Gebeliğe Hazırlık TEMMUZ AYI İTİBARİYLE HAMİLE KALMAYI PLANLAYANLAR BURAYA

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar ben bu gebeliği hissettim. Vücudumda değişik belirtiler vardı. Her zamanki gibi olmayan.
Adet gibi fakat çok erken başlayan. Adet günümde de hiç belirti yaşamadım.
Adet günümden 10 gün önce adet belirtileri yaşadım. Buraya da yazdım hatta. Normalde bu kadar erken başlamazdı.
10 gün boyunca yaşadığım belirtiler: sırtım belim çok ağrıdı. bariz burun tıkanıklığı,ağız kuruluğu,geceleri ateş basmasından dolayı uyuyamadım. Sol kasıkta batmalar oldu. Geceleri ayak parmaklarıma kramp girdi. Normalde adete yakın iştahım bariz artar. Hiç iştahım olmadı. Yalnız şunu belirteyim göğüs hassasiyeti hiç yaşamadım. Genelde yaşanırmış. Sadece göğüs dolgunluğu biraz oldu.

Bu ay daha dikkat ettik. Adet bitince 2. Gün başladık günaşırı ilişki oldu. İlişki sonrası ilk kez bu ay hemen lavaboya gitmedim. Hemen duş almadım sabah aldım. En az 1 saat yerimden kalkmadan yattım. Belime yastık da koydum ayaklarımı kaldırdım. Üşütmemeye dikkat ettim. Sıcak havalarda bile evde çorapla gezdim. Bir de belime atkı bağladım sıcak tutsun diye. Belki de işe yaramıştır.

İlk defa bu ay keçiboynuzu özü tükettik eşimle beraber . Her sabah aç karnına 1 tatlı kaşığı.
Doğal ev yoğurdu tükettik.Bol meyve ve kuruyemiş tükettik. (Fındık,ceviz,badem,kaju)
Abur cuburu ve paketli gıdaları azalttık.
Birkaç aydır folik asit kullanıyorum zaten.
Kısacası kızlar ciddi anlamda dikkat ettiğim ay hamile kaldım. İnşallah bu bilgiler size ışık olur. Darısı başınıza

Son düzenleme:
Kızlar heycandan yazamıyorum. Elim ayağım titriyor. Çok mutluyum. Kelimelerle anlatamam. İnşallah sağlıklı ilerler
Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin minnak yavrunu rahat hamilelik kolay doğumların olsun inşallah canım tebrik ederim

Ben de adet belirtilerimi her zamankinden erken yaşadım. Bu ay bariz şekilde kasık batmaları yaşadım. Bugün hamile olduğumu öğrendim. Hakkında hayırlısı olsun canım

Ben de adet belirtilerimi her zamankinden erken yaşadım. Bu ay bariz şekilde kasık batmaları yaşadım. Bugün hamile olduğumu öğrendim. Hakkında hayırlısı olsun canım
aa ciddenmi yok ya bnm olmamistir belirtilerini okudum benziyo ama ne biliyim umut etmek istemiorum sonra cok buyuk yikiliorum adet kokusu bacak sizlamasi bel gogus hassaslik var ayni adet ama adet yok en garibi koku gogus ve kasikda garip aci zaten bide sag kasikda surekli kesilmeyen bi aci bole vurmusum sanki öylemiydi hayirli olsun cnm rabbim saglikli hayirli evlat nasip etsin

Umutlanıp sonra olumsuz haber almak kötü biliyorum fakat söylediğin belirtiler gebelikte görülüyor adet belirtilerini daha az seviyede fakat daha erken yaşadım

Yaa çok güzel maşallah hayırlı olsun canım çok sevindim senin adına, Allah tamamına erdirsin

Kızlar adetin 14 gunundeyim hala pik olmadı silik çıkıyor iyice moralim bozuldu acaba bu ay yumurtlama olmucakmi ki piki görmediniz ay oldumu test kullananlara soruyorum
En alttaki pik gibi sanki canim, 2 gün daha tekrarla. Geçen ay adet düzensizliği olduysa yumurtlamayi geciktirebilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…