Tesettüre Dair Herşey... Buyurun Sohbetimize...

herhalde mini etek olacak hali yok bot ile yarım etek giyilmesi neden tesettüre uygun olmasın ki ince çorap giyersen olmaz tabi ama kalın çorapla ve görünen bacak çok az ise
olabilir illa uzun etek olmasına gerek yok sonuçta uzun etek giyip üerine daracık kıfayetler giyenler de var önemli olan teşhir edilmeyecek şekilde örtülmesidir şimdiki hanımlar pardesü giyiyorlar ama pardesü olmasa daha ii yani daracık pardesülerle herşeyleri meydanda önemli olan ne giyildiği değildir düzgün bi şekilde teşhir amaçlı giyinmemektir yeterki daracık kıyafetler olmasın yoksa bi botun altındaki kalın çoraba kadar kalsaydı ohoooo kimseye tesettüre uygun diyemezdik sanırım

Yarim etek giyince bacagin sekli belli oluyor sonucta. Ben bunu yanlis buluyorum :)

NAVB

İnandığı gibi yaşamayan insan yaşadığı gibi inanmaya başlar
Malesef günümüzde bizde bunu yaşamaktayız
Fakat bu kadar yargılamaya gerek yok zira nefsini terbiye etmiş bilinçli birinin kapanmasıyla
aile baskısı-mahalle baskısı-vs. gibi nedenlerle tesettüre girmiş olan kişiler elbetteki aynı olamaz...

Her güzel kendi güzelliğini görmek ve göstermek ister de...Bu güzelliğin hem f/ani hem emanet olduğunu unutur gideriz...
Velhasıl tesettür kadının örtüsüdür...
Örtünmek, kişiliğini dişiliğinin üstüne koymaktır. Kendini sonsuza saklamaktır. Kadınsı merhameti, kadınsı inceliği, kadınsı zerafeti ipekten tüller ardına saklayıp inci gibi büyütmektir örtünmek.

Malesefki modanın peşinde koşturup duruyoruz oyuna geliyoruz aslında
bunların hepsi bir dayatma doğru dürüst tesettür kıyafeti satılmıyor artık mağazalarda
hep kısa etekler dar badiler sizin kadar bende yargılamaktayım bizi
fakat herkes bu hayatı yalnız yaşar yalnız ölür ve yalnız hesaba çekilir
ki hatasız olmaz...

Bir adam kölesini satmaya götürüyordu. köle üzgündü. dedi ki efendisine: "siz benden iyi köle bulabilirsiniz ama ben sizden iyi efendi bulamam." adam kölesini satmaktan vazgeçti. bizden daha iyi kul bulabileceği halde, bizi "satmayan", bir de satın almaya değer gören Rabbimize ne kadar şükür borçluyuz! Biz O'ndan iyi Rabb bulamadık ki hiç...

çok güzel açıklamışsın , çok güzel konulara parmak basmışsın..sağol
bir forum vardı güya tesettürlü insanların resimlerini koymuşlardı, ve o resimleri çekenler öyle yorumlar yazmışlar ki aklınız hayaliniz durur. bu durum beni üzdü. ki o yorumları sizin gibi insanlar okusalar kahrolurlar eminim.
bu yüzden her ne kadar haddim olmasa da küçüklere büyüklere önünüze her kim geliyorsa onlara sizin daha çok örnek olmanız gerekiyor bence. ağır bir sorumluluğunuz var. "bak işte bu da kapalı mı" denilmesi :gitme:

Navb madem o kadar ogrenmek istiyorsun.. kurani kerimi acip neden okumadin ?gayet acik bi sekilde turkce mealini okursan sana tesetturun ne oldugunu aciklayacaktir.. yerimseniben ya ben gercekten sasiyorum boyle insanlara ondan bundan fikir alacagina ac kurani oku kardesim.. kurani kerımı evınıze süs niyetine mi aldınız yoksa??? :uhm:

evet süs diye aldım

bazı şeyleri yaşayanlardan öğrenmek gerekir . Bilgili kişilerden öğrenmek okumayla eşdeğer değildir. ki bilgili kişi diye sizi kastetmiyorum üstünüze alınmayınşakkıdı

kızlar forumda tartısma olmasın lütfen ..

konu dısı mesajlara cevap yazmayalım yne olan bızım topıke olur

yazmalımm sen buralara ugrarmıydın yaaa:eek:

bu arada cankız ,ebru sahın ,meryem ,ve yenı gordugum bır yuz sampuan :)
kıyafelerınız cok hoş
cankız ayrıca cok tatlı olmussun esarp yakışmıs zaten yuzun guzel masallah
unuttularım varsa affola cok gecmıse bakamadım :KK43:

kizlar naaberrrrrrr ?
navb madem tesettürün ne oldugunu ögrenmek istiyorsun, CANKIZ a katiliyorum, ac kurani oku, en dogrusunu o söyliyecektir, en dogrusunu ordan bulursun.

burasi sohbet topigi, tartisma topigi degil.
ögrenmek istiyorsan topik acarsin

eee kizlar ne var ne yok bakim nassinizzzzzz, kizlar ya sauna ya girdim ölüyodum sicaktannnnn 75 dereceeeeeeeeeee :1shok:

evet süs diye aldım

bazı şeyleri yaşayanlardan öğrenmek gerekir . Bilgili kişilerden öğrenmek okumayla eşdeğer değildir. ki bilgili kişi diye sizi kastetmiyorum üstünüze alınmayınşakkıdı

benim bilgili olup olmadigimi sen degerlendiremezsin gulumm.. a.s evet yasayanlardan ogrenmek gerekir fakat yasayanlarin anlattiklari bilgi ne kadar guvenilir diye soruyorum sizeyerimseniben size yardimci olabilecek en iyi kaynagi tafsiye ettim size..

KISLAR HEPİNİZİ BOL BOL ÖPÜYORUM CANLARIM...

hoşgeldin kedicik.naçizane söyleyeceklerim olacak bu jahayılı yolda yeni adımların için...
şu zamnda şimdilerde kapalı olark kıyafet zorluğu çekmezsin.
yani artık herşey kapalılara uygun zaten.
pantalonda giysen etek boyu dizinde uzun şeyler,uzun kollu etek giydiğindede bacakların gözükmeyecek şekilde giyinirsen hem rahat edersin hemde doğrusunu yapmış olursun...
mesela bende pantalondan asla vazgeçemem,etek giydiğimdede ya kalın çorap ya da botla falan kapatırım.
işin mantığını ve doğrusunu kavradıktan sonra emin ol zor olmayacaktır...
inş en yakın zamnda nasip olur canım...

çok teşekkür ederim canım tavsiyelerin için çok haklısın..

kalçanın örtülmesi göğüslerin fırlayacak şekilde ya da vucuda çok yapışacak şekilde olmadıktan sonra tabiki giyebilirsin ben hep sporum zaten :) işe bile spor geliyorum çoğunlukla utanmasam her gün kotlarımla geleceğim de bazen de etek giyiyorum ayıp olmasın diye :) örttükten sonra her türlü giyinebilirsin ben etekle çizme kombinasyonunu da çok seviyorum hoş oluyor yakışıyor ama tabi elbise tarzı tunik altına pantolon her zaman tercihimdir hem rahat hem de hareket imkanını kısıtlamıyor etekle zor oluyor bi de kışın etekle insan üşüyebiliyor altına çok kalın çorap giymen gerek ki donmayasın ankarada :)

Faydalı tavsiyelerin için çok teşekkür ederim canım çok yol gösterici oldu zemuszemus

şükür internetim yapıldı krizdeydim resmen sakın hız yükseltmeye felan kalkamyın bu ne yaa off:kızgın:

konuya bi iki cümlede ben yazmadan geçemiycem

kadınların giyinmelerinde ölçü tesettür olamkla beraber erkeklere benzemiyecek şekilde giyinmesi diğer bi kuraldır bu konuda giyimleriyle kadınlara benzeyen erkeklerle erkeklere benzeyen kadınlara peygamber efendimizin lanet okudugu hususunda bir çok hadisi şerif mevcuttur

öncelikle bildiğmiz doğruları hakkıyla söyliyelimki sonra tercih sana kalmış olsun rahatlık hususunda illaki herkesin tercihi değişiktir bende pantolon giyiniyorum yanlış oldugunu bildiğim halde Rabbim hakkıyla yasamayı nasip etsin hepimize
Teşekkür ederim verdiğin bilgiler için canım.

sözüm ona tesettürü çok uygulayıpta dem vuran şahsiyetler..amacınız ne topiciğe saldırı mı yapmak emin olun sizin olduğunuz o topiclere öle bi şeler yaparım ki ağzın açık kalır..yeter ya bu kadar mı düşmansınız dininize ya(eğer müslümansanız) tabi bi başka dininin kendine özgü emirlerinde sorun yok hatta bayılırsınız onlara dimi gıpta edersiniz..işte beyninizin idrak kısmı çalışmamakla beraber biip itiraz etme duygularınız çok gelişmiş oluo nedense tek fabrikadan çıkmış gbisiniz..nefis denilen her dakka yenildiğiniz şey war ya o her insanda oluo şükür ki sizlere oranla normal şartlardayız..

kızlar bu yazım bu insanlara tokattır..lütfen daha da yazmayalım

haklisin canim, kesinlikle katiliyorum, bu konuda burda kapanir insallah.

ee kizlar kimse yokmu yaaaaaaaaa, napionuz anlatinnn. bir iki resim katalim topige de senlensin zemuszemus

ya kızlar resim küçültme nasıl yapıoz resim eklicem de resmin boyutları büyük imageshack te küçültsemde büyük kalıo pc de nasıl küçültebilirim bilen war mı

X