Tek bir ikramlık hazırlayan ev sahibi arkadaş

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Elalem kendisi aslında. Delirmiş önüne tek çeşit konuldu diye

Isin komigi adet felan deniliyor bir kac cesit koymak icin, ama daha gittikleri evin dedikosunu yapmamak gerektiginden bi haberler. Hic sasirmiyorum artik. Bizim toplumda asıl zorbaliga canak tutanlar yine kadinlar. Burda kac konu okuduk lohusa kadindan hizmet beklendigi mesela. Veya canazede lahmacunun yanina ayran isteyenler. Hepsi ayni zihniyet aslinda. Eskiden misafir umdugunu degil, buldugunu yer derlerdi. Simdi masallah beklenti icinde gidiyorlar

Ya bence de ikramlıklar yalın olmalı. Gün tabağı yapıyo arkadaş sonra üstune meyve kuruyemiş cart curt kahve Alla alla ya 3 günlük yoldan mı geldik. Ama bence bi tane doyurucu öge olmalı bi şey salatası ya da kisir gibi. Yanına da bir tatlı olabilir. Ya da kek ve pogaça gibi. Iki çeşit bence yeter. Çünkü hala tek çeşit ikrama tam geçilemedi bazen tam tok olunmuyor. Bir de belki tatlı yiyo ya da tuzlu yiyo biraz tercihe bırakılmalı. Ha ama çok yakındır arkadaşındır gel kek yaptım ya da yapcam denilip çağırilabilir. Varsa yanına tuzlu kraker ya da kuruyemiş konulabilir gibi...

Benim arkadaşlarımda da iş yok valla
Şöyle sofraya oturmadım. Becerikli diye bahsettiğim komşum bile böyle masa hazırlamadı yazıklar olsun
Geçen akşam arkadaşlarla aşağıda oturalıım da bir şarap içelim dedik. Bir indim masada mumlar, ayaklı tabaklarda meyve sunumları falan. Benim elimde kullan at plastik kabın içinde doğranmış kavun

Benim arkadaşlarımda da iş yok valla
Şöyle sofraya oturmadım. Becerikli diye bahsettiğim komşum bile böyle masa hazırlamadı yazıklar olsun
Bursa’da da Antep’te de çevrem hep böyle. Hatta yedi senelik Kadıköy geçmişimde de böyleydi. Yemeyi sevdiğim için böyle tipler buluyor beni galiba. Hiç bisküvi koyan çıkmadı.

Çok şükür böyle tipleri çevremde tutmamam da benim başarım.
Kendime maşallah diyorum.
Benim arkadaşımlarım da bana gelecekse bak sakın zahmete girme sakın uğraşma diye tembihliyorlar.
Ben genelde yemeğe alırım çayla uğraşmayı sevmediğimden bir kaç çeşit meze olsa kızıyorlar bana.
Biz tam tersi zahmet vermeyelim diye uğraşıyoruz.

Iyi de ikisi de tek çeşit yaptığına göre onların normali bu demektir. Sizde tek çeşit yapabilirsiniz bu durumda gayet normal.
Beklentiye girmeye gerek yok. Ben arkadaşıma kahve içmeye gidiyorum bazen beklemiyorum birşey hazırlamasını,kahve içiyoruz bitti gitti. Tatlısı,çikolatası varsa evde hazırda çıkarır yoksa yoktur. Bende de aynı şekilde evde kurabiye ,kuruyemiş,çikolata vs ne varsa onu koyuyorum kahvenin yanına. Yoksa da özellikle yapmıyoruz ikimizde hani x gelecek diyerek. Arkadaşlık böyle birşey.
Çaya da gitsem özellikle derim birşey hazırlama diye.
Kendimize bu kadar stres,eziyet edecek bir durumumuz yok,2 sohbet edeceğiz diye.
Gün yapsanız anlarım çeşit çeşit olmasıni ki onu bile dışarda yapıyorlar artık,herkes kendi hesabını ödüyor. Annemler bile son zamanlarda disarda yapalım'a dönmüşlerdi.
Bence normal arkadaşlarınızın yaptığı. Takılmayın.

Geçen akşam arkadaşlarla aşağıda oturalıım da bir şarap içelim dedik. Bir indim masada mumlar, ayaklı tabaklarda meyve sunumları falan. Benim elimde kullan at plastik kabın içinde doğranmış kavun
Bari bir peynir ceviz tabağı hazırlasaydın ne öyle düz kavun bari el emeği olsaydı cıkcıkcık

Eskiden insanlarda heleki akrabalar arasinda o samimiyet vardi. Millet ne sunumla nede cesitlerle kafayi bozmustu. Mesele özensiz olmak degil, ama insanlara karsi biraz empati eksikligi mevcut. Ya parasi yok, ya zamani yok. Yada en basiti hali yok. Olamaz mi? O kadar cok stres topu insan taniyorum ki iș, cocuklar aileler arasinda kendilerini paralayan. Misafire aslinda zamanlari ve gücleri de yok. Eh simdi görüsmeyi kesmek mi lazim. Yada bir cay bir kek sevdigin insani görmek icin yeterli mi? Eskiden yeterliydi.

Misafirliğe gittiğimde, fazla ikram varsa ben rahatsız oluyorum. O kişi de sizden bekliyor çünkü. Herkesin maddi durumu, vakti, becerisi olmayabilir. Çayın yanına tek ikram uygundur bence. Misafirliğe gelen de aç gelmesin zaten.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…