teyzeleri kızımın hala bir ismi yok

eftelyaaa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2009
2.934
19
39
kızlar şimdilik iki tane isim bulduk büşra ve berra başkada hiç bişey bulamadık bunlardada tam bir karar varamadık yani anlayacağınız minik meleğimin ismi yok.hem anlamlı olsun hem dinen uygun olsun hemde biraz farklı olsun istiyorum biliyorum çok şey istiyorum ama.hadi bana yardım edin:CüvCüv:

canim berra ismini bizde dusunuyoruz zeynebin yaninaa. zeynep berra... bereketli anlami tasiyo. ayni zamanda peygamberimizin halasinin isimlerinden.

biz babamiza begendiremedik die vazgectik belki sana bi fikir olur. erva.. o da peygamber efendimizin baska bir halasinin ismi..

canım sağol biliyorum berra peygamberimizin halasının ismi aynı zamanda ananesininde ismi berre/berra aynı kök ikiside ben o ismede peygamberimiz kızına ağır gelir diyip koymamış diye duydum onun için karar veremiyorum

öncelıkle yavrunuzu allah sıze bagıslasın canım.senın belırttıgın isimlere uygun olarak şura geldı aklıma hem kuran-ı kerımde sure adı anlamıda sözü dinlenen kımse yada cemıyet anlamında benım kuzenım ın adı begenırsen bılgın olsun ıstedım.

sidelya.... biraz farklı geliyor kulağa ama söylendikçe güzelleşiyor bence. cennette bir bahçe ismi. kızım olsaydı bu olacaktı ama oğluşum oldu.

canim ben arastirdim da o mevzuyu birincisi berre ve berra ayri anlam tasiyolar. berre temizleyici anlami tasiyo. insanda kibir olusturabilir die sakinca gordugu icin peygamber efendimiz degistirmis ismi berre olan bikac kisininkini. ama berra oyle diil.bereketli olan anlami tasiyo tabi yinede sen bilirsin cnmm..

canım güzel bir isimmiş bakalım eşim ne diyecek teşekkür ederim

sidelya.... biraz farklı geliyor kulağa ama söylendikçe güzelleşiyor bence. cennette bir bahçe ismi. kızım olsaydı bu olacaktı ama oğluşum oldu.

canım evet değişik bir isim bakalım bir de eşime söyleyeyim ne diyecek Allah bağışlasın oğlunuda Rabbim uzun ömürler versin

canım ilgine teşekkür ederim ben aynı kök olduklarını sanıyordum çünkü bendeki bütün kitaplarda öyle yazıyor zaten her ikiside peygamberimizin soyunda varmış sanırım bakalım şimdilik yinede en yakın olduğumuz isim bu bakalım ne olacak kızımızın ismi

eğer eşimin iş arkadaşı bizden önce davranmasaydı ben kızıma berra adını çok istiyordum ama önce onlar koydular aynısı olmasın diyoruz bizde sağlıkla gelsin kuzucuğun canım ve tüm hamişlerindekaydirigubbakcemile5

canım Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin bakalım güzel bir isim bulursam sanada yazarım canım

berra çok güzelmiş bence. bende ceylin düşünüyorum cennet kapısı diye yazıyo kitaplarda ama bazı kişerde öle bişey yok diyo bende karar veremedim Çok üzgünüm çoook

benim 4,5 aylık kızıma berra adını koymayı çok istedim. eşim abim sevmediler. sonunda belinay koyduk. belinay da güzel ama benim aklım berra da kaldı....

benim de kızımın adı zeynep berra olucak teyzesi inşallahhh

uzun süre araştırıp istemiyerek wazgeçiyodum ki bu açıklamayı buldum biyerlerde ben de..çok güzel açıklamışsın saol arkadaşımma.s.

birde isim koyarken anlamını çok iyi araştırıp koyun. üstte berika ismini gördüm. peygamber sabrı demekmiş. çocuğun başına peygamberlerimizin başlarına gelen sıkıntılar gelmesin. hangimiz o kadar sabırlı olabilir ki???
benim oğlumun adı mehmet. şu ana kadar mehmet ismini kimde duyduysam hepsi ele avuca sığmıyan cinsten. mehmet anneleride aynı fikre sahip. isimlerin insanın kişiliğini etkilediğini düşündüğüm için iyi düşün derim. daha önünde vakit varmış.

berra çok güzelmiş bence. bende ceylin düşünüyorum cennet kapısı diye yazıyo kitaplarda ama bazı kişerde öle bişey yok diyo bende karar veremedim Çok üzgünüm çoook

canım ceylin türkçe ve uydurma bir isim hiçbir anlamı yok.cennetin 7 kapısı var ve bunların içinde ceylin geçmiyor.ama kulağa hoş gelende bir isim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…