Gebeliğe Hazırlık TEMMUZ AYI İTİBARİYLE HAMİLE KALMAYI PLANLAYANLAR BURAYA

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Adetten ne kadar geçti belkide geç döllenme olmuş olabilirmi
yumurtlamam çok düzensiz, şuan takvime göre 4 gün geçti. ama doktorun duphaston sonrası bekle dediği 1 haftalık süre doldu. 3 ay önce bir kez daha 1 ay regl olmamıştım. o zaman doktora gittiğimde şuan yumurtlama dönemindesin demişti oysa reglim 9 gün gecikmişti.

şuanki ruh halim ; " sıfır dışında bir rakam görmek bile güzel " :)

ay canım bende gördüm hemen çıktı dimi bu sonuç Bence sen geç döllenme oldun ya adetin de baya gecikti çünkü

aynen canım geç yumurtladım galiba ovüler o yüzden koyuydu. Bir kaç gün sonra yine koyulaşma olursa kan vermeye gidicem canım. Hepimizin hakkında hayırlısı rabbim bekletmeden nasip etsin inşallah hepimize

Hayırlısı olsun canım hakkında inşallah hamilesindir

Günaydın kızlar.. icm cok sıkılıyor. Sebebini bilmiyorm ama insan kendini bir bosluktayms gibi hissediyor enaızndan ben öyle. Su cocuk isteme olayına girdiğimden beri tek isteyim ve düsüncem bebek oldu resmen her seyi ona göre ayarlar oldm düsünür oldm daha olmus bi cocuk bile yokken.. stres yapıyoruz acaba hic olmicak mi diyoruzz.. eminim bicogumuzun aklında bu soru günün her saati geçiyodur.. ovulasyon testlerii.. negatif gebelik testlerinde cizgi varmıscasına umutlanmakk artkk gözün bozulurcasına bakıp görmeye calısmak.. eşimizlede aramıza mesafeler koyuyor yarım hissediyosn sanki kendini tamamlanamamıssın gibi. Regl günün geciyo yumurtlama gününü bekliyosn o geciyo regline günler kala diye sayıyosn her gün sonra bi bakıyosn negatif hayal kırklıgı depresif günler.. sonra sil baştan. Cok yorucu gerçekten benim 7 ay oldu biliyorm daha cok ugrasan için sımarıklık belki benim ki ama insanın elinde olmuyor keske vurdumduymaz bi insan olabilsem hicbisey umrumda olmasa.. ama elimde degil maalesef. Gerçekten cok zor keske bilebilsek 3 ay sonra 5 ay sonra 1 yıl sonra diye enazından ha tamam olucakmıs der o günü beklersn ama oda imkansız birtek rabbm biliyor. Ve bu sürecte bize büyük bir sabır düşüyor...

canım seni o kadar iyi anlayabiliyorumki. 3 aydır deniyoruz bizde eşimle. Geçen ay ovü takibi yaptım hep olacak gözüyle baktım. Silik çizgiler felan dediğin gibi hep görür gibi oldum. Ama nasip olmadı. Bu ay çok takmamaya çalıştım. Adet bitince soğan kürü uyguladım sadece. Onun dışında yürüyüş yaptım daha sağlıklı beslenmeye çalıştım. İçimi rahat tuttum olur zamanı vardır dedim. Ha şimdi de belli değil henüz. Belki yine boşa umutlanıyorum. Ama ilk kez bu kadar pembeye dönüştü gölgelik gördükten sonra. Hayırlısı. Yani diyeceğim şu ki kafandan sil at demiyorum ama kendine uğraşlar bulmaya çalış. El işinden hiç anlamam ama bu ay punch yapmaya başladım. O beni gündüz çok oyalıyordu buraya girmeyi bile unutuyordum. Sonra ev taşınma işlerim araya girdi. Hala daha devam ediyor. Böyle şeyler olunca insan stres yapamıyor. Daha iyi oluyor. Hakkımızda hayırlısı olsun rabbim inşallah en kısa zamanda nasip eder hepimize bu duyguyu Hatta şöyle üçer beşer nasip etsin inşallah

7 ay cok uzun bir süre degil. 1 yila kadar normal kabul ediliyor zaten. takma bukadar kafana. benim daha 3 ay oldu, bu ay mesela hic takmiyorum. dün esimle de konustuk. dedim kafaya takinca olmuyormus, stres hormonlari yumurtanin olusmasini döllenmesini engelleyebiliyormus. böyle diyince sasirdi, dedi sen takiyormusun ki okadar, ben takmiyorum. sonucta nasib dedi. düsününce hak verdim. nasibde varsa olur, en dogru zamanini rabbim bilir. o yüzden icini ferah tut.

bir arkadasim da ayni bir yila yakin bebek bekledi olmadi, doktora gitti kan degerleri cok düsük su an hamile kalamazsiniz demis doktor. arkadasim doktorun bu sözünden sonra o anlik ümidini kesti ve hamile kalacak miyim beklentilerinden vazgecti. sonuc: o ay hamile kaldi, doktor imkan vermedigi halde demem o ki kendini üzme, toparla, baska seylere odaklan, hayatin amaci sadece anne olmak degil. bizim hatamiz da bu, cevremizde görünce ister istemez insan üzülüyor hevesleniyor, benim nezaman olacak diye. ama dedigim gibi bunlara degil baska seylere odaklansak kendimizi en azindan üzmemis oluruz :*

Doğru söylüyosn canm kesinlikle cok güzel konustn cok tesekkür edermmmm hepimiz hakknda hayrlısı olsn insallah rabbm bu yönde bizlere sabırlar versin insallah sende bende tüm istiyenler tez vakitte kavussun bebegine

Evet canm kesinlikleee cok icimi rahatlatıyosınuz iyi ki böyle bi site yapmıslarda sizleri tanıdım... canyoldaslarmm hepimiz güzel haberleri vericez insallah burdannnn Allahmmm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…