Temmuz ayı gebelik planlayanlar 🐣

Herkese merhaba. Sonunda dayanamadim üye olup buraya yazmaya karar verdim başından beri okuyorum mesajlarınızı 😊 1,5 yıl korunmasız ilişkiye rağmen hiç gebelik oluşmadı ocakta rahim filmi çektirip geçen ay ilk defa femara+çatlatma iğnesine başladık yalnız olumsuz sonuçlandı. Genel olarak bi problemimiz yok. Bu ay yolculuğa çıkacağımız için iğneyi pas geçip doktorumuza sorarak sadece 5 gün femara kullanacağım. Benim yumurtam çok erken çatlıyor ve muhtemelen büyümeden çatlıyor. Yumurtayı büyütüp iğne kullanmamak bu ay işime gelecek açıkçası çünkü geçen ay iğne rahatsız etmişti bayağı. İnşallah çatlamayip kiste dönüşmez tabi. Bu ay da böyle bir yol izleyeceğiz inşallah hayırlısı olur🥰 adetin 3.gunundeyim beklenen adet 30 temmuz olarak yazabilir misiniz belki 1-2 gün oynayabilir G Gzmyts53 ❤️
Uğurlu gelsin size bu topik inşallah, hemen ekliyorum listeye 🌸

Bende hep denemek istedim 😂😂😂 ama yutupta videosu vardı çalışmıyordu test tekrar ıslandığı için öyle oldu bence 😂 aha bu da son hali rengi de çok güzel dimi :confused:
Al işte sende de bariz belli canım benim maşAllah sen kan vermeye niye gitmiyorsun, gün geçmesini mi bekliyorsun ben beklemedim bekleyemedim

Al işte sende de bariz belli canım benim maşAllah sen kan vermeye niye gitmiyorsun, gün geçmesini mi bekliyorsun ben beklemedim bekleyemedim
Ama bu dünkü test canım beklemiş hali yeniden test yapmadım 🙈 dün sabah baya silikti durdukça böyle oldu. Seninki kadar net görsem koşa koşa gidicem

Adetimin ikinci gunu cagirmisti doktor beni gittim. Cikolata kistlerim büyümüş kızlar kan felan almadi folik felanda vermedi. Kistlerin buyumus tup bebek dedi basa dondum ben o kadar seyi bosunami yaptirdim anlamadim. Hsg cekildi amh bakıldı hepsi iyi cikti ama tup bebek ben hic dogal yolla demedim ki 1 ay denedik. Kontrol icin gitmistim sadece neler oldu ne yapmam lazim akil verin lütfen çok canım sıkıldı
Z ZorluBekleyis G Gzmyts53 @miresl ve diger kizlar 😔
Kan falan almadan direk tüp bebek mi dedi. Ya da önceden verdiğin değerlere falan bakti ve çikolata kistini de göz önünde bulundurarak mi tüp bebek dedi canım. Peki niye tüp bebek açıklama yaptı mı çikolata kistinin büyüklüğünden dolayı mi. Direk tüp bebek dediyse bir açıklama yapması gerekirdi. Benimde mesela görünürde bir sorunum yok canım ama bana altı ay sonra gel olmadı aşılama düşünürüz dedi. Bildiğim kadarıyla tüp bebekten önce aşılama denenir sana direk tüp bebek demisse aşılama tutmayacagini düşündüğü için demiştir ama açıklama yapması gerekirdi.

Kızlar selam. Adetim bittiğinden beri bebek çalışmaları yapıyoruz (13 gündür) Sanıyorum ki yumurtlamam da 4-5 gün önce falan gerçekleşti. Bata 11 gün var. Dün durduk yere uçuğum çıktı. Bugün çenemde 2 tane 1 tane de yanağımda sivilce çıktı. Normalde ergenlikte bile böyle sivilcem çıkmazdı aynı anda. Bugün kasıklarımda hafif ağrı hissediyorum. Akıntım oluyor bayağı. İki gündür elimi kaldırmaya bile üşenir haldeyim. Oturduğum yerden kalkasın gelmiyor yorgunluktan. Sağ kasığıma 2 kez bi şey saplanır gibi ağrı girdi. Erken gebelik belirtisi olabilir mi? Bu şekilde beklenmedik sivilcelenme uçuk ve kasığa saplanan ağrının erken gebelik belirtisi olduğunu söyleyenler de var. Bu şekilde yaşayan arkadaşlar yorum yapabilir mi? Teşekkür ederim 😊

Kızlar selam. Adetim bittiğinden beri bebek çalışmaları yapıyoruz (13 gündür) Sanıyorum ki yumurtlamam da 4-5 gün önce falan gerçekleşti. Bata 11 gün var. Dün durduk yere uçuğum çıktı. Bugün çenemde 2 tane 1 tane de yanağımda sivilce çıktı. Normalde ergenlikte bile böyle sivilcem çıkmazdı aynı anda. Bugün kasıklarımda hafif ağrı hissediyorum. Akıntım oluyor bayağı. İki gündür elimi kaldırmaya bile üşenir haldeyim. Oturduğum yerden kalkasın gelmiyor yorgunluktan. Sağ kasığıma 2 kez bi şey saplanır gibi ağrı girdi. Erken gebelik belirtisi olabilir mi? Bu şekilde beklenmedik sivilcelenme uçuk ve kasığa saplanan ağrının erken gebelik belirtisi olduğunu söyleyenler de var. Bu şekilde yaşayan arkadaşlar yorum yapabilir mi? Teşekkür ederim 😊
Ben varım canım.normalde hiç çıkmaz suratımda sivilce çıktı kaç tane.Halsizligim var surekli uyumak istiyordum.Kasıklarımda hafif ağrım vardı

😞😞 ben de bu zor dünyaya balık kızı olarak gelmişim anacım her şeye kırılıp ağlayan bi yapım var. Amaan neyse be kimseyi düşünüp hayatımı zahir edemem deyip geçiyorum ben arık. Naptın kız var mı bi belirtin falan ben bu gün kaset test yapıcam galiba ya
Ben dayanamadim dun test aldim ignenin 12. Gunu diye 😂 ignenin etkisi gitmedi buyuk ihtimal dünde bugunde silik 🤷‍♀️ gecen ayda 14. Güne kadar silik çıkmıştı hic belirtim falanda yok sadece akinti var o da genelde oluyo zaten adet gunume yakin bakalim nasip 🤷‍♀️ sende durum ne belirti devam mi hadiii yap test bakalim 😁😍

Kan falan almadan direk tüp bebek mi dedi. Ya da önceden verdiğin değerlere falan bakti ve çikolata kistini de göz önünde bulundurarak mi tüp bebek dedi canım. Peki niye tüp bebek açıklama yaptı mı çikolata kistinin büyüklüğünden dolayı mi. Direk tüp bebek dediyse bir açıklama yapması gerekirdi. Benimde mesela görünürde bir sorunum yok canım ama bana altı ay sonra gel olmadı aşılama düşünürüz dedi. Bildiğim kadarıyla tüp bebekten önce aşılama denenir sana direk tüp bebek demisse aşılama tutmayacagini düşündüğü için demiştir ama açıklama yapması gerekirdi.
Kan sadece amh bakildi sonra hsg cekildim. Bugunde adetin 3 cu gunu gel demisti gittim muayene etti kistlerin buyuyor dedi aşılama olmazmis evet direk tup bebek dedi yumurtalarimin toplanmasi gerekiyormus. 7 cm en buyuk kisttim

Baska bi doktora daha mi gozuksen acaba anlamadın valla bende bisey 🤷🏻‍♀️
Valla bilmiyorum canim daha yolun basinda bunlarla karsilastim cok cajim sıkılıyor. Dogal yolla olur diye umutlendim şimdi olurda diyemiyorum olmazda butun modum dustu yine tup bebek yaptircakta maddi rahatligim yok açıkçası suan hemen 25 bin tl ilaclar hariç para dedi oda tahmini

Kan sadece amh bakildi sonra hsg cekildim. Bugunde adetin 3 cu gunu gel demisti gittim muayene etti kistlerin buyuyor dedi aşılama olmazmis evet direk tup bebek dedi yumurtalarimin toplanmasi gerekiyormus. 7 cm en buyuk kisttim
Muhtemelen kistten dolayı o zaman amh ye bakmislardir canım. Kaç kişiye sorduysam amh hep ileriki aşamalarda bakılmış bana da daha da bakilmadi mesela. Şimdi iki doktorda tüp bebek dedi istersen üçüncü bir doktora da git eğer oda aynı şeyi derse hiç gecikme derim ben canım

Valla bilmiyorum canim daha yolun basinda bunlarla karsilastim cok cajim sıkılıyor. Dogal yolla olur diye umutlendim şimdi olurda diyemiyorum olmazda butun modum dustu yine tup bebek yaptircakta maddi rahatligim yok açıkçası suan hemen 25 bin tl ilaclar hariç para dedi oda tahmini
Bende ilk tüp bebek denememde 22 bin TL verdim. Şimdi devlet hastanesine gidiyorum rapor çıkartıyorlar 5 6 bine yapılıyor tüp bebek isterseniz o şekilde bir araştırma yapın

Canım sana tavsiyem bi baska doktor görüşü daha al hatta Tekirdağ Namık Kemal araştırma hastanesine git orda profesörler var. Onlara bi muayene ol bakalım onlar ne diyecekler.

yumurtlama günümü telefondaki uygulamalarla takip ediyorum ovulasyon testi yapmadım adet bitiminden hemen bir gün arayla ilişki oluyor ve ilk denememiz çok heyecanlıyım zamanda geçmiyor 19 bat eğer olmazsa bir sonraki ay ovulasyon testi yapacağımm 🤭

X