Tek tüpte sıvı birikmesi 😔

Kalınlık yazılmamış " tubalarda geçiş izlendi sol tüp hidrosalpinks? " Şeklinde yazılmış
Valla bilemedim hidrosalpenks tıkanıp da içinde sıvı birikmesi. E hidrosalpenks demişlerse az da olsa bir tıkanıklık ve sıvı var demekki ve kendi icindeki sıvı yüzünden o tüpte gebelik oluşmayabiliyor eğer rahime geri sıvı akışı yapmıyorsa diğer tüple gebelik oluşur sıkıntı olmaz bence tabi doktorunuz sizin durumunuzu daha iyi bilir ben bu konu yüzünden her gördüğüm jinekologla konuştum resmen 1 aydır geceli gündüzlü bunu araştırıyorum ama hidrosalpenks zamanla artıyor ne kadar zamanda bilmiyorum. Aşılama yaptırın tekrar olmazsa o zaman ameliyatını flan araştırın en iyisi çünkü çok belirsiz sizinki bazen çekimden kaynaklı tüp tıkanık gozukebiliyormuş olmazsa bir süre sonra yenileyin yada mr çektirin onda da gözüküyormuş nasıl oluyorsa Benim tüpüm şişmiş geçiş de olmamış o yüzden kesin amelîyat. keşke bende önceden farketseydm çocuk için acele etseydim

Kızlar bu arada Ebru Ceylan da anlıyor birgebeningünlügü bana ilk o söyledi hatta çeken doktor kendi doktorum değildi ilgilenmedi hiçbir şey söylemedi raporu bekle dedi ben dayanamadım o arada bi ona ataym dedim o söyledi tabi çok üzüldüm insan inanmak istemiyor hemen hazırlanıp kendi doktoruma götürdüm o da aynılarını söyledi zaten

Birinde benim tek tüple 2 çocuğum var suan 3.düşünüyoruz sol tüp şiş işlevi yok sağ da hafif çok hafif tıkalıydı 2 kızım var teyzesı

Benim de öyle çıksa ne sevinirim ama inşallah öyle çıkar ama benim anestezili çekildi hsg heralde anestezisizde öyle şeyler olabiliyormuş kasılmadan dolayı.
Geçen hafta hsg cekıldım cekememısler 2 tüpünde kapalı dedi doktor dünyalar başıma yıkıldı laparoskopi önerdi hemen başka doktora gittik filmi çekemediğini söyledi doktor geri hastane ile görüştük filmi tekrar çektiler sağ tüp tamamen açık hiçbir işleme gerek yok sol tüp şiş dedi hiçbir zararı yok dedi ki 2 tane çocuk var zaten

Hiç psikolojinizi bozmayın. Aynı süreçten geçtim bende. Şöyle düşünün artık o tüp sizin hiç bir işinize yaramaz hatta durması zarar.. çünkü içi sıvı dolu tüp rahmin içine toksik bir sıvı bırakır bu sebeple gebe kalamazsınız. Düşünün ki ben tüpte sıvı varken tüp bebek yaptım iki tane ve kalamadım.. basit bir operasyon laparoskopi esnasında diğer tüpe de bakılacak kapalıysa açılacak örneğin sıvı olan tüp büyük ihtimal alınır ama asla üzülmeyin alınmasında hayır var unutmayın. Daha sonrasında inşallah normal gebelik yaşarsınız tek tüple yaşayan çok insan var.. bende olmadı ben tüpü aldırıp tüp bebek yaptım bugün kan sonucumu öğreneceğim ama büyük ihtimal hamileyim çok şükür inşallah sizinde gönlünüzce olur herşey hiç bir şeyden korkmayın çekinmeyin tam aksine üstüne gidin biraz hırs biraz azim ve tevekkül herşey olacağına varır

Merhaba büyük ihtimal sizin tüpte ki sıvı miktarı az olabilir veya rahmin içine bazı zamanlar akmıyormus o da bir ihtimal ona denk gelmiş olabilir.. sevindim sizin adınıza

Yaaa inşallah vardır bizede haber verin çok dua ediyorum inşallah vardır

Birinde benim tek tüple 2 çocuğum var suan 3.düşünüyoruz sol tüp şiş işlevi yok sağ da hafif çok hafif tıkalıydı 2 kızım var teyzesı

Oy maşallah Allah sağlıklı uzun ömürler versin inşallah , spiral taktırmak için randevu kovalamaya başlamam lazım desene

Bende hiç bir şey yazmıyor,
Kızlar ben dün ameliyat oldum. laparoskopi ve histeroskopi yapıldı sağ tüpümde sıkıntı yokmuş sol tüpüm kapatıldı tamamen. Bide rahmimde minik perde varmış temizlendi artık bir engel kalmadı hamileliğine hayırlı haberlerini bekliyoruz dediler bugün çıktım hastaneden inşallah tez zamanda gelir bebişim

Geçmiş olsun hayırlısı olsun senin için inşallah en yakın zamanda gebe kalırsın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…