Tesettür?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Benim gordugum de instadaki renkli renkli giyinen fenomenlere özendigin. Basindaki ortuyu cikarsan cogu normal acik bir kadinin giydigi kiyafetler. Onlara özenme lütfen.
Ilk önce tesetturle ilgili kitap oku videolar izle bir şevke gel sadece kombin dusunmekle olmaz. Ve namaza basla. Esinin asil namaz icin tesvik etmemsi gerekirken dalga gecmesi olmamis. Namazini kıl, arastirma yap öyle kapan. O kisa elbiseleri falan da esinin yaninda giyersin

Eğer namaz kılmak istiyorsan bunu Rabbin istedigi için, onuj emri olduğu için yapmalısın. Namazda öyle bir huzur varki o huzuru bir yakaladınmı ben şimdiye kadar nasıl kilmadim diye pişman olacaksın. Ama elhamdülillah çok bağışlayıcı çok affedici bir Rabbimiz var tesettüre gelince tabiki onuda Rabbim istedigi için ve onun emri olduğu için yapacaksın. Kimin ne dediği ne düşündüğü umurunda olmasın. Zaten insan bu yola girmek istedimi şeytan insanı burdan vurur. O ne der bu neder diye. El alem ne der değil, el-Alim ne der diye yasamalıyız. Biz bu dünyaya insanları değil Rabbimizi memnun etmeye, O'nun rızasını kazanmaya geldik. İçinden geliyosa yap olurmu insanlara kulağını tıka.

Açılmak isteyenler de o ne der bu ne der diye açılmıyor. Onları da şeytan buradan mi vuruyor dersiniz?

Aynen öyle
Sonra da tesettüre laf edildi diye kıyameti koparıyorlar. Hani herkes istediği gibi giyinecekti yani? Bir başkasının ne giydiği,ne zaman açıldığı kapandığından kime ne, bir sene açık gezsin bir sene kapalı gezsin kimi ilgilendiriyor da yorum yapıyorlar ben de çok şaşırıyorum.

Alnım secde gormedı yazıyorsunuz, bir yandan da tesetture girmek istiyorsunuz. Siz ortama gore yasamayı seven birisiniz belli ki, şuan ki çevreniz kapalı olduğu icin kapanmak istiyorsunuz ilerde açık bir arkadaş grubuna girdiginizde açılmak isteyeceksiniz.

Ama siz kendimi kapatayım gözlerden uzak olayım düşüncesinde değilsiniz ki… tesettüre bunun için girilmiyor mu..

Görerek değil okuyarak tesettüre girin. İşte o zaman ömür boyu onu canınız gibi taşırsınız başınızda.

Tesettur icin suan yeterli maneviyata sahip oldugunuzu dusunmuyorum. Once kalbi olarak inancınızı maneviyatınızı guclendirmeniz gerek, ki tesetturun kendi içinde zorlukları var misal sıcaklarda dayanabilecek misiniz veya denize giren biriyseniz haşema kullanabilecek misiniz gibi gibi sizi zorlayan unsurları olabilir o zaman pisman olup tekrar acılmanız muhtemel olur..
Bazı konularda nefsinizi yenmeniz gerekiyor bu da sadece bilgilenerek manevi bir olgunluga ulasınca mumkun oluyor. Seytanın gorevi bu yolda surekli vesvese vermek onu duymamak guclu durmak için oncelikli olarak yapmanız gereken ilk sey namaza baslamak olsun. Acık insanlar genelde namaz kılmaya meyilli degil ama tum ibadetlerin yeri sevabı ayrıdır. Bazı tesettürlu kişilerde namaz kılmıyor.. Namaz olmazsa nefsinizi yenemezsiniz manevi olgunluga erisemezsiniz. Diğer tum ibadetler size agır gelir. Once bir namaza niyetlenin kendinizi besleyin sonra gerisi kolaylasacaktır Allah guc verecektir inşallah.

Parayla falan alakası yok bisey vesile olur kapanirsiniz sonra daha samimi olursunuz bu konuda. İçine girmeden anlaşılacak bir durum değil. Eşiniz baskı falan yapmamış düşüncesini belirtmiş sizinde ondan Bi isteğiniz olsa söylersiniz. Bence niyet edin önce kapalı kombinelere bakın sade ama çok sık kombinler var yapabileceğinize inanırsanız kapanın insallah nasip olur.

İçinizden geliyorsa kapanın, ben kendimi bildim bileli tesettürlü olduğum hiç (liseden beri) hiç pişmanlık duymadım hiç acabam olmadı.
Ayrıca son cümlenize istinaden siz canı gönülden isterseniz ALLAH ummadığınız kapıları açar ve bir şeyleri vesile kılar.
Dolayısı ile bu durum size isteğinizi kolaylaştırmak için açılan vesile kapısı, değerlendirin derim.
Ayrıca tanımasam da bunun doğru olduğuna inanan bir birey olarak adınıza çok sevinirim.

Rabbim yolunuzu kolaylaştırsın, niyetinizi salimleştirsin.

Tabii ki de kapanacaksan örtüneceksen kocan için değil bu sadece Allah için olm alı Allah'ın emri olduğu için olmalı. Ve şu şekilde düşün yarınimiza çıkacağımız kesin olmadıgi bir dünyada hayatta yaşıyoruz . Yarın belki çok geç olur o yüzden farz olan ibadetlerimizi yapmakla yükümlüyüz . Belki Nefse başta ağır gelecektir ama ahirette başımızı taşlara vurmamak için bazı fedakarlıklar yapmak zorundayız ilk sorgu zaten namazdan gelecek bana kalırsa önce namazdan başla zaten o takva ve huzur hissi ile kendin girmek isteyeceksin tesettüre umarım başarırsın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…