Temmuz anneleri haydi bir liste yapalım ne dersiniz ?

Yaa Kizlar Ben şimdiye Kadar Hiç Alttan Baktirmadim Yaa.allah Yardimcimiz Olsun çok çekiniyorum Ama Yapicak Bişey Yok Mecbur Kalinca Herşey Yapiliyooo

Evet Yaa,
Insan Erken Olucak Diyede Endişeleniyoo.ama Sağlikli Olsunlarda 2 Hafta Falan Erken Olsa Bişey Olmaz.ya Adasu Bana Bi Ara 10 Unda Dedi. Bi Zrada 12 Si Dedi Artik Bakalim Ne Olucak.ama Yaa Azda Kaldi 100 ü Düştük

Evet Yaa,
Insan Erken Olucak Diyede Endişeleniyoo.ama Sağlikli Olsunlarda 2 Hafta Falan Erken Olsa Bişey Olmaz.ya Adasu Bana Bi Ara 10 Unda Dedi. Bi Zrada 12 Si Dedi Artik Bakalim Ne Olucak.ama Yaa Azda Kaldi 100 ü Düştük

bana 6 dedi sonra 16 dedi dedim doktor napıyosunuz ne 16 temmuzu cok gec dedim son adet tarhimden tekrar hesapladı etti 4,5 arası gelir dedi hayırlısıyla inş. az kladı ghaneli yaa off :asigim:

herseyin hayirlisi kizlar allah bilir doktorlar ne solerse solesin zaten
benimki de dogum en once demisti temmuzun ortasinda olabilir demisti cunku benim gec dollenme oldugundan 15 sine dogru demisti
simdi de 25 diyor manyak bu doktor ama ben bole kalsin takvim benim icin daha iyi
allah bilir zaten ha 20 gun once ha 2 gun sonra ne zaman dogacagini allah bilir
herseyin hayirlisini diliyelim allahdan

bana da doktor kendini hep 40. haftanın dolduğu tarihe odakla dedi artı eksi 2 hafta olabilir :1shok::emir_bebek:

erken bir tarihe odaklarsan 1 gün geçince panik olursun dedi. ama napayım ben gene de erken tarihi düşünüyorum normalde de çoook sabırsızım zaten bi an evvel bebeğimi görmek istiyorum:emir_bebek:jeyyar

bana da doktor kendini hep 40. haftanın dolduğu tarihe odakla dedi artı eksi 2 hafta olabilir :1shok::emir_bebek:

erken bir tarihe odaklarsan 1 gün geçince panik olursun dedi. ama napayım ben gene de erken tarihi düşünüyorum normalde de çoook sabırsızım zaten bi an evvel bebeğimi görmek istiyorum:emir_bebek:jeyyar

valla ben nedense sürekli 38 haftalıkken dogurucakmışım gibi geliyo 38. haftaya odaklamışım ben kendimi:roflol:

bende hep son hafta doguracakmısım dıbı gelıo hayırlısı olsun kzılar

ne sanslisiniz kizlar, hamileliginiz saglikli gidiyor. benim doktorum ne zaman dogum yapacagimi soyleyemiyor. 20. haftada rahim agzim acildigi icin dikis atti. o zamandan beri yataktayim ve rahim agzim surekli acilip kapaniyor (dinamik serviks diyorlar buna). eger bundan sonrasi sorunsuz giderse, 36-37. haftada dikisi alacak. yani iyimser bakisla 1-8 temmuz arasi. ama dikisli dinamik servikslerde 24-32 hafta arasi dogum olasiligi yuksek.

neyse ki, fibronektin diye bir test var 2 haftada bir yapilan. gelecek iki hafta icinde dogumun baslama olasiligini dusuk veya yuksek olarak belirliyor. kesin bir yuzde vermese de, doktorun ve benim hazirlikli olmamizi sagliyor.

hepimize kolay gelsin. insallah bebeklerimize saglikli olarak ve zamaninda kavusuruz.

tavsancik insallah bi sorun yasamazsin canim .. allah saglik versin ..
ilqnurda ugramiyo sanirim hic onunda sorunlari vardi :S
bende nedense hep 7-8 aylik dogacakmis gibi hissediyorum .. kismet yaa saglikli olsunlarda.. ama fazla gecikmezler insallah.. :)

kızlar yaw niye böyle söylüyorsunuz gerçi 38 hafta yeterli ama genede vaktinde saatinde gelsin bebeklerimiz inşallah çalışırken doğurmiyim Allah korusun :)))

kızlar yaw niye böyle söylüyorsunuz gerçi 38 hafta yeterli ama genede vaktinde saatinde gelsin bebeklerimiz inşallah çalışırken doğurmiyim Allah korusun :)))

İnşallah hepimizin bebişleri vaktinde gelir. ama ben bazen çalışırken doğursam keşke diye düşünmüyor da değilim :))) Hemen doğumhaneye götürürler beni olur biter :)))Hem böylece tüm izinlerim doğum sonrasına kalır...

benim içime hiç bişey doğmuyo doğumla ilgili şu haftada doğar felan diye...
erken doğum olmasında bekliyoruz bu zamana kadar 40 haftaya kadarda bekleriz heralde..

benimde içime bişey doğmuyor ama 38-39 da gelsin isterim.40 haftayı doldurunca normal doğum biraz zor oluyor(kendiliğinden gelmeyince suni sancı v.s.) ve genelde sezeryan yapılıyor.

İnşallah hepimizin bebişleri vaktinde gelir. ama ben bazen çalışırken doğursam keşke diye düşünmüyor da değilim :))) Hemen doğumhaneye götürürler beni olur biter :)))Hem böylece tüm izinlerim doğum sonrasına kalır...

meralcim çok guzel dusunuyorsunda dogumdan önceki 8 haftalık sürede izne ayırldıysan, yada son 3 haftada izne ayrıldıysan izne ayrıldıgın tarihten itibaren hangi gun dogum yaparsan dogumdan önceki iznin yanıyor...dogum sonrasına eklenme gibi bir hakkımız yok...o yuzden inşallah zamanında gelirler...

meralcim çok guzel dusunuyorsunda dogumdan önceki 8 haftalık sürede izne ayırldıysan, yada son 3 haftada izne ayrıldıysan izne ayrıldıgın tarihten itibaren hangi gun dogum yaparsan dogumdan önceki iznin yanıyor...dogum sonrasına eklenme gibi bir hakkımız yok...o yuzden inşallah zamanında gelirler...

oy oy oyyyy. böyle bişey duymuştum galiba... haklısın... en iyisi zamanında gelsinler... ne biçim kanun bunlar yaaaaa... hele bugünkü hürriyette şükrü kızılot'u okumanızı tavsiye ediyorum... resmen çalışmayın oturun evinizde demek istiyorlar kadınlara... sinir oldum sabah sabah...

bende ilk hamileligimde hemen dogsun istiyodum haliyle merak ediyosunuz,özlüyosunuz.benim oglum dogmak bilmedi:)41 sonunda dogdu ama iyiki zamanında dogdu.erken dogdukları zaman sorun olabiliyor,benim tanıdıgım 15 gün önce dogurdu kalbinde kücük bi delik var kapanamamıs o yüzden allah hayırlısını versin saglıklı dogsunlar insallah

3 haft önce doğması bile bebeğin tüm hastalıklara davetiye çıkarmasını sağlıyo .. onlar için en güzeli 38-42 haftalarda doğmaya hazır oldukları zamanda gelsin meralcim ...sağlıklı doğsunlarda zaman nasıl olsa geçiyo :))

benimde içime bişey doğmuyor ama 38-39 da gelsin isterim.40 haftayı doldurunca normal doğum biraz zor oluyor(kendiliğinden gelmeyince suni sancı v.s.) ve genelde sezeryan yapılıyor.

canım korkma kim söyledi onu sana .. yok öyle bişi.ben 42 haftalıkken doğum yaptım ..grip oldum diye doktora gittim beni doğuma aldılar açılma başlamış sancıda nst de çıkıyo ama ben hissetmiyomuşum :roflol:hemen iki serum taktılar bu arada suni sancıda verdiler ama bende yine sancı namına bişi yok .. daha doğrusu çok az kasılmalarım oldu iki saat sonra bebeğim kollarımdaydı ...Allah herkese hayırlı ve kolay doğumlar nasip etsin canım ...bide bişey söylemek istiyorum .. ben hiç korkmadım normal doğumdan bunun çok etkisi var sancı aralıklarına ve doğuma .. kendinizi kasmayın kızlar .. herkes nasıl doğum yaptıysa bizde öyle gidicez hastaneyebebişimizi alıp çıkıcaz a.s.

canım korkma kim söyledi onu sana .. yok öyle bişi.ben 42 haftalıkken doğum yaptım ..grip oldum diye doktora gittim beni doğuma aldılar açılma başlamış sancıda nst de çıkıyo ama ben hissetmiyomuşum :roflol:hemen iki serum taktılar bu arada suni sancıda verdiler ama bende yine sancı namına bişi yok .. daha doğrusu çok az kasılmalarım oldu iki saat sonra bebeğim kollarımdaydı ...Allah herkese hayırlı ve kolay doğumlar nasip etsin canım ...bide bişey söylemek istiyorum .. ben hiç korkmadım normal doğumdan bunun çok etkisi var sancı aralıklarına ve doğuma .. kendinizi kasmayın kızlar .. herkes nasıl doğum yaptıysa bizde öyle gidicez hastaneyebebişimizi alıp çıkıcaz a.s.

çok haklısınız...bir sürü dogum yapan var...herkez 2.ye 3.ye hamile kalıyor...çok kötu bişi olsa o acıyı bidaha çekmek isterlermiki değilmi...rabbim hepimize kolay dogumlar nasip etsin...

çok haklısınız...bir sürü dogum yapan var...herkez 2.ye 3.ye hamile kalıyor...çok kötu bişi olsa o acıyı bidaha çekmek isterlermiki değilmi...rabbim hepimize kolay dogumlar nasip etsin...

bu benim 3, gebeliğim onca .. 2 si normal doğum oldu bundada bi sorun olmazsa bunuda normal istiyorum ..ayy benim babaannemimin 9 tane.. hastane yok doktor yok ..köydekikadınlar birbirine yardım ederk doğum yaparlarmış... biz steril ortamlarda başımızda doktorlar hemşirelerle giriyoruz doğuma ..ve teknolojide fazlasıyla gelişti....
sağlıkla gelsin bebişlerimiz

X