TEMMUZ 2024 bu ay hamiş olacak miyizzz cok umutluyum

Yorumlardan baktım yok şu suyu yok bu suyu için yada ovulasyon testi takibi vs. Gibi şeyler gördüm. 1yil neredeyse takip ile birlikte hatta kafayı yemişcesine binlerce doktora giderek acaba problem mi var diye kafaya takmıştım. Tabiki bu tavsiyem hiç bir problemi olmayanlara. Eğer doktora gidip bir sorun ile karşılaştıysanız muhakkak ki tedavi edilmeli ama eğer görünürde bir problem yoksa gerçekten hep okudum hep araştırdım yada hep derlerdi banada kafana takmayacaksın diye. Cidden öyleymiş.Benim karşıma Dr. Ayşe Duman çıktı. YouTube de bir sürü videosu var kızlar. Şu kelimesi beni çok etkilemişti. " Çocuk planlayarak değil dürtüsel olarak yapılır diye" sonrasında ben tüm ovulasyon testlerini attım tek takip ettiğim adet hangi gün olsaysa 14gun sonrası yumurtalarım kesin ufak bi ona bakmıştım ama asla kasmadım. Kendimi de bunaltmadım. Vücudumu dinledim o beni yönlendirdi zaten. Yani stressiz hiç düşünmeden güne bakıp kendimi hiç kasmadan. Ama şunu da eklemek gerek bol bol dua çok içten Allah'a teslim olarak. Biz yada doktorlar ne yaparlarsa yapsınlar eğer verecek olan Allah demezse ben dünyaya bir kul yaratmayacağım,onu bize bahşetmez. Çünkü nihayetinde esasında bizim elimiz de değil. Eğer 'O' dilerse verecektir bilincinde olup teslim olursanız inanarak işte o zaman geliyor hediyeniz, beklediğiniz. Hep derler ya zamanı var diye. Demek ki o kul oralarda bir yerlerde bekliyor sizi anne etmeyi ama Allah onu yaratmaya henüz karar vermemiş ki olmuyor. Düşünsenize O'ndan habersiz hangi dal kıpırdayabilir. O ol derse olur. Çok içten dua edip sonrasında Allah'ın işine karışmamak lazım sanırım. Ama dediğim gibi eğer sağlıksal bir problem var ise onun içinde Rabbim akıl vermiş önce gidip tedavi olup sonra tevekkül etmek lazım. Ve bebeğimizin esas sahibi Allah'ı bilip ondan sonra zamanın gelmesini beklemek. O kulu yaratmak istemesede ona isyan etmemeye gayret etmek. Sonuçta O ne derse O olur O yüzden önce teslimiyet sonra stressiz günler sonrasında akışa düzene uymak Dr Ayşe dumanın videoları sizi rahatlatacaktır.Eğer sağlık problem varsa onu hal etmek sonrası yine teslimiyet. Eminim bir çoğunuz bunları hep duydu ve biliyor. Ama kendimden biliyorum uygulamak çok zordu benim içinde. Ne zaman ki tüm bunları uyguladım sonuca vardım. Rabbim gönülden isteyene bu yükü taşıyabilecek olana nasip eylesin. Sevgilerimle..

Bende öyleyim canım ilişkiye giresi gelmiyor insanın. Sanki yerinden çıkacak yumurtalıklar bjbvghhb

Gelmis vakti:) benim de cogu yumurtlamam boyleydi, bazen reglden siddetli agrim oluyordu, ikibuklum yatiyordum.

Ovülasyon stokladım yine
Yeni ay yeni umutlar sana akıl vermek gibi olmasın henüz çok yenisin bu konu da ben yaptım sen aynı hatayı yapma diye diyorum bence test olmadan denesen daha iyi olur çünkü her ay pik görünmez
Canım değerin çok yüksek bence gebesin

Sıcaklar da yıkanmasi zor değil aslında soğuklar da daha zor olurdu gün aşırı denedik biz de bu ay ama maalesef adet oldum bile çok umutluydum bu aydan nasip diğer aylara bakalım
Ben yurtdışında yaşıyorum burası Türkiye gibi sıcak olmadığı için benim için bir farkı olmuyorr yumurtlama günlerinde arka arkaya 3 gün ilişki öneriliyor eğer eşinizde sperm den kaynaklı bir sorun yoksa bir de öyle deneyin isterseniz bu ay

Bugün aşırı karnım gurulduyor şaka gibi yarın regl günüm bekliyorum gelmesin diye bekliyorum ama ağrım çok yok regl olacak gibi hissetmiyorum da hissediyorum da emin değilim sizler ne durumdasınız

Kizlar benim mod asiri dustu, her sey guzel olacak inancini da yitirdim, aglama krizleri falan
Ben önceki ay 2 gün geciktim o kadar umutluydum ki bu sefer olacak dedim kendi kendime ama gel gör ki regl oldum ve 3 gğn kendimi toparlayamadım çünkü regl olmasaydım hsg çektirmek zorunda olmayacaktım ama nasibim buymuş Hsg çekildim ve çekildiğim ay 5 gün önce regl oldum şu an bekliyorum sırf bu stres bana regl tarihimi değiştirdi

Yani yumurtlama günü tek gün ya onun kaçıncı gününden itibaren öncesi mi sonra mı canım ovulasyon testi falan kullanmıyorum

Stres cok etkili her seyde maalesef kafam cok karisik gecen hafta sali gunu baslayan gogus dolgunlugu ve su gibi akintim benim icin bi belirtiydi ama yumurtlama icinmis galiba eger yumurtladiysam regl ne zaman olacagim normalde 28 gundur dongum, agustos ya da eylul gibi tup bebege baslayacagim onu etkiler mi bu sorularla kafayi yemis olacagim sanirimtup bebek ayri stres zaten

Kizlar benim mod asiri dustu, her sey guzel olacak inancini da yitirdim, aglama krizleri falan

Her ay ben de düşüyorum özellikle son 3 Aydır. Dün eşimle de biraz tartıştık, kendini gereksiz üzüyorsun tedavisi var bunun gidelim diyorum gelmiyorsun falan diyo. Şuan aşılama için hazır hissetmiyorum. Bi de tüp bebek merkezinde hemşire uzaktan bi tanıdık var, bana diyor ki görüşsene onunla soralım ne yapmak lazım falan. Dedim ki kimsenin bilmesini istemiyorum sen ne diyosun. İki arkadaşım dışında bebek istediğimizi kimse bilmiyor soranlara düşünmüyoruz diyoruz. Derken süreç yoruyor işte. Ama ben biraz daha akışa bırakıcam ovulasyon falan da denemeyi düşünmüyorum eğer başarabilirsem günaşırı ilişki. Zaten illa denk geliyor yumurtlama ya da catlamaya. Yine olmazsa eylülde giderim sanırım doktora

Evet canım çok doğru söyledin önce teslimiyet kalpten dua etmek Rabb'im ol derse olacak çok stres yapmak herşeyi de etkiliyo inşallah öbür ay öyle yapacağım bende

En guzeli kimsenin bilmemesi zaten etraftaki insanlar cok yoruyor yani benim oyle oldu. Akisa birakmak en iyisi, testler bile strese sokuyor belki surekli test yapmasaydim o pikleri gormeyip belirti aramayacaktim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…