Pilav Tarifleri Tel şehriyeli pirinç pilavı (yangın tüpü sponsorluğunda)

gercektende bana cok ilham oldun,ayrıca cesaretlendirdin
pek guvenim yoktu ama biraz sohbetten sonra beni ikna edebildin:KK9::KK9:sana ozellikle buyuzden bir tesekkeur borcum var:KK16:
iddalı degilim senin pilavının yanında canım ama anısı guzel kalır bende,arkadaslarıma soyledimde sonuncu olursan iyi diskalifiye olursun diyorlar:KK1:
ayrıca tekrardan cok cok tesekkur ederim:KK16::KK16:

Rica ederim canim, dedim ya ben senden daha cok heyecan yaptim, cok da mutlu oldum özgüvenle mutfaga girip
böylesi de güzel bir sonucla geri döndügün icin!
Yok yok ilk denemen icin cok iyi tutturdun, cok da seker yazmisin tarifi, okurken cok eglendim. :KK16:
Öyle diyen arkadaslarin icin keske bir tabak ayirsaydin da tadina baksalardi önce :KK34:

Rica ederim canim, dedim ya ben senden daha cok heyecan yaptim, cok da mutlu oldum özgüvenle mutfaga girip
böylesi de güzel bir sonucla geri döndügün icin!
Yok yok ilk denemen icin cok iyi tutturdun, cok da seker yazmisin tarifi, okurken cok eglendim. :KK16:
Öyle diyen arkadaslarin icin keske bir tabak ayirsaydin da tadina baksalardi önce :KK34:
biz evde 5kisi kalıyoruz 4kilsilik oldu pilavım hepside bayıla bayıla yediler ,digerine ayıramadık bile:KK1:
ben senin sayende şef bile olurum bu gidisle :KK53::KK1:muhabbetin cok azimleyici:KK16:

Ellerine sağlık canım.Evlerimizde çok sık yapılan en revaçta pilavla katılmışsın.Yarışmada başarılar dilerim.:KK16:

En başta belirteyim sırf eğlenmek için katıldım yarışmaya asla bir iddam yok olamazda zaten klasik bir pilav işte:KK1:
Bu kız neyine güvendide katıldı demeyin rici idirim:)

malzemeler
1bardak pirinç(baldo)
yarım çay bardağı tel şehriye
1bucuk su bardağı su:)
azıcık tuz
tereyag
mısırozuyag
knorr bulyon tavuk
Eki Görüntüle 932548 Basta pirinçleri tuzlu suda beklettim 15dk nişastası gitti
ardından ılık suda iyice su berraklaşana kadar yıkadım
Eki Görüntüle 932549 Ardındanda telde suyunu süzdüm:)
döküm tencereye çok az tereyağ,aynen yine çok az mısırözü yağ ben azcıkta margarin ekledim azar azar konulursa yağlı olmuyormuş
Eki Görüntüle 932555 Yağları kızdırdım
Eki Görüntüle 932565 Şehriyeleri attım rengi değişene kadar kavurdum
Eki Görüntüle 932579 Şehriyeler rengini alınca pirinçleri coss diye tencereye döktüm
btavuk bulyonu ve tuzunu ekleyip kavurmayabaşladım
Eki Görüntüle 932588 Kavurdum yalnız benimkinin rengi sarı oldu onu anlamadım ardından
pilavımın suyunu ekledim
Eki Görüntüle 932598 Kısık ateşde suyu çekene kadar pişirdim
Eki Görüntüle 932601

Pilavım hazır:KK1:
Eki Görüntüle 932604 Ayrıca sırf pilav yapıcam diye restorantdan kurufasulyede söyledim
migrostanda çubuk turşusu aldım
Eki Görüntüle 932608 Yalnız pilavımın tadı harika vallahide tutturdum :)
AFİYET OLSUN!!

Aferin çokta güzel olmuş ellerine sağlık :KK9::KK9:
Turşulara bittim ama varya :KK56::KK56: fasulye senin olsun :KK19:

Biskrem,

Ellerine sağlık.:KK8:

Dün o kadar ezdin kendini; yapamam, edemem diye ama pek şahane gözüküyor!

Espri anlayışın da çok ince... Yangın çıkarsa diye mi yangın tüpü? :KK1:

Zannettiğin gibi beceriksiz değilsin bence. :nazar:

Başarılar dilerim.
:KK34:

X