Tek blast embriyosu PGT ye gidip sağlıklı dönen var mı?

Çok büyük ihtimalle sağlıklı gelenler olacaktır bitanem inşAllah 🙏 Gerçekten artık genetik test çok pahalı, her bir embriyo şu an yaklaşık 4.000-TL ediyor bugünkü kurla. Aslında keşke kur artışını göz önüne alıp biraz indirim yapsa bütün merkezler. Allah hepimize yardım etsin.
malesef bugun 16 bin kusur birsey odeyip ciktim. kurlar nasil gider bilmiyorum ama imkaniniz varsa kenara ufak ufak usd yapin derim. Ekim ayinda kur 9 lu birseydi, simdi 13.6'dan hesaplandi. Inanilir gibi degil.

malesef bugun 16 bin kusur birsey odeyip ciktim. kurlar nasil gider bilmiyorum ama imkaniniz varsa kenara ufak ufak usd yapin derim. Ekim ayinda kur 9 lu birseydi, simdi 13.6'dan hesaplandi. Inanilir gibi degil.
Ben en son Eylül ayında genetiğe bir embriyo için 2.700-Tl vermiştim, şimdi 4,000-TL. Allah acısın bize de bir an önce sağlıklı embriyoya ulaşabilelum, bu paralar artık çok zorluyor.

Bitanem ilaçsız nasıl oluyor? İlaç olmadığında tek yumurta oluyor, tek yumurtayla tüp bebek yapılabiliyor mu? Ben hiç duymadım da canım.
Canim 40 yas uzerinde bazen bu methodu kullandiklarini okumustum. Dogal siklus'da ya cok dusuk doz ilaclarla yada ilacsiz 1-2 yumurta toplaniyor saniyorum. Ilaclar malum toplanan yumurta sayisini arttiriyor ancak kaliteyede direk balta vuruyor.

Canim 40 yas uzerinde bazen bu methodu kullandiklarini okumustum. Dogal siklus'da ya cok dusuk doz ilaclarla yada ilacsiz 1-2 yumurta toplaniyor saniyorum. Ilaclar malum toplanan yumurta sayisini arttiriyor ancak kaliteyede direk balta vuruyor.
Düşük dozu duymuştum da ilaçsız olanı hiç duymamıştım bitanem. Acaba başarı oranı nasıl? Benim doktorumun bir hastası (40 yaş üstü) iki yumurtayla başarıya ulaşmıştı. Gerçi o normal tüp bebek tedavisi görmüş ama iki tane yumurta olmuş. Bir tanesi döllenmiş, beşinci güne gitmiş, testten de sağlıklı gelmiş. Şimdi hamileliğin son günlerinde. Ben her havlu atma aşamasına gelip kuyruğu altıma aldığımda bana onu anlatır ben de yeniden motive olurum. 😊

Düşük dozu duymuştum da ilaçsız olanı hiç duymamıştım bitanem. Acaba başarı oranı nasıl? Benim doktorumun bir hastası (40 yaş üstü) iki yumurtayla başarıya ulaşmıştı. Gerçi o normal tüp bebek tedavisi görmüş ama iki tane yumurta olmuş. Bir tanesi döllenmiş, beşinci güne gitmiş, testten de sağlıklı gelmiş. Şimdi hamileliğin son günlerinde. Ben her havlu atma aşamasına gelip kuyruğu altıma aldığımda bana onu anlatır ben de yeniden motive olurum. 😊
Az yumurta oz yumurta ve az doz en iyisi. Bana yuksek doz yaramiyor mesela biliyorumç

Az yumurta oz yumurta ve az doz en iyisi. Bana yuksek doz yaramiyor mesela biliyorumç
Benim de optimum bir ayarlamaya ihtiyacım var, ne büyütmeye ek kadar az ne de kaliteyi bozacak kadar fazla. Gonalf ve merional 150+150 de büyümüyor. Çok arttirinca da dediğin gibi kalite düşüyor. Arada bir doz ayarlanması lazım bana sanırım.

Valla şuan bnde araştırma içerisindeyim ama arkadaşların dediği gbi az ilaç öz yumurta mantığı çok yumurta gelişmiyor ama kalitesi iyi oluyomuş anladığım kadarıyla ilaçsız derken hiç ilaç kullanılmıyor manasında değil yanlış anşılma olmasn☺️

Valla şuan bnde araştırma içerisindeyim ama arkadaşların dediği gbi az ilaç öz yumurta mantığı çok yumurta gelişmiyor ama kalitesi iyi oluyomuş anladığım kadarıyla ilaçsız derken hiç ilaç kullanılmıyor manasında değil yanlış anşılma olmasn☺️
Doğrudur canım orda ince bir çizgi var, onu yakalamak lazım. Mümkün olduğunca az ilaç en iyisi tabi. Ama bende cevap vermiyor işte, son denemede az ilaçla elimde iki yumurta kaldı. İçi dolu çıkacak, döllenecek, beşinci güne gidecek, genetik teste gidecek o kadar çok sınavı var ki 🤦🏻‍♀️ iki tane kalınca ben tedaviyi iptal ettim, kendimiz değerlendirdik. Pek umudum yok doğrusu, hiç belirtim de yok. Kist falan olmazsa bu ay tekrar tüp bebek deneyeceğiz...

Doğrudur canım orda ince bir çizgi var, onu yakalamak lazım. Mümkün olduğunca az ilaç en iyisi tabi. Ama bende cevap vermiyor işte, son denemede az ilaçla elimde iki yumurta kaldı. İçi dolu çıkacak, döllenecek, beşinci güne gidecek, genetik teste gidecek o kadar çok sınavı var ki 🤦🏻‍♀️ iki tane kalınca ben tedaviyi iptal ettim, kendimiz değerlendirdik. Pek umudum yok doğrusu, hiç belirtim de yok. Kist falan olmazsa bu ay tekrar tüp bebek deneyeceğiz...
İnşaallah Allah gönlümüzdekini tez zamanda verir Rabbim hiç birimizin emeklerini boşa çokarmasın umudumuz varsa bizde varız umutsuzluğa kapılma kendimize en büyük ihanet umutsuzluk

Kızlar kürtaj olduktan sonra doktor ilk adette gel kontrol edelim demişti.Bugün kontrole gittim.Adenomyozis varmış bende.Baskılayıcı ilaç kullanacağım dedi.Başlamayacağız bu ay.Hayırlısı artık 🤷🏻‍♀️ Valla 40 yaş üstü görülüyormuş daha çok ama daha önce çocuk yapmışlarda daha sık görülüyor.Ben de çocuk da yok ama olabiliyor demekki .

Kızlar kürtaj olduktan sonra doktor ilk adette gel kontrol edelim demişti.Bugün kontrole gittim.Adenomyozis varmış bende.Baskılayıcı ilaç kullanacağım dedi.Başlamayacağız bu ay.Hayırlısı artık 🤷🏻‍♀️ Valla 40 yaş üstü görülüyormuş daha çok ama daha önce çocuk yapmışlarda daha sık görülüyor.Ben de çocuk da yok ama olabiliyor demekki .
Canım tehlikeli bir şey değil umarım?

Geçmiş olsun canım, bugüne kadar hiç şikayetin olmamış mıydı, yeni mi fark edildi? Öyleyse birden fazla doktora görünmeni öneririm

Cok gecmis olsun Ozlem hanim. Cogu kadin farkinda bile olmuyormus bu durumun. Sizin anlasilmasi cok iyi olmus.
Soru cevaplarini dinledigim bir Kanadali hoca var. Ona cok gelen sorulardan biri de ekstra dogal olarak neler yapmaliyim diye. Enflamasyonu azaltacak C vitamini ve benzeri antioksidan alimini arttirin, diyetinizde antioksidan beslenme agirlikli olsun diyordu. Isinize yarar mi bilmem bu bilgi. Sevgiler

Selamlar herkese,
Bugun genetikten haber geldi. 4 tane gondermistik hatirlarsaniz. 1 tanesi normal geldi, sabah hocam neseyle haber verdi. Mutlaka haber veririm demistim, kotu haber veririm korkusu vardi. Dilerim bu haber guzel motivasyon olur :)
Harika haber 😍 darısı başımıza, şimdiden hayırlı olsun transferin ve sonrasında gebeliğin 😀

X