Tecrübeli anneler desteğinize ihtiyacım var ..

tubikomo

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2023
240
87
31
merhaba kızlar,
Öncelikle biraz uzun olduğu için lütfen kusura bakmayın. Çaresiz kaldım
Bebeğim 36+5 günlük olarak biraz dünyaya erken geldi. İlk bebeğim. 8 gün sonra 3. Ayı biticek Allahın izniyle ama ben kendimi bazı konularda hala çok tecrübesiz hissediyorum. Prematüre olduğu için düşük kiloluydu 2.600 kg doğdu. Tam anlamıyla içime sinen bir doktor bulamadım. Doğum yaptığım doktor bir çocuk doktoru önerdi sonrasında. Kendi özel muayenesi var. Ona gitmeye başladık. Oldukça tecrübeli. Ama sadece muayene ediyor. Bişi istediğinde gidip bir hastanede yaptırıyorsun. Bebeğinin bir hafta önce idrar yolu enfeksiyonu oldu maalesef. Kültür testide pozitif geldi yani üreme oldu. 10 günlük antibiyotik tedavisi başladık maalesef. İlk günler hiç ateşi yoktu dün 4. Günüydü antibiyotik kullanalı. Ateşi 36.9 dan aşağı inmedi. Vücudu çok sıcaktı. Paronox fitilin yarısını verdim biraz düştü. Bugün yine aynı. Annem bu doktoru bırak hastanede olan bir doktora git diyor. Biiişi olsa bu doktor bişi yapamaz diyor. Doktorda bulamıyorum hastane doktorları telefonunu vermiyor. Ben istediğimde ulaşabileceğim bir doktor istiyorum. Antibiyotik kullanırken daha iyiye gitmesi gerekmiyor mu sizce? Neden ateşi çıktı ki anlayamıyorum. Ablamın çocuğu gözümün önünde havale geçirdiği için ateşten çok korkuyorum. Çocuğu evde zıbınla gezdiriyorum ama o da gazının olmasına neden oluyor . Napıcağımı şaşırdım. Bana tavsiye verecek olan var ise çok mutlu olurum. İlk çocuğum ve biraz geç oldu. O yüzden bu evhamı üstümden atamıyorum.

Zamaninda Muaynehaneye gitmis birisi olarak karsiyim. Üniversite hastanesi acil servisinden baska yere gitmem ciddi bir durum olursa. Doktoru illa aramaniz gerekmiyor. Acil serviste bebek takip ediliyor, ilac dozu ayarlaniyor, size tekrar acile gelmeniz durumlari anlatiyolar. Mesela diyolar ki ates 39 olursa tekrar gelin.

Bana onerilen sey sık sık ılık duş aldirmakti. Soguk su olmayacak buna dikkat.

Bebeklerde 37,5 riskli diyorlar ya o yüzden çok korkuyorum. İnsan doğurunca değil bence çocuğu hasta olunca anne olduğunu anlıyor Annelik çok zor ..

Çok geçmiş olsun iyi bi özel hastanede alanında uzman bi doktor bulamaz mısınız hem bütün tetkikler özenle yapılıyor, biz saat farketmeksizin aradığımızda ulaşabiliyoruz doktorumuza bu açıdan da çok iyi

Hangi ildesiniz? Hangi hastane, hangi doktor. Rica etsem söyler misiniz

Korkmayın benim bebeğimde 2750 doğdu. Rota virüs vs bir sürü şey atlattık. Birşey olmaz Allahın izniyle. Doktordan rahatsızsanız doktoru değiştirin içiniz rahat etsin. Antibiyotik geç etki ediyor olabilir, ateşi olması aslında vücudunun savaştığını gösteriyor. Devamlı takip edin, kontrol edemezseniz devlet ya da fakülte aciline götürün.

Calpol kullanmıyor musunuz? Ateş için 6 saatte bir, bir çay kaşığı verebilirsiniz. Ateşini kontrol altında tutar..

36.9 ateş değil ki. 38'den sonra ilaç kullanılır genelde. Eviniz sıcaktır, ya da bebeği kat kat giydiriyorsunuzdur.
Bence de hastanede bir doktora gidin. Tahliller zaten hastanede yapılıyormuş.
Bebeğiniz şu an kaç kilo?

Doktor calpol için küçük dedi. Fitil daha iyi olur dedi. O yüzden fitil verdim

Evi serin tutmaya çalışırım genelde. Kısa kol bir zıbınla dolaştırıyorum, öyle kat kat da giydirmedim. 3 gün önce muaneye götürdüm 5 kg olmuş kilosunu güzel buldu doktor. Ne yapsam bilemedim. Konu çocuk olunca insan daha evhamlı oluyor, sağlıklı düşünemiyor

Benim oğlumun da ateşi hep 36.9 olurdu. 37.5 olursa soğuk uygulama yapıyorum. 38 de ilaç veriyorum

Kulaktan ölçümde bildiğim kadarıyla daha yüksek çıkıyor. 36.9 zaten ateş sayılmıyor da. Bir de koltuk altından kontrol edin bence. Bazen antibiyotik kullanırken, bir de ayrıca virütük bir rahatsızlığa yakalanırsa ateşi çıkabilir de,sizinki ateş değil. Siz sakin olun bebeğin keyfi yerindeyse telaş yapmayın 37.5 u geçerse doktorunuza sorarsınız. Mutlaka koltuk altından da ölçün bence

Öyle huzursuz değil ağlamıyor ama sabah 8:00 de uyandı şu saat oldu hiç uyumadı. Ateşi kulaktan da kol altından da hep 36.8 36.9 çıkıyor. Artıcak diye korku doluyum ilaçta vermek istemiyorum sürekli

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…