The Golden Girls

anladım canım ben faize bulaşmak istemiyorum krredi kartı da kullanmıyorum zaten devlet evlenenler için destek kredisi vericekti ona da daha başlamadılar sanırım ben onu bekliyordum

Evlilik sürecini ne kadar kısa tutarsanız o kadar kafidir.
Çünkü o dediklerin inanki cıkıyo.

Ben hiç unutmam annemle oturdum konuştum.
Ailesi karışmıcak sizde karışmayın biz hepsini yapıcaz dedim.
Tamam dedi. Sen mutlu ol o bana yeter dedi. Nişandan 2 ay sonra patlak verdi.
Annem agsıma sıctı tabiri caizse.

Şey diyorlar hep erkekler ''anan dolduruyor seni'' sanki bizim aklımız kıtHele bi desinn varya parça pinçik ederim

işte o bizim elimizde değil malesef daha okulu var ben askerliğini beklemek istemiyorum artık o da hemen staja başlıcak çünkü sanırım staj zamanı evleneceğiz inşallah da işte ona da bayağı bir zaman var en azından 1 senemiz var şu anda daha okulu bitmediği için nişan yapmadık bitince de hemen nişan olup resmiyete girsin istemiyorum zaten onlar da hemen istemez maddi olarak toparlamaları lazım kendilerini benim de derdim annem işte of napcam bilmiyorum senin annen neden kızdı ki ?

Tam resmiyete dökme o halde
Nişan olunca kıymetli oluyorsun. Karşıyada kıymetini bildirmeye calışıyolar.
İki anneler karşılıklı sacmaca inatlaşma süreleri oluyor.
Ve bence nişanlılık dönemi genclerin dönemi değil. Ailelerin birbirilerinden istediklerini abartma dönemi..

Çok karışık ya.Boşver canım

26 yaşına kadar veriliyormuş da işsiz olmayı ilk defa duydum bilmiyordum bunu ama zaten başlamamış daha
Evlilik hazırlığı yapanlar dikkat! Erken evliliği teşvik etmek amacıyla 25 yaşın altındaki çiftlere faizsiz düğün kredisi verilecek. Sıfır faizli kredi için geri sayım başlarken, detaylar da netleşti. Edinilen bilgiye göre; Başbakan Yardımcısı Ali Babacan başkanlığında yürütülen 'evliliğe finansal destek' çalışması tamamlandı. Evlilik hazırlığı yapanlara verilecek olan sıfır faizli kredi için bankalarla temasa geçildi. Başbakanlık bünyesinde yürütülen çalışma, gençlerin maddi sıkıntılar yüzünden yuva kuramamasına çare üretmeyi hedefliyor.

GELİRE BAKILACAK Buna göre; 25 yaşın altındaki çiftlere kredi verilirken, mesleki durumları, aylık gelirleri veaile kaynaklı zenginlikleri dikkate alınacak. Kredi tutarının en fazla 10 bin lira olması öngörülürken; vadesi bir yıl ödemesiz, toplamda dört yıl olarak uygulanacak. Yeni evlilerinçocuk sahibi olmaları halinde taksitleri bir yıl süreyle ötelenecek.

haber bu.

işte ama bizim taraf da nişan nişan diye kafamı ütülüyor halamlar falan yettiler canıma kardeşim lise son yazın o telaşemiz var yerleştirmeler yurt ayarlama falan var onu da bahane edip eylül-ekim ayına atmayı düşünüyorum nişanı evet işte kark anladın beni o evre korkutuyor annem sürekli hala nişan konuşulmadı deyip duruyor ya diyorum insanların şu an durumu yok o yüzden açmıyorlar konuyu bırak bi çocuk okulunu bitirsin yok diyor ben salon tutcam bana tarih lazım şimdi konuşuldu diye hemen yapılcak hali yok ya ben napiyim ki karşı taraf lafını açmıyorsa ben ne yapabilirim of bunalttılar iyice

evet bende okudum da gelire göre miktarını ayarlıcaklar da işte başlamadı üç beş birşey olsa gene rahatlatırdı bizi

Bırak konuşsunlar. Cvp ver. yada sus.
Sakın onlara uyma. Uyunca sonrası inanki hüsran.
Ve bu hep böyle...Zenginde ol fakirde ol böyle.

Eşimin bi arkadaşıgil var. bizden bi ay önce evlendiler. İki aileninde durumu cok cok iyiler.
Oglanın ailesi pinpiriklilik ettiler. Yok şöyle yok böyle diye diye 3yıl nişanlı kaldılar.
Ve arada bi cok sacmalıklar yaşadılar. Şimdi evliler. Daha neler neler.
Kızın evinini halısı daha gecen ay geldi düşün. Salonun koridoru halısızdı.

Maddi durum iyi yada kötü hiç fark etmiyor.
Helede aileler seven cift görünce dahada abartıyolar.
Eeee kızımızı veriyoruz. Lan görücü usulu olsa gene aynı olmıcakmı?
yada eeee oglumu sevip geliyo katlansın. lannn görücü usulu bi kız alıcak olsan yine aynısını yapmıcanmı yada daha fazlasını.

Aileler o nişanlılık döneminde harbi cok sacmalıyolar. ve sonrada mutlu bi yuva istiyolar.
Boşanmalar cogaldı..Nedewn cogaldı. Herkes şapkasını önüne alıp bi düşünse ya...

Kuzum nişanla düğün arasını kısa tut , dananın kuyruğu nişanda kopuyor benden söylemesi. 6 aylık nişanlıyım ve pişamn oldum nişan yaptığım için, iki tarafta başlıyor adet böyle adet şöyle aramadı gelmedi gitmedi vs... Aman canım nişanı düğüne ne kadar yakın yaparsan o kadar iyi hani.

ben zaten annemi oturtup karşıma konuştum bak insanların durumu yok okulun bitmesini bekle falan filan birsürü anlattım ama gene de moralini bozuyor bende sinir oluyorum çünkü ilişkiler açısından hepimiz çok iyiyiz ben sözlüm kv annem falan çok iyi anlaşıyoruz da böyle bir pürüz var işte ya isterse evimizde birşey olmasın o umrumda değil benim de arkadaş evlendi evlenirken temel ihtiyaçlarını aldılar karı koca sonra bir senede evin ne eksiği kaldıysa yavaş yavaş hallettiler ben de öyle yaparım ikimizin de mesleği var çok şükür sıkıntı olmaz da işte insan üzülüyor ne olsa

ah kuzum ben istemezmiyim ama işte okul uzamasaydı hemen nişan düğün olup bitcekti bende hiç sevmem uzun süre nişanlılığı

Anlatamıyosun...Eşya olmasada o evde oadamla mutlusun. O kızla mutlusun.
Anlamıyolar bunu. Herşey eşya değil...
Al benim oturma grubum nerdeyse 1ay sonra geldi.
Evin içinde mutluyduk. cok şükür.
Mindel döşedim salona öyle oturduk.
3 hafta tvmiz yoktu.

Çok örnekleri var...Çoğaltıladabilir...
Herşey dört dörtlük olunup sana deger verilmese dahamı? mutlu olucaklar.

Salı günü. Dış cekimimizi yapan fotocunun ordan geciyoduk.
Gel sende bak son hallerine dedi eşim gittik. (1-2hafta önce son halleri için cagırdıkalrında ben gidemedim yine hastaydım)
Ay harika pozlarımız var ya....Hele bi pozum var kafamdan aşagı yapraklar düşüyo...Ve bennn cok masumum cokkkk
Anlatımda az keyfim yerine gelsin.

ya annem de bunu takan bir insan değil onun derdi de görgü görenek buna takılmış durum da şu adettendir ama bizde şu adettir deyince tüylerim diken diken oluyor yahu otur konuş madem adetini bizde şu sizde şu de anlaş ama bir oturup kpnuşamadılar konuşsalar hep birlikte rahat etcez

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…