Tek blast embriyosu PGT ye gidip sağlıklı dönen var mı?

Ben bu ayı da atlıyorum kızlar. Nedense psikolojik olarak hala kendimi yeni bir denemeye ikna etmeyi başaramadım :) kasımda histereskopiyle kürtaj, aralıkta bir histeroskopi daha olunca kendime yüklenmemeyi seçtim bu ara galiba. Eşim de sürekli görevlerde,tatbikat vsde bu ara. Belki önümüzdeki aya bakarız :)

Bu ay opusu, tedavisi olacak, transferi olacak herkese kocaman sevgi dolu kalpler, pozitif enerjiler gönderiyorum. Her şey çok güzel olsun ❤️🙏🧿
dinlenmek kesinlikle iyi gelecektir. hem vucudu hem kafayi toplamak gerekiyor. enerjiler icin cok cok tesekkurler, kocaman sevgiler :)

Canım bilmiyordum Estrofemin şişkinlik yaptığını. Demek her transfer öncesi ondan şişiyormuşum.Asıl prednol vermişti doktor ve onu tüketirken tuz kullanma demişti.Gerçi ben hiç tuzdan vazgeçememiştim 😂O da şişirmiş olabilir beni. Ne yaptın başladın o zaman transfer hazırlıklarına, hadi inşallah 🙏🙏Ben de dinleniyorum şu aralar.Büyük ihtimalle Şubat sonu,Mart başı adetim gelecek ve yine başlayacağım yumurta toplanması için.
Hahhhhh simdi tam oldu. Prednolle birlikte balon olur ucarim artik :KK70:
Benim gecen Cuma reglimin ikinci gunu ile muayene etti hocam, estrofemle baslatti. Onumuzdeki Ptesi kontrol var yine.
Benim bir sorun olmaz ise yapilacak transferle senin OPU ayni zamanlarda.
Bu ay boyle sirayla basarili OPU'lar, bol folikul ve saglikli blastlar, basarili transferlerle gecsin. Mutlu haberlerle motive ederiz birbirimizi umarim :)

Kizlar selam
Moralim bozuk,
önce buraya yazayım dedim.
9 tane yumurtanın 6 tanesi çatlamış ve toplayamadilar.sadece 3 tane toplandi.
Valla ne diyeceğimi bilemedim..sisli memorial beni hakikat şaşırtıyor artık..opu odasında ultrason ile baktılar, bende normalde bakmıyorsunuz neden baktınız dedim.riskli durum var diye..maden risk içeriyor dun niye toplamadik..duruma göre dün toplanacaktı çünkü.. o esnada soruyorlar toplayalım mi ne yapalım diye damar yolu acilmis...hakikat çok değişik bir o kadar da üzücü..
Cok uzuldum basiniza gelene. Haklisiniz, duruma gore dun toplanacakti ise dun toplanmaliydi.
Dilerim bu topladiklari 3 tane saglikli, guzel blast olur. Benim de hep 9 ve 8 civari toplandi, hep 2-3'unde umut vardi. Cok buyuk olmayanlarda Yasinizi bilmiyorum ancak belli bir yas grubunda cok buyumemis arkadadan gelen yumurtalarda daha cok basari elde ediliyor diye okumustum. Bu catlamamis olanlar icin dilerim oyledir.

Merhaba canim cok uzuldum 🙁 Catlama onleyici igne kullanmadin mi cok sasirdim ya 1 2 degil 6 yumurta 🙁 bu ay kendiniz degerlendirseniz olur mu acaba yeni catladi ise
Çatlama önleyici bilmiyorum kullanmadım.. yüzde 10 beklenirmis çatlaması, bizde yüzde 66...toplama yapan hoca 1- 2 saat önce çatlamış dedi..keşke 7 de toplama yapılsaydı dedik..herkese deneyim olsun benim yaşadığım..kimse yaşamasın hakikat..eşimde biz deneyelim bugun dedi..hatta yumurta toplayan dr a dedik, o da çoğul olur yapmayın dedi..

Aaaa nasıl ya? Az da değil çatlayan sayısı. Ne diyorlar pekiyi?
Kesinlikle az değil 3 te 2 si gitti..hemde amaç bol yumurta elde edelim dediğimiz tedavi de..eşimde translokasyon olmasa biraz daha rahat olurduk ama malesef o sıkıntıdan dolayı çok yumurtamiz olmak durumunda..yorumları 1-2 saat önce çatlamış dediler,o zaman niye 7 de gelmedik dedik bizde..onu dr unuz ile görüşün dediler..çıkışta konuşacağız dr lar ile

Aaaa nasıl ya? Az da değil çatlayan sayısı. Ne diyorlar pekiyi?
Kesinlikle az değil 3 te 2 si gitti..hemde amaç bol yumurta elde edelim dediğimiz tedavi de..eşimde translokasyon olmasa biraz daha rahat olurduk ama malesef o sıkıntıdan dolayı çok yumurtamiz olmak durumunda..yorumları 1-2 saat önce çatlamış dediler,o zaman niye 7 de gelmedik dedik bizde..onu dr unuz ile görüşün dediler..çıkışta konuşacağız

Cok uzuldum basiniza gelene. Haklisiniz, duruma gore dun toplanacakti ise dun toplanmaliydi.
Dilerim bu topladiklari 3 tane saglikli, guzel blast olur. Benim de hep 9 ve 8 civari toplandi, hep 2-3'unde umut vardi. Cok buyuk olmayanlarda Yasinizi bilmiyorum ancak belli bir yas grubunda cok buyumemis arkadadan gelen yumurtalarda daha cok basari elde ediliyor diye okumustum. Bu catlamamis olanlar icin dilerim oyledir.
Tesekkur ederim ,insallah dediğiniz gibi o küçük yumurtalardan birseyler çıkar da bize umut olur bebek olur hayirla..Ne kadar sürece hocalara kizsak da üzülsek de nasip olunca olacak..

Kesinlikle az değil 3 te 2 si gitti..hemde amaç bol yumurta elde edelim dediğimiz tedavi de..eşimde translokasyon olmasa biraz daha rahat olurduk ama malesef o sıkıntıdan dolayı çok yumurtamiz olmak durumunda..yorumları 1-2 saat önce çatlamış dediler,o zaman niye 7 de gelmedik dedik bizde..onu dr unuz ile görüşün dediler..çıkışta konuşacağız
olmuşa çare yok malesef. moral bozmadan o yumurtalara güvenmek lazım. sonuçta bence çoğumuz o 5aa yumurtalar ve spermler değiliz. canınızı sıkmayın. güzel bi tatlı yiyin, sağlıklısınız. derin bi nefes alıp günü değerlendirin. her şey çok güzel olsun umarım. tüm güzel enerjim bugün sizinle olsun.

En iyisini yapıyorsun zaten stresli süreç bi de yol vs ekstra sorgulayıcı yorucu oluyordur :) zaten olacaksa hepimiz iyi sayılan yerlere gittiğimize göre her yerde olur ❤️
ben de aynısını düşünüyorum artık. İzmir Medicalpark ile çalışıyor buradaki doktorum. takip ediyorum çokça da ileri yaş, çoklu düşük, vs tedavisi yapılıyor. Doktor kontrolü için evinden 1 gün önce çık. havaalanı kalabalığı, uçak rötarı çek. otelde kal. ertesi gün kontrole gir. oradan uçak saatine göre kendini planla. trafik çek. havaalanı kalabalığına tekrar bulaş. in, havaalanından eve geç. bu arada köpeğim hasta bisürü ilacı var. onu 2 günlüğüne kliniğe resmen çeyizlik çanta bırakı gibi bırak. aklın kalsın orada :) çok yıpratıcı. negatif sonuç alınca da ben bu çocuğu hasta hasta bıraktım bi de oralara boş yere diye otur tekrar ağla :) aynı gün git gel yapsan 1 saat havaalanı + 1 saat uçuş öncesi + 1 saat uçuş + 1 saatte havaalanından hastaneye geç 4 saat en az. 4 saatte dönüş. günün 8 saatini böyle geçirip eve gelince yastığı ortalayamıyorum :KK70: eskiden iş için yurtdışına gidip geliyordum 2 günlüğüne. (Allah akıl vermemiş gençliğime) İzmir en azından evime yakın, çıkınca buluşup kafa dağıtacak bisürü yakın arkadaşımız var. akşama evimizdeyiz. belki bizimki annesi ve babası gibi İstanbul sevmeyen, Ege çocuklarındandır :KK70: bakalım nasıl olacak.

Kizlar selam
Moralim bozuk,
Valla ne diyeceğimi bilemedim..sisli memorial beni hakikat şaşırtıyor artık..opu odasında ultrason ile baktılar, bende normalde bakmıyorsunuz neden baktınız dedim.riskli durum var diye..maden risk içeriyor dun niye toplamadik..duruma göre dün toplanacaktı çünkü.. o esnada soruyorlar toplayalım mi ne yapalım diye damar yolu acilmis...hakikat çok değişik bir o kadar da üzücü..
Oncelikle cok cok gecmis olsun. Suan birebir neler yasadiginizi inanin cok iyi anliyorum, cunku temmuz ayindaki ucuncu denememde ayni olay benim de basima geldi maalesef. Ayrica biliyorsunuz sizinle ayni merkezde tedavi goruyoruz. 11 mm ile 23 mm arasi bes adet yumurtam vardi ve catlatma ignesi sonrasi opu icin ameliyathaneye girdigimde folikullerin dordunun catladigi soylediler ve opu iptal edildi. Sonrasi yapilan degerlendirmelerde 20 mm'yi gecmeden opu yapilmasi gerektigi kararini aldilar. Beni degerlendiklerinde bu durumun nadiren yasandigini ve rezervde azalma ve ileri kadin yasi gibi sebeplerden oturu bende bu durumun olustugunu soylediler. Asilama yapmak istediler ancak ben pgt ile ilerledigimiz icin kabul etmedim. Asilamayi duyunca da ameliyat odasinda hafiten delirdim acikcasi cok sinirlerim bozulmustu, bu olayi kabullenemedim. Bir ay boyunca etkisini atlatamadim ve geriye donup baktigimda en sinir bozucu tecrube bu olmustu benim icin. Hatta tup bebek deneyimi olan bir terapist ile bu olaydan sonra gorusmeye basladim. Ancak sonra kendimi toparladim, siz de toparlayacaksiniz. Acik ve net ilk bir kac hafta cok kizgin, uzgun ve hayal kirikligina ugramis hissedeceksiniz, bu duruma sinirleneceksiniz. Ancak sonra toparlayacaksiniz kendinizi ve bu donem geride kalacak ve siz topladiginiz gucunuzle yeniden baslayacaksiniz. Ayrica belli mi olur belki de toplanan uc yumurtadan biri saglikli da gelebilir.

olmuşa çare yok malesef. moral bozmadan o yumurtalara güvenmek lazım. sonuçta bence çoğumuz o 5aa yumurtalar ve spermler değiliz. canınızı sıkmayın. güzel bi tatlı yiyin, sağlıklısınız. derin bi nefes alıp günü değerlendirin. her şey çok güzel olsun umarım. tüm güzel enerjim bugün sizinle olsun.
Dun esimle ayni konuya degindik. Milyarlarca insan var dunyada, herkes sans eseri bir araya gelmis bir yumurta ve spermden olma. Kimbilir bizler embriyo iken neydik.

Kizlar selam
Moralim bozuk,
Canım çok üzüldüm, ne diyim bilemiyorum, şu an çok kızdım doktoruna. Cetrotide isimli iğne çatlamasını önleyen iğne, sana ondan yazmadilar mi? Bir de risk varsa bir gün önce toplantısı orda da ihmal olmuş sanki. Ama olan olmuş, moralini bozma o üç taneden birindedir kısmet belki. Ona dua etmek dışında yapacak bir şey yok. Hala hastanedeysen detaylı öğrenmeye çalış, sonra sorular seni yiyip bitirmesin canım.

Canin Tatli istediginde Muzlu kakaolu bir glutensiz yulaf lapasi yapabilirsin uzerine hindistan cevizi
benim soyle bir muddet tatlidan uzak durmam lazim. Bu cumartesi iki ogun sadece detoks yapacagim. Coraplar iz yapiyor, ayakkabi ayagima oturuyor vs vs, cekilmez oldu.

Detoks: Laktosuz kefir+yesil elma+maydonoz+dereotu+salatalik blendirdan gecirerek yapiliyor.

Dun esimle ayni konuya degindik. Milyarlarca insan var dunyada, herkes sans eseri bir araya gelmis bir yumurta ve spermden olma. Kimbilir bizler embriyo iken neydik.
E tabii benim 5aa tutmadı mesela. Ama aynı dönem bir arkadaşımın 3cc si tuttu. Yani bu a b ler gereksiz bilgi bizim için 😂 kendimizin ne olduğunu bile bilmiyoruz.

X