Tek blast embriyosu PGT ye gidip sağlıklı dönen var mı?

Bende klasik doğum kontrol hapı ciddi yan etki yapıyor. Nabzın 140 ın üstünde hastanelik oluyorum. Sonrası en az 6 ay kardiyolojide ilaçlı tedavi ve tüp bebeğe ara şeklinde devam ediyor. O yüzden şu an kistim olmasına rağmen doğum kontrol hapı kullanamıyorum. Ben direkt hap şeklinde olan estrofem kullanmıştım küstten önceki ay ve hepsi ilk defa aynı büyüklüktelerdi.
Ben hiç kullanmamustim doğum kontrol.hapi..bende kullanmayayim o zaman. Estrofem daha iyi olur sanırım kullanmam..Yücel hocaya bugün yazacağım sorarim..inşallah hepsi inci gibi aynı büyüklükte elde ederim bende, ama daha da önemlisi bebeğe dönüşecek yumurtalarimuz olsun inşallah🤲

Canlarım ben de NGS li embriyomu transfer oldum. 29 Nisan'da test yapacağım, heyecanla bekliyorum. Gördüğümüz kadarıyla rahimde bir problem yok. Hsg de temizdi. Endonetrium 8 e kadar geldi ama progestandan sonra biraz düştü. Doktorum yeterli dediği için orada da problem olmadığını düşünüyorum. Elimizden gelen herşeyi yaptık, umarım tutunur. Kullandığım ilaçlar:
progestan 50 mg ampül kalçadan iğne ( yerine sabah 2, akşam 1 progestan dex de oluyor), Prednol transfere kadar 5 gün 1 tablet, şimdi günde dörtte bir tablet.
Coraspin günde 1 tablet
Estrofem sabah 2, akşam 2
Climara forte 2 tane 48 saatte bir bant
Oksapar 4000 1 adet
Progestan 200 yumuşak tablet fitil olarak yatmadan önce. 2 tane.
Folidoce günde bir
Redostin günde bir
Sanırım bu kadar. Şimdi heyecanla bekleme zamanı. Ngsli embriyoda tutma oranlarını biliyor musunuz?
Canımmm hayirli olsun, aldın bebeğini mis gibi..🤰🧿.annelik umudu ndan sonra senin de güzel haberlerini ,bize umut olmanı bekliyoruz🤲🌺 1 hafta süper huzurlu süper mutlu geçsin inşallah..Sevgiler 🥰

Ben hiç kullanmamustim doğum kontrol.hapi..bende kullanmayayim o zaman. Estrofem daha iyi olur sanırım kullanmam..Yücel hocaya bugün yazacağım sorarim..inşallah hepsi inci gibi aynı büyüklükte elde ederim bende, ama daha da önemlisi bebeğe dönüşecek yumurtalarimuz olsun inşallah🤲
evet canım aslında büyük küçük farketmez o altın yumurta çok önemli

Gözün aydın leydiiciğim, oranları boşver artık ben de bi anneyim diye düşün ve mutlu mutlu bekle bebişini ya da bebişlerini 😍 oranlar her zaman doğru olsaydı herkesin 2’şer 3’er sağlıklı embriyosu ve de bebişi olurdu şu an ama öyle olmuyor. Sen Güzel haberler vereceksin eminim, hiç kaygılanma, öpücükler arkadaşım 😍
Canım fairytale2, ne kadar çabaladık çabalıyoruz güzel arkadaşım. Artık arka arkaya hepimiz müjdeler verelim, güzel olsun artık herşey. Çok teşekkürler bitanem 🙏🤗🥰💜

Canımmm hayirli olsun, aldın bebeğini mis gibi..🤰🧿.annelik umudu ndan sonra senin de güzel haberlerini ,bize umut olmanı bekliyoruz🤲🌺 1 hafta süper huzurlu süper mutlu geçsin inşallah..Sevgiler 🥰
Canım Meskh07, çok teşekkürler canım benim. Arka arkaya güzel haberler gelsin artık, hepimiz kavusalim artık bitanem 🙏🤗🥰💜

Günaydınlar herkese 🙋🏼‍♀️
Arka arkaya opulari ne zaman aralıklarıyla oldunuz? Opu sonrasi ilk reglde mi yoksa 1 ay ara vererek mi? Bakındım Internette de yaşa göre değişmiş hemen başlayan da olmuş 🤷🏼‍♀️
Canım benim ilk 4 opu’da havuzlama olmadı ve oluştuysa hep 2 embriyo kaldı 3. Güne.Geçen sene doktor Şubat ortası olduğum 4. Opu’da havuzlama yapalım dedi ve ben beklemeden ilk Mart adeti ile gittim.Verilen ilaçların etkisiyle mi ne ilk kez 3 embriyo üçüncü güne 1 tanesi de 6. Güne ulaştı.Ben ilk kez 6. Gün embriyosu elde etmemi buna bağlıyorum.Eylül-Ekim’de boş gebelik yaşayınca bu Ocakta yeni Opu için gittiğimde tekrar havuzlama kararı aldık.Ocakta yine 2 tane embriyo oluştu ve bana bu sefer bir adet atla diğerinde gel dedi. Ben Martta gidemedim o ayrı ama bu kez 1 adet bekletip 2.’de çağırmayı tercih etti. Ben Nisan’da gittim yine oluşan iki taneydi.Belki alakası yoktur ama arka arkaya yapmak bende döllenen sayısını artırınca ( onlarla da gebelik olmadı o ayrı) daha iyiymiş gibi geldi ama şimdi yine Opu olmak istersem bu adetimle değil bir sonraki ile gel dedi. Ben de artık yoruldum valla dediklerini sorgulamaktan , dediklerini yapıyorum.Öyle de olmadıböyle de 😂 A AnnelikUmudu ile konuşmuştuk bunu. O da bir adet bekleyip 2. adette gidiyordu.

Günaydınlar herkese 🙋🏼‍♀️
Arka arkaya opulari ne zaman aralıklarıyla oldunuz? Opu sonrasi ilk reglde mi yoksa 1 ay ara vererek mi? Bakındım Internette de yaşa göre değişmiş hemen başlayan da olmuş 🤷🏼‍♀️
Bitanem biz ille de araya bir ay girsin demedik ama aralarda hep kist oldu, mecburen bekledik sonraki ayı. Yani iki ayda bir Opu oldu canım.

Canım benim ilk 4 opu’da havuzlama olmadı ve oluştuysa hep 2 embriyo kaldı 3. Güne.Geçen sene doktor Şubat ortası olduğum 4. Opu’da havuzlama yapalım dedi ve ben beklemeden ilk Mart adeti ile gittim.Verilen ilaçların etkisiyle mi ne ilk kez 3 embriyo üçüncü güne 1 tanesi de 6. Güne ulaştı.Ben ilk kez 6. Gün embriyosu elde etmemi buna bağlıyorum.Eylül-Ekim’de boş gebelik yaşayınca bu Ocakta yeni Opu için gittiğimde tekrar havuzlama kararı aldık.Ocakta yine 2 tane embriyo oluştu ve bana bu sefer bir adet atla diğerinde gel dedi. Ben Martta gidemedim o ayrı ama bu kez 1 adet bekletip 2.’de çağırmayı tercih etti. Ben Nisan’da gittim yine oluşan iki taneydi.Belki alakası yoktur ama arka arkaya yapmak bende döllenen sayısını artırınca ( onlarla da gebelik olmadı o ayrı) daha iyiymiş gibi geldi ama şimdi yine Opu olmak istersem bu adetimle değil bir sonraki ile gel dedi. Ben de artık yoruldum valla dediklerini sorgulamaktan , dediklerini yapıyorum.Öyle de olmadıböyle de 😂 A AnnelikUmudu ile konuşmuştuk bunu. O da bir adet bekleyip 2. adette gidiyordu.

ben de tam bu konuyu soracaktım. havuz için arka arkaya mı gitmek daha iyi acaba diye? ama o kadar hormondan vücudun geleceği hali düşünmek de istemiyorum.

Bitanem biz ille de araya bir ay girsin demedik ama aralarda hep kist oldu, mecburen bekledik sonraki ayı. Yani iki ayda bir Opu oldu canım.

Net bı kuralı yok demek ki, bu işle ilgili olan herşey gibi bu da muallak 😊
Bana kalsa ben de ilk ay hemen yaptırıcam bı daha ama bakalım vücut ne der 🤷🏼‍♀️
23 Nisan'imiz kutlu olsun bu arada, iyi haftasonlari herkese 🙋🏼‍♀️ ❤️

Evet canim, ben 1 regl atliyordum ama sebebim ilaclara ve kontrollere tahammulumun kalmamasiydi. Ara verip 1 regl dinlenmeye calisiyordum.

Canlarım ben de NGS li embriyomu transfer oldum. 29 Nisan'da test yapacağım, heyecanla bekliyorum. Gördüğümüz kadarıyla rahimde bir problem yok. Hsg de temizdi. Endonetrium 8 e kadar geldi ama progestandan sonra biraz düştü. Doktorum yeterli dediği için orada da problem olmadığını düşünüyorum. Elimizden gelen herşeyi yaptık, umarım tutunur. Kullandığım ilaçlar:
progestan 50 mg ampül kalçadan iğne ( yerine sabah 2, akşam 1 progestan dex de oluyor), Prednol transfere kadar 5 gün 1 tablet, şimdi günde dörtte bir tablet.
Coraspin günde 1 tablet
Estrofem sabah 2, akşam 2
Climara forte 2 tane 48 saatte bir bant
Oksapar 4000 1 adet
Progestan 200 yumuşak tablet fitil olarak yatmadan önce. 2 tane.
Folidoce günde bir
Redostin günde bir
Sanırım bu kadar. Şimdi heyecanla bekleme zamanı. Ngsli embriyoda tutma oranlarını biliyor musunuz?
Canim benim. Konusmustuk zaten ama burdan da opeyim seni :) Hersey cok guzel olacak, hocan cok iyi bakiyor sana belli, embriyon NGS'li, bir hastaligin yok, rahmin de iyi durumda. Tutmama gibi konular hep nadir durumlar ve senin icin soz konusu olacagini sanmiyorum.
Simdi dinlenip firinda kurabiyeyi pisirme zamani :)

Canim benim. Konusmustuk zaten ama burdan da opeyim seni :) Hersey cok guzel olacak, hocan cok iyi bakiyor sana belli, embriyon NGS'li, bir hastaligin yok, rahmin de iyi durumda. Tutmama gibi konular hep nadir durumlar ve senin icin soz konusu olacagini sanmiyorum.
Simdi dinlenip firinda kurabiyeyi pisirme zamani :)
Ben de seni ve karnındaki tatlı minnoşu kocaman öpüyorum canım benim 💜💜💜 Takildigim herşeyde senle olan mesajlarımıza bakıyorum 😅😅😅 yani bildiğin bebiş koçu oldun bana, haberin olsun 🥰🥰🥰

Aslinda benimde 7 +5 haftalık bir dusugum var. Acaba bu nedenle rahmimde bağışıklık sorunu yok diyebilirmiyiz ? Yoksa hamileliğin doğumla bitmesi mi gerekirdi? Off kafamda deli sorular 🙄🙄🙄
Balım bizde şunu sorguladı doktorum: 8+5 de kalbi durdu ama neden dirdu, trizomi 13 sebebiyle. Bunu da ölen bebeğimize kürtajdan sonra genetik test yaptırarak öğrendik. Diğer olasılıkları ekarte etmiş oldu, kese düzgündü, yeri olması gerektiği gibiydi, kalp atışı yolundaydı. Diğer tüm değişkenler elenmiş oldu. Dolayısıyla eğer kromozom problemi olmasaydı herşey yolunda gidecekti diye varsayabildik.

En başta annesinin karnındaki miniğimizin A AnnelikUmudu 🎈(bilmediğim başka anne karnında miniklerimiz varsa onların da) ve içindeki çocuğu koruyan herkesin 23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı kutlu olsun 🎊🇹🇷
L Lady Starlight ım canım benim, senin kuzucuğunun da günü kutlu olsun. En minnak kuzumuzun da günü kutlu olsun 🎊

Balım bizde şunu sorguladı doktorum: 8+5 de kalbi durdu ama neden dirdu, trizomi 13 sebebiyle. Bunu da ölen bebeğimize kürtajdan sonra genetik test yaptırarak öğrendik. Diğer olasılıkları ekarte etmiş oldu, kese düzgündü, yeri olması gerektiği gibiydi, kalp atışı yolundaydı. Diğer tüm değişkenler elenmiş oldu. Dolayısıyla eğer kromozom problemi olmasaydı herşey yolunda gidecekti diye varsayabildik.
Anladım canım. Çok kafamı karıştırdı şu bağışıklık serumu. Neyse pazartesi transfer var bir karar vericez mecbur o zamana kadar. 🤷🏼‍♀️sen nasılsın herşey yolunda değil mi ? Dilerim bebişim sana sıkı sıkı tutunuyordur 🤲🏻🥰♥️

X