Gebeliğe Hazırlık TEMMUZ AYI İTİBARİYLE HAMİLE KALMAYI PLANLAYANLAR BURAYA

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Aynen canım verdiklerimi alcam diye korkuyorum ama diyete devam edicem doktor izin verirse bu süreçte de. Sadece yeşil çay içmem spor yapmam. Hamile kaldıktan sonra da diyet oluyor hamile diyeti. Kiloyu sabit tutmak için. Bakalım hayırlısı ya insallah hersey yolunda giderde

Aynen yine dikkat edersin çokta bir fark olacağını sanmıyorum dikkat ettigin sürece canım hadi hayırlısı olsun şimdiden Mart ayı uğurlu gelsin bizlere o zaman

Gereksiz06 biz kediyi sahiplendik. 7 aylık tekir erkek kedi.. aman allahım nasıl yaramaz. Evdekiler korkarak geziyor evde. Ağaca tırmanır gibi bize tırmanıyor. Oyun oynamaya çalışırken ısırıyor tırmalıyor. Önceki sahibinin 4 yaşında bi kızı varmış. Çok hırpalıyormuş kediyi. Bizde ise çok nazik davranılıyor kediye. Sence bu kedi biraz uysallaşır mı. Korkuyoruz valla

Güle güle büyütün canım. Kediler gün icinde bazen aşırı aktif olurlar deli gibi ordan oraya koşar, onun dışında sürekli uyur, zamanla eve ve size alısacaktır. Biraz kendini esnetmen gerekecek, koltuk kenarlari ve perdeleri tırmalıyolar, bunun için tırmalama oyuncağı da alsan yine esyalara zarar veriyolar. Ben alıştım artık takmıyorum hic. Bi de kısırlaştırman gerekecek birkac aya kalmaz kızgınlığa girer o süreç berbat gerçekten 1 haftayi zehir ediyor, sıvı bırakması, acı acı miyavlamasi baya psikolojini bozuyor ama erkek kedinin kısırlaştırılmasi cok kolay, testisleri pıt pıt aliveriyolar sonra hersey duzeliyor sadece 1 hafta dişini sıkman yeterli. Gözünü korkuttum galiba

Teşekkür ederim :) Bu kediyi kısırlaştırmışlar. Ben de anlamadım niye o kadar erken kısırlaştırdıklarını ama aldığım kadın kısırlaştırıldıktan sonra baya rahat etti, daha hırçındı dedi.
Valla benim de kediyi sokaktan almamamın nedeni eve alışkın olsun da çoğu zaman uyusun mantığıydı ama hiç öyle değil. Gün içinde sürekli uyanık. Pencere kenarından kuş avlıyor kendi kendine, cama vuruyor mutfakta tezgahta ve masada gezmek istiyor. Yerde ne bulsa ağzına atıyor. Küçük bi ip parçasını yemiş. Valla bebek gibi yaaa.

Gerçekten bebek gibiler ben de ortada agzina atabileceği bisey bırakmamaya çalışıyorum yutamayinca garip sesler çıkarıyor korkutucu oluyor hayvan ölecek saniyo insan camlara sineklik taktirdik başka türlüsü cok tehlikeli bir sineğin bir kuşun peşinden aşağı atlayabilir. Suan benimki camın tepesinde mesela kuduruyo, enerjisini atmasi icin el kadar bi kagidi burusturup top gibi yapip koridora atin pesinden kosuyo getiriyo size veya oynuyo tekrar atmanizi istiyo falan öyle öyle enerji harcarsa biraz sonra da uyur. Benimki tüm gece hatta öğlene kadar benimle birlikte uyuyo gündüz de ikindiye kadar böyle kuduruyo sonra yine uyuyo sürekli bu sekilde

Yaa sarmanlar çok hiperaktifmiş. Biraz önce onu veterinere götürdüm de orda öğrendim. Cahilliğim tutmuş bu konuda. Veterinere Bize ağaça tırmanır gibi tırmanıyor diyince "sarmanlar enerjiktirler, artık ev ve evdekiler onun" diyince gözüm korktu Gereksiz06

Korkma korkma, günde bir çay tabağı kadar yogurt yedir biraz uyku yapar belki. Şimdi o evi tanımaya çalışıyor o yüzden uyumaz ama alışınca güzel bi düzen oturtur, kediler cinsi ne olursa olsun cok uyuyan hayvanlar. Gecen haftasonu annemlerde kaldik, kedimi de götürdük, tüm gün uyuyan hayvan orda aksama kadar gezdi heryeri, alışınca uyudu. Bol bol oyun oynayın enerjisini atsin ve emin ol aranızda güzel bi bağ olduktan sonra hic bir yaramazligi rahatsiz etmiyor. Ben ortada çiçek vs tutamiyorum deviriyor topragiyla oynuyor, mutfak kapım hep kapalı, zamanla tecrube ederek evi ve kendinizi ona göre ayarlarsib

ManyakPrenses canım ben yumurtlamadan 1 gün önce çayı içmeyi bıraktım öyle demiştin demi?

Gereksiz06 canım sana da ovülasyonla ilgili bir şey sorcam 13. günde yaptım testi geçen ayki gibi geldi dedim yumurtlama hemen değerlendirdik. 14. günde yaptığım testin c ve t si daha koyu muhtemelen o pik onu da değerlendirdik. Akşam gidince atayım sana bir bakar mısın yoksa 2 günde mi pikti kafam karıştı

Günaydinnnn hayirli sabahlar.
is basi yaptim, sıkılıyorum
Sen nasilsin
İyi canım çalışıyorumm sen napıyosunn
Bı ben öğlene kadar yatiyorum heralde sen napiyosun canim
İyiiym kızlar misafirim vardı bugun arkadaşım yemek falan hazırladım yedik içtik günü geçirdim
Çalışan gebelere Allah kolaylık versin cidden cok zor. Sabah yataktan kalkmak normalde bile zor gebeyken düşünemiyorum :)))
Evde yatanlar tabiki rahat

Canm bzim bir tane erkek kedimiz vardı. Aman allah düşman basına vermesin. Bir kuduruktu anlatamam kısırlaştırmamıstıkta ama gelen gidene saldırmaya baslamıstı eve misafir gelemiyodu. Kısırlastırmanın haricinde birde huyları var. Yetiştirsen de sana zorluk çıkarıyor. İnsallah düzelir

Canım 2 gün de pik olabilir benim de hamile kaldığım ay 2 gün gibiydi hala da emin degilim 13. Gün pik degilse bile degerlendirdigin iyi olmus çünkü bazi doktorlar pikten önceki 3 günün daha etkili olduğunu söylüyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…