Temizlik hastalığın beni tuketti

Ay olurken o kadar gerildim ki kendimi bakteri gibi hissediyorum her gün kapıya örtü serip kıyafetleri çıkarttırmak ne demek ayol:kızgın: korkma ölmezsin elini yıkamadın diye acil doktora gitmelisin:KK43:

Merhaba hanımlar başlıkta da gördüğünüz gibi temizlik hastasıyım herşeyden korkuyorum elimi hiç bı yere de yemiyorum çocugum okuldan gelince ellerini sıcak suyla iyice sabunluyorum tam bitti oldu diyorum çocuk elini kurulurken tekrar olmadı deyim sabunluyorum ben havlu kullanamıyorum eşim ve çocuklar kullanıyor dışardan geldikleri kıyafetleri kapının önüne örtü serip orda çıkartıp dışarı çırpıp makineye atıyorum eşimin evde durmama problemi vardı konu acmistim ya dün akşam bu anlattiklarimin üzerine evde durmama sebebim rahatsız oluyorum ben bu evi dağınık pis istiyorum rahat etmek istiyorum dedi dün akşam elini yüzünü 1 kere yikadi başka yıkamadan sofraya oturdu ben oturamadim o sofraya eşime dokunamadim akşam oturduğu koltuğu gece 2 de sildim uyku tutmadı kendimi alamadım halıları da sildim ayağını bastı diye ben alaturka tuvalet kullanıyorum oraya ailemden kimse girsin istemiyorum girmiyorlar da zaten kapılara dokunamiyorum apartmanda oturuyorum kapının önünden biri geçince hemen siliyorum hergunum gecem bile temizlikle geçiyor ve eşim beni dün çok ciddi uyardı böyle olmaz dayanamıyorum artık dedi kimseye gitmiyorum kayınvalide ve anneme gidiyorum orda oturamadan temizlik yapıyorum ayakkabılarını başkasının evinde giydiğim çoraplar giyemiuorum değiştirip çorabını öyle giyiyorum ellerim deterjandan paramparça ama asla ilgimi çekmiyor akşama kadar tuvalet lavabolar klozet ve mutfak tezgahını çamaşır suyu temizliyorum 2 günde bitiyor çamaşırını çamaşır deterjanı haftayı bulmuyor bulaşıkları önce elimde sonra makine de yıkıyorum çok yoruluyorum yipraniuorum ama kendimi alamıyorum temizlik yaptım bitti gibi görünüyor fakat içime sinmiuor tekrar yapmak istemiyorum ama duramıyorum her günüm boşa geçiyor benim gibi olan varmı bı akıl verin bana yoksa evliliğim bozulcak
Arkadaşlar tabiki gittim bu hastalık bende 3 yıldır var eskiden çok tembeldim sevmezdim temizlik yapmayı ama dağınıklik yoktu evimde kayinvalidemin beni eleştirmesi sonucu bu hale geldim son 1 yıldır da daha çok ilerledi kendimi alamıyorum aklıma o kadının bana bakışları ve dedikleri geliyor o anda bütün evi tepeden tırnağa temizlemeye başlıyorum hakim olamıyorum kendime eşim biliyor annesinin yüzünden böyle olduğumu ona da çok kızıyor şimdi bende o kadının evime gelmesinden ve evine gitmeden ister istemez rahatsız oluyorum annesi yüzünden bu duruma geldiğim için üzülüyor keşke öyle kalsaydın o zaman daha rahattim diyor ama işten geçti ilaçta kullandım çok ta gittim piskiyatriye ama nafile böyle ölecek galiba oğlum eşimin gelme saati yaklaştı ve ben çok tedirginim

3
Çok zor gerçwkten profosyonel yardım alın bence eşinize hak verdim çok sıkıcı bir hayat onun içinde:KK43:

Korku filmi senaryosu gibi izledim Allah yardımcınız olsun. Gerekirse hastaneye yatın ama kurtulun. çocuk içinde ayrı üzüldüm..

ya arkadaşlar ben de on yıllık bi okb hastasıyım şiddeti azaldı tabi ki ama şurda boş boş konuşanları görünce yazayım dedim..
ya konu sahibi zaten yaptıklarının yanlış olduğunu biliyo. elle tutulur bi yardım arıyo. mesela terapi kitap video falan öneren arkadaşlar var. ben onları not aldım mutlaka araştıracağım..
yani demem o ki.. derdi kendine yetiyodur emin olun. telkin etmeye çalışın lütfen..

Dün bi kanalda vardı.kadın kimseyi evine almıyomuş torunlar çocuklarını bile.çocukları nasıl büyüttü de evlendirdi orasını pek izlemedim gerçi ama.
Diyoki alsığım ekmeği önce köpüklü suda yıkayıp sonra durulayıp yiyorum diye anlatıyodu.suyu bile eline çorap gecirip içiyomuş.zor bi durum getcekten

Bende de temizlik takıntısı vardır. Ama bu kadar değil, inşallah ta olmaz.
Gerçekten üzüldüm yazdıklarınızı okuyunca. Eşiniz destek olmalı , kaynana hayatınızdan çıkmalı (en azından siz iyileşene dek ). uzmandan destek almalısınız.
Ben de takıldığım zaman kendime şunu diyorum . Aman temiz değilse değil. Sonuçta ölümcül bir virüs yok orada, rahat ol , kendine gel , canına yazık diyorum.... Kendimi teselli ediyorum , sakinleştiriyorum bu tarz cümlelerle.
Kendinizi yıpratmayın. Elleriniz erken yaşlanır yazık etmeyin . Çocuğunuz da yarın temizlik takıntılı olur. Mutlaka iyi bir uzmana gidin , bol bol dua edin. Benim eşim de aşırıya kaçtığım zaman söyleniyor . İyi o zaman git pasaklı bir hatun bul kendine diyorum. Eşim memnun temizliğimden düzenimden ama bazen azıtıyorum o zaman da tepkisiyle beni frenliyor.
Yakında bebeğim olacak , inşallah o zaman az bi pasaklı olmayı normal karşılayabilirim. :anne:

Paspasa güvenmeyip 200metrekare evi çamaşırsuyu ile eliyle silenide tanıyorum
Evin temiz derdik ama zihninde temiz olmadığına dair bir algı oluşmuştu
Bunu yenemiyordu
Yardım almadan istese de yenemez.
Elinde değil bu hastaların,yanlış olduğunu bilse de kendini alıkoyamaz.

Hayat sana çok zor olmalı üç günlük dünyada gez toz nedir bu kadar ya hemen bi piskologa git bence eşinde haklı sıkılmıştır bu durumdan bizimde böyle komsumuz vardı oğlu arkadasimdi ve artık liseye başlayınca eve gitmez olmuştu çocuk esindende cocugundanda olursun tedavi olmaniz gerekiyo bence yapacak daha güzel şeyler var

Siz o kullandığınız temizlik maddeleriyle çamaşır sularıyla kendinizi ve ailenizi KANSER hastası adayı yaptığınızın farkında mısınız?Çocuklarınızın genç yaşta alerji astım sahibi olacağını sizin erken yaşta cilt kanseri veya akciğer kanseri olacağınızı düşünün bakalım.

Siz o kullandığınız temizlik maddeleriyle çamaşır sularıyla kendinizi ve ailenizi KANSER hastası adayı yaptığınızın farkında mısınız?Çocuklarınızın genç yaşta alerji astım sahibi olacağını sizin erken yaşta cilt kanseri veya akciğer kanseri olacağınızı düşünün bakalım.
Arkadaşım konu sahibi bunu düşünemez çünkü ruh sağlığı yerinde değil.
Ruh sağlığı bir kere bozulunca, düşünme ve karar verme sistemi de bozulur.

Ayy ben bile senle yaşamak istemezdim okurken bezdim gel bana anacım pis pasaklı nasıl olur görüp öğrenirsin ayy sen anlattıkça ne pisim dedim

Eşin haklı tedavi ol kendi sağlığın için de bu şart çamaşırsuyu zararlı ki sen çok kullanıyosun ayy ben üşenirim bu kadar temizlik yapmaya

Okurken yoruldum vallahi böyle bir evde yaşamak istemezdim hayatı kendine zindan etmişsin
Ciğerlerine vücuduna aklına yazık tlcdeki temizlik bağımlıları geldi aklıma
Umarım bir çözüm bulursun

Yardım almadan istese de yenemez.
Elinde değil bu hastaların,yanlış olduğunu bilse de kendini alıkoyamaz.
Biliyorum da ama bazıları tedaviye bile cevap vermiyor
Kendileri bir tarafs etrafındaki herkesi olumsuz etkiliyorlar
O kadar sabun ve suyla uğraşıyorki şu koldaki kıl köklerine kireç ve sabun artığı dolmuştu koları beyaza boyanmış sanki bahsi geçen kişi

Nasil bir anda geldiyse bir anda da gonder gitsin... ilac da kullanmissin cozum olmamis... hayir kv seni elestirdi diye boyle yapilir mi canim ya.. telkin et kendini pis degiller biri kocam biri cocugum de... yazik sana da kocana da cocuguna da.. Rabbim sifa versin tez zamanda.

Merhaba hanımlar başlıkta da gördüğünüz gibi temizlik hastasıyım herşeyden korkuyorum elimi hiç bı yere de yemiyorum çocugum okuldan gelince ellerini sıcak suyla iyice sabunluyorum tam bitti oldu diyorum çocuk elini kurulurken tekrar olmadı deyim sabunluyorum ben havlu kullanamıyorum eşim ve çocuklar kullanıyor dışardan geldikleri kıyafetleri kapının önüne örtü serip orda çıkartıp dışarı çırpıp makineye atıyorum eşimin evde durmama problemi vardı konu acmistim ya dün akşam bu anlattiklarimin üzerine evde durmama sebebim rahatsız oluyorum ben bu evi dağınık pis istiyorum rahat etmek istiyorum dedi dün akşam elini yüzünü 1 kere yikadi başka yıkamadan sofraya oturdu ben oturamadim o sofraya eşime dokunamadim akşam oturduğu koltuğu gece 2 de sildim uyku tutmadı kendimi alamadım halıları da sildim ayağını bastı diye ben alaturka tuvalet kullanıyorum oraya ailemden kimse girsin istemiyorum girmiyorlar da zaten kapılara dokunamiyorum apartmanda oturuyorum kapının önünden biri geçince hemen siliyorum hergunum gecem bile temizlikle geçiyor ve eşim beni dün çok ciddi uyardı böyle olmaz dayanamıyorum artık dedi kimseye gitmiyorum kayınvalide ve anneme gidiyorum orda oturamadan temizlik yapıyorum ayakkabılarını başkasının evinde giydiğim çoraplar giyemiuorum değiştirip çorabını öyle giyiyorum ellerim deterjandan paramparça ama asla ilgimi çekmiyor akşama kadar tuvalet lavabolar klozet ve mutfak tezgahını çamaşır suyu temizliyorum 2 günde bitiyor çamaşırını çamaşır deterjanı haftayı bulmuyor bulaşıkları önce elimde sonra makine de yıkıyorum çok yoruluyorum yipraniuorum ama kendimi alamıyorum temizlik yaptım bitti gibi görünüyor fakat içime sinmiuor tekrar yapmak istemiyorum ama duramıyorum her günüm boşa geçiyor benim gibi olan varmı bı akıl verin bana yoksa evliliğim bozulcak
Arkadaşlar tabiki gittim bu hastalık bende 3 yıldır var eskiden çok tembeldim sevmezdim temizlik yapmayı ama dağınıklik yoktu evimde kayinvalidemin beni eleştirmesi sonucu bu hale geldim son 1 yıldır da daha çok ilerledi kendimi alamıyorum aklıma o kadının bana bakışları ve dedikleri geliyor o anda bütün evi tepeden tırnağa temizlemeye başlıyorum hakim olamıyorum kendime eşim biliyor annesinin yüzünden böyle olduğumu ona da çok kızıyor şimdi bende o kadının evime gelmesinden ve evine gitmeden ister istemez rahatsız oluyorum annesi yüzünden bu duruma geldiğim için üzülüyor keşke öyle kalsaydın o zaman daha rahattim diyor ama işten geçti ilaçta kullandım çok ta gittim piskiyatriye ama nafile böyle ölecek galiba oğlum eşimin gelme saati yaklaştı ve ben çok tedirginim

3

Kayınvalideniz sizi bu hale getiremez aktif bi stresör sizi zaten bu hale getirecekmiş demek ki okb alt yapınız varmış sadece tetiklesin diye bişe bekliyormuş ruhsal aygıtınız,eşinizin eve gelmemesini çok haklı buldum,sağlam bi ilaç tedavisi almanız lazım,oğlunuza da apayrı çok üzüldüm.

Doğumdan sonra bir süre senin gibi temizliği takıntı haline getirdim
sonra kendi kendime ne yapıyorsun sen dedim durumumu irdeledim ve prematüre annesi olmamın bunu tetiklediğini pskolojik olarak temizlediğimi fark ettim , kendime bir temizlik sınırı belirledim
ilk bıraktığımda hani böyle kötü bir haber alırsın ruhun daralır ya öyle olurdum
kısa zamanda kendime telkin yaparak atlattım şükür.

Esinizi gectim cocugunuz sizin gibi olsun istermisiniz.O.K.B genetik gecislidir.Zaten genlerinde yatkinlik varken birde sicak suyla ellerini yikayip olmadi bir daha.Kötü orneksiniz cocugunuza.Oraya dokunma buraya dokunma elini yika banyo yap cocuk sonunda sizin gibi olur.Yapmayin tedavi olun

Ayy bugun zahide yetişin programındaki ladın aklıma geldi
Hatta bir üyede yazmıştı zaten,ekmegi bile deterjanlı suyla yıkıyımuş
Agzımı bile deterjanla gargara yapıyorum diyo
Eşi işten gelince üç saat banyoda yıkanıyomuş hemde bulasık deterjanıyla:oha:
Canınıza yazık konu sahibi
Lütfen bu işin peşine düşün
Gerekirse cıkın programa falan,ne bilim yapın bişeyler işte
Allah yardımcınız olsun

Madem kv yüzünden bu hale geldiniz.
Şimdi de eşiniz ve oğlunuz için yapın.
Çünkü eşiniz sizi boşarsa oğlunuz da onunla gider.
Kim kendisine mikrop muamelesi yapan biriyle yaşamak ister ki?

Hem eşiniz hem evladınız tarafından terkedilmek istemiyorsanız, kendinize hakim olmayı öğrenin.
Evet zor ama buna mecbursunuz.

X