Tek blast embriyosu PGT ye gidip sağlıklı dönen var mı?

bende de oyle. fibroidden ameliyat oldum zaten. benim de 2. opu da kist varken devam edilmis, sonra o kisti opu esnasinda aspire etmisti hoca. daha az yumurta vs ile sonuclanmisti ancak akabindeki OPU daha verimli gecmisti. Sakin cesaretin kirilmasin, o embriyo seni bekliyor, gelecek. Buradan okuyacagiz haberini.
İnşallah canım. Bu başlanamayacak ölçüde büyümüş. Başlasak bile yumurtaları baskılayacak büyüyerek dedi. Eğer bu ay opu olsaydı, eşim görevde olacağından yanımda olamayacaktı. Sonraki aylarda birlikte oluruz diye teselli ediyoruz kendimizi.

Bitanem hiç bilgim yok ama anlattıklarından yola çıkarak bence de saizen kistleri büyütmüş. Bizi her yanlış karar, yanlış veya eksik tedavi çok kötü etkiliyor çünkü son gücüyle düşüp kalkan insanlarız ama bunu kimseye anlatamıyoruz. Bizi bizden başka kimse anlamıyor. Bir çalışma arkadaşım tüp bebek işi acayip bir sektör olmuş, her adımı acayip paralarmis dedi geçen gün, yüzümde öyle acı bir gülümseme oldu ki artık nasıl baktiysam adamcağız çok özür dilerim seni üzmek istemedim diye gönlümü almaya çalıştı bütün gün. Yani biz bu halde insanlarız. Ama cesaretin kırılmasın bitanem bugünler geçecek ve ama biyolojik ama kalben...bir şekilde bu mücadelede galip geleceğiz inşAllah.
Bende SAİZEN kullandirmadi diye kızıp durmuştum doktoruma birkez saizeni denesek ne olurki die emriyolar 5.güne gelmiyor ama hep yok dedi izin vermedi

Kuzum doktora göre saizen yapmamış. Ama ben şöyle düşünüyorum: vücudum kist üretimine meyilli. Yapısal olarak. Göğsümdeki fibrokistlerden birini biraz büyütüp ödem yaptırdı mesela. O yüzden kist oluşturmadıysa da, büyüttü diye düşünüyorum. Doktor da bir dahaki ay kullanmayalım bi görelim önce kisti dedi. Bir iki ay öteleyebilir tedaviyi ama bücut atar diyor. Bakalım göreceğiz. Açıkçası zaten kürtajdan sonra ancak cesaret edebilmiştim yeni tedaviye. Şimdi yeniden cesaretim kırıldı. Doktor, iğne, ilaç falan görmek istemiyorum gibi geliyor. Bilemedim.
Canım ameliyatla daha erken temizlenmesi tercih edilmiyorsa bekle bakalım 1-2 ay. Doktorları dinlemekten başka elden birşey gelmiyor , oysa temizlese kisti ameliyatla belki başlarsın ama doktorun bir bildiği vardır. 🌼🌈 Üzülme, güzel olsun demekten ve dilemekten başka çaremiz kalmadı. Valla bende de heves yok o kadar başarısızlıktan sonra ama ilerde denemedim dememek için deniyorum 🤷🏻‍♀️

Canim, estrofem ve progestan dex yazildi transfer zamani. Ama bur proluton depot farkli bir sebeple gerekti. Bu Cuma ben kanama yasadim azicik, acilen hastaneye gittim. Herhangi bir sorun yok ancak hemen onlem almak istiyorlar. Proluton depot verdi haftada bir hoca. Embriyo tutunmasi icinmis, o da malesef zor bulunuyormus estrofem gibi artik. En az 4 tane olmam gerekiyordu, tesaduf hastanemin yanindaki eczane de buldum. Tum tedavilerimde ordan ilac aldigimdan midir nedir, ellerinde ne varsa ne yoksa verdiler o da 6 tane idi.
Dilerim ihtiyacin olmaz. Ama estrofem bulmaya calis lutfen.
Canım geçmiş olsun 💐 Çok şükür atlatmışsın, genelde forumdaki arkadaşlardan okuyorum erken dönem kanamaları.Gönlünü ferah tut, yaptır iğneni göreceksin bir daha kolay kolay olmayacak kanama.🌈🌼

Diğer kullanacağın ilaçları da sor bence bitanem. Bulunup bulunmadığını da. Çünkü son dakkada bulmaya çalışmak çok stresli oluyor.
Ay sorma kuzum ya bilmezmiyim gonalf çok zor bulunuyordu ben yumurta toplama.surecindeyken. doktor her yazdığında stres basıyordu . Sorarım diğer ilaçlarında carsamba günü . Sen naptın regl yi mi bekliyoruz 🤗😍

Ay sorma kuzum ya bilmezmiyim gonalf çok zor bulunuyordu ben yumurta toplama.surecindeyken. doktor her yazdığında stres basıyordu . Sorarım diğer ilaçlarında carsamba günü . Sen naptın regl yi mi bekliyoruz 🤗😍
Regli değil transferi bekliyoruz artık canım. 10-12 gün sonra.

Canım geçmiş olsun 💐 Çok şükür atlatmışsın, genelde forumdaki arkadaşlardan okuyorum erken dönem kanamaları.Gönlünü ferah tut, yaptır iğneni göreceksin bir daha kolay kolay olmayacak kanama.🌈🌼
Cok tesekkur ederim. Kanama bir daha olmadi. Kesemiz duzgun, kalp atisimiz ve minik hareketlerimiz normal var.

Enteresan olan, kardesim dogal yolla kaldigi iki hamileliginde de 1 ay kanama yasamis. 1 ay boyunca hafif gelip gidebilir, haftalik igneni yaptirdiktan sonra sorun olmaz dedi. Bu kanamalar tup bebekte cok yayginmis. Bilmiyordum.

Merhaba sizde galiba NGS göndermiş siniz biraz bahseder misiniz
OPU'larimda gelen 5. gun blastlarindan biyopsi alindi ve genetik teste gonderdik. Yasimdan oturu, garantili ve hizli hamile kalabilmek icin bu yolu sectik, aksi takdir de kaliteleri cok iyi olmasina ragmen genetigi bozuk transferlerim olacakti ve dusukle sonuclanacakti.
Sizin yasiniz 38 uzeri degil anladigim kadariyla. Eger 20'li yaslarda yada 32 yas oncesi rezerv azliginiz varsa yada tekrar eden dusukleriniz var ise, size de onerilir. Degil ise hic onerilmiyor.

OPU'larimda gelen 5. gun blastlarindan biyopsi alindi ve genetik teste gonderdik. Yasimdan oturu, garantili ve hizli hamile kalabilmek icin bu yolu sectik, aksi takdir de kaliteleri cok iyi olmasina ragmen genetigi bozuk transferlerim olacakti ve dusukle sonuclanacakti.
Sizin yasiniz 38 uzeri degil anladigim kadariyla. Eger 20'li yaslarda yada 32 yas oncesi rezerv azliginiz varsa yada tekrar eden dusukleriniz var ise, size de onerilir. Degil ise hic onerilmiyor.
Yok bizede kesin olarak NGS ve pgt yapilcak ama benim emriyolar 5.güne gelip biopsi alınamiyor 3.opu olcam ama çok üzgünüm sadece 2 donmuş var biopsi alindi bekliyor

Yok bizede kesin olarak NGS ve pgt yapilcak ama benim emriyolar 5.güne gelip biopsi alınamiyor 3.opu olcam ama çok üzgünüm sadece 2 donmuş var biopsi alindi bekliyor
Canim hiç üzülme benimde 2 yumurtam toplandı sadece ve dolayısıyla 2 embriyom gitti genetige bak şükür biri sağlıklı geldi. Önemli olan sayı değil bir tane olsun bizim olsun 🥰🙏

Canim hiç üzülme benimde 2 yumurtam toplandı sadece ve dolayısıyla 2 embriyom gitti genetige bak şükür biri sağlıklı geldi. Önemli olan sayı değil bir tane olsun bizim olsun 🥰🙏
Haklısın bende son şans verdi. 3.opu sonrası elde bişey olmazsa 2 tane göndercem senin trasfer oldumu

Cok tesekkur ederim. Kanama bir daha olmadi. Kesemiz duzgun, kalp atisimiz ve minik hareketlerimiz normal var.

Enteresan olan, kardesim dogal yolla kaldigi iki hamileliginde de 1 ay kanama yasamis. 1 ay boyunca hafif gelip gidebilir, haftalik igneni yaptirdiktan sonra sorun olmaz dedi. Bu kanamalar tup bebekte cok yayginmis. Bilmiyordum.
Evet forumlarda okuduğum kadarı İle çok yaygın.Hatta doğurana kadar kanama yaşayanlar var, o yüzden canını sıkma ❤️🌈🥰

Cok uzgunum, bunun onune nasil gecilir cok bilemiyorum. Ancak belki basa cikabilecek yollar vardir. Eger duzgun bir hastane ve laboratuvar kullandiginiza emin iseniz, yumurta ve sperm icin kalite arttirmaya calismanizda fayda var. Benim 38 yas ustu cift tarafli sorun yasayan, 3 ay kadin erkek iyi beslenip-spor yapip-kotu aliskanliklardan uzak durarak basarili olan arkadaslarim oldu. Eger iyi bir laboratuvar degil ise daha dogru biryer bakabilirsiniz. Laboratuvarin ozenli ve dogru calisma da basariyi cok etkiliyor.
Yasiniz cok kucuk, bence yilmayin. Belki bir muddet ara verip, full beslenme-spor-check up yaptirip neyiniz var neyiniz yok bir kontrolden gecirtmekte de fayda olabilir. Benim sub-hipo tiroidim cikmisti.Onu bir hayli indirip oyle baslamistim tedavime.

Bir doktordan dinledim biraz once. Saglikli dogum yapan kadinlarin 40%'ina yakinda cesitli sekillerde kanama olabiliyormus. Ben bilmiyordum.

Kızlar opu sonrası çıkışta çok şiddetli ağrım yoktu Bugün 5. gün sol tarafta geçmeyen hafif bir ağrı , hassasiyet gibi birşey var Oluyor muydu böyle ? Geçen sefer ilk olduğu için heyecandan hiçbir şey hatırlamıyorum

Cok uzgunum, bunun onune nasil gecilir cok bilemiyorum. Ancak belki basa cikabilecek yollar vardir. Eger duzgun bir hastane ve laboratuvar kullandiginiza emin iseniz, yumurta ve sperm icin kalite arttirmaya calismanizda fayda var. Benim 38 yas ustu cift tarafli sorun yasayan, 3 ay kadin erkek iyi beslenip-spor yapip-kotu aliskanliklardan uzak durarak basarili olan arkadaslarim oldu. Eger iyi bir laboratuvar degil ise daha dogru biryer bakabilirsiniz. Laboratuvarin ozenli ve dogru calisma da basariyi cok etkiliyor.
Yasiniz cok kucuk, bence yilmayin. Belki bir muddet ara verip, full beslenme-spor-check up yaptirip neyiniz var neyiniz yok bir kontrolden gecirtmekte de fayda olabilir. Benim sub-hipo tiroidim cikmisti.Onu bir hayli indirip oyle baslamistim tedavime.
Çok teşekkürler hastane labaratuvar iyi ama benim yumurtalarım boş ve kalitesiz şimdi 3 ay ara verdim fitoterapi tedavisi başladım yemek içme düzenledim insalh bu opu iyi olur

Arkadaşlar, benim 3 embriyom beşinci güne geldi, iki tanesinin gelişimi yavaş olduğu için biyopsi alınmayacak gibi, bir blast embriyo teste gidecek gibi duruyor. Bir tane gönderip de sağlıklı dönüş alan var mı acaba? Çok moralim bozuldu, şansım oldukça düşük gibi. Bilginiz, tecrübeniz varsa paylaşır mısınız?
Benim 2 tane gitti. 1 i sağlıklı geldi. 6 gün embriyosu. 6 nisan da transfer oldum. Gelişimi yavaştı. Doktor transferden önce istediğimiz açılmayı yapmadı. Ama daha fazla bekletemeyiz dedi. Bugün 4. Günüm. Hiçbir belirtim yok. Umutsuz olmamaya çalışıyorum.Bence sizde gönlünüzü ferah tutun. Herşeyde bir hayır var.

Benim 2 tane gitti. 1 i sağlıklı geldi. 6 gün embriyosu. 6 nisan da transfer oldum. Gelişimi yavaştı. Doktor transferden önce istediğimiz açılmayı yapmadı. Ama daha fazla bekletemeyiz dedi. Bugün 4. Günüm. Hiçbir belirtim yok. Umutsuz olmamaya çalışıyorum.Bence sizde gönlünüzü ferah tutun. Herşeyde bir hayır var.
Umarım pozitif olur bitanem 🙏😘

X