Gebeliğe Hazırlık TEMMUZ AYI İTİBARİYLE HAMİLE KALMAYI PLANLAYANLAR BURAYA

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Evet canım adet bitimi 7. Gün oldu🤭
Benim bu ay çok karışık oldu 19unda koyuydu ama tam pik gibi gelmedi, sonra siliklesti. bide 23ünde aynı sekilde oldu, hangisini baz almam lazım, pik miydi yoksa bu ay hic yumurtlama olmadı mı anlamıyorum. Günlerce sol kasık ağrısı ve yumurtlama akıntısı da oldu aslında. Sacma sapan bi süreçti, ne zaman test yapcam bilmiyorum

moral bozmak yok arkadaşım evet çok haklısın hepimiz böyle diyoruz birbirimize ama içimizde ne üzüntüler oluyor allah bize de nasip edecek inşallah o güzel duyguyu en kısa zamanda hepimiz yaşayacağız lütfen üzme kendini
İnşallah canım benim inşallah 🤲 o kadar dua ediyorum ki. Herseyin hayırlısı. Demek zamanı var ne kadar üzsekte kendimizi boş. Çok haklısın sağol . Bat günlerimiz aynı hemen hemen benimde 29 u . İnşallah senden güzel haberler alırız 🤗

İnşallah canım benim inşallah 🤲 o kadar dua ediyorum ki. Herseyin hayırlısı. Demek zamanı var ne kadar üzsekte kendimizi boş. Çok haklısın sağol . Bat günlerimiz aynı hemen hemen benimde 29 u . İnşallah senden güzel haberler alırız 🤗
evet canım benimde 30 u .bekliyorum bakalım olmazsada bir dahaki aya devam çalışmalara :)

Benim bu ay çok karışık oldu 19unda koyuydu ama tam pik gibi gelmedi, sonra siliklesti. bide 23ünde aynı sekilde oldu, hangisini baz almam lazım, pik miydi yoksa bu ay hic yumurtlama olmadı mı anlamıyorum. Günlerce sol kasık ağrısı ve yumurtlama akıntısı da oldu aslında. Sacma sapan bi süreçti, ne zaman test yapcam bilmiyorum
Yum akıntısını baz almalısın bence canım onu sayarak ilerle

Merhaba arkadaşlar doktora sordum erken Yumurtlamayı adet döngümü sordu 27 28 dedim bana dediki imkansız bir yerde yanlış yapıyorsun dedi bende dedim ki test yapıyorum ve pik görüyorum silikleştiğini de görüyorum dedim testleri gösterdim doktora dediki 14.gun ancak yunurtlayabilirsin bu döngüye göre dedi kalitesiz bir yumurtadan bahsetmedi hani erken olan yumurta kalitesizdir demedi bana dediki gun aşırı ultrasyon takibi yaptır dedi yumurtan diğer Aydan kalan yumurta olabilir dedi
Aklıma su takıldı bundan 3 ay önce adetin 7.gunu doktora gittim bana dediki şuan yumurtan 17.mm civarında dedi 2 güne büyür ve çatlar dedi eve gittim hemen yarım saat içinde test yaptım ve kopkoyu bir pik 17mm ilken ben koyu pik gördüm bir gun sonrada silikleşti 17mm bir yumurta bir gecede büyüdü ve çatlamaya mı başladı doktora anlattım bunu da ultrasyon takibi yaptır dedi yarın ben doktora gidip ultrasyonda baktırmayı düşünüyorum yumurta duruyor mu çatlamış mı az sonra test yapacağım bakalım silikleşmeye var mı cok karışık bir durum umarım anlayabilmişimdir yorumlarınıza açığım

Merhaba arkadaşlar doktora sordum erken Yumurtlamayı adet döngümü sordu 27 28 dedim bana dediki imkansız bir yerde yanlış yapıyorsun dedi bende dedim ki test yapıyorum ve pik görüyorum silikleştiğini de görüyorum dedim testleri gösterdim doktora dediki 14.gun ancak yunurtlayabilirsin bu döngüye göre dedi kalitesiz bir yumurtadan bahsetmedi hani erken olan yumurta kalitesizdir demedi bana dediki gun aşırı ultrasyon takibi yaptır dedi yumurtan diğer Aydan kalan yumurta olabilir dedi
Aklıma su takıldı bundan 3 ay önce adetin 7.gunu doktora gittim bana dediki şuan yumurtan 17.mm civarında dedi 2 güne büyür ve çatlar dedi eve gittim hemen yarım saat içinde test yaptım ve kopkoyu bir pik 17mm ilken ben koyu pik gördüm bir gun sonrada silikleşti 17mm bir yumurta bir gecede büyüdü ve çatlamaya mı başladı doktora anlattım bunu da ultrasyon takibi yaptır dedi yarın ben doktora gidip ultrasyonda baktırmayı düşünüyorum yumurta duruyor mu çatlamış mı az sonra test yapacağım bakalım silikleşmeye var mı cok karışık bir durum umarım anlayabilmişimdir yorumlarınıza açığım
Ay gercekten karışıkmış ya erken yumurtlama dediği gibi önceki aydan kalan bı yumurta olabilir böyle bişey duymuştum. En dogrusu yumurta takibi zaten ablam da test koyu çıkınca gitmis 13 mm daha zamani var demiş, testlere de cok guvenmemek lazim demekki, aslında adet bitimi gün aşırı iliski olup akıntıyi görünce 3-4 gün pespese iliski olsa ve testlerle vs kafayi hic bozmasak daha mi iyi olur ki..
Allahım biz neden bu kadar ayrıntıyı öğrendik ki 🤦

Canım benim de iki hafta önce doktor dedi ki 19 mm iki tane yumurtan var iki güne çatlar dedi
Eve geldm lh testi yaptım ve hiç su içmem yaptığımda. Hiç koyu çıkmadı pik olmamıstı. Doktor çatlar dediği gün üstünden 3 gün geçti anca pik oldu sonra Catladı görüldü. Yani doktorun sölediği tarihten 3 gün sonra çatlamıs oldu. Valla bilemedim bu testler doğrumu söylüyor yanlısmı. 🙄 Ama önceki aydan kalan yumurta bu ay erkenden çatlıyorsa nasıl oluyor bat tarihimiz değişir o zaman.

Selamlar bu aralar gelemedim hamile kalanlar varmış tebrik ederim darısı bize inşallah :KK68:

Bende de değişik şeyler oluyor adetime 7 gün var dün ve bugün göğüslerime dokununca acıyor bir de hafif sızlama oluyor arada pek öyle olmazdı benim. Bel ağrım var bir de. Çok fazla umutlanmak istemiyorum ama insan ister istemez bekliyor işte. Bir de uyku kalitem arttı normalde sabaha kadar tam dalamazdım eşim kalksa etse hemen uyanırdım şimdi baya ağır uykum var şaşırıyorum kendime

X