Tek tüpte sıvı birikmesi 😔

Benim sol tüpümde sıvı birikmesi cıkmıştı hsg de. Lap ve his oldum. Ameliyatta aslında sıvı birikmesi olmadığı ortaya cıktı tüp açıkmış. Doktorum hsg esnasında biraz daha baskı yapsalardı orası açık gözükürmüş dedi

Benim de öyle çıksa ne sevinirim ama inşallah öyle çıkar ama benim anestezili çekildi hsg heralde anestezisizde öyle şeyler olabiliyormuş kasılmadan dolayı.

Benim de öyle çıksa ne sevinirim ama inşallah öyle çıkar ama benim anestezili çekildi hsg heralde anestezisizde öyle şeyler olabiliyormuş kasılmadan dolayı.
İnşallah öyle olur benim de anestezili cekilmişti. inan benimde hiç umudum yoktu cünkü dış gebelik olmuştu bu tüpümde ameliyat olmuştum. Üstüne sıvı birikmesi diyince dedim bu sefer kesin alınıcak. Rabbimden umut kesilmiyor hiç ummadığın yerde mucizesini gösterdi bana. Umarım senin içinde her şey güzel sonuçlanır.

Merhabalar öncelikle çok geçmiş olsun. Bende de aynı sorun vardı 2 yıldır tüp bebekle uğraşıyorum ne zaman ultrasona girsem senin sol tüpünde sıvı var şişlik var diyorlardı. 2 defa hsg çektiler orda da tıkalı göründü. Sonra histereskopi yaptılar güya sorun yok deyip bide bana embriyo transferi yaptılar tutmadı tabiki. Artık en son laparoskopi yapmaya karar verdiler meğer sol tüpümde endometriozisten kaynaklı yapışıklık varmış, ondan şiş görünüyormuş. Ameliyatta sol tüpümü aldılar ve 2 ay sonra embriyo transferi oldum tuttu. Sözün özü eğer tüplerinizde bir sorun varsa ihmal etmeyin, tüplerde biriken sıvı rahme aktığı içi tutunmayı engelliyor, gerekirse birkaç farklı doktora görünün ama ne yapılması gerekiyorsa yapın, asla pes etmeyin.

Ayyy çok ümitlendim şimdi inşallah benim de çekimden kaynaklanmıştır çünkü hayatımda sadece bu yıl enfeksiyon geçirdim düştük yaptıktan sonra oldu millet yıllarca enfeksiyon geçiriyor hiçbir şey olmuyor benim nasıl hemen sıvı doldu tıkandı anlamıyorum defalarca vajinal ultrason yapıldı doktoruma elli bin defa benim tüplerim tıkalı olabilir mi dedim %95 açıktr falan dedi hsg ye girerken sonucun iyi çıkacağından öyle emindim ki doktorumu hsg çektirmeden adetin 5. Günü femara başlayayım hsg de çekilince gebelik ihtimali artar hemen bu ay gebe kalaym diye darliyordum sonuç bi çıktı şok.. ama ben hsg den sonra uyandığımda sol kasığıma bıçak saplaniyordu sanki kendime gelir gelmez sol tarafım çok ağrıyor diye bağırmaya başlamıştım çeken doktor olabilir sol tüpün dardır ondandır dedi hiç tikaliydi demedi sonra yorumlayan doktorlar hidrosalpenks tanısı koydu

Teşekkür ederim. Bana da hiç kimse şimdiye kadar tüpün şişmiş falan demedi defalarca vajinal ultrason yapıldı ve farklı doktorlar yani tek doktor da değil ulturasonda hep her şey normal diyorlardı sadece kalp şeklinde rahim var ondan da bir şey olmaz diyorlardı ama hiçbir şekilde hamile kalamıyordum hsg de çıktı işte sonucu farklı doktorlara gösterdim kendi doktorum da farklı tüp Bebek doktorlarına da göndermiş onlar da bakmış bide bı radyoloji uzmanı vardı ya Cevat bayrak mıydı ona da gönderdik herkes aynı yorumu yaptı. 17 temmuz ameliyat olacağım üniversite hastanesinde docent doktor profesör bulamadık sonra 6ay deneme süreci verilecek olmazsa tüp Bebek işte Rabbim hakkımda hayırlı olanı nasip etsin. Hayırlı olsun sağlıkla kucağınza alın inşallah ben de hiç zaman kaybetmeden bir an önce hamile kalırım sağlıklı şekilde

Bende çok gergin ağlayarak girdim ağlayarakta uyandım ceken doktor zorlandığını söylemiş doktoruma. Benim sol sıvı birikmesi sağ tıkalı gözüküyordu. Soldan emin gibiydik laptan önce sağ taraf için inşallah kasılmadan dolayı kapalı gözükmüştür diye umutlanarak ameliyata girdim. Sol her türlü gidicek yoksa sorun cıkarır sana demişti doktorum. Cıktığımda sol açık sağ gerçekten komple kapalıymış. Umarım seninki de olabilcek en güzel şekilde sonuçlanır. Gerçekten varsa da diğer tüpünle gebe kalabilirsin.

İnşallah bir an önce olayım bitsin istiyorum. Şu an ovulasyon günlerindeym ve ilk defa es geçiyoruz ne zaman oldunuz ameliyatı sonrası ne kadar korunma verdiler acaba ? Bide zor bir ameliyat mı bana bir gün önceden yatış vermişler ameliyattan sonra çıkarıyorlar mi hemen ?

Ben de gergindim korkuyordum hayatımda ilk defa anestezi altında bir operasyon geçirecektm ama öyle kasılarak da girmedim sanki bilmiyorum belki de farkında olmadan kastım kendimi zaten uyanır uyanmaz eşime ben öldüm mü diyormuşum nasıl zorlandysam artık

Ben iki kez oldum. İlki mecburi dış gebelik yüzünden ikincisi tüpü almak amaclı. Hsgden sonraki ilk adet bitip bi kaç gün sonrası hemen olmuştum. Ben ameliyat günü gidip yatış yaptım ertesi gün öğlen cıkmıştım. Hiç korkma hiç birşey hissetmiyorsun. Kapalı ameliyat olduğu için cok cabuk normal hayatına dönebiliyorsun. 1 hafta diyim. Yaralarını temiz tut hergün pansuman yap. Ağrı sızı da olmadı bende sadece oturup kalkarken birazcık. Umarım senin ki de böyle geçer. Haber ver olucağın zaman.

Hem stres hem işte darlığı vs herşey cekimi etkiliyor. Ama sen daha rahat olmaya calış en azından tek tüpün cebinde. Öbürü de sana bu yolda engel olucaksa zaten bi anlamı yok. Bak bende şuan tek tüplüyüm ameliyattan sonraki ikinci ay kimyasal gebelik yaşadım. Korunmada şöyle yaraların olucağı için iyileşene kadar deneyemezsin. Korunma vermiyorlar diye biliyorum. Tabi senin operasyonunla da ilgili.

Benim 1 gün önceden yatış verdiler gidip konuşcam kabul ederlerse ameliyat günü gidecm benim adetime 3 4 gün kala yapilacak doktor adetle ilgili hiçbir şey söylemedi inşallah benim de iyi geçer iyi sonuçlarla çıkarım.
Ameliyattan 3 4 gün sonra adet olcam adetin 15. Günü yumurtlama oluyor direk o ay femara ovitrelle falan baslycam ben de bi engel çıkmazsa inşallah.. çok geçmiş olsun inşallah bir an önce sağlıklı gebeliklerimiz olur benim rahim şeklimden şüphelendi doktor üstten basık biraz kalp şeklinde de olabilir perde de olabilir aynı anda histeroskopi de yapıp onu da düzeltirim bir sıkıntı varsa dedi belki ondan dolayı 1 ay korunma dedi ama zaten ovulasyonuma kadar 20 gün oluyor nerdeyse beklemycem o yüzden hiç

Hakkında en hayırlısı olsun kuzum. Bizleride haberdar et dua edelim senin için de

merhaba sonucunuzda ne yazıyor benim de sol tüpte sıvı birikmesi çıktı hsg sonucunda. Sizin de öyle mi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…