Temizliği bıraktım

Susam bocegi icin yazanlar, evde tutun kullaniyorsaniz sebebi o da olabiliyor onlara da bakin.

Nem bocegi icin yazanlar, profesyonel destegin sizi kurtarmamasi mumkun degil. Dogru kisilerle calismamissinizdir. Evinizde rutubet vardir onu onlemelisiniz herseyden once.

Ben teşekkür ederim desteğiniz için

Evde rutubet yok ama evi çok nemli bıraktım bilinçsizlikten paspasım çok sıkmıyordu sulu bırakıyordu onunla silip kurulamamıştım ve dışardan böcek gelecek korkusuyla camları çok açmıyordum bunlar hep nem yaptı evde muhtemelen böcekler de bayram etti

Ters acilan (sanirim adi wasisdas pencere) pencere yaptirabilirsiniz bunun icin, hali hazirda yapilmis olan pimapenlere de uygulanabiliyor. Mustakil evde yasiyorum, bizim evde kis gelene dek camlar 24 saat aciktir, kis gelincede her sabah mutlaka havalandiririz. Yaptiginiz sey sadece bocekler acisindan degil, sagliginiz acisindan da riskli.

Bir de ek olarak ev kendinize aitse ve boyle nemlenme sorunu varsa rutubet olusumunu engellemek adina duvarlara minik havalandirma delikleri aciliyor, eskinin baca kapaklarina benziyor goruntusu ama duvarda hatta daha kucuk olanlari da mevcut, yazlik evimizde rutubet sorunu yasadigimiz icin bir usta onermisti bize ayak bilegi hizasinda onlarca delik acti duvarlara, o gun bugundur evde rutubet yok. (Kolonlara yapılmıyor sadece bolme duvarlarina yapiliyor)

Marketteki un, pirinç paketlerinin içinde bile oluyor. Kapalı paket un falan varsa bakın içinde böcek olabilir.

Gümüş böceği
İlaçladık hala devam ediyor
Kaynağı tahmin ettiğim yerler dusakabinin altı ve altı açılmayan mutfak dolabı ama bitmiyor
Böcekler için tablet şeklinde ilaçlar oluyor onlardan koysanız dolap altlarına, birkaç yere. Zaten pakette 6 tane oluyor.

Seni üzmek istemem ama ben kalorifer böceklerinden eve tadilat yaptırınca kurtulabildim. Tadilat dediğim de az buz değil, evde eski halinden kalan tek şey balkon fayansları. Normal bir ilaçlama ya da temizlikle yuvalarını yok etmek imkansıza yakın.

Susam böceği geçen sene onun için üç kere evi ilaçladım. Çikolata kurumuş çiçek ve baharatlar en sevdikleri. Karanlığı severler ve bir gecede binlerce ürüyorlar. Ben artık kafayı yeme noktasına gelmiştim. Parkeler mutfak dolaplarının altı kapı eşikleri her yerde bir iki tane görüyordum gördükçe mutfağı terasa taşıyıp evi ilaçlıyordum. En son baktım olacak gibi değil Evdeki herşeyi atıp tarım ilacıyla evi ilaçlamakta bulmuştum çözümü.

Size kedi lazım. Öyle süs kedisi değil. Bildiğiniz sokak kedisi

Ev kira maalesef

Ev kira maalesef burdan taşınana kadar aklımı kaybetmeden nasıl alışıcam onu düşünüyorum gerçekten çok kötü duurumdayım

Aynı fırından ekmek alıyorsanız ordan geliyor. Bizim başımıza geldi.

Ev kira maalesef burdan taşınana kadar aklımı kaybetmeden nasıl alışıcam onu düşünüyorum gerçekten çok kötü duurumdayım
Şimdi baktım o böceğe gayet zararsız sadece organik ürünlerle beslenen böcekmiş. Hamam böceği gibi pis bir böcek de değilmiş.

Evinizi bol bol havalandırın. Perdeler, yatak yorgan, halılar bazaların altı buraları hem havalandırın hemde ara ara çıkarın temizleyin.

Kendinize hayatı zehir etmeyin. Bu böcek için bol bol ilaç sıkarak ailenizi zehirlersiniz.

Bahçeli evde olunca fare kaçınılmaz oluyor malesef evinizde farenin gelebileceği en ufak delik vs kapatın zehirli yemler var onlardan alın ve tuzak kurun.kapı pencereye tül geçirin ordan gelebilir
Yapıskanlı tuzaklardan koyuyorum. Zehir koyarsam nerede öldüğünü bulmakla uğraşmak gerekiyor Ben ne yaparsam yapiyim kurtulamam diye düşünüyorum çünkü dediğim gibi yanımız tarla. Bir de öyle bi giriyorlar ki fişek gibi gördün mü görmedin mi emin olamıyorsun yani

Evet yapıskan kullanıyoruz biz de ama sizinki muhtemelen bi tanedir bulmuşsunuzdur ve kurtulmuşsunuzdur. Benimki bitmiyor, kaç tane yakaladık bilmiyorum. Geçen girdikleri bir yeri eşim buldu, kapattı ama yok yani sorun çözülmedi.

Evet ben de bundan korkuyorum ama elimde değil takıntı mı dersiniz bilmiyorum normal davranmadığımın farkındayım ama çok tiksiniyorum çünkü üstüne de basıyoruz gece vakti üstüne basıp terliğimin altından halıya taşımak istemem mesela ya da sürekli vileda kovamdalar kim temizlik yaptığı kovada böcek ister ki
yani onlarla yaşamaya alışmalı mıyım
Yorumunuz için teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…