Temmuz ayında hamile kalmak isteyenler..

Arkadaşlar merhaba .... Tahmin edersinizki bebek denemelerindeyiz... Birşey sormak istiyorum size .... Yumurtlama dönemimizi sadece yada en belirgin olarak kıvamlı akıntıyla mı öğrenebilirz ?

canım o biraz garip aslında kişiden kişiye değişiyor... ben mesela son 2 adetimden önce resmen yumurtladığım günleri biliyorum diyebilirim.. dünden beri de gene kasık ağrım var gene yumurtluyorum sanırım.. tavuğa bağladım

vallahi ben geçen ay internetten ovülasyon hesaplama diye yazıp çıkan sayfaya son 3 adet tarihimi yazıp bir zaman aralığı bulmuştum mesela 2- 7 haziran arası diyordu ben 5 inde yapmıştım tutturduk ( hoş devamı gelmedi ama sonuçta tutturduk günü) adetim düzenliydi ozaman ama bu sefer sarktı bilmiyorum yine o hesaplama doğru çıkar mı?

Arkadaşlar merhaba .... Tahmin edersinizki bebek denemelerindeyiz... Birşey sormak istiyorum size .... Yumurtlama dönemimizi sadece yada en belirgin olarak kıvamlı akıntıyla mı öğrenebilirz ?

teşekkür ederim arkadaşlar cevaplarınız için... bende o dönemde kasık ve bel ağrısı çektiğimi farkettim yalnız benim neredeyse hiç denecek kadar az olur akıntım.. Adetlerim düzenlidir ... geçtiğimiz eylül ayında korunurken hamile kalmıştım kürtaj olmak zorunda kaldım ... 7 deneme oldu denk getiremedik. İlkinde de hiç hatırlamıyorum o akıntı var mıydı yok muydu ? Dr hemen hamile kalabilirsin dedi ama 7 aydır yok işte ...

Bu arada ilk denemeleri olan arkadaşlar şimdiden strese girmesinler derim naçizhane.Belki ilk aydan hamile kalırlar belli olmaz ama eğer bekleyeceklerse her ay sabır tükeniyor o yzden şimdiden tüketmeyin sabırlarınızı ....

İnş hepinizi meleği sizleri bekletmeden üzmeden gelir 9 ay sizle olur ardındanda geceleri ağlayarak uykunuzu böler inş :)

herkez çalışıyor ne güzel valla bende kocanın eline bakıyom meslek yokki çalışayım ne yapalım kısmet değilmiş

burda olsan seni aninda ise alirim kisirlarini yerim hergün tombistombistombissssssssssssssssss olurum

Bu konuda bütün tecrübeli bayanlar akıntınızın olduğu günleri takibe alın diyolar.bence en büyük belirtisi bu ovülasyon döneminin.
Annemde her zman derki reglinin başladığı günden itibaren saymaya başla 13-18 arası olur der.
Tecrübeyle sabit anladınız siz onu =) abimden sonra sıra bana gelene kadar böyle işte

Son düzenleme:
NAZ senin yaslara takilman isime yariyor ben soramiyom utaniyom bende nic isimlerine taktim niye ne demek diye ben bu siteyi yanlislikla buldum intte clomeni okurken üye oldum sanirim ikinci mesajimla buradan devam ettim acaba ilk mesaji nereye yazdiydim ki neyse bu arada geldim hatunlar

teşekkür ederim ... bende öyle düşünüyorum ama dediğim gibi benim hiç akıntım olmaz nerdeyse ... ilkinde nasıl oldu şaşırıyorum ... ovulasyon testinde de yumurtlama olduğunu göstermişti sonuç ... kafam karıştı eğer akıntısız yumurtlama yoksa bir sıkıntı var sanırm .... annenizi de ayrıca tebrk ederim 4 yıl bu şekilde korunma ve bebeksiz 4 yıl. muhteşemmiş ....

Canmm eğer düzenliyse regl günlern hiç dert etme illaki akıntı olcak die bişi yok.sorun var diye düşünme.
eğer belirli periyodlarla oluyosa sen annemn yöntemini kullan walla ben bizzat yaşadm karşı komşumz bu takvimle hamile kaldı.denicem bende

canim benim adet baslangicim 1 temmuz dr. 11 ile 14 arasi dedi sen hesapla kendininkini bir isine yarar diye yazdim

normalde saat gbi 25 günde birdi benim hiç şaşmaz geçen ay işte 20 sinde olacağıma 20 sinden iki üç gün önce başlayıp 1 hafta süren yerleşme kanaması gibi kanama lekelenme gibi kahverengi açık sulu pembe sadece silince tuvalet kağıdına gelen bir akıntım oldu sonra da regl oldum 3 günü çok kanamalı geçen oluk oluk. koyu kırmızı yani bu durumda normal reglim20 sinde olacağına 25 inde oldu geçen ay dolayısı ile kaydı bir sonrakini her ayki gibi 25 ekleyerek tahmini söylüyorum. 20 temmuz oluyor işte. Eğer dengeler bozulduysa bilemem. yumurtlama vs hesaplamak çok zor bu ay. klomen falan bişey yok

naz son adetin ne kac günde oluyon gecikme sorunun varmi colmen lilerdenmisin

bende öyle düşünüyorum ama süreç uzadıkça kafamdaki komple teorileri artıyor :) ama adetim düzenlidir o kısımda şanslıyım... annenin taktiği inş ilk aydan sende hamile kalırsın ve sağlıklı bir gebelik geçirirsin ... bol şanslar: )

' hoşgeldin canım.aslında en güzeli adet sonrası gün aşırı çalışma yumurtaya denk geliyor spermler bir şekilde.ama işte her ay yumurtlama olmayabiliyor.sperm vücutta 3 gün yumurtada 12 saat kadar yaşıyor döllenme olmazsa.

bu ay hamis kalman büyük ihtimal bende bir once ki ay ayni senin yasadiklarini yasadim haziranda tutmus amaben icine etmisim aspirinle insallah ya olursun olurum oluruz bu ay dr. ne diyor bu yas meselesini sordunmu hic esin kac yasinda benimki 41 yasinda ama dr.sorun yok dedi alt muayenesinde hala canli sperm var diye tes istemedi ondan

askitom senin kimyasal gebelik hangi ay olmustu

canim benim adet baslangicim 1 temmuz dr. 11 ile 14 arasi dedi sen hesapla kendininkini bir isine yarar diye yazdim

teşekkür ederim canım, bende hesaplayıcdan hesaplamıştım .. bat 29 temmuz ... dönemde 11- 15 arası imiş. rast gelsin inş hepimize ....

'yumurtlama hesağlama söyle oluyor.regl döngün kaç gün ondan -14 yapacaksın.yani atıyorum 30 gün regl döngün 30-14=16.gün yumurtlama günün.

ama tabi bu her zaman aynı olmayabiliyor 2/3 gün ileri geri olabiliyor.

bu durumda benim durumum ektra zor :) çünkü biz tayinciyiz eşimle ve haftanın 2 günü beraberiz sadece ... Denk gelirse ne ala ... gerçi bu ay ve önceki ay o dönemin 10-15 günü beraberdik yine işlemedi :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…