tek özgürlüğümüz başımızı kapatmaktır

Arkadaşlar 2 yıl fasih arapça öğrenmek için süründüm ben yine kuranı anlamıyorum.
Kuran dili korunmuş olduğu için güncel arapçadan çok farklı.
Fasih arapça öğreneceksin de ayetlerin inme sebeplerini bileceksin de ooo.
Yani demek istediğim siz bakmayın bu uyenin ben arapça biliyom kuranı anlıyom siz cahilsiniz ayaklarına.
Kaç tefsir bitirdim dese daha inandırıcı ve mantıklı olacaktı

canim arkadasim anladim ben zaten...yorumlarini okuyunca asil kendisinin bastan ayaga cahil oldugunu anlamak hicte zor degil baksana kendisi fetva vermeye bile baslamis..dinde calismak yasakmis..peh peh peh..Kurani kendi fikriyatinca yorumluyo...:KK52::KK52::KK52::KK52:

Hacı sana Kuran diye ne okuttular yahu? yada şöyle sorayım, Kuran sana evinde otur diyorsa hangi akla hizmet camide Kuran kursu öğretmenliği yapıyorsun? ironiye bak, elin değmişken bir de kahve yap baby :KK34: Kuran kursu hocasıymış mış mış, arapçayı çok iyi bilirmiş miş miş...

ebiş yettin bebeğim be 40 ayrı formatta takılma baydın..

Gerçekten bir üye vardı ebiş diye İslam'a saldırır dururdu.
Ben de o yazıyor sandım yazdıklarını okurken..

Oooo... Dedigim gibi yaziyi birakip herkesler bana saldirmis. Derken, malum kisileri kastediyorum tabii ki... Bu basortusu konusunu ben mi actim ki "hemen basortusune getirmissiniz, basortusu ile ugrasiyorsunuz" diye yazmissiniz? Konunun kendisi basortusu degil mi zaten? :KK52::KK52: Pardon: "tek ozgurlugumuz basimizi kapatmaktir" degil mi? Konu acilmis,biz de hic cizgimizi bozmadik, aynen fikrimiz evvelden de neyse getirip yazdik. Sizler "basortu takana ozgurluk getirdi, AKPye o yuzden oy verdik, bize ne yolsuzluk iddialari varsa, bize ne hirsizlik iddialari varsa, basortusu bizim kutsal davamiz, o da kutsal davamiza hizmet etti, en buyuk AKP, sonuna kadar destekliyoruz" demiyor muydunuz? Eee? Ne oldu simdi? Bingol'deki kadin belediyeci benim laflarim yuzunden mi istifa etmis? Yoksa sizin hayran oldugunuz AKP yuzunden mi? erdogan bu ise ne demis? Koca bir HIC... Suclu kim? Saraylim, he mi?:KK52:

Bu zamanda bu kadar carsaf turban diye yirtinirsan, adamlar da bunu bir guzel kullanir tabii. Adamin isi bu, siyasetci. Ustelik dini kullanan siyasetci. Birileri de cikip "ilk musluman basbakan" demisti, ondan oy veriyormus ona.. Ba ba ba ba baaa... Sanki oncekileri Israilden filan ihrac ediyorduk..:KK9: Zavalli Ozal mezarinda dort donuyordur. 8 sene basbakan olarak bu millete hizmet verdi, olene dek de Cumhurbaskani olarak... Dindar basbakan diye bilirdik onu, megerse bir musluman bile olamamis..:KK53:

Evet, basligi atan hakli. Tek ozgurlugunuz basinizi kapatmaktir. AKP de sizden bunu beklemektedir. Tabi baska seyler de beklemektedir. Uc cocuk dogurmaniz, onlara bakmak icin evde oturmaniz, elinizin hamuru ile erkek isine karismamaniz gibi... Evde oturup piyasada zaten zorlukla bulunan islere bir aday da siz olmamaniz, isleri erkeklere birakmaniz ve boylece issizligin azalmasi gibi.. Siz sadece ilkinde takilip kaldiginizdan gerisini goremediniz. Ilkine oyle heyecanlandiniz, oyle heyecanlandiniz ki... Simdi uygulamayi gorunce "nooluyoruz!!!" diye feryat figan.. Ne bekleniyorsa o oluyor... Daha bunlar birsey degil... Daha neler olacak seyredin. Ya da bol bol erdogan icin yazilmis siirleri ve sarkilari dinleyip efkarlanin, duygulariniz kabarsin, aglayin, gormeyin, duymayin, uzulmeyin, ne diyeyim... Sarkilardan birini duydum zati, "nenni de Feridem neeen-niii.." diye baslayip gidiyormus oyle....:KK52:

Ay inanamıyorum, erkek hegemonyasını, kadınların ezilmesini, gördüğümüz muameleyi bıraktık birbirimizle didişmeye başladık. Erkekler yine pimini çekti bombayı ortaya koydu çekildi, olan bize oldu. Hayret bir şey.

Ay kızlar bırakın ya bir de kültürümle ezerim diyor. :)
Tanımıyormuşuz onu bilmem ne.
Kendini tanıttın sen iki dk da gittin ya..
Allah hidayet versin ne desem bilemedim.
Cahille uğraşmak zor anacım..
Bilmediğim yerde konuşmaya korkarım ben yahu bilmiyorum derim..
Kesin net yazıyor bir de o kadar emin ki her yerde deme yahu yazık :)

Hem sinirlendim hem gülüyorum duygularım karman çorman oldu.
Bir de millete cahil demiş. . Çok kültürlü bayan.:KK14:

Ya hadi bazı erkeklerden duyardım ama bunu söyleyen de bir kadın. Bir ayet paylaşmış ama çalışmadan evde oturun demiyor ki o ayet. Keşke biraz daha araştırıp yazsaydı. Ayetin anlamını bile anlamadan yazmış işte. Ayet paylaşınca çok bilgi sahibi görüneceğini sandı zaar.

Ay kızlar bırakın ya bir de kültürümle ezerim diyor. :)
Tanımıyormuşuz onu bilmem ne.
Kendini tanıttın sen iki dk da gittin ya..
Allah hidayet versin ne desem bilemedim.
Cahille uğraşmak zor anacım..
Bilmediğim yerde konuşmaya korkarım ben yahu bilmiyorum derim..
Kesin net yazıyor bir de o kadar emin ki her yerde deme yahu yazık :)

Hem sinirlendim hem gülüyorum duygularım karman çorman oldu.
Bir de millete cahil demiş. . Çok kültürlü bayan.:KK14:

:KK1::KK1::KK1: "CAHİLLERLE TARTIŞMAYA GİRMEYİN, ZİRA BEN HİÇ YENEMEDİM..."(İmam-i Gazali) ...demis buyuk alim...

Tepkilere pek şaşırmadım. At gözlüğü kıvamında... Çok bilmiş bir arkadaş var Arapça hakkında. Arapça öğrendim demedim, camide kuran dersleri verdim dedim. Bu ne demek biliyor musun? Kuranı ezbere bilmek ve çevirisini yapabilmek demek. :) Buraya bebişlerle ilgili paylaşımlar dolayısıyla üye oldum. Yoksa burada oturup fikir paylaşılacak insan olmadığının farkındayım. Herkes haddini bilse keşke. Kendimi tutuyorsam ciddiye almadığımdan dolayı. Yoksa toz kondurmadığınız cehaletinize öpücük kondururdum. Kafatasınızdaki örümcek ağlarını temizleyin, sonra bana yazarsınız. Cevap vermek gibi bir niyetim yok ama olsun. Cahile bir şey anlatacağına git kütüğe anlat demişler. :) Eğer inandığınız tapındığınız yoksa, Zeus varsa, Ra varsa işiniz zor haberiniz olsun. Ben her türlü boşum, ama siz... Ah şu kör insanlar. Her neyse. Aynen böyle devam KADIN demeye utandığım canlılar. Selametle.

Tepkilere pek şaşırmadım. At gözlüğü kıvamında... Çok bilmiş bir arkadaş var Arapça hakkında. Arapça öğrendim demedim, camide kuran dersleri verdim dedim. Bu ne demek biliyor musun? Kuranı ezbere bilmek ve çevirisini yapabilmek demek. :) Buraya bebişlerle ilgili paylaşımlar dolayısıyla üye oldum. Yoksa burada oturup fikir paylaşılacak insan olmadığının farkındayım. Herkes haddini bilse keşke. Kendimi tutuyorsam ciddiye almadığımdan dolayı. Yoksa toz kondurmadığınız cehaletinize öpücük kondururdum. Kafatasınızdaki örümcek ağlarını temizleyin, sonra bana yazarsınız. Cevap vermek gibi bir niyetim yok ama olsun. Cahile bir şey anlatacağına git kütüğe anlat demişler. :) Eğer inandığınız tapındığınız yoksa, Zeus varsa, Ra varsa işiniz zor haberiniz olsun. Ben her türlü boşum, ama siz... Ah şu kör insanlar. Her neyse. Aynen böyle devam KADIN demeye utandığım canlılar. Selametle.

Pardon arapça bilmeden kuranı nasıl çeviriyoursun fransızcadan falan mı?
Bu arada çok bilmişlik konusunda eline su dökulemez ben sadece bazı sahtekarlıklarını açığa vurdum :)
Zeusu anlatsana bana belki din değiştiririm ha?

tam bir soru soracaktım banlanmış.
yazdım yazdım sildim. geç kaldım.

Pardon arapça bilmeden kuranı nasıl çeviriyoursun fransızcadan falan mı?
Bu arada çok bilmişlik konusunda eline su dökulemez ben sadece bazı sahtekarlıklarını açığa vurdum :)
Zeusu anlatsana bana belki din değiştiririm ha?

tam bir soru soracaktım banlanmış.
yazdım yazdım sildim. geç kaldım.

Hafiye gibi kadınlarsınız, araştırıp neleri bulursunuz siz:))

:2:

Süper bir resim paylaştınız..
Gerçekler bunlar..

Düzeltme: Tepki verilmeyen gerçekler..

Akp li değilim şimdi bakınca iyi ki değilim diyorum. Ayrıca bu haber neden ortalarda az dolaşıyor acaba(!)
Çok kararsızdım mecbur vercez dedim dedim ama iyi ki diyorum çünkü sonumuz.........

Son düzenleme:
Akp li değilim şimdi bakınca iyi ki değilim diyorum. Ayrıca bu haber neden ortalarda az dolaşıyor acaba(!)

Valla bizim siyaset bölümünde sık sık rastlıyoruz bu haberlere, siyaset bölümü müdavimlerimiz sağolsun, birçok şey öğrendik sayelerinde ama haberlerde pek verilmez maalesef, verilse de kaç kişi duymuştur ya da ciddiye alıp bunlar ne diyor demiştir ki:KK50:

Valla bizim siyaset bölümünde sık sık rastlıyoruz bu haberlere, siyaset bölümü müdavimlerimiz sağolsun, birçok şey öğrendik sayelerinde ama haberlerde pek verilmez maalesef, verilse de kaç kişi duymuştur ya da ciddiye alıp bunlar ne diyor demiştir ki:KK50:

Aynen gerçekten iyi şeylere değiniliyor bir adım daha uzaklaştım.

X