Gebeliğe Hazırlık TEMMUZ AYI İTİBARİYLE HAMİLE KALMAYI PLANLAYANLAR BURAYA

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
kızlar bu gun bana makas bıcak testi yatılar kızmı erkemi diye maksa oturdum kızmış bıcaksa erkek miş tabi bunlar gurafiye ama eğlence amaclı yapan varmı boyle sonucu doğru cıkan merak etim valla😂

kızlar bu gun bana makas bıcak testi yatılar kızmı erkemi diye maksa oturdum kızmış bıcaksa erkek miş tabi bunlar gurafiye ama eğlence amaclı yapan varmı boyle sonucu doğru cıkan merak etim valla😂
Onu bilmem doğrumu ama banada küçükken tepside makas kalem falan koymuşlar ben kalemi seçmişim memur oldum mesela😂😂 doğru olabilir bilemem canım😂

Hadi ya benim de bugün değildir umarım yarın sabah bakicam artık ama olsa şeffaf akıntı olurdu heralde şimdilik yok
Acaba erken yumurtlamak iyi mi geçen ay bende adetin 9.gün yumurtladım adetim ise yumurtlamanın 20.gunu geldi neden böyle oldu anlamadım acaba daha mı geç catlıyot desem ama ben bir gün sonra 10.gunde testte siliklesitigini gördüm bu ay da 8.günde yumurtlamayı gördüm bugün

Acaba erken yumurtlamak iyi mi geçen ay bende adetin 9.gün yumurtladım adetim ise yumurtlamanın 20.gunu geldi neden böyle oldu anlamadım acaba daha mı geç catlıyot desem ama ben bir gün sonra 10.gunde testte siliklesitigini gördüm bu ay da 8.günde yumurtlamayı gördüm bugün
Bana erken gibi geldi 8-9. Günler ama iyi bişey mi kötü mü bilmiyorum ben genelde 13-14. Günler yumurtluyorum yumurtlamadan sonra tam 14. Gün de adet oluyorum. bu ay hayıt hapı kullandım yumurta kalitesi için erkene çekmez umarım.

Kızlar bugün cam sildim ben biraz iş yaptım ve farkettim anı hareket yapınca sağ kasıkta batma oluyor çok rahatsız edici değil inşallah belirtidir bu ya🙏valla batma olunca öle mutlu oluyorum ki anlatamam
Insallah hamilesindir canim batma gebelikte oluyor bende normalde adete 1 gun kala agrim baslar aksama yada sabaha adet olurdum bu ay adete 1 hafta kala batmalar basladi hatta buraya yazmistim aniden 2 kere yerden kalkmak isterken birsey oyle battiki kasigima aaa diye bagirdim agzim acik kaldi o batmalar normalde hic olmazdi bende bir arkadasimda hamileydi karnima birseyler batiyor diyince bende oyle suphelendim normalde batma hic olmaz adette insallah sende hamilesindir bu ay senden mujdeyi alicaz bide isteyen tum kizlardan insallah 🤲

Aslında benim mantıgımca erken yumurtlamak iyi değil, şöyle düşünüyorum; adete yaklaştıkça rahim duvarı kalınlaşıyor ya hani döllenme olmazsa dökülüyo kanama oluyo deniyo, adet bittikten sonra rahim duvarı ince oluyor yani yumurtlama adetten hemen sonra olursa döllenen yumurtanın tutunacagi rahim henüz kalınlaşmamış, tutunma için uygun bir ortam olmuyor, ama normal zamanda veya adete daha yakın yumurtlama olursa ilk günlere nazaran daha kalınlaşmış bi rahim duvari oluyor, döllenen yumurta daha kolay tutunur diye düşünüyorum. Tıbbi bir bilgi degil tabi benm düz mantığım bu

Aslında benim mantıgımca erken yumurtlamak iyi değil, şöyle düşünüyorum; adete yaklaştıkça rahim duvarı kalınlaşıyor ya hani döllenme olmazsa dökülüyo kanama oluyo deniyo, adet bittikten sonra rahim duvarı ince oluyor yani yumurtlama adetten hemen sonra olursa döllenen yumurtanın tutunacagi rahim henüz kalınlaşmamış, tutunma için uygun bir ortam olmuyor, ama normal zamanda veya adete daha yakın yumurtlama olursa ilk günlere nazaran daha kalınlaşmış bi rahim duvari oluyor, döllenen yumurta daha kolay tutunur diye düşünüyorum. Tıbbi bir bilgi degil tabi benm düz mantığım bu
Canım mantıklı ama şöyle bi durum var adetten hemen sonra hamile kalan çok kadın var. Zaten yuvarlanıp tutunana kadar rahim kalınlaşır ki dimi ama 6-10 günde yerleşiyor zaten en erken 👶🏼

Canım mantıklı ama şöyle bi durum var adetten hemen sonra hamile kalan çok kadın var. Zaten yuvarlanıp tutunana kadar rahim kalınlaşır ki dimi ama 6-10 günde yerleşiyor zaten en erken 👶🏼
Evet adetten hemen sonra hamile kalan da var ama ne biliym böyle düşünüyodum ben, zaten adetten sonra kalınmaz demiyorum da rahim kalinlasmisken sanki şans bi tık daha fazlaymis gibi geliyo bana. Aman adetten önce sonra farketmez bi hamile kalsaydik ve keşke bu kadar ayrıntıyi bilmicek kadar bu konulara vaktimiz olmadan hamile kalmış olsaydık 🤦

Evet adetten hemen sonra hamile kalan da var ama ne biliym böyle düşünüyodum ben, zaten adetten sonra kalınmaz demiyorum da rahim kalinlasmisken sanki şans bi tık daha fazlaymis gibi geliyo bana. Aman adetten önce sonra farketmez bi hamile kalsaydik ve keşke bu kadar ayrıntıyi bilmicek kadar bu konulara vaktimiz olmadan hamile kalmış olsaydık 🤦
Aynen öyle arastira arastira tıp okuyacağız nerdeyse 🙈

Valla bilmiyorum ki aklımda deli sorular mantıklı gibi de dur bir doktora sorayım bakalım bunu be diyecek

Kızlar
Insallah hamilesindir canim batma gebelikte oluyor bende normalde adete 1 gun kala agrim baslar aksama yada sabaha adet olurdum bu ay adete 1 hafta kala batmalar basladi hatta buraya yazmistim aniden 2 kere yerden kalkmak isterken birsey oyle battiki kasigima aaa diye bagirdim agzim acik kaldi o batmalar normalde hic olmazdi bende bir arkadasimda hamileydi karnima birseyler batiyor diyince bende oyle suphelendim normalde batma hic olmaz adette insallah sende hamilesindir bu ay senden mujdeyi alicaz bide isteyen tum kizlardan insallah 🤲
İnşallah canım benim batmalari bugün daha çok yaşadım yerimden kalkarken oldu bı kere baya sağ kasıkta böle kasılma gibi can yakıyor ara arada oluyor inşallah belirtidir adete dört gün kaldı 🙏😘

Aynen öyle🤷🏼‍♀️

Ovulasyona bakayım dedim erken yumurtlama olur diye. bugün 9. Gün baya silik cikti daha 4-5 günü var gibi demekki yine aynı zamanlarda yumurtlicam 🙏 ovulasyon ala ala zengin edicem satıcıyı 🙈

Eklentiler

• IMG_20201025_004426.jpg
    IMG_20201025_004426.jpg
    67,8 KB · Görüntüleme: 14
Kızlar ya bu sabah bi kalktım sol kulağım tıkanmış yarı yarıya duymuyo. Böyle basınç var gibiydi kulaklarımda. Eşimi bile konuşturmadım ses duyunca çok kötü oluyodum. Sonra bide şiddetli başım ağrıyodu. Çok korktum noluyo diye. Şimdi geçti ama sol kulağım sürekli tinn diye ses var. Baş ağrımda geçmedi. Normalde başım hiç ağrımaz nerdeyse. Çok korktum🥺
Kulağında enfeksiyon olma ihtimali olabilir.. duşta su kaçırmamaya çalış vazelinli pamukla kulağını tıkayabilirsin.. ihmal etmeden kbbye görünmeni öneririm güzelce bi temizleyip antibiyotik damla yada hap verebilir.. ortakulak iltihabını bi çok kez yaşamış birisi olarak bu konuda çok tecrübelendim kulak sıkıntısı insanı çok huzursuz eder.. geçmiş olsun 🎈

X