Tek blast embriyosu PGT ye gidip sağlıklı dönen var mı?

Önümüzdeki ay keyfim olursa (artık gerçekten keyfim olursa kısmına geçtim 😂) saizen iğne ve estrofemli günler beni bekliyor. Bir de şimdiden biosteron ekledik. 🤦🏼‍♀️ Her şey double stimulation istemiyorum diye.

Heyooo ben geldimmmm saizen bir büyüme hormonu iğnesi yumurta toplanana kadar kullanıyorsun kaliteye inanılmaz etkisi var bizzat kullandım en kaliteli yumurtalarım toplandı ve hepsi blast oldu 3 tane ama maalesef genetikten sağlıksız geldiler be transfer olamadım
Benim blast sorunum yoktu aslında. Sanırım asenkron küçük yumurtaları en başta büyümüş başlatmaya çalışacak.

Önümüzdeki ay keyfim olursa (artık gerçekten keyfim olursa kısmına geçtim 😂) saizen iğne ve estrofemli günler beni bekliyor. Bir de şimdiden biosteron ekledik. 🤦🏼‍♀️ Her şey double stimulation istemiyorum diye.
Double dediğin dual mi? Neden istemedin ki çok güzel sonuç alanlara denk geliyorum burda veya merkezlerin sayfalarında

Ne oluyor o dual stimulation?
Mesela 5 yumurta görünüyor ilk kontrollerde ama sonradan büyümeye başlayıp diğerlerine yetişemeyen yumurtalar oluyor ya toplama sürecine kadar. Toplamayı yapıyorlar, ertesi gün ara vermeden iğnelere devam edip, o kalanları da büyütüyorsun ve onlar da toplanıyor.

Mesela 5 yumurta görünüyor ilk kontrollerde ama sonradan büyümeye başlayıp diğerlerine yetişemeyen yumurtalar oluyor ya toplama sürecine kadar. Toplamayı yapıyorlar, ertesi gün ara vermeden iğnelere devam edip, o kalanları da büyütüyorsun ve onlar da toplanıyor.
Wow güzelmiş.Hiç denemedim. Funda hoca bunu mu önerdi yapmayı? Hoca elinden geleni yapacağa benziyor. Herşey güzel olur umarım 🙏

3. eczane de buldum estrofemi. bu nedir yahuuu? Paketlerin bitmesine yakin falan degil buldugun an almak lazim :KK43:

Wow güzelmiş.Hiç denemedim. Funda hoca bunu mu önerdi yapmayı? Hoca elinden geleni yapacağa benziyor. Herşey güzel olur umarım 🙏
Aslında 5-6 toplarsa tek toplama yapacaktı. Bu ay sürpriz 4 yumurta görününce bunu yapabiliriz arkadan gelen olur ve sayıları bizim için yeni bir toplama yapalımlık olursa dedi. Yani 4 toplarız, bu arada arkadan 2-3 daha geliyorsa onları da toplarız dedi. Ama bu ay hem benim modum pek uygun olmadığından, hem de önümüzdeki ayın dayısını görmek istediğimizden erteledik. Önümüzdeki ay kaç olursa artık :) ona göre plan yapacak.

3. eczane de buldum estrofemi. bu nedir yahuuu? Paketlerin bitmesine yakin falan degil buldugun an almak lazim :KK43:
Estrofem yok kızlar. Ben Muğla eczanelerinde bulamadım. İstanbul’dan arkadaşımdan aldırttım. Burada hala yok. Durum şuymuş: sağlık bakanlığı ile ilaç distribütörleri arasında kur anlaşması yapılıyormuş. Geçtiğimiz aya kadar kur 1 dolar için 4.5 Tl imiş. İlaç şirketleri istan edip, ilaç vermemeye başlamışlar piyasaya. Her sene ocak ve haziran aylarında bu kur anlaşmaları güncelleniyormuş. Şubatta 4,5 Tl yi 6 Tl yapmış bakanlık. Ama ilaç şirketleri yükselen kurlarla zarar ettikleri gerekçesiyle (ki doğru gerçek kur 14 tl) ilaç vermemeye başlamışlar depolara. Haziran anlaşmasına kadar da bazı ilaçları hiç bulamayabilirmişiz.

Estrofem yok kızlar. Ben Muğla eczanelerinde bulamadım. İstanbul’dan arkadaşımdan aldırttım. Burada hala yok. Durum şuymuş: sağlık bakanlığı ile ilaç distribütörleri arasında kur anlaşması yapılıyormuş. Geçtiğimiz aya kadar kur 1 dolar için 4.5 Tl imiş. İlaç şirketleri istan edip, ilaç vermemeye başlamışlar piyasaya. Her sene ocak ve haziran aylarında bu kur anlaşmaları güncelleniyormuş. Şubatta 4,5 Tl yi 6 Tl yapmış bakanlık. Ama ilaç şirketleri yükselen kurlarla zarar ettikleri gerekçesiyle (ki doğru gerçek kur 14 tl) ilaç vermemeye başlamışlar depolara. Haziran anlaşmasına kadar da bazı ilaçları hiç bulamayabilirmişiz.
Ohhh super bir bu eksikti :KK43: Estrofem kacinci haftaya kadar kullanilmak zorunda ve alternatif ne olur zor durumda kalirsak diye hocaya soracagim. Eger bir yerlerde bulur edersem sizler icinde sorarim canlarim.

Ohhh super bir bu eksikti :KK43: Estrofem kacinci haftaya kadar kullanilmak zorunda ve alternatif ne olur zor durumda kalirsak diye hocaya soracagim. Eger bir yerlerde bulur edersem sizler icinde sorarim canlari

Ohhh super bir bu eksikti :KK43: Estrofem kacinci haftaya kadar kullanilmak zorunda ve alternatif ne olur zor durumda kalirsak diye hocaya soracagim. Eger bir yerlerde bulur edersem sizler icinde sorarim canlarim.
Bir bant vardı alternatif canım galiba. Yine benzer içerikli.

Evet canım. Bilmiyorum ya geriden gelen yumurtalardan kalite sağlanabileceğine dair bir oran göremedim hiç.
Ben de öyle yaptıracağım bu ay, çok iyi sonuçlar elde ettiklerini söyledi doktorumuz, bakalım neler olacak 😀 oran görmedim derken bununla ilgili sonuç elde edilmiş çalışmalar mı var

X