Gebeliğe Hazırlık TEMMUZ AYI İTİBARİYLE HAMİLE KALMAYI PLANLAYANLAR BURAYA

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
bende düşünüyorum yürümeyi herhalde bir şey olmaz diye düşünüyorum yani normal hızda yürüyebiliriz gibi

canım tebrik ederim ikiz gebelik olmasın ??

ayy hadi inşallah güzel haberler verir doktor :KK200:
Benmde değerlr cok yüksk cıktı. Hatta doktor güldü dedi bu ne kız dördüz falan olmasın bunlar dedi. Ultrasonda baktı tek kese gördü suanda bilemiyorum😂😂😆

Bencede canm ovü testiyle takip etmek en mantıklısı cnkü bazen insan ne zaman yumırtlama günü oldugnu bilmiyor ve kaçıryor. Doktorum bana en önemmlisi yumurtlama günü ve ondan birkaçgün öncesi demisti
Önümüzdeki ay teste göre uygulucam canım bakalım ne olcak inşallah tutar

ben yine bu ay ovulasyon testi aldım ama almasam da olurdu yani sonuçta gün aşırı oluyo bişeyler elbet yumurtlamaya denk geliyodur :KK48:
önümüzdeki hafta perşembe yada cuma falan yumurtlama günüm diye tahmin ediyorum.çarşamba günü için doktordan randevu aldım ama gitsem ne yapcak bilmiyorum :KK70: anca yumurtam var mı diye görür başka test falan yapar mı bilemedim

hamileyken kulanılıyo da biliyorum hamile olmadan niye kulanıyo onu anlmadım
Bebeğin omurgasında ve beyninde oluşabilecek hasarlara karşı koruyucu olduğu biliniyor. Özellikle hamileliğin ilk haftalarında folik aside duyulan ihtiyaç artar, çünkü bebeğin beyin ve omurga gelişimi 3. ve 4. haftalarda olur. Bu erken dönemde folik aside ihtiyaç duyulmasından dolayı hamile kalmadan önce annenin vücudundaki folik asit eksikliğini gidermiş olmasının daha avantajlı olduğu düşünülür.

Copy paste yaptım ama güzel açıklanmış😊

X