Ter kokusuna çözüm arıyorum...Sweat End isimli sabunu kullanan var mı?

esohu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2010
36
0
ben bu ter kokusundan dolayı çok rahatsızım eşim benden sırf bu yüzden uzak duruyor çok ama çok dikkat ediyorum günlük duşumu alırım asla tüylü bırakmam denediğim bazı şeyler var ama geçmiyor geçmiyor sweat end diye bir sabun var bunu kullanan varmı..

onu bilmiyorum ama çok terleyenler için koltukaltına enjekte edilen bi iğne var gerçi tıbbi müdaheleyi tercih eder misin bilmiyorum. terlemeyi azaltıyormuş

klipsli ets için doktorlarla görüşsene? ben şimdi bekarım ve bu ter kokusuna çözüm bulmadan bir sevgilim olmasını bile düşünemiyorum. kokucam diye o kadar geriliyorum terlemeye başlıyorum =) göğüs cerrahisi doktorları bakıyorlar bu işe yanılmıyorsam. araştır bir canım.

ets kardeşim yaptırdı çok memnun
koltukaltını her gün sirkeyi pamuğa dök,güzelce sil,bakterileri öldürür
5 dk.bekle
kovaya da sirke ekle,o suyla yıkan
zeytinyağlı sabunla ya da lavantalı sabunla duş al
rexona çok iyi,ferah rol onlar felan kullan
gün içinde bi kaç kez sür deodorantıbayanssulusmile

annem ki kendisi kozmetik hiç kullanmaz her gün gülsuyu ile temizleyim bebe pudrası sürüyor hem terlemeyi engelliyormuş hemde mis gibi kokuyor ..bende denedim gerçekten deodoranta gerek bile olmuyor

canım merhaba.. sabunu duymadım ama dun ntv kanalında stopter diye bir urunun reklamı wardı teri anında kesıyormus ve kokuyu tamamen onluyormus.. bende cok sıkayetcıyım bu durumdan yuzum asırı terlıyor.. bı arastırdım netten kullananlar cok memnun yanı yorumlarda olumlu... bende almayı dusunuyorum netten sıparıs verecegım... bıde calıstıgım yerde bır abla var o da cok terlıyordu kız kardesı yurt dısından bu urunu getırmıs adıda aynı oda cok memnun...

ben deotakı kullanıyorum öneririm, yalnız şöyle bir şey var terlemeyi engellemiyor ama kokuyu ortadan kaldırıyor. Kozmetik ürün satan yerlerde,marketlerde ve eczanelerde bulabilirsin fiyatı da 6-7 tl sanırım. terlemeyi engellemek zaten iyi bir şey değil. nasıl bir şey olduğnu merak edersen diye fotoğraf da koyuyorum

32051_deotak-fresh.jpg

Rexona oldukça başarılı bir marka..
Roll-on ve deodorantını kullanmanızda fayda var.

merhaba arkadaslar aranıza yeni katıldım
sweat end ter önleyici ürünü kullandım yazmak ıstedım gerçekten güzel bir ürün fakat geçen gün yeni bir ürün gördüm ve aldım adı silver wet ter önleyici ve gerçekten mükemmel bir ürün tafsıye ederım etkısını hemen gösterdı 1 kere kullandım ve terlememi yok etti ve ayrıca bu site müthişmiş her aradığım konu burada var

Merhabalar,
Benimde ayaklarımda aşırı terleme vardı. Dolayısıyla bütün gün ayakkabının içinde kalınca çok pis kokuyordu hiç misafirliğe gidemiyordum. Araştırırken eczanede 3,80 TL ye satılan KURSEPT kremi gördüm ve araştırdım. Ter önlemeye yardımcı iki krem varmış, biri TERKUR diğeri KURSEPT. Terkur, sadece terlemeyi önlüyor, kursept ise aynı zamanda antiseptik özellikli. Ben Kursept aldım, kullandım çokta memnun kaldım. İçindeki kağıdında el, ayak ve koltukaltı gibi bölgelerde kullanılabilir yazıyor zaten. İlk kullanmaya başladığında ard arda 4 gün kullanıyorsun sonra zamanla haftada 1 daha sonra 15 günde 1 kullanmaya başlıyorsun. Ben hem ayaklarım hem koltukaltım için kullanıyorum. Çok memnunum. Geceden kurseptimi sürüp yatıyorum, sabah işe giderken deodorantı sürdüğümde akşama kadar mis gibi deo kokusu kalıyor çünkü ter kokumla hiç karışmıyor. Herkese tavsiye ederim :)

Swed End sabununu ben kullandım. tam anlamıyla bir kandırmaca. param boşa gitti. kesinlikle kimseye tavsiye etmiyorum. lazer sonrası bu sorun bende de oluştu. çare olsun diye denemediğim hiçbir şey kalmadı :KK43:

Bu sabunu hiç kullanmadım ama ter kokusuna kesin çözüm olan uygulama ; her banyodan 15-20 dk önce sirkeyle terleyen bölgelerinizi iyice silin , daha sonra banyonuzu yapın. En son bir kovaya su doldurun ve içine belirli miktarda gül suyu dökün,( yahut sevdiğiniz başka bitkisel bir yağ ) bu suyu gövdenizden aşagıya dökünüz. Eger hakiki gül suyuysa başınızdan aşagı dökebilirsiniz.
Banyodan sonra önceden demlediniğiniz adaçayını ter bölgelerinize bolca sürünüz. Bu şekilde bir kaç hafta sonra kurtulursunuz ınsaallah ter kokunuzdan.. Birde gün içerisinde rezene ve adaçayı çayı içiniz. Özellikle adaçayı bu konuda çok başarılı.

En son olarak önemli ayrıntı ; asla üstünde antiprensperant yazılan deodorantları kullanmayınız. Bunlar ter yapısını bozarak zamanla kötü kokulara neden oluyor. Eğer kullanıyorsanız kesmelisiniz.. Kestikten sonra bir kaç hafta ter kokusu oluşuyor fakat yukarıda saydıklarımı uygularsanız bundan zamanla kurtuluyorsunuz.

Bu kürü uyguladım. En büyük sıkıntılarımdan biriydi ve şimdi kesinlikle aşırı terlememe rağmen ter kokmuyorum hiçbirşekilde.

NOT : Hamileler adaçayı içmemelidir.

Son düzenleme:
ürün açıklamalarında mekanik engel oluşturarak etki ediyor diye bir açıklama bulunuyorsa içerikte mutlaka aluminyum tuzları mevcuttur,evet ciddi anlamda teri keserler kullanılan sürece
ve içerikte çok düşük miktarlarda bulunduğundanda öyle bahsedilen kanserojenik etkileride yoktur.
burda bi arkadaş silver wet diye bi üründen bahsetmiş içerikte gümüş sitrat diye bi kimyasal varmış,bunun teri önlemedeki mekanizması çok etkileyici geldi bana,bayağa iyi kimyasallarla sinerji yaratılmış bu mendilde,diğer antiperspirantlardan biraz daha farklı,denenebilir ..

bazı arkadaşlar deotak, adaçayı, rexsona felan tavsiye etmişlerdir. bunlar normal terlemesi olanlara faydalı olabilir. ama benim gibi koltuk altları çeşme gibi akan biri için daha etkili bir ürün lazım. ben en son maxim roll on kullandım. param helali hoş olsun dediğim üründür. çoooook memnun kaldım. inanın botox felanda hikaye. yalnız gebelik süresince kullanmadım. ter kabusum geri döndü :KK43: :KK43: şimdi bu bitkisel ürünü kullanmayı düşünüyorum. emzirme döneminde kullanılıyor olması benim için çok önemli. sadece bir arkadaş kullanmış oda memnun değil. başka da yorum yok ya puffffff. emzirirken hem yaz gelcek hem de terleme artacak ben yine de bir deneyeyim. sizi haberdar edicem arkadaşlar. inşallah çare olur.

Son düzenleme:
Bu kremler gözenekleri tıkıyorsa zararlı değilmi?

mekanik etki ile o bölgeyi tıkıyor. yoksa terin vücut dışına çıkmasını engellemiyorsun. ter başka yerden çıkıyor. maalesef başka bir şansımız yok. sanırım senin öyle bir sorunun yok. Allah vermesin diyorum hakkaten tüm sosyal yaşamın bitiyor.

bende aynı sorundan müzdaribim yıllardır
hele ki hamilelikte ve sonrasında daha da arttı
yıllardır siyah baiden başka bişe giyemez oldum
bende bugün no sweat sabun siparişi verdim
bugün yarın gelir
sonucu sizlerle paylaşıcam

absolut torr marka deodorant terletmıyo bılgınızea ama turkıyede bu marka var mı bılmıyorum

koltuk altı kokusu gerçekten çok itici..fakat bunun neyden kaynakladığını bulmak için en iyi çözüm doktora başvurmak..
onun haricinde bence roll-on veya benzeri ürünleri her bayan günlük olarak kullanmalı..ben özellikle çevremdeki birkaç arkadaşımda bu durumdan oldukça şikaytçiyim...ne kadar temizlersen temizle, ne kadar yıkanırsan yıkan, roll-on kullanmıyorsan çok fena kokuyor...özellilke dikkat etmeyipte kullanmyan kızları çok itici buluyorum...(hastalıklar hariç)..
birde yenilen baharatlarda vücut sıvılarında kötü koku yapabiliyor dikkat etmek lazım buna...
bir ağzı kokusu, birde ter kokusu çok dikkat etmek lazım...

Son düzenleme:
X