarmaya çalışıyorum diyelim...farkındalığımın farkına vardım daha açıkcası...soluduğum havadan,aldığım nefes,gökyüzü,ayaklarımın üstüne basabilmek,etraftaki o güzelim renkteki çiçekleri görebilmek işte bunların farkına vardım o telaşımın içinden kurtulup....ha yine telaşlıyım ama hepsini ve daha fazlasını görerek devam ediyorum...ilk önce yaşamın bizim için bulunmaz bir nimet olduğunu kabul edip,allah dua edip isteklerimizde bulunursak, bolca da şükretmeyi başarabilirsek iyi niyetimizle bundan ibaret diye düşünüyorum....biraz yardımcı olabilmişimdir inşl.. yürekten sevgiler...

merhaba kızlarrrr pozitif düşünceler sizinle olsun.
bu aralar nedense başıma gelmeyen kalmadı ama genede pozitifim ve buda normalde deliye döneceğim olaylarda bile gülümsememe ve bu sorunalrı kolay atlatmamı sağlıyor. herşeyin bir sebebi olduğunu düşünüyorum.mesela pazar gecesi evimi su bastı , normalde bağırıp çağırıp ne kadarsizim diye düşünecekken ve alt komşuya inen sudan bi ton laf yiyeceğimizi düşünecekken ben gece kalktım eşimle suyu gördük altık elimize tası kovayı, havluyu suyu boşalttık, normalde o halde eşimle kavga bile ederdim. hatta hala heryer su iken yaptım kapiçinomu aldım oturdum içtim, rahat rahat suyu boşalttım. bi pozitfilik bi pzitiflik , düşündüm düşündüm başımdaki ağrıyı geçirdim. suyu boşalttım temizledim, herkes heryer şişecek dedi, birazcık belli bir ksıım( parkelr şişti ) ama ben çok masraf çıkmayacağına inandım. komşu anlayışla karşılayacak diye düşündüm. keza anlayışla karşıladı. olur böle şeyler dedi. o olayda kapandı. en önemliside, eşim o suların içinde ben çırpınırken benim üşüyeceğimden korkup endişendiğini görmek ve sabah karşı uyunanınca evlilik hayatımız boyunca ilkkez benden önce davranıp çayı koyup kahvaltı hazırladığını görmekti. ne bileyim. evet insanların başına herşey gelebilir. ama asıl olan bu durumdan en olumlu şekilde nasıl çıkacağımız. bu secret bana başka bir görüş açısı verdi, artık istediklerimi elde edebileceğimi biliyorum. aslında aradığım huzur, mutluluk, başarı, tam önümde yanı başımda sadece bunun için doğru düşünemk ve şükretmek gerekiyor.

hepinize huzur ve mutluluklar diliyorum
canım ya işte budur...dedim yazını okurken çünkü insanların başına herşey gelebilir ama bu duruma bizim yaklaşımımız çok önemli işte ...pozitif baktığında daha kolay ve sarsılmadan sakince devam ediyosun yaşama...tabi bu durumda kaliteli,mutlu bir yaşam sürüyorsun.....sevgiyle kal canım...seni bu günün en pozitifi seçelim....

dün birisinden msj bekliyodum yada tel. bi konu ile ilgili. baktım gelmedi yattım uyudum. saat gece 4 gibi
gözlerimi açtım. elim hemen telefona gitti. baktım bişi yok çok sinirlendim.
arkasından içimden sürekli o msj gelicek o msj gelicek diye geçirdim. inanırmısınız 5 dk için de telefon çaldı. bu düşünce olayı gercekten ilginç.
merhaba canım...işte kendine çekmek böyle birşey...ilk önce böyle küçük alıştırmalarla başlıyosun ,oyun gibi...sonra devam ediyosun daha fazla daha farklı şeyler istemeye....devam etmeni öneririm aramıza hoşgeldin....sevgiyle kal...

kızlar sabahtan beridir bir depresyon haliyle oturuyorum bilgisayarın başında. Buralara ancak gelebildim. Keşke önce gelseymişim. Oh be yazdıklarınızı okudukça kendime geldim. Geçti depresyonum. 2 gündür ağlıyodum. Niye ağlamışım ki. Elbet benim yaşantımda düzene girecek. Unuttuklarımı hatırlattınız bana. Şimdi ye kadar ne istedim de olmadı ki. Az kaldı Bu da olucak biliyorum.

Yazılanları okumaya devam ettim de dedim deneyimlerimi bende paylaşayım. Secret ı geçen sene okudum ama benim için yeni değildi. Zaten yıllardır bildiğim bir şeydi Adının evrensel çekim yasası olduğunu bilmiyordum bir de uyguladığımın bir açıklaması olduğunu bilmiyordum. Ben kendimi bildim bileli hep izmir de yaşamak istemişimdir Hatta her zaman söylediğim halamın otuduğu lojmanın mahallesinde oturmak istiyorum diye. Ayrıca üniversiteyi kazandığım gün istemediğim bir bölümdü ama bu işi yapacaksam şu anki işyerimde yapmak istediğim düşüncesi geçmişti Ve buna okadar çok inanmıştım ki mezun olduğum sene kpss girdim ama tercihler kitapçığında hiç izmir yoktu. Ben de tercih yapmadım. O kadar çok inanıyordum ki ızmir de iş bulacağıma çok rahat atanabileceğim herkesin koşturarak gideceği yerleri bile yazmadım. Gönül rahatlığıyla tatilimi yaptım. Bir kaç ay sonra tamda benim tatil bitti artık çalışmak istiyorum dediğim dönemde tekrar atama yapıldı. Kitapçığa bir baktım istediğim yer kadro açmış. Buraya geldikten sonra öğrendim Yıllardı kadro istiyorlarmış ama 5 yıldır maliye buraya kadro açmıyormuş. Kazandığımda sağdan saoldan dedikodu bile olmuştu. Hatta bazıları yüzüme bile söylediler. Kesin torpil bulmuşsundur. Yıllardır ızmire yerleşicem diyorum ve çalışacağım yerin adını bile söylüyorum. Anlam veremediler mezun olur olmaz dediklerimin olmasına :dance: Sonrasında tam istediğim yerde hatta mahalleyi bırakın hayalini kurduğum sokakta oturdum yıllarca. Üstelik o bölgenin kiraları beni aşmasına rağmen tesadüflerle!! bütçeme uygun bir evdi. Daha çok var böyle düşünüp herkesin olması imkansız dediği benim olacak görürsünüz dediğim ve gerçekleşen hayallerim. Sırası geldikçe onlarıda anlatırım. Ama birkaç senedir bana noldu anlamadım. Pozitifliğimi kaybettim birden. Burayı bulana kadar Bugün den itibaren Tekrar eski halime dönüyorum. HERŞEY ÇOK GÜZEL BENıM ıSTEDıĞıM GıBı OLACAK

Son düzenleme:
ben de kaç gündür saatimi ne zaman değiştirdiğime o kadar çok kafa yordum ve düşündüm ki...biliyosunuzdur belki bizim eve hırsız girmişti ve hiç bir delil de bırakmamıştı.acaba ne kadar zaman önce girmiş olabilir diye düşünüyorum sürekli..saatimi de %90 takılarımla aynı yere koyduğum için saatimi taktığım günü hatırlayabilmek adına işyerimdeki kamera kayıtlarına bile baktırtmıştım.ve bugün hiç olmadık bi yerde saatimi buldum.diğer takılar yok tabii ama.saati bu kadar çok düşündüğüm için acaba bulmuş olabilirmiyim?siz isteyin evrenin onu size ne şekilde vereceğine hiç kafa yormayın diyodu kitapta hatırlarsanız..ne biliiim belki de tamamen benim aptallığım da olabilir.onu getirip gümüşlüğe ben getirip koymuş ve sonra da bi türlü hatırlayamamışımdır belki.ne olursa olsun ben sevindim bu işe doğrusu..pahalı bi saatti ve severek kullanıyodum..

Yazılanları okumaya devam ettim de dedim deneyimlerimi bende paylaşayım. Secret ı geçen sene okudum ama benim için yeni değildi. Zaten yıllardır bildiğim bir şeydi Adının evrensel çekim yasası olduğunu bilmiyordum bir de uyguladığımın bir açıklaması olduğunu bilmiyordum. Ben kendimi bildim bileli hep izmir de yaşamak istemişimdir Hatta her zaman söylediğim halamın otuduğu lojmanın mahallesinde oturmak istiyorum diye. Ayrıca üniversiteyi kazandığım gün istemediğim bir bölümdü ama bu işi yapacaksam şu anki işyerimde yapmak istediğim düşüncesi geçmişti Ve buna okadar çok inanmıştım ki mezun olduğum sene kpss girdim ama tercihler kitapçığında hiç izmir yoktu. Ben de tercih yapmadım. O kadar çok inanıyordum ki İzmir de iş bulacağıma çok rahat atanabileceğim herkesin koşturarak gideceği yerleri bile yazmadım. Gönül rahatlığıyla tatilimi yaptım. Bir kaç ay sonra tamda benim tatil bitti artık çalışmak istiyorum dediğim dönemde tekrar atama yapıldı. Kitapçığa bir baktım istediğim yer kadro açmış. Buraya geldikten sonra öğrendim Yıllardı kadro istiyorlarmış ama 5 yıldır maliye buraya kadro açmıyormuş. Kazandığımda sağdan saoldan dedikodu bile olmuştu. Hatta bazıları yüzüme bile söylediler. Kesin torpil bulmuşsundur. Yıllardır İzmire yerleşicem diyorum ve çalışacağım yerin adını bile söylüyorum. Anlam veremediler mezun olur olmaz dediklerimin olmasına :dance: Sonrasında tam istediğim yerde hatta mahalleyi bırakın hayalini kurduğum sokakta oturdum yıllarca. Üstelik o bölgenin kiraları beni aşmasına rağmen tesadüflerle!! bütçeme uygun bir evdi. Daha çok var böyle düşünüp herkesin olması imkansız dediği benim olacak görürsünüz dediğim ve gerçekleşen hayallerim. Sırası geldikçe onlarıda anlatırım. Ama birkaç senedir bana noldu anlamadım. Pozitifliğimi kaybettim birden. Burayı bulana kadar Bugün den itibaren Tekrar eski halime dönüyorum. HERŞEY ÇOK GÜZEL BENİM İSTEDİĞİM GİBİ OLACAK
canım benim hoşgeldin aramıza ....gerçekten birilerinde farkındalık yaratıp negatiflikten çıkarabiliyorsak işte budur amacımız...hepimiz birbirimizden aldığımız enerji ile iletişim ile daha da güçlenip hayata sıkıca sarılmaya çalışıyoruz....ne kadar güzel anlattıkların hayata duruşun bu duruşuna devam et hayatta her şey insanlar için ama bizler bütün güzellikleri istiyor ve onları çekiyoruz...bundan sonra aramıza daha çok kişi çekip güçlenip hep beraber çekiceğiz kendimize...yaşadıklarımızı paylaşarak ,birbirimize örnek olarak....gönlünden geçen bütün güzel dileklerinin olması dileğiyle...a.s.tekrar hoşgeldin....

merhaba canım...işte kendine çekmek böyle birşey...ilk önce böyle küçük alıştırmalarla başlıyosun ,oyun gibi...sonra devam ediyosun daha fazla daha farklı şeyler istemeye....devam etmeni öneririm aramıza hoşgeldin....sevgiyle kal...

hoşbuldum canımmm.
inşallah bütün güzellikleri kendimize cekicezzalkisalkisalkis

size küçük ama çok güzel sonuçlar doğuran bir tavsiye vereyim... sürekli gülün.. tek başına olsanız bile , suratınızın asıldığını hissettiğiniz anda gülümsemeye başlayın.. mucizevi bir şekilde kendinizi çok iyi hissetmeye başlıyacaksınız... çünkü vücut endorfin denen mutluluk hormonunu salgılamaya başlıyacak... tabi bu arada neşeli müzikler ve filmler izlemeye çalışın.. depresyonda olan kişiler, kesinlikle tv deki gerilimli programlar ve haberlerden uzak dursunlar, dünyadan bihaber yaşasak ta olur (--bilincimizi yitirmeden..) , yeter ki mutlu yaşayalım... amaç mutluluk değil mi zaten??...

canım çok güzel yazmışsın ben bunların hepsini uyguluyorum.. hayatı, kendimi herşeyi bütün kalbimle çoook seviyorum.. kendi kendime gülüp şarılar söylüyor eğleniyorum, bazen evimdeki eşyalarla konuşuyorum, yolda gördüğüm kedilere bazen dil çıkartıyorum.. hayatı çook seviyorum her anında tad alıyorum.. bana yol gösteren kitapta "FERRARıSıNı SATAN BıLGE" Robın S. Sharma oldu.. inanılmaz beğendiğim bir kitap .. şimdi kitabı acaip canım çekti her zaman okumak istiyorum sıkılmadan.. Ayrıca topik çok güzel olmuş.. Topiği açan arkdaşa tşkkrler.. Hayt çok güzel.. her anı , her karesi ..:teytey: ayrıca the secret kitabınıda okudum.. unutmadan yazıyım..

Son düzenleme:
bu arada bende birşey anlatmak istiyorum... alyansım çok bol geliyordu parmağıma.. bir gün otobüsten indim..tınk diye bir ses duydum.ama aldırmadan eve doğru yürüdüm. eve geldim.. bir baktım parmağımda yüzüğüm yok.. hemen ağlamaya, deli gibi aramaya başladım.. ama yok..! onu otobüsten indikten sonra düşürdüm sanırım, diye düşündüm.. o tınk sesi geldi aklıma..! ama hiç bir şeye aldırmadan aradım.. hava kararmıştı. el fenerini alıp eşimle dışarıda aramaya koyulduk.. çünkü otobüsten indikten sonra pek mesafe yoktu, çoooooooooook üzülmüştüm inat ettim bulacaktım, içimden bulucam bulucaaaam diye ısrar ettim,istiyorum yüzğümü bulmak istiyorum ne olur allahım dedim.. Manevi değeri vardı benim için.. birde eşim üstüne.. " ben ilerde çocuklarıma alayansımı gösterebilcem sen gösteremeyceksin,hani anneniz kaybetti diyecem " demezmi salya sümük oldum.. Neyse dışarıda buladamadık.. bir kaç gün geçti üzerinden.. ve bir mucize .. küçük odamda yüzüğüm bana bakıyordu şooooooooooooooooook oldum.. ve öncesinde orada deli gibi aradığımı çok iyi hatırlıyorum. binlerce kez şükrettim.. mutluluktan deli gibi ağladım.. olay budur diyorum başka bişi demiyorum :eek:

ben bebek nasıl isticem ki Allahtan.yeterince istememiş olmam mümkün diil ama sebebi bile bulunamadığı halde 3 aşılama ve tüp bebek yapıldı.hepsi negatif.2. tüp bebeğe gitmeden önce öğrenmeliyim bu isteme olayını.bazıları görsel olarak(hayal ederek) bazıları sözel olarak(ben yapıcam,elde edicem diye söyleyerek) vs bilinçaltına telkin gönderirmiş.herkesin başarı şeklini tespit ettikten sonra başarması mümkünmüş.ben pek hayal kuramam,olmayan bişeyi varmış gibi düşünemem acaba söyleyerek mi telkin yapabiliyorum ki.ya da çok güçlü bi şekilde olmasını istediğim şeyi düşünmeliyim.bilmiyorum ki...o zaman da hayalkırıklığı yaşamaktan korkuyorum...

ben bebek nasıl isticem ki Allahtan.yeterince istememiş olmam mümkün diil ama sebebi bile bulunamadığı halde 3 aşılama ve tüp bebek yapıldı.hepsi negatif.2. tüp bebeğe gitmeden önce öğrenmeliyim bu isteme olayını.bazıları görsel olarak(hayal ederek) bazıları sözel olarak(ben yapıcam,elde edicem diye söyleyerek) vs bilinçaltına telkin gönderirmiş.herkesin başarı şeklini tespit ettikten sonra başarması mümkünmüş.ben pek hayal kuramam,olmayan bişeyi varmış gibi düşünemem acaba söyleyerek mi telkin yapabiliyorum ki.ya da çok güçlü bi şekilde olmasını istediğim şeyi düşünmeliyim.bilmiyorum ki...o zaman da hayalkırıklığı yaşamaktan korkuyorum...

İlk önce içindeki bu ya olmazsa düşüncesini atman gerekiyor. Sadece evet inaniyorum demekle olmuyor. Senin bundan enidşelenip buraya yazman bile bir negatiflik. Olmazsa yaşanacak hayal kırıklığını düşünüyorsun.2. deneme başarılı olacak. Buna inan. İnanan insan ya acaba demez. Hazırlıklara başlar. Ne kadar zaman kaldı. uygulama yapıldıktan sonra öyle çok hareketli olamıycaksın işlerini ona göre planladınmı. Nasıl bir bebek odası almak istediğini düşündünmü. Peki adı ne olacak. Benim yengemde tüp bebekle çocuk sahibi oldu . İlk üç ay özellikle zorunlu ihtiyaçları haricinde yataktan çıkmadı. Bu arada ev işleri ne olucak planladın mı Daha yapacak çok şey var sen durmuş enerjini nelere harcıyorsun. Başla bakalım işin bir ucundan. Bebek karşılıycaksın Herşeyi planlaman gerek.

secret kitabını okumakla başlayabilirsin..çok güzel örnekler var kitapta okuduktan sonra kendini farklı hissedeceksin a.s.

İlk önce içindeki bu ya olmazsa düşüncesini atman gerekiyor. Sadece evet inaniyorum demekle olmuyor. Senin bundan enidşelenip buraya yazman bile bir negatiflik. Olmazsa yaşanacak hayal kırıklığını düşünüyorsun.2. deneme başarılı olacak. Buna inan. İnanan insan ya acaba demez. Hazırlıklara başlar. Ne kadar zaman kaldı. uygulama yapıldıktan sonra öyle çok hareketli olamıycaksın işlerini ona göre planladınmı. Nasıl bir bebek odası almak istediğini düşündünmü. Peki adı ne olacak. Benim yengemde tüp bebekle çocuk sahibi oldu . İlk üç ay özellikle zorunlu ihtiyaçları haricinde yataktan çıkmadı. Bu arada ev işleri ne olucak planladın mı Daha yapacak çok şey var sen durmuş enerjini nelere harcıyorsun. Başla bakalım işin bir ucundan. Bebek karşılıycaksın Herşeyi planlaman gerek.
ne?bebek odası mı?:kahve:
secret kitabını okumakla başlayabilirsin..çok güzel örnekler var kitapta okuduktan sonra kendini farklı hissedeceksin a.s.

ben bayağı bi önce okudum kitabı..ama pratik o kadar da kolay olmuyo ki..

X