tekrarlayan düşükler

meczupsak

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2023
129
40
27
merhaba arkadaşlar üç kere düşük bir kere dış gebelik geçirdim. görünürde herhangi bir problem yok, eşimin testi normal. ben hsg çekindim normal hiçbir kadın hastalığı sorunum yok. kromozom testimiz temiz, pıhtılaşmaya meyil var dendi ama o da önemli değil dendi aspirin kullandım ama yine beşinci haftaya girince düşük yaptım. ne yapmalıyım artık yoruldum o kadar çok istiyoruz ve olmuyor ki hamile kaldığımda artık korkuyorum. aynı durumda olan var mı nerelere başvurmalı ne yapmalıyım

Geçmiş olsun canm Rabbim sağlıklısını nasip etsin inşallah

Düşükleriniz kaçıncı haftalardaydı
Doktorunuz test tahlil falan yapmadı mı

Geçmiş olsun canm Rabbim sağlıklısını nasip etsin inşallah

Düşükleriniz kaçıncı haftalardaydı
Doktorunuz test tahlil falan yapmadı mı
5. haftada, bir sebep bulunamadı. hsg çekildim, hormonlarım, kan değerlerim normal, adetim düzenli, rahim kalınlaşması kromozom testi temiz, yalnızca pıhtılaşmaya meyil var dendi. eşimde de bir şey çıkmadı. bu defa da anti tpo yüksek çıktı, dolaylı yoldan belki etki edebilir dediler ultrason cekineceğim

Düşükleriniz 5.haftada oluyorsa tutunma aşamasında bi sorun vardır büyük ihtimalle, doktorunuza sorun gerekli testleri yaptırın gerekirse farklı doktora da danışın herşey gönlünüzce olsun inşallah

Merhaba benimde bi tane düşüğüm oldu. 2 ay sonra hamile kaldım. Hiç bi özel doktor bana iğne vermedi kan pıhtılaşma için. Test yaptırmadım çünkü. Devlette bi tane doktor verdi ve şuan kızım 22 aylık çok şükür. Allah size de nasip etsin. Meyil varsa oksapar kullanmak gerek bence

Son düzenleme:
sağolun. rabbim sağlıcakla kucağınıza almayı nasip etsin, bizlere de hayırlısıyla bu duyguyu yaşamayı nasip etsin farklı birkaç doktora randevu aldım hem devlette hem özelde. gideceğim bakalım Allah'ın izniyle güzel haberler alırım inşaallah

Keseyi görüyor muydunuz

Gidin gidin inşallah Allah izin verirse olur yeter ki iyi düşünün. Yiyeceği ekmeği varsa ne yaparsan yap bişey olmaz ama yoksa istediğini yap olmuyor. Amin inşallah

Keseyi görüyor muydunuz
hayır adetim geçiyor 6. gün düşük yapıyorum. yani bir gittigimde beta 4000lere çıkmış ama düşük yapmıştım çoktan. birinde lekelenme başlayınca gittim beta 1400lerdeydi yine gözükmedi. birinde öğrenir öğrenmez gittim progestan verdi ama yine göremedim birkaç gün içinde düştü

Aslında betanızda iyi yükseliyormuş
Benimde 4 tane düşüğüm var bu kadar yükselmedi betaları. Birinde kese gördük diğerlerinde görünmeden düşüşe geçti.
Size tavsiyem tıbbi genetik bölümünden randevu alıp genetik testleriniz ve pıhtılaşma testlerinizi yaptırmanız.
Benim kan pıhtılaşmam çıktı hamile kalınca kan sulandırıcı kullanıcam.
Sizinde öyle bir probleminiz olabilir bence

geçmiş olsun rabbim sağlıklıca kucağımıza almayı nasip etsin benim testlerim temiz çıktı, pıhtılaşma yok ama pıhtılaşma eğilimi var dendi o yüzden aspirin kullanıyorum pıhtılaşma hangi genlerde çıktı sizde

Faktör V ve Mthfr 677 heterozigot çıktı.
Sizinkiler hangileri acaba

evet bana da sadece meyil var çok önemli değil dedi, ben isteyince aspirinin zararı yok kullanabilirsin dedi
Banada öyle dedi valla. Sadece hematoloji doktorum faktör v geninden ötürü hamile kalınca kan sulandırıcı kullanman lazım dedi. Bu bebeğe değil sana zarar verebilir pıhtı atabilir dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…