Gebeliğe Hazırlık TEMMUZ AYI İTİBARİYLE HAMİLE KALMAYI PLANLAYANLAR BURAYA

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhaba arkadaşlar. Ben bu sene şubat ayında hamile olduğumu öğrendim bebeğim 10 haftalıkken gelişimi durmuş ve kese bomboştu kürtaj olmak zorunda kaldım (zaten yemek ve uyku düzenim yoktu ondan tahmin ediyorum gelişememesini). Kürtaj sonrası 3 ay koruma verildi bana adetlerim kürtaja sonrası günü gününe oluyordu. Taki korunmayı bırakana kadar. Korunmayı bıraktığım ay 10 günlük gecikme yaşadım doktora gittim kan verdim negatif çıktı bana tarlusal verdi bittikten sonra 5 gün sonra adet oldum sancılı şekilde yani ilk defa bu kadar 15 gün gecikme yaşamıştım. Doktorum adetimin 4. Günü hormon testi ve ultrosanda alttan muayne ederek polikistik over olduğumu söyledi. Hızlandırılmış gebelik uyguluyor şuan bana tarlusal verdi Matofin(gece yatarken 1 tane) ve klomen 50 mg günde 2 defa içilicekmiş. Eğer bu polikistik over doğuştan bende varsa nasıl 1.ye hemen hamile kaldım veya hamileliğim sonrası mı çıktı bende hiçbir fikrim yok. Sadece kafamda deli sorular acaba hamile kalabilicekmiyim hemen eğer adet olursam 2.günü gel dedi doktorum olmazsam 5eylülde gel dedi. Burda bu yazımı okuyan hamile anneler ve anne adayları lütfen benim içinde dua eder misiniz evladıma bir an önce kavuşayım☹

Geçmiş olsun kardeşim bende geçen sene senin gibi şubatta hamile kalmıştım ve 10 haftalıkken gelişim durması sebebiyle kürtaj oldum aynı şeyi yaşamışız o zamandan beri hamile kalamadım
Gelişememesinin bi çok sebebi var
Uyku ve yemekle alakalı olduğunu sanmıyorum. Kromozomlarla alakalı oluyor genelde ..başka bir neden olarak kan pıhtılaşmasındanda olabiliyor ben son olarak pıhtılaşma ve genetik testi de yaptırdım sonucu bekliyorum. Bence sende yaptır
Pko sonradan da olabilir ama genelde doğuştan oluyor senin kilon var mı? Kilo ve insülin direnci de tetikliyor
Bence başka bi doktora daha git adetinin 2 veya 3.günü yaptır hormon tahlilini
Usg'de fazla miktarda küçük yumurtalar gördüyse o teşhisi koymuştur ama bunun yanında vücutta kıllanma sivilcelenme gibi sorunlarda oluyo
Adet düzensizliği de yapar fakat bu düzensizlik her ay olmalı
Kürtajdan kaynaklanan bi sıkıntı olabilir mi acaba? İnofolic combi pko lular için faydalıymış bence onu bi dene

Hiç bilmiyorum yaa napıcam doktorum sağlam doktor aile doktorumuz annem halam hamileyken hep ona gitmiş işinin ehli ama kürtajı başka doktorda olmuştum korona dan dolayı

Semiramis âdetin kaçıncı günleri ilişkin oldu canım biraz özel olucak ama birde adet döngün kaç günde bir oluyor ilişki sonrası vcye kalktinmi biraz anlatirmisin
Canm şöyle bu ay caksır suyu içtk esimde bende bi 10 gün falan. Ben daha az içtm faydası olmustur belki.. adet döngüm 27 28 günde bir yumurtlama günüm adetimin 10 ve 12.günleri arasnda oldu. Yumurtlamadan birgün önce yumurtlama günü ve yumurtlamadan 1 gün sonra ilişki oldu. Gece oldugu için kalkmadm yattm canm uyudum

Aminn kuzumm ne yaparsak yapalım vakti geldiğinde geldiğinde veriyor rabbim işte
Aynısını bir yıllı geçti yapıyorum demek ki vakti geldiğinde oluyor hepsi bahane gerçekten sadece biz kolaylaştırıyoruz olursa diye çabalıyoruz Rabbim de bunu istiyor çabasız emeksiz mutluluk var mı kuzum dimi

Arkadaşlar Hamile kalan arkadaşlarımız bizi bu şekilde 2 arkadaş sağolsun yazmış hani diyorum o ay neler yaptılar mesela neler kullandılar birliktelik pozisyonu hakkında yardımcı olmak anacıyla böyle belirtiler de yazılırsa çok seviniriz iyi fikir olabilir röportaj gibi ManyakPrenses işte mesela yumurtlama günü adetin kaçıncı günü kaç gün ve ne zamanlar değerlendirdi ilk belirtiler nelerdi kaçıncı ayda ya da yılda kaldı övü kullandı mı eşinde sorun var mıydı veya kendinde yumurta geliştirici ilaç kullandı mı ilk be zaman öğrendi daha çok buna benzer sorularla ne dersiniz

Tmm canım çok tşk ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…