Gebeliğe Hazırlık TEMMUZ AYI İTİBARİYLE HAMİLE KALMAYI PLANLAYANLAR BURAYA

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
En alttaki pik gibi sanki canim, 2 gün daha tekrarla. Geçen ay adet düzensizliği olduysa yumurtlamayi geciktirebilir
Kimse cvp vermicek sandım bı an 😊geçen ay ikinci çizgi baya koyu çıkmıştı adetin 12 günüydü hatta 15 gunundeyim hala çok koyu olmadı elimde testler var yapmaya devam edicem bakalım tşk ederim yorumun için 😘😘

Kızlar ben bu gebeliği hissettim. Vücudumda değişik belirtiler vardı. Her zamanki gibi olmayan.
Adet gibi fakat çok erken başlayan. Adet günümde de hiç belirti yaşamadım.
Adet günümden 10 gün önce adet belirtileri yaşadım. Buraya da yazdım hatta. Normalde bu kadar erken başlamazdı.
10 gün boyunca yaşadığım belirtiler: sırtım belim çok ağrıdı. bariz burun tıkanıklığı,ağız kuruluğu,geceleri ateş basmasından dolayı uyuyamadım. Sol kasıkta batmalar oldu. Geceleri ayak parmaklarıma kramp girdi. Normalde adete yakın iştahım bariz artar. Hiç iştahım olmadı. Yalnız şunu belirteyim göğüs hassasiyeti hiç yaşamadım. Genelde yaşanırmış. Sadece göğüs dolgunluğu biraz oldu.

Bu ay daha dikkat ettik. Adet bitince 2. Gün başladık günaşırı ilişki oldu. İlişki sonrası ilk kez bu ay hemen lavaboya gitmedim. Hemen duş almadım sabah aldım. En az 1 saat yerimden kalkmadan yattım. Belime yastık da koydum ayaklarımı kaldırdım. Üşütmemeye dikkat ettim. Sıcak havalarda bile evde çorapla gezdim. Bir de belime atkı bağladım sıcak tutsun diye. Belki de işe yaramıştır.

İlk defa bu ay keçiboynuzu özü tükettik eşimle beraber . Her sabah aç karnına 1 tatlı kaşığı.
Doğal ev yoğurdu tükettik.Bol meyve ve kuruyemiş tükettik. (Fındık,ceviz,badem,kaju)
Abur cuburu ve paketli gıdaları azalttık.
Birkaç aydır folik asit kullanıyorum zaten.
Kısacası kızlar ciddi anlamda dikkat ettiğim ay hamile kaldım. İnşallah bu bilgiler size ışık olur. Darısı başınıza🤗
Canım ne zmana kadar gün aşırı oldu ilişki. Bende sıcak tutmaya çalışıyorum. İlişkiden sonra da yatıyorum. Ama diğerlerine dikkat edemiyorumm

Umutlanıp sonra olumsuz haber almak kötü biliyorum fakat söylediğin belirtiler gebelikte görülüyor😊 adet belirtilerini daha az seviyede fakat daha erken yaşadım
umarim mutlu son olur hayal bile edemiorum gercek olabilmesini heycandan duramm herhalde inşallah o gunu gorurum ts ederm motivasyon icin ihtiyacim vardi bu aralar 😍

sen erken gebelik testi yap bi varsa beli olur
yok eskiden kalma tarihi gecmemis bi tane gebelik testi var eger adetim duzene girdiyse 24 25de adet olcam bkleyim ya cunku yasadigim sey adetle ayni sadece agri sag kasikdaki degisik hersey var bacak sızlamasi gecti belkide ovulasyon gunumdu bilmiomki cokda kaptırmak istemiom salcam nasip ts ederim

yok eskiden kalma tarihi gecmemis bi tane gebelik testi var eger adetim duzene girdiyse 24 25de adet olcam bkleyim ya cunku yasadigim sey adetle ayni sadece agri sag kasikdaki degisik hersey var bacak sızlamasi gecti belkide ovulasyon gunumdu bilmiomki cokda kaptırmak istemiom salcam nasip ts ederim
sen bilirsin tatlım ama varsa beli olur teste

Kızlar görüyo musunuz bişey
5415169F-26DD-49C8-B8D0-CC94689FD21C.jpeg

Eklentiler

• CB73A549-47B3-420E-A5DB-86202E211CDA.jpeg
    CB73A549-47B3-420E-A5DB-86202E211CDA.jpeg
    43,9 KB · Görüntüleme: 31
X