teyzeleri kızımın hala bir ismi yok

birde isim koyarken anlamını çok iyi araştırıp koyun. üstte berika ismini gördüm. peygamber sabrı demekmiş. çocuğun başına peygamberlerimizin başlarına gelen sıkıntılar gelmesin. hangimiz o kadar sabırlı olabilir ki???
benim oğlumun adı mehmet. şu ana kadar mehmet ismini kimde duyduysam hepsi ele avuca sığmıyan cinsten. mehmet anneleride aynı fikre sahip. isimlerin insanın kişiliğini etkilediğini düşündüğüm için iyi düşün derim. daha önünde vakit varmış.

canım buna inanıyorum bende insan isminin anlamını taşırmış onun için zaten ince eleyip sık dokuyoruz isim konusunda yarmazlıktanda öte bazı isimler insana çok ağır geliyor ve hep hastalıklı oluyorlar yada çok narin oluyorlar

benim de kızımın adı zeynep berra olucak teyzesi inşallahhh:emir_bebek:

uzun süre araştırıp istemiyerek wazgeçiyodum ki bu açıklamayı buldum biyerlerde ben de..çok güzel açıklamışsın saol arkadaşımma.s.

oyle mi...alkisalkisalkis kizlarimizi rabbim saglikla kucagimiza almayi nasip etsin ins. adiyla buyusun hepsii...:asigim:

benim de kızımın adı zeynep berra olucak teyzesi inşallahhh:emir_bebek:

uzun süre araştırıp istemiyerek wazgeçiyodum ki bu açıklamayı buldum biyerlerde ben de..çok güzel açıklamışsın saol arkadaşımma.s.

canım benim bende çok araştırmıştım herkes başka birşey söyleyince cesaret edemedim ama bende senin gibi çift isim düşünüyorum çünkü berrada berrede anlamları çok ağır isimler yalnız başınayken taşıyamaz gibime geliyor.bu arada senin bebişin ne zaman olucak

oyle mi...alkisalkisalkis kizlarimizi rabbim saglikla kucagimiza almayi nasip etsin ins. adiyla buyusun hepsii...:asigim:

canım bu arada yeni birşey okudum peygamberimiz kıza berre ismini koyacakmış annanesinin ismi diye ama anlamı çok ağır gelir taşıyamaz diye vazgeçmiş.

canim berra ismini bizde dusunuyoruz zeynebin yaninaa. zeynep berra... bereketli anlami tasiyo. ayni zamanda peygamberimizin halasinin isimlerinden.

biz babamiza begendiremedik die vazgectik belki sana bi fikir olur. erva.. o da peygamber efendimizin baska bir halasinin ismi..
zeynep berra ço güsel isim ..benm bi yakınmda kızına zeynep berra koydu rabbim adıyla yaşatsın:Saruboceq::Saruboceq:

X