Çatlaklar TCA Çatlaklara Kesin Çözüm Olabilir

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri
  • Konu Sahibi sevgisiz_asla:)

Canım benim,aklık kremini ben 3 yıl önce tesadüfen öğrendim bi göçmen olarak bilmiyodum böyle bi kremin olduğunu ...
ama gerçekten cildi beyazlatıyo ve pürüssüzleştiriyo ve sivilceleri kurutuyo fiyatıda sudan ucuz ...
dediğin gibi TCAdan sonra leke kalmasın diye uygulanabilir ama ben şunu fark ettim kullanmış olduğum %50lik TCAdan sol basenimde kararma yaparak soyulmuştu ve diğer bölgelerde kararma olmamıştı.o yüzden soyulduktan sonra sadece sol basenim hafif koyu tonda leke kaldı yani ten rengimin daha koyusu diyelim.Bununda çaresi şu bence TCAyı fazla tutmamak ilk oraya sürdüm diye hemen etkili oldu ve karardı...
şimdi sana sormak istediğim şey şu Sevgili CANİK :) 1 ay boyunca her hafta cildini soymuş ama arkadaşlar cilt soyulunca 3 hafta dinlenmeli kendine gelmeli diyor :85:benim 2 hafta oldu tamamen soyuldu şimdi bekliyorum 2 hafta sonra tekrar soycam sence yanlışmı yapıyorum ? kafam karıştı

Son düzenleme:

hmm ozaman okadar soyulduysa çatlağın ç si bile kalmaz cnm çünkü alttan taze deri çıkmış oluyo yaa nasıl dayanmış bravo bende korkuyom şu tca yı kullanmaya yaa baska soyucu krem yokmudur şöylee hem deriyi çatır çatır soyucak hemde leke yanık acı falan yapmıycak heralde yoktur ama soyucu krem kullanırken leke kremleride kullanılabilir bence şu lekeleri geçiren kremler varya hem önlemiş olur hemde nemlendirir yada en basitinden bepanthen kremde olabilir offf bak şimdi iyice gaza geldi bacaklarımın yani diz kapaklarım arklarında var aşağı kadar inmiş ya bu sabah farkettim güneş vurunca şimdi şeytan al bi şey şu deriyi kazı kazı soy at çok sinirlerim bozuldu sabah yaa etek giyemiyorum

O zmn geç kalma daha fazla ve hemen bi TCA al bişey kaybetmessin :81:

bu kadar faydası oluyorsa gerçekten harika :)

uzun zaman sonra tca yı tekrar denemeye karar verdim yaklaşık 6 kez kullanmış olmam lazım faydası oldumu kısmen oldu mesela kollarımın arka kısmındaki çakları bir miktar inceltti ama kollarımın ön kısmındakilere fayda etmedi birde diz kapaklarımın arkasındaki çatlakları biraz inceltti 4 yada 5 aydır bıraktım benim çatlaklarım çok fazla haliyle çatlak olan bütün yüzeye sürdüğümde çok acı veriyordu ama bu kez sadece çatlakların üzerine sürmeye karar verdim şuan sağ bacağımdaki diz kapağımın arkasındaki 4 çatlağı iyice inceleyip sadece onların üstünden gittim kabarık kabarık şiştiler bakalım böyle deniycem artık hem daha az acıdı hemde daha çabuk iyileşeceğini düşünüyorum umarım yanılmam iyi sonuç alırsamda paylaşırım çatlaksız günler:79::79::79::79:

daha önce kaç kez kullandın ve kaçlık oranında kullandın acaba _?

canım asıl adım sinem,cilekte burdaki nickim:)canikte benim arkadaşım :)şimdi şöyle söyleyeyim normalde TCA YI uygulamak çok riskli...asıl sz doğru olanı yapıyorsunuz...3hafta dinlendirerek...ama bizdeki deli cesareti iştemesela bazen öyle feci yanıyoduki kolları,kışın ortasında buz koyuyorduk soyulan yerin üstüne yanmayı alsın diye...ama öyle bir soyuyordukki hani o en alttaki inceceik pembe deri varya,orya kadar iniyordu...he doğru bişeymi?kesinlikle değil...ama birazcık psikolojik olarak vermiş olduğu yıprantı,birazcık deli cesareti....ağlaya ağlayada olsa:)) yaptı arkadaşım....şimdi sıra bende,eylül ayını bekliyorum,kış gelsin bende yapıcam...kafan karışmasın sen doğru olanı yapıyorsun aslında...bizim yaptığımız hem riskli,hemde canı yakıyor...düşünsene,1 ay herhafta tca uygulayıp daha sonraki 1 ayda dermoroller yapıyodu:))))bizim yaptığımızı okuyun,ama gittiğimiz yoldan gitmeyin

aktardan küçük şişeler içinde alıp kadına verdiğimiz yağlar...cananın msj attığı şekilde aktarıyorum

jojoba yağı :))))

kantoron yağı

kayısı yağı

çörek otu yağı

bide saf zeytinağı istemişti...evde vardı onuda verdik.

biz bişi karıştırmadık,şişeleri aldık verdik....he bide size demiştim ya ben acnelyase madeccosol kullandım...cilt hekiminin sitesi var,googleye yazarsanız çıkar...aynı nickle ordada üyeliğim vardı,ben o ürünleride kullandığımda ilk başta etkili gibiydi ama,sonra leke yapınca bırakmıştım...4-5 ay cildimi hiç ellemeyince ama o kahve rengi lekelerim geçti,merak etmeyin ,madeccosolün neden iyi geldiğini orda dikkatlice okursanız yazıyor...doku kremiymiş..aklık kreminin tarifine gelince o tarif bende yok.ama hani bu semt pazarları olur ya,dip köşe biryerlerde genelde pazarın sonuna doğru tontiş teyzeler durur,bulgar pazarıda derler o bölüme yani istanbulun biçok semtinde böyle denir,he işte oralarda bazen bulunabiliyormuş...ben bütün bildiklerimi yazdım arkadaşlar,benden bukadar...:)öpüyorum hepinisi...eylülde görüşürüz artık:)

teşekkür ederim Sinemcim doğru yoldayım umarım işe yarar ama ben dermaroller kullanmıcam umarım etkili olur ...

verdiğin yağ karışımlarıda çörek otu dışında hepsi bende mevcut
aklık kremide arap kızı kremi aslında bütün akarlarda var kadıköy-şişli benim aldığım yerler ama sanırım bütün aktarlarda var ...
sende eylülde görüşürüs demişsin bi yere gitme sık sık girde sorumuz olur danışırız yardım edersin bize :86:

aynen bende de kaldı lekeler. şimdi de onlar için uğraşıyorum. doktora gittim skar değilmiş kahverengilik zamanla geçer dedi ama şu an sorarsanız moralim sıfır. çilek29 yani sinem aklık kreminden bahsedince umut olmuştu ama aklık kremini de araştırdım o kadar hiç bi yerden bulunacak bir şey değil. yani sinemcim bize yardımcı olsan aklık kremi bulma konusunda büyük sevaaba girersin tatlım.

canım zamanında bende acnelyse ve madeccosol kullandığımda özellikle kol ve göğüs bölgemde kahve rengi ama böyle yoğun birşekilde kahverengi lekeler kalmıştı...ama üzülme,6-7 ay sonra geçti benimkiler..kış ayına denk gelmişti benimki yalnış hatırlamıyorsam,bütün uygulamaları bırakınca,bu arada madeccosolü ben aklıma geldikçe sürerim,bütün uygulamaları bırakıp cildi kendi haline bırakınca geçiyor onlar...eğer seni rahatlatacaksa bu söylediğimi birebir yaşamış biri olarak inan bana...aklık kremine gelince,istiyorsan bizdekinin bi kısmını bölüp getireyim,veya göndereyim sana.ben istanbulda yaşıyorum avrupa yakasında...he bide burdaki semt pazarlarında pazarların dip köşe yerlerinde bulgar pazarı diyede geçer,böyle yerlerde var diye duymuştum...gerçi bizim burda göçmen çok...arnavut tanıdıklarınız varsa,onlarda getirir...başkada bilgim yok valla

ben çok mutluyum benim çatlaklarım ilk uygulama itibariyle resmen inceldi :86:

inceldimi gercektenmi keşke bendede cesaret olsada yapsam şu tcayı ama korkuyorum leke falan yapmadımı sende cnm acnelyse kullanmıştım çok kötü leke bıraktı çok şükür 1 kaç ya sonra geçti ama tarişide cabası ölüyodum kaşınmaktan bidaha asla kullanmam tca böyle şeyler yapıyomu acaba cnm daha detaylı anlatırmısın

arkadaşlar cesur olun lütfen ... çatlaktan daha kötü bişey olamaz herhalde
benimkiler inceldi haftaya 2. kez uygulama yapıcam tamamen soyuldu şuan cildim pürüzsüz ve ben artık dahada umutluyum :87:

hangi bölgene ve yüzde kaçlık tca uyguladın?

ben çok mutluyum benim çatlaklarım ilk uygulama itibariyle resmen inceldi :86:

benimkiler incelmedi demedimki bazı bölgelerde değişiklikler olduğunu zaten yazdım.herkezde aynı etkiyi gösterecek diye birşey yok benim çatlaklarım belki 10 yıllık belki daha fazla.ne mutlu sana faydası olduysa.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…