Tek blast embriyosu PGT ye gidip sağlıklı dönen var mı?

Hanımlar bunu deneyen var mı? Arkadaşımın yumurtası yokken yapıyordu faydası oldu da bilimsel midir değil midir bilemiyorum. Mayan uterine massage diye de geçiyor yabancı kaynaklarda. Sanki ot çöp içmekten daha bi faydalı gibi geldi bana. Gerçi beceremezsen de zarar verir miyiz acaba ?

https://mothersmart.com.tr/blog/detail/kendi-dogurganlik-masaji-nasil-verilir/513

Maya Abdominal Massage for Women: Northeast Rehab
Ebru Ceylan diye bir kadin var Turkiyede de cokca konusunu gordum burda

Günaydınlar, ben de hepinizle benzer telaşlar içindeyim. Bu adetle başlayabilecek miyim, kist olmaz insAllah, acaba kaç folikul görünecek, hepsi buyuyebilecek mi, işyerini nasıl ayarlayacagim, maliyeti toparlamak....vs kafamda her gün bunlar var. Etrafımda herkes fazla evham yaptığımı söylüyor, o yüzden bir de onlara rahat gorunmeye çalışma çabası. Ama ümitliyim canlarım.
Endişelenmek normal gayet de doğal Lady'ciğim. Hangi duygu geliyorsa içinden baskılamadan yaşa ama pozitife çevirerek tabi :)
Ay etraf da kendi olaylarına endişelenmesin bi zahmet, herkesin endişesi evhamı kendine. Şu tedaviye kimseye haber vermeden başladım kafam rahat resmen :) Sabah mesela kalktım, yumurtaların kaçı döllenecek acaba ne zaman ararlar acaba diye bi enşeyle :) Etrafla paylaşsaydım, "çok endişe ediyorsun, yapma bak, strese sokuyorsun kendini, ondan da oluyor..vıdıvıdıvı" dinleyecektim iyi niyette de olsalar. Hem endişem geçmeyecekti hem de başım şişecekti :KK70: Şimdi sadece endişeliyim ama başım rahat. Sen de gel bize anlat, biz anlarız endişe nedir, abartılı evham nedir :)))

Canım, iyiyi pozitifi düşün. Kimseye de rahat görünmek zorunda falan değilsin. Yaşamayan anlamaz. Güzel olacak her şey. Biz burdayız.

@AnnelikUmudu Fairytale2 Fairytale2 kızlar güzel sonuçlarla gelin. Tüm dualarım, pozitif enerjilerim sizinle. 🙏
Teşekkür ederim bitanem, hepiniz dualarında siniz🙏

Endişelenmek normal gayet de doğal Lady'ciğim. Hangi duygu geliyorsa içinden baskılamadan yaşa ama pozitife çevirerek tabi :)
Ay etraf da kendi olaylarına endişelenmesin bi zahmet, herkesin endişesi evhamı kendine. Şu tedaviye kimseye haber vermeden başladım kafam rahat resmen :) Sabah mesela kalktım, yumurtaların kaçı döllenecek acaba ne zaman ararlar acaba diye bi enşeyle :) Etrafla paylaşsaydım, "çok endişe ediyorsun, yapma bak, strese sokuyorsun kendini, ondan da oluyor..vıdıvıdıvı" dinleyecektim iyi niyette de olsalar. Hem endişem geçmeyecekti hem de başım şişecekti :KK70: Şimdi sadece endişeliyim ama başım rahat. Sen de gel bize anlat, biz anlarız endişe nedir, abartılı evham nedir :)))
Canım benim, çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız 🙏💜

Kimseye haber vermeden tedavi işini hiç beceremedim, yalanlarım bir bir ortaya çıktı her seferinde 😀 bi de benim az sayıda da olsa yakın çevrem ve ailemle ilişkim çok sıkı fıkıymış bu süreçte anladım. Ne yazık ki hemen her şeyi öğrenmek istiyorlar.
Güzel haberler al bugün bi tek bizimle paylaş 😀

Dualarim seninle bize guzel haberler getirecegine inaniyorum sabirsizlikla bekliyorum ❤️🤲🏻
Canım benim dilediğin sayıyı veremiyorum sana ama iyi geçti 3-4 folükül var, kist gitmiş. Tedavi ilaçlarını değiştirdik, çok iyi huylu olduğu güler yüzünden belli olan Dr Hande hanım muayene etti yine. Sabahki stresim geçti gitti yani, senin gönderdiğin güzel enerjinin de faydası olduğuna inanıyorum çok teşekkür ederim sana 😘

Canım benim dilediğin sayıyı veremiyorum sana ama iyi geçti 3-4 folükül var, kist gitmiş. Tedavi ilaçlarını değiştirdik, çok iyi huylu olduğu güler yüzünden belli olan Dr Hande hanım muayene etti yine. Sabahki stresim geçti gitti yani, senin gönderdiğin güzel enerjinin de faydası olduğuna inanıyorum çok teşekkür ederim sana 😘
Ne demek🥰 her zaman birbirmize destek olmak icin burdayiz en kotu hissettigim ands hepiniz bana umut dolu cumleler soylediniz 🙏 cok iyi sevindim kistin gitmesine ☺️ Folikuller de iyi daha da artar insallah 🥰 hepsi saglikli olur umarim hepsi embriyo olur ☺️🙏 peki baslayacak misin bu ay toplama olacak mi

4 çok iyi kuzum. Ne güzel haber! Pıtır pıtır birlikte büyüsünler. Annelerinin emeğinin değerini bilen sağlıklı embriyolar olsunlar 🙏 Bende hep bi tane yaramaz folikül oluyor. Önce ben, en başta ben, hep ben diyen. Bazen durduramıyoruz kendisini 😂

Hepsi güzel güzel, sağlıklı büyüsün ve istediğin kadarı sana evlat olsun inşAllah canım benim 💜

4 çok iyi kuzum. Ne güzel haber! Pıtır pıtır birlikte büyüsünler. Annelerinin emeğinin değerini bilen sağlıklı embriyolar olsunlar 🙏 Bende hep bi tane yaramaz folikül oluyor. Önce ben, en başta ben, hep ben diyen. Bazen durduramıyoruz kendisini 😂
Ah amin arkadaşım ne güzel dilemişsin ❤️ O afacan folıküller hepimizde oluyor sanırım, bizi yarı yolda bırakmasın yeter 😀

Kimseye haber vermeden tedavi işini hiç beceremedim, yalanlarım bir bir ortaya çıktı her seferinde 😀 bi de benim az sayıda da olsa yakın çevrem ve ailemle ilişkim çok sıkı fıkıymış bu süreçte anladım. Ne yazık ki hemen her şeyi öğrenmek istiyorlar.
Güzel haberler al bugün bi tek bizimle paylaş 😀

Düşüklerden sonra ben ara verdim hamilelik işine kimse sormasın demiştim de kendi kendime de ara vermemiştim. O nedenle soramıyorlar kıyamıyorum onlara da en azından kötü haber almıyorlar. Az önce embriyolog aradı benim toplanan 9 yumurtanın 5i olgunmuş ama hiçbiri döllenme göstermemiş bugün. Bazen oluyor yarın kesin haber veriririz üzgünüm iyi haber veremediğim için dedi. Üzüldüm çok keyfim kaçtı.

Ne demek🥰 her zaman birbirmize destek olmak icin burdayiz en kotu hissettigim ands hepiniz bana umut dolu cumleler soylediniz 🙏 cok iyi sevindim kistin gitmesine ☺️ Folikuller de iyi daha da artar insallah 🥰 hepsi saglikli olur umarim hepsi embriyo olur ☺️🙏 peki baslayacak misin bu ay toplama olacak mi
Başlayacağım güzelim, ilaçlara güzel tepki verip büyürlerse tabi. Benim bi tane dondurulmuş embriyom var 5. Gün, ona eş yapmak istiyorum. Dondurulmuş olduğu için artık ngs ihtimali de olmayınca hiç değilse bir transferde iki şansım olsun diye düşünüyorum. Bir yıldır hep 3. Gün embriyosu transferi oldu, hiç 5. Gün beklenmedi bakalım olacak mı. Dondurulmuşum olmasa ngs’yi düşünürdüm ama iyi düşünerek kötü ihtimalleri savarak devam edeceğim mecburen.

Düşüklerden sonra ben ara verdim hamilelik işine kimse sormasın demiştim de kendi kendime de ara vermemiştim. O nedenle soramıyorlar kıyamıyorum onlara da en azından kötü haber almıyorlar. Az önce embriyolog aradı benim toplanan 9 yumurtanın 5i olgunmuş ama hiçbiri döllenme göstermemiş bugün. Bazen oluyor yarın kesin haber veriririz üzgünüm iyi haber veremediğim için dedi. Üzüldüm çok keyfim kaçtı.
Canım benim de bir tanenin haberini ertesi gün almıştım. Üstelik hızlıca toparlayıp gününü de yakalamıştı. Bana da embriyolog yarına gelişebilir demişti, bazen oluyormuş. Ümidini kaybetme, keyfini de kaçırma şimdiden. Yarın güzel haberler almak için dua edelim.

Cok uzgunum ne diyeyim bilemedim ama labaratuvar kaynakli gibi geldi bana. Ama okumustum sonradan gelisim gosterenleri insallah guzel haberler yarin yuzunu guldurur enerjini kaybetme yumurtalarin hisseder onlara pozitif enerjini gonder 🤲🏻❤️

X