Tesettüre Dair Herşey... Buyurun Sohbetimize...

üstte resim eklenmedi sanırım üstte mesaj altta resim :lepi::lepi:

Eklentiler

• $tekbir12.jpg
    $tekbir12.jpg
    30,3 KB · Görüntüleme: 39
sen de hemen nem kapıyorsun yaaa :) fikir paylaşmak kötü mü ..merak etme tartışmaya dönerse ben yönünü değiştiririm ama fikirlerimizi de paylaşmamız lazım değil mi nerede paylaşacağız peki aç bir konu da fikir alışverişinde de bulunalım sadece elbiseyle olmuyor bu işler :)

yazdıklarımı üstüne niye aldın hiç anlamadımlaelaelaelaelae
Ben tartışmak istesem açarım bi konu ne var ne yok yazarımsırnaşık şey
çok fikir vermek istiyosaan aç bi konu yaz fikirlerini herkes tesettürün ne demek olduğunu biliyo bence ama tam olarak uygulamıyo olabilirler o da kişinin kendi bileceği bişey ben kimseyi yargılamam.
herkesin giyim şekline saygım var...

ebru bayramlıkların süper bluzun çok hoş güle güle giy a.s.
cankız çok sempatik ve şıksın yelekte o biçim yanii :lepi:

hepiniz cok $iksiniz kizlaaaaaaaaaaaaaaaaar opuyorumnanaktan
ben $öyle bi bakip kaciyorum, fitnesse gidicem,
gece yine ugrarim topigimizeeeeee :eek:

ben ten örtünmesinden bahsetmedim zaten örtünmekten bahsettim kalçalar göğüsler belli olmayacak bunlar zaten olması gereken ama acızık kalın çorapla bacak görünüyor diye de fırtına koparmanın alemi yok sanırım
haklısınız örtünmeden kimsenin anladığı yok
herkes kendi nefsinin peşinde ise eğer uzun daracık etekler giyenlere ya da daracık upuzun tunikler giyenlere de nefis dersi verirseniz sanırım çok iyi olacak
ben şahsen daracık pardesü yada tunik ya da uzun ama dar etek giyenleri bacağı azıck kalın çorapla görünenlerden daha teşhirci ve nefisçi görüyorum kusura bakmayın kalın çorapla bacağın belki de onda biri görünüyordur ama o daracık kıfayetlerle nereler görünüyo acaba
bunun ksıtası bumu ayrıca insanları teşvik etmek gerek soğutmak değil

ya dışardan kısa etek altına çorap ve altına da çizme giyip başına örtü takmış insanlar hakkında ne düşündüklerini duydunuz mu hiç?

kız gelince başı açık olanlarda sizin gibi giyiniyor.şimdi onlar da mı tesettüre riayet etmiş oluyor

başörtüsü taşımanın bi ağırlığı olmalı...ve o ağırlığa da bu tür giyimler yakışmıyor...

sizin teşvikiniz doğru yönde olmadıktan sonra teşvik etseniz ne olur etmeseniz ne

25472.jpg
bu resimdeki 2 kişi de size göre tesettürlü mü?

öğretin bana tesettür ne? tesettürün ne olmasını gerektiğini anlatacak bi Allah ın kulu yok mu şu topikte ?

NAVB

ınandığı gibi yaşamayan insan yaşadığı gibi inanmaya başlar
Malesef günümüzde bizde bunu yaşamaktayız
Fakat bu kadar yargılamaya gerek yok zira nefsini terbiye etmiş bilinçli birinin kapanmasıyla
aile baskısı-mahalle baskısı-vs. gibi nedenlerle tesettüre girmiş olan kişiler elbetteki aynı olamaz...

Her güzel kendi güzelliğini görmek ve göstermek ister de...Bu güzelliğin hem f/ani hem emanet olduğunu unutur gideriz...
Velhasıl tesettür kadının örtüsüdür...
Örtünmek, kişiliğini dişiliğinin üstüne koymaktır. Kendini sonsuza saklamaktır. Kadınsı merhameti, kadınsı inceliği, kadınsı zerafeti ipekten tüller ardına saklayıp inci gibi büyütmektir örtünmek.

Malesefki modanın peşinde koşturup duruyoruz oyuna geliyoruz aslında
bunların hepsi bir dayatma doğru dürüst tesettür kıyafeti satılmıyor artık mağazalarda
hep kısa etekler dar badiler sizin kadar bende yargılamaktayım bizi
fakat herkes bu hayatı yalnız yaşar yalnız ölür ve yalnız hesaba çekilir
ki hatasız olmaz...

Bir adam kölesini satmaya götürüyordu. köle üzgündü. dedi ki efendisine: "siz benden iyi köle bulabilirsiniz ama ben sizden iyi efendi bulamam." adam kölesini satmaktan vazgeçti. bizden daha iyi kul bulabileceği halde, bizi "satmayan", bir de satın almaya değer gören Rabbimize ne kadar şükür borçluyuz! Biz O'ndan iyi Rabb bulamadık ki hiç...

Navb madem o kadar ogrenmek istiyorsun.. kurani kerimi acip neden okumadin ?gayet acik bi sekilde turkce mealini okursan sana tesetturun ne oldugunu aciklayacaktir.. yerimseniben ya ben gercekten sasiyorum boyle insanlara ondan bundan fikir alacagina ac kurani oku kardesim.. kurani kerımı evınıze süs niyetine mi aldınız yoksa??? :uhm:

cankıız ben bu resmi görmemişiiimakannehirakannehirakannehir
yeleğine eşarbına kısacası sana bayıldım:jeyyar::jeyyar::jeyyar:

saol bebeemopuyorumnanaktan

cankız canım eşarbını bağlama stilinden mi bilmiyorum bana da çok daha tatlış geldin, ne kadar da şık ve zarifsin :asigim:

evet cnm esarp baglama stilide insani cok degistiriyor aslinda a.s cok tsk ederimmm a.s. sk olmamin sebebi kuzenimin sozu vardi o gun

ebru bayramlıkların süper bluzun çok hoş güle güle giy a.s.
cankız çok sempatik ve şıksın yelekte o biçim yanii :lepi:

saolll sampuanim

altini yapmassaniz sevinirim arkadaslar sohbete katilamiyorum bari resim paylasayim

altina kot etegimi giymistim ikisindede

hv5fds.jpg

2yw8vav.jpg

kiz meryemmm onceliklee ustuneki sari yelegini cok begendimmmmmmm

oteki maviyide cok begenidmmm

esarp olarakta sariyi cok cok begendimmmm kizz a.s.

hep aynı şeyler tartışılıyor defalarca..

kimse kimsenin doğrusunun önüne geçemiyor kimse ben tamım tamamım diyemiyor..

sen vicdanen rahatsan bu senin amelin

ben vicdanen rahatsam bu benim amelim kimse kimseyi değiştiremez..

ama tartışılamayan tartışmaya açık olmayan doğrular var emirler yapılması zorunlu olan şeyler..

Rabbim imtihanda yoldan sapanlardan eylemesin bizleri..

X