Tesettüre Dair Herşey... Buyurun Sohbetimize...

raziyerkan konu bu cnm

Kızlar kendimi çok kötü hissediyorum resmen kendimi eve kapattım bir süredir 5 vakit namaz kılıyorum bol bol okuyorum bilmediklerimi ögrenmeye çalışıyorum 1 haftada kurana geçtim yasini kendi başıma okur hale geldim ama gel gelelim kapanma fikri beni çok korkutuyo ya yapamazsam ya olmazsa naparım diye korku içindeyim bi yandanda başım açık dışarı çıkıcam güna giricem yada namazımı kaçıracam diye evimden çıkamıyorum off çok karışıkım ya napıcam ben yardım edin bana lütfen mafoldumben

peki şekerim konuşuruz bi ara

ama sakin olmanı tavsiye ederim bu işler aceleye gelmez ve niyetin belli zaten .herşeyi bi günde yapamazsın.örtünmeye gelince hiç korkma kararını ver ve hemen kapan acele edebilirsin bu konuda :dance:

çevrende bu konuda sana yardımcı destek olabilecek kimse yokma sükünet içerisinde onlar seni yönlendirebilir.bi öğretmen yada ialhiyatçı olabilir bilgisizlerle konuşma bence bu konu ciddi

raziyerkan konu bu cnm

Kızlar kendimi çok kötü hissediyorum resmen kendimi eve kapattım bir süredir 5 vakit namaz kılıyorum bol bol okuyorum bilmediklerimi ögrenmeye çalışıyorum 1 haftada kurana geçtim yasini kendi başıma okur hale geldim ama gel gelelim kapanma fikri beni çok korkutuyo ya yapamazsam ya olmazsa naparım diye korku içindeyim bi yandanda başım açık dışarı çıkıcam güna giricem yada namazımı kaçıracam diye evimden çıkamıyorum off çok karışıkım ya napıcam ben yardım edin bana lütfen mafoldumben

Canim benimm..bende 1.5 yildir kapaliyim..Yazin kapandim ben okulum bittikten sonra..
Öncesinde düsündüm hep..Cevremdede kapalilar var
Kendim arada evde denemeler yaptiyodum hep ablamla birlikte karar verdik kapanmaya..
ilk disari ciktigimda sanki herkez bana bakiyormus gibi geliyorduu
1 hafta sonra inankii kendimi daha rahat özgüvenli hissettim kendimi sanki bosortum beni koruyor gibi..
1 aya kadarda tamamen alistimm..inan bana kendini daha iyi hissedeceksin..
Korkman icin hicbir sebep yokk goruyorumki bunu gercekten kalpten istiyorsun..opuyorumnanaktan
Namazlarindada ALLAHA sigin..Bu dunyada ondan baska yar ve yardimcimiz kim ki..

lelos canım sakin hiç strese girme istersen msndende görüşebiliriz.herşeyi bi anda yapmaya çalışırsan depresyona girersin bu doğru o yüzden sakin amma sağlam adımlar atmalı

tşkr. ederim kızlar yorumlarınız için çevremden aaa diye bi tepki alıcagıma eminim ama ben bunu istiyorum benim korkum kendimle giyinmeyi süslenmeyi makyajı seven biriyim ilerde kendimi mutsuz hissedemiyim diye düşünüyorum saçma gelebilir bu size ama ne biliyim böyle şeylere geçiyo kafamdan
yoksa evet Allahtan başka kurtarıcı yok bunun bilincindeyimm

bu arada ben yatorm kızlar bu ilaç uykucu yaptı beni:dance:

Iyi geceler canimm

tşkr. ederim kızlar yorumlarınız için çevremden aaa diye bi tepki alıcagıma eminim ama ben bunu istiyorum benim korkum kendimle giyinmeyi süslenmeyi makyajı seven biriyim ilerde kendimi mutsuz hissedemiyim diye düşünüyorum saçma gelebilir bu size ama ne biliyim böyle şeylere geçiyo kafamdan
yoksa evet Allahtan başka kurtarıcı yok bunun bilincindeyimm

Sekerkizin söyledigi gibi bncede streess yapma canimm..
Cevrendekilere aldirma ne dusunurler falan diee..Ahirette cevrendekiler yaninda olmuycakya..Kalbinden geldigi gibi davran:teselli:

Bende yatiyorum hepinize iyi gecelerr öptümmmopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

Iyi geceler canimm

Sekerkizin söyledigi gibi bncede streess yapma canimm..
Cevrendekilere aldirma ne dusunurler falan diee..Ahirette cevrendekiler yaninda olmuycakya..Kalbinden geldigi gibi davran:teselli:

Bende yatiyorum hepinize iyi gecelerr öptümmmopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

her ikinizede ii geceler cnm ilginiz için tşkr. A.E.O

X