Tekrarlayan düşükler

hayırlı doğumların olsun canım darısı bizlere
Çok teşekkür ederim bu arada Genetik bölümüne Zeynep Kamil Hastanesi'nde gittim. Erkek doktor çok iyiydi, adını hatırlamıyorum şimdi. Kadın doğum için de Haydarpaşa Numune hastanesi Validebağ ek hizmet binasına gitmiştim kalabalık olmuyordu hiç. Tiroid ve hormon testlerim orda yapıldı. Memnun kaldım doktorlar iyiydi. Kısa zamanda guzel haberler alırsın insallah

genetik bölümündeki testler ücretsiz yapıldı değildi canım

Merhaba canım. Ben de zeynep kamil’de yaptırdım tüm testlerimi epey uğraşmıştım. Ağızlarından bilgiyi cımbızla alıyor insan. Gebe izlem 3 polikinliği var kadın doğumda, mhrs’den yada 182 den gebe 3 polikinliği olarak randevu ol sadece orası bakıyor tekrarlayan düşüklere anne sağlığı olarak geçiyor. Onlar senden bir takım testler istifek ama bunların büyük çoğunluğu sabah erken saatte salı ve perşembe günü alınıyor. Bir de seni dahiliyeye yönlendirecek onun testleri de yine sabah olucak muhtemelen ve dahiliyeye randevu almak zor. Benim tavsiyem aynı gün sabah erkenden randevu alman hepsini aynı günde halledebilmek için. Bir de seni genetiğe yönlendirecek yönlendirmezse de sen özellikle iste trombofili paneli ve kromozom testi. Kromozom testi için eşinle birlikte gitmen gerek çünkü ondan da kan alıcaklar onun saati yok öğleden sonrada alıyorlar. Günlerce uğraşmak istemezsen hepsini aynı güne bu şekilde sıkıştırabilirsin ben çook uzun bir süreçte beylikdüzünden üsküdara defalarca gidip geldim devlet hastanelerinin sıkıntısı işte malesef.

Ya kızlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim dün gittim. Zeynep kamilde gebelik 3 diyeymis. Beni genetik ve dahiliyeye yönlendirdi tamda söylediğiniz gibi salı günü gideceğim tahlillerimi vermeye ama dahiliye icin burdan testleri yaptırıp oraya gideceğim işten dolayı sürekli git gel yapamıyorum. Benim 3 düşüğümde kendiliginden olduğu icin sudanlık rahim filmine gerekyok dedi ama bilemedim. Ayrıca kızlar ben şüphelendim kendimden biraz artik insan tecrübe ve korku dolu olunca herşeyi farkediyor. Hastaneden çıkarken lavaboya gittim ve idrarın sapsarı ve yoğundu şüphede kaldim eve gelince test yaptım ve hamileyim ama çok erken sanırım çok silik cıktı. Suan sevinme sevinemiyorum aksine korku içindeyim cunku sonucu biliyorum kendimce yine aynısını yaşıyacagim duygusu sinir bozucu acaba bu halde müdahale edilebilir mi bilmiyorum. Yani düşük engellemek icin yapılabilcek birsey de yok allak bullagim dua edin nolur bi kere daha bunu yasamak istemiyorum. Çalışıyorum isim yoğun ve hareketli sürekli ayakta koşturuyorum o yüzdende korkuyorum bilmiyorum.

düşüklerin kaç haftalıkken oluyordu ? Çok geçmiş olsun

Hayırlı olsun çokk sevindim darısı bizlere olsun doktorunla konuş her ihtimale karşı sana kan sulandırıcı hap ve iğneye başlasın. En güzel önlem bu olur.

Amin inşaallah iğne ne iğnesi peki adı nedir ben özele gitmiştim 3.De önem alalim dedim alamayız dusecekse düşer cok erken dedi ama başka doktor coraspin ve protestan verdi onu kullanndim hos 2 gün sonra yine düşük yaptım hani ilaç ismini bilerek gidersem soylerim yaparlar belki

Merhaba iğneler doz olarak veriliyor.Dr ayarlıyor.Markalari ise oksapar var bir de bildiğim clexane gibi markalar.Rabbim guzelliklerle donatsin etrafını.İslerin kolayca akıp gitsin inşallah

Allah razı olsun arkadaşım ne güzel söylemişsin. Teşekkür ederim. 2 kasımda kontrole gidicem kesemizi göreceğiz Allahın izniyle insaallah

Allah razı olsun arkadaşım ne güzel söylemişsin. Teşekkür ederim. 2 kasımda kontrole gidicem kesemizi göreceğiz Allahın izniyle insaallah
Herşey yolunda gitmesini, sevinç göz yaşlarıyla gelmen nasip olsun inşallah.Ne olursa olsun üzme kendini arkadaşım .Hayatta sen önemlisin..

Herşey yolunda gitmesini, sevinç göz yaşlarıyla gelmen nasip olsun inşallah.Ne olursa olsun üzme kendini arkadaşım .Hayatta sen önemlisin..
Bugün kontrole gittim kesemizi gördük. 1 hafta sonra çağırdı tekrar ve oksapar verdi coraspin verdi protestan vermedi kanama falan yok diye heralde bilmiyorum. 1 hafta sonrayı iple çekiyorum.

Bugün kontrole gittim kesemizi gördük. 1 hafta sonra çağırdı tekrar ve oksapar verdi coraspin verdi protestan vermedi kanama falan yok diye heralde bilmiyorum. 1 hafta sonrayı iple çekiyorum.
Sevindim canım Güzel haberlerin artsın inşallah.. Dualarım seninle

Kızlar benim kalp atışını duyduğum gebeliğim sonraki kontrole gittiğimde kalbi durmuştu. Ve kürtaj oldum kanamam yoktu. Genetiğe gitmiştim zaten allahtan sonuçları beklicez simdi haftaya kontrole gideceğim. Rahim filmi icinde randevu ayarlicaz. Hepsinin sonucuna gore tekrar gebelik planliyacagiz dedi. Çok üzgünüm. Diğerlerinden cok etkilendim bebegin atışını duyunca görünce elimden alınmış gibi hissediyorum hic iyi degilim

Canım bizde yaptırdık senden alınan kanda muhtemelen kromozom ve kan pıhtılaşma testi eşindende sadede kromozom testi istiyorlar 1 ay içinde sonuçlar çıkar merak etme

Merhaba hangi doktora gittiniz acaba?

Merhabalar benim sıkıntılarım şu şekilde polikistik overim var normal şekilde hamile kalamadım yumurta büyütme ve çatlatma iğnesiyle iki defa hamile kaldım ilki üçüz gebelikti gebelikle beraber ohss oldum çok zor atlattım 21+2 haftalıktan bi anda suyum geldi hastaneye gittik bebeklerin kalp atışları var ama suyu azaldığı için yavaşlıyor ve büyük ihtimalle üçü de art Arda düşecek dediler 300 gr olduğu içinde bi şey yapamayacaklarını söylediler ve düşükle sonuçlandı beş ay sonra tekrar hamilelik tedavisi için dr gittim tekrar yumurta büyütme ve çatlatma iğnesi ile ikiz hamile kaldım ve yine ohss oldum ve bu çok ağır geçti bir hafta hastanede yattım albümin tedavisi aldım bebeklerim sağlıklı bi şekilde hastaneden taburcu oldum düşük öyküm olduğu için doktorum 12. Hafta da serklaj uyguladı ve her şey yolunda giderken 21+5 de yine suyum geldi vücutta enfeksiyon ve yine bebeklerimin kalp atışları vardı ve 450 gr dı onları yaşatmak için hiç bir şey yapmadılar şerklaj dikişini alıp düşükler gerçekleşti doktorumuz genetik test ve pıhtılaşma testi istedi genetik bölümünden testleri verdim pıhtılaşma sonuçum çıktı benim gibi sonucu olan varsa bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz ayrıca şunu da belirtmek istiyorum ben ohss olduğumda doktorum kan sulandırıcı iğne başlıyordu ohss bitince kan sulandırıcıyı kesiyordu her iki gebelikte de 1 ay sonra düşük oldu acaba pıhtılaşmayla alakalı olabilir mi

Eklentiler

• 411BA992-C550-4D81-AD2E-1A6E3BD556D5.jpeg
    63,7 KB · Görüntüleme: 60
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…