Tek tüpte sıvı birikmesi 😔

Artikgelmelegim

Üye
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2024
160
49
Kızlar hsg sonucu sol tüpümde sıvı birikmesi çıktı haftaya laparoskopi olacağım geçen yıl düşük yaptım hayatımda hiç enfeksiyon görmemiştim düşük sonrası hep enfeksiyonla savaşmakla geçti enfeksiyon değerlerim aşırı yükseldi muhtemelen o zaman oluştu. şanssızlığn bu kadarına da pes diyorum ama vardır inşallah bunda da bir hayır... Doktor açabilirsem açarım acamazsam iptal edcem o tüpü dedi var mı aranızda böyle bir süreç geçiren sonrası ne oluyor hamile kalabilir miyim diğer tüpe de bulaşma ihtimali olur mu ???? Lütfen bilgisi olan varsa yazsın düşünmekten delirmek üzereyim 1 haftadır psikolojim bozuldu ağlamaktan ama başa geldi artık yapacak hiçbir şey yok..

Benimde sağ tupumde sivi birikmesi var bende tam ameliyat olacakken hamile kaldım tedavi sonrası hamile kalırsınız umutsuz olmayın:)

Hamile kalinamiyor dedi doktor bana nasıl kaldınız ki ? Siz de inşallah sağlıkla kucağınza alırsınız
Bu şekilde bana da hamile kalma ihtimalin sıfır demişti tup bebek tedavisine baslayacaktim ben tup bebekte tutmaz demişti ameliyat günü aldım ameliyat günü gelmeden doğal yolla gebe kaldım .Ama doktorunuz ne dediyse onu dinleyin bende öyle yapacaktım çünkü ama umutsuz olmayın bu şekilde bile hamile kalinabiliyor

Kaç haftalık hamilesiniz ki ? Gerçekten çok şaşırdım benim de şu an ovulasyon günlerim hsg sonrası hamilelik ihtimali yükseliyor diye doktor mutlaka ameliyata kadar korunma verdi hamilelik olsa bile düşük yaparsn flan dedi korktum ben de.

25 haftalik hamileyim bende çok korkmuştum ama şükürler olsun bu haftaya kadar geldik Her doktorun görüşü farklı oluyor bize de hsg den sonra korunmayin demişti doktor izne çıktığı için biz ameliyat tarihini 1 ay sonraya almıştık o sırada ben hamile kaldım

Yaaa nasil bir hikaye olmuş Haırlısıyla kucağınıza alın inşallah nasibi varmış hiçbir şey engel olamamış işte doktorunuz izne gitmiş o yüzden ameliyatınız ertelenmiş hamile kalmışsınız mucize gibi... Benim haftaya ameliyat o yüzden hamile kalsam bile anlamamış olurum zarar görür ameliyatta. Bide tekrar düşük yapmayı göze alamıyorum. İnşallah benim de ameliyattan sonra sağlıkla gelir bebişim

Insallah teşekkür ederim:) Hamile kalırsınız ameliyattan sonra büyük ihtimalle en güzel zamanda gelsin evladiniz :)

Ben sıvı olduğu zaman gebelikte düşük riski de oluyor diye biliyorum. Benim sol tüpüm tıkalı ama sıvı falan yok, 2 kere film çektirmiştim açılmadı. 2,5 yıl korunmadık gebelik oluşmayınca tüp bebek yaptırdık ama tek tüple bir sürü hamile kalan kadın var hatta duyduklarımın çoğu 3-4 çocukluydu

Bu arada benimkini almadı doktorum sıvı olmadığı için. Öyle duruyor, müsait bir zamanımda diğerini de iptal ettireceğim inşallah

Sanırım tıkalı olması sıvı olmasına göre biraz daha iyi bir durum ameliyat gerekmiyor oluşan gebelige zarar vermiyor en azından. Böyle tüp Bebek bile yapılmıyor ameliyat sonrası ben de hızla bir kaç ay deneme sonra tüp Bebek düşüneceğim sanırım daha fazla beklemek istemiyorum Rabbim daha fazla bekletmeden inşallah

Evet benimkisi kötünün avantajıydı. Rabbim en hayırlı vakitte sağlıklı bir evlat nasip etsin inşallah. Bu süreçte sosyal hayattan alıkoymayın kendinizi, bebelenince pişman oluyor insan “ah o kadar depresif takılıp hayatı kaçırmasaydım” diye

Ne yazık ki tam da öyleyiz evlendiğimzden beri tatile bile gitmedik düğünümüz kış ayında oldu yaz gelsin balayına o zaman gidelim dedik o yaz hamile kaldım düşük yaptım flan moraller alt üst bu yaz da bu sorunlar yine moraller alt üst.. ameliyatı olduktan sonra kendime 2 3 ay vereceğim bebek, hamilelik vs. düşünmeden araştırmadan gezip tozarak geçireceğim olursa olur olmazsa tüp bebek artık. Bu süreç ömrümden 10 yıl götürdü

Hamile kaliniyor ama biriken sivi embriyonun tutunmasini imkansizlastirdigi icin genelde dusukle sonuclaniyor.

Genelde tupu acmaya diye giriyorlar ama sonuc hep tupun kesilmesi-alinmasiyla sonuclaniyor malesef.

Tek tuple de hamile kalabilirsiniz sikinti olmaz bu arada.

Zaten açarlarsa tekrar tıkanma olursa 2. Ameliyat falan gerekir diye çok korkuyorum. Hayırlısı neyse o olsun ilk öğrendiğimde neden ben nasıl olur diye çok ağladım ama kabullendim artık bunları yaşayacağım varmış sonrasında da ne yaşamam gerekiyorsa o olacak illaki. Doktorum şu an hamile kalma ihtimalin 0 a yakın çünkü o toksik sıvı rahmine gidiyor diğer tüpü bile etkiler hamile kalmanı engeller çok düşük bir ihtimal hamile kalsan bile düşük gelişim geriliği gibi sıkıntılar çıkarır çünkü zehirli bir sıvı ama tüpü iptal edersek en azından hamile kalma ihtimalin 0 dan %50 lere çıkacak sen ihtimal düşecek saniyorsun ama ihtimal yükselecek falan dedi inşallah dediği gibi olur şu an onun umudu biraz rahatlatıyor beni.

Oncelikle senin ameliyat olmama gibi opsiyonun yok, onu aklindan cikar. Guvenilir bir doktora guzelce ameliyatini ol. Sonrasini sonra dusunursun. Bu sekilde saglikli bir bebek dunyaya getirmen imkansiz demiyorum ama tamamen cok kucuk bir ihtimal.

Benim de böyle oldu.Ameliyatla açtı dr.4ay gebelik için uğraştım,olmayınca tekrar hsg çektirdim tekrar sıvı toplamıştı.Bir ameliyat daha oldum.Herkeste aynı olur mu bilmiyorum.geçmiş olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…