Temizliği bıraktım

cileklisut0

🍄
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2024
130
32
Evimi kendim ilaçladım olmadı profesyonel destek aldık yine olmadı bu nem böceklerinden kurtulamıyorum.
Lavanta yağı denedim yine gitmiyorlar.
Gerçekten kafayı yedim temizliği bıraktım yapasım gelmiyor artık. Yüzey temizleme mendilleriyle yapıyorum.
Yaşam enerjimi sömürdüler. Çalışmıyorum sürekli evdeyim zaten çok tiksinirdim şuan beni mahvettiler. Onların değdiği hiçbir şeye dokunmak istemiyorum çok kötüyüm ya.
Sürekli rüyamda görüyorum ya kafayı mı yedim napayım ben kurtulan var mı ? abartıyor muyum?

Ya biz zamanında pire için bi ilaçlama yaptık ama 4 gün eve gitmek yasaktı. Sonra da belki 3 gün temizledim evi.
1-2 sene sinek uçmadı evde resmen. Biraz zehir ama ne yapalım pireli olacak değildik

Bence profosyonel bir destek alin kendinizin yapması ile olmaz tam olarak nerelerde ürer barinirlar bilemezsiniz isin uzmani belki aklınıza gelmeyecek yerlerden çözecek sorunu

Ayy bana da yorum gelir belki. Ben de evde fareden kurtulamıyoruum Müstakil bahçeli evde oturuyorum. Evimizin yanı tarla dolayısıyla fare oluyor. Geldiği yerleri tahmin edip kapattık ama yok kurtulamıyorum. Taşınacagım bu gidişle. Ben de sizin gibi temizlikten sogudum, hiçbi şey yapasım gelmiyor.

Bizim de aynı. Ve ben ilçe degistirdim. Bu ilçede gördüm daha çok. Eski ilcemde yoktu. Site yönetimi komple dışarıyı ilaçlama da yapıyor. Eve kendi imkanlarimizla yaptik. Boya esnasında tüm pervazlari soktuk oraları ilacladik. Hala devam ediyor. Çekmecelerden bile cikiyorlar. Görünce komple gördüğüm yerdeki eşyaları yıkıyorum isim bitmiyor.

Ne tür bi böcek? Evi komple ilaclayin ve bikaç gün hiç gitmeyin sonrasinda evi havalandirin ve temizleyin umarım kurtulursunuz, açık olan delik vs kapatin

Tüm apartman ilaçlanmalı

Bahçeli evde olunca fare kaçınılmaz oluyor malesef evinizde farenin gelebileceği en ufak delik vs kapatın zehirli yemler var onlardan alın ve tuzak kurun.kapı pencereye tül geçirin ordan gelebilir

Evinizi ilaçladığınız halde bitmiyorsa apartmansa hepsi ilaçlanmalı apartman boşluğu havalandirma boşluğu baca falan oralardan da oluşuyor olabilir

Evde çamaşır kurutuyor musunuz? Bizimde birkaç yıl once başımıza bu sebeple geldi. Her yerden çıkıyordu. Gece olunca minik yavrulari da çıkıyordu. Biz bayer maxforce ilaci ile çözüm bulduk. Kapi arkalarindan tozluklarin arasina kadar her yere sıktık. 1 yıl gibi bir süre etkisi sürüyor. Gecen yine gördüm, hemen ilac alıp yeniledik. Daha da görmedim.

biz 1. katta oturmamıza rağmen fare tuvalleten eve girmişti iğrenç bir durum biz fare yapışkanı ile fareyi bulduk yani evin etrafında çocuk yoksa fare yapışkanı sürün en etkili yöntem o zehir falan boş zehirlersen evin bir yerinde ölüp kalsa kokudan geçilmez gerek yok en mantıklı yöntem yapışkann

Böcek sorununda tüm apartmanın ilaclanmasi gerek,bahçe,bina içleri, asansör,dam/çatı,lagam yerleri,bodrum varsa bodrum,diğer komşularin evleri her taraf yani yoksa hiçbir faydası olmuyor.

Kızlar benim de mutfakta susam kadar ve susam gibi görünen böcekler var kurubaklagilden gelmiyor ona eminim tüm bitkisel baharatları vs de baktım onlardan da değil yazın başladı hergün 5-6tane tezgahtan topluyorum. Nerden geliyor olabilir bunlar

Küflenme var mı mutfakta eğer küf sorunu varsa ondan da kaynaklı olabilir(mutfak dolabin bile olabilir küf )yada yerlere kırıntı tarzı şeyler dokuluyorsa ondan da olabilir

Küflenme var mı mutfakta eğer küf sorunu varsa ondan da kaynaklı olabilir(mutfak dolabin bile olabilir küf )yada yerlere kırıntı tarzı şeyler dokuluyorsa ondan da olabilir
Yok canım ev yeni zaten küfle ilgili bir sorun mumkun değil.. Kırıntı vs de olmuyor düzenli sürekli temizlik yapıyorum zaten daga cok tezgah üzerin de görüyorum. Dolap içlerinde vs de görmüyorum görsem belki diyeceğim ki şu dolaptan geliyor.. Neyse bulacağım bir şekilde insallah tek tek her dolabı boşaltıp tekrar dizdim yine bulamadım malesef

Evet ona susam böceği deniyor zaten genelde aksamlari çıkar ve uçarlar bendede bi ara mutfakta vardı heryerden çıkıyordu mutfakta hele akşam olunca kafayı yiyecektim bütün kavanozlari kurubaklagilleri zahireyi hepsini attım mutfahi temizledim dolap vs bu sefer az az çıkıyordu delirecektim sonra baktım ki eşim gördü mutfakta kuru dolmalar vardı asılı meğer aldığımda tam kurumamis orda yuvası olmuş ordan çıkıyordu inanın komple çöpe attım kurtuldum 1 tane bile çıkmadı iyice herseye bakın

Tezgah üzerinde çay kavanozlari kahve kavanozlari baharat kavanozlari ne varsa yıkayın icindekerlide atın derim aklına gelemeyecek yerlerde olabilir şuan aklıma bunlar geldi arkadaşim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…