Çatlaklar TCA Çatlaklara Kesin Çözüm Olabilir

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri
  • Konu Sahibi sevgisiz_asla:)
aman yarabbi ne uzun yazmışım ya...ben olsam hayatta okumam bunu :))))kızlar valla öyle bir dertli dertli yazmışımki,valla bukadar uzattığımın farkında bile değilim,dökmüşüm resmen içimi :))kusura bakmayın nolur....ayyy hiç yazmasam,gizli gizli takip etsem daha iyiymiş :))))

Uzun muzun ama cok güzel yazmissin ayrintili bende tca ismmarladim 35% dedim ilkönce gögüsümün kenarina bir deniyim nasil etki yapicak sürdüm ne yanma oldu ne kizariklik hic birsey olmadi bugün denedim daha, ama hic bir belirti yok ne bir kirmizilik ne hicbirsey, acaba % az mi geldi dyie düsünüyorum ve ben bunu ebayden ismarlamistim cok kücük bir sisede 100 ml bile yok en fazla 50 ml dir. Simdi daha yüksekbir % ismarlamak istiyorum.
Simdi anladigim kadariyla arkadasin TCA uyguladi haftada 1 defa, uyguladiktan sonra medecassol kullandi, ve o kadinin yaptigi yag karisimlarini.

Simdi benim sorularim var:
TCA yi toplam kac kez uyguladi yüzde kaclik kullandiniz ve nerden aldiniz?
O yag karisimini biraz daha arastirabilirmisinz kadin nasil yapmis ve o yag karisiminin icinde hangi yaglar var?

Simdiden tesekkürler

şimcikkkkk :) canım benim benim anlamadığım çok şey var :) ben diyorum ki tam olarak ne karışımı kullandın içinde neler var ne kadr süre kullandı arkadasın artı baska neler gerekiyor nerde buluruz fiyatları yanii seceresini tek tek madde madde bi kere daha azmedip yazsan daaaa bizde sürekli seni sıkıştırmasak meselaaa çok daha ayrıntılı diyorum yani fıstık zahmet olmazsa o allık mı aklık mı ne o krem mesela?ve bi sürü şey

kizlar mrhb!

My_merve bana tavsiye etti, ve bazi yorumlari okudum, bende catlaklar ile bogustum, ve cok guzel sonuclar aldim, isterseniz bakin benim actigim konuda hersey yer aliyor, benim derin olan catlaklarim ufaldi ve doldu, ve ben bunu baska bi yontem ile basardim, bu kimyasal peeling ben yuze yapildigini biliyordum(beyazlasmasi icin, ve yuzu bazi kisilerin cok problemli oldugu icin yapilan bi yontem), ve bunu yetkili bi kisi yapabilecegini zannediyordum (yani biliyordum) suan okuduklarimla resmen sok oldum,acikcasi ben korkardim, bunu kullanirken,,, umarim guzel sonuclar alirsiniz, ben baska yontem yaptim, ve durumdan memnunum suan, yani oncekinden daha guzel.. benim hem ergenlikten hemde hamileliklerden sonra catlaklarim olustu,, yani siz o catlaklari derinin altini onaramazsiniz peeling ile sadece gorunusunu hafif duzeltirsiniz dusuncesindeyim..

açtığınız konu yada yaptıgınız yöntemden bahsetmemişssiniz sakıncası yoksa öğrenebilirmiyim

gulmekten oldum,, hele o kokos teyze lafina :)))))))))))))))))))))) bayildim,, neyse canim, benim sorum, senin bahsettigin yag karisimi vardi, hangilerini aldiniz?(bende jojoba yagini kullandim, ve cok iyi geldi, benimde actigim konu var bu catlaklar uzerine) yani teyze o yaglarin icine biseylerde mi katti, orayi suan unuttum, eger oyleyse, ogren bakalim, ne katti, yani bizede yardimci olursun, ben bu kimyasal peeling´e pek inanamadim, bilmiyorum,, sen bi tarif ver bakim bize,,, :79:

açtığınız konu yada yaptıgınız yöntemden bahsetmemişssiniz sakıncası yoksa öğrenebilirmiyim

canim, ismimin uzerine tikla, sonra actigim konulara gir, zaten bi konu acik,orada detayli olarak okuyabilirsin,,

benim yaptigim yontem farkli yontemlerden olusuyor,, derinin altini onardim ben kendimde (yani masorum) dermaroller ile ama ben KOLLAJEN kullandim, ve catlaklarim doldu, fotolarimda var, tariflerde verdim, isterseniz bi okuyun, belki faydasi olur.. sonunu cunku bende gobek hafif cikik, onuda tripoller yaptirdim,, daha devam etmem gerekiyor, ama zaman olmadi,,

sen çok harika bişi yaptın ...
cesaretime cesaret kattın çok teşekkür ediyorum sonuç alan 3. kişi var ve bu benim için gerçekten iyi haber :)
2 hafta önce %50likle başladım bepanthene ve madecassol takviyesi yaptım 4 seansta bitcek artık eminim :)
ama senden 4 gözle o karışımları bekliyorum

Minecim senin sonucalr nasil senin yazdikalrinida okudum, ve merak ediyorum kac kez uyguladin ve suan ne durumdalar? catlakalrin senin sanirim bacaklarindaydi diz kapaginin
arkasinda. BendeTCA aldim 35% dedim ilk önce bununla basliyim, ggögüsümün kenarina biraz sürdü ne yanma oldu ne bir kizariklik hic bi reaksiyon olmadi bilmiyorum tekrar denicem artik. Sen nasil sürüyorsun Tca yi pamukla mi ve ne kadar sürüyosun. cok soru sordum biliyorum ama cevaplarsan cok sevinirim.

canım ben ilk kez yaptım henüz sonuç almam imkansız tek sonuç şuki sürdüğüm yerler soyuldu ve taze cilt oldu aradan 2-3 hafta gecmeden 2. seansa başlamıcamki normalide bu henüz öyle bi değişiklik yok ama artık çatlak ne kadar altta olursa olsun ona ulaşana kadar devam soymaya yani

ogün askılı badi giymiştim,gözüme çok batmıştı...öyle bi içli içli yazmışımki:))) kıslar valla kusura bakmayın...ben hemen bildiklerimi yazayım...

1) AKLIK KREMİ : nedir neyden yapılır bilmem...sedoş ablaya dedim bu beyaz kutunun içindeki ne diye,o dedi...bu bize özel bi krem dedi...öyle satılan bişi değil bu canım...kk da araştırın anlarsınız zaten...taş gibi lekesiz sivilcsiz beyaz ten için kullanıyor arnavutlar...şimcik ben bi bağdaştırma yapıyom,galiba soyulunca leke kalacağını anladı bu kokoş teyze:))) kalmasın diye vermiştir galiba...böyle bembeyaz kapkatı bişidi...
2) yağlardan bi jojoba aklımda...bizim canik biliyo öğreneyim yazacam valla..bu yazın gelecek o teyze...bende yağ alıp vericem ona...biz 5-6 çeşit yağ aldık ama.ona verdik..içine bişi karıştırdımı bilmiyorum ama...aldık verdik ona...
3)madeccosolü canike ben demiştim...önceden kullanmıştım..o ilacı kullanmadan önce araştırdığımda hücre yenileme vs...özellikleri vardı.ordan aklımda kalmıştı..iyi geldi kıza...
4) TCA yı biz öyle siteden falan sipariş vermedik ya...asetik asit onun diğer adı..istanbulda bisürü kimyavi madde satan yer var...TCA diyinced kaçlık dediler...herkes %30 luk kullANIYODU...BİZ İŞİ ABARTTIK % 50 ALDIK ama kızlar valla doğru bişi yapmadık bak...yinede deneyeceksiniz biliyorum,ama canik kimyacı olduğu için rahat kullandı...nesse biz istanbulda kimyacılardan temin etmiştik...kimyavi madde satanlardan...

yani böyle işte...nasıl kullandığınıda yazdım...yağların isminide yazacam en kısa zamanda...ama her derdin bi çaresi var...çaresi olmayan tek şey çaresizlik...derdiniz varsa çaresiz değil,çare sizsiniz...

üstteki arkadaşın açtığı sayfayı takip ettim...yurt dışında o peling uygunda....türkiyede çok pahalı...seansı dermorollerin 200 tl idi bizamanlar...ve estetik merkezinin bana şu söylediğide hala aklımda...% 100 sonuç beklemeyin...% 30 la 60 arası sonuç alırsınız dedi...rengi kaybolur okadar dedi...bide o doku kremi-kolojen takviyesi kullanıyorsunuz...türkiyede yok bu...ilaç depolarını aradım birebir...uzun bir süre sizide takip ettim ben ama adınıza çok sevindim...kurtulmanız beni,sizi hiç tanımadığım halde öyle çok mutlu ettiki beni...bu arada erginlik çatlağı ve doğum çatlağı hepsine iyi geliyo bu söylediklerim....ama canınız çok acıyor....çok öptüm sizleri...bu arada yazdıklarımı 50 defa yine yazarımm,üşenmem..yeterki çare olsun...allah razı olsun diyelim birbirimize yeter...iyi geceler kızlar

ne gizlisi kız bu haber gizlenirmi hatta hemen bi başlık aç herkez görsün çatlaklardan kurtulmanın mutluluğunu yasıyodur arkadasın ne güzel ayyyy hala inanamıyorum gerçekten 1 tane bile çatlağı yokmu hepsi geçtimi ne güzel bi haber bu yaaa...arnavut kremini bende daha önce bu sitede duymuştum eşimin akrabaları var makedonyada ama çok gelmiyolar türkiyeye ay gelselerde onlara bende aldırsam aklık kreminden birde hangi yağlardan almıştınız o gün kaç tane yağ aldınız isimlerini biliyormusunuz ayy nolur hatırlayın bari şimdilik onları alalım hazırlayalım bu arada kaç ayda geçti arkadasının çatlakları bi kutu aklık kremi yettimi herünmü yaptı bu uygulamaları cnm

gizlemek değil canım benim...çok bişi biliyormuş gibi yapıp kimseyi yalnış yönlendirmek istemiyorum...ama okadar şey denedimki başıma gelen bişey olduğundada susmak zor oluyor...bide bazen böyle sitem edenler çıkıyor aradan,söylenilenleri kaldıramam diye yazmıyorum kolay kolay.oysa 2007 den beri üyeyim bu siteye...:)))arkadaşım aralık ayından nisan-mayıs ayına kadar yaptı.jojoba yağı aklımda kalan..ama diğerlerinide öğrenecem...ben bunun derdine çare olacağını bilsem valla fotolarını yüklerdim..ama napalım,eylül gibi bende başlıcam.ozaman yüklerim bende herşeyi...bende kimya çıkışlıyım...ama arkadaşım kimya sektöründe kimyasal ürünlerle uğraştığı için uygulamayı daha iyi yaptı... ilk başlarda acnelyase madeccosol diye ikili ilaç kullandı...onuda ben yapmıştım.cildimi soymuştu...teyze cilt soyan krem diyince bende uyguladığımız bu ikili kremi uyguladı...sonrada TCA uyguladı...haftada bir uyguladı.tca yı...tca uyguladığı gün sadece madeccosol sürdü bol bol...onuda ben dedim,çünkü ciltmi yeniliyodu,hücremi...bişi yeniliyodu...başka sitede doktor anlatmıştı..bende dedim ozaman,madem tca iyice soyuyo,taze ciltin daha çabuk gelmesi için buna devam et...yani tesadüfen oldu bu...öyle bağdaştıra bağdaştıra...aklık kreminide ben böyle bağdaştırdım mesela...oysa kadın bize niye bunu gönderdiğini söylemedi...sonra haftada bigün tca madeccosol yaptı ya,diğer günler,işe gitmeden önce madeccosolü,hatta gün içerisinde bi kaç kez,sürdüüü böle yedire yedire...sonra akşam olup eve gelince,güzelce o bölgeyi temizledi,hafifçe ovuşlayarak yağ karışımını sürdü,sonrada bikaç saat bekledi,aklık kremini sürdü...he untmadan söyleyeyim..mesela 1 ay tca yaptı,haftada bir...1 ay sonra 1 aya yakın yapmadı...dinlendirdi...alttan gelen deri sağlamlaşınca kalınlaşınca,dermoroller kullandı..onu bi türk alışveriş sitesinden sipariş vermiştim ben...yalan olmasın 45 tl ye 2 mm lik almıştım...dedim tca kullanmadığın ay her hafta bunu yap,madeccosol kullan...onuda yaptı...toplamında şöle diyelim mayısa kadar yapmış olsa,5 ay eder hayatım bu,TCA ya başlamadan öncede 3-4 ay kadar acnelyase bide madeccosolle tedavi yapıyodu...ozamanda mesela 1 ay bu iki ilacı kullandı,diğer ay ilacı kullanmadı.1 ay dermoroller kullandı.toplamında geçen sene ağustosta başladı sanırım,yada eylül gibi en fazla...bu haziran ayında kollarında bişi yok...biz birbirimizi denek olarak kullandık hep...bi ürünü o kullansa diğerini ben kullandım....para tuzaklarına inanmayın olurmu...o lazermiş estetikmiş,buz terapisiymiş:))) yok arkadaş hepsi yalan...hep bide böle havalar ısınırken,aklına estikçe bildiğimiz buzdolabı buzunu kollarımıza tutarız...kız kıza dedikodu yaparken bi yerden katur kütür yeriz,biyerden kolumuza tutarıs:))) böle karman çormanız canım....ben yine çok uzun yazdım kızlarrr,püfff kısadan anlatmayı öğretsin biri bana p

ay bi sorunu atlamışım...hıhı yetti 1 kutu aklık...zaten o aklık kremi varya,böyle katı bembeyaz ama süt beyaz bir krem...katı ama böle bildiğimiz krem ya,çabuk sürülüyor...yüzüne bile sürdü :))

cnm anlattıklarına göre arkadasın baya bi uğrasmıs ama değmiş hepsi geçmiş hemde leke falan kalmadı diyodun çok zahmetli geldi sanki bayada kafam karıştı başka nerde bulabilirim bu aklık kremini biyerde satılıyomudur ki madecassol ve acnelyseyi bende kullandım acnelyse çok kötü tahriş yaptı ve leke bıraktı acayipte kasıtıyo deli gibi nasıl dayandı arkadasın bravo tca yı da korkuyorum yapmaya baska soyucu bi krem var aklımda daha önce sivilce için kullanmıştım aknilox diye çok güzel soyuyo tahriş yapmıyo kesinlikle ondan deniycem kullanıcam madecassoluda üzerine kullanırım yağ olarak suna dumankayanın çatlaklar için tarifi vardı içinde senin dediğin jojoba yağıda var o tarifi yaparım kuallanırım geriye bi tek aklık kremi kalıyo oda en önemlisi çatlakların sanırım renklerini açıp ten rengine döndürüyo ama nerden bulucam ki bi bakıyım sivilce bölümünde baslığa ordan bulan varmı tekrar teşekkür ederim cnm ama insan bide korkuyo tereddüt edyo cildimizi daha kötü yaparız diye ama en çok insanın zoruna giden aylarca uğraşıp netice görememk ama arkadasın görmüş değmiş yani uğraştığına bravo yılmadan bıkmadan yapmış sonunu getirmiş gecene kadar ama merak ettiğim bişey var acnelyse onda tahriş yapmışmı yaptıysa kesinlikle leke bırakıyo nasıl geçmiş ki acaba aklık kremi kullandığı içinmi leke kalmadı yada kaldıysa lekeyi gecirdi rengini açtı

aaa ne güzel bide bi kutu yetti ama diğerlerinden çok kullanmıştır madecassol ve acnelyseyi yağlarda yetmişti ozaman ama ben biraz bol bolcuyum bana yetermi 1 kutu bilmiyorum

o zaman napıyoruzzzzzz :)o teyze gelince yakasına yapışıyoruz yağları tek tek öğrenip ,değerli arkadaslarla tabi o biz oluyoruz paylasıyoruz.....:) herkesin sorularını yanıtladığın için tesekkürler canım benim :)

aklık kremini parayla bile yaptıramazsınız yawrum,kesin bi tanıdığınız varsa yaptırırsınız..ben o aklık kremini az araştırmadım..ama forumlarda yazan hep buydu...valla canım bi arnavut arkadaş bulun,yaparlar hatır bela ya( özür dilerim valla nasıl yapıldığını bile bilmiyorum o kremin,ama canikle konuştum ,yazmış o akıl küpüm yağlarfı...aldığımız yağları haftasonu öğrenip yazıcam size...gelelim uzun süren çabaya...ya sizi bilmiyorum ama,beni çok rahatsız ediyo kollarımdakiler özellikle...bilsem deriyi kesip çıkarttırıcam...valla gözüm görmez,kesin atın bu deiriyi derim...bide bu çatlak tedavilerimizin hiç biri kısa süreli olmadıkii....hep uzun sürdü bu zamana kadar diğer yöntemlerde...bünyemiz alışkın yani...acnelyase kremi bendede zamanında 3 aydan sonra leke yapmıştı zamanında...ama bu sefer canikte yapmadı,onu bu yüzden aklık kremine bağlıyorum...he bide aklık kremi uzun sürermi demişsin ya,,,,aklık kremi çok katı,ve aslında küçük bi kutuda ama içinde çok var,en bolundan sürsen yine yeter...gelelim TCA ya...yinede evde tek başınıza yapmayınriskli iş...tamam cankte leke olmadı...ama çok düzenli kullandı,herşeyi uyum içinde sabırla yaptı....bide senelerdir bunun çaresi içn zaten denemediğimiz şey kalmadı,hani diyorum ya,deseler şurdaki pislik çare...biz onada razıydık.....ben isimlerini bildiğim herşeyi yazdım,uyguladığım bütün yöntemleri ve sonuçlarını yazdım...inşallah yardımcı olabilmişimdir...çok para istenilince çözüm olucak sanmayın arkadaşlar...gidin kendiniz malzemeyi alın,evde elinizden geldiğince yapın((ben bukadar biliyorum...bide safsataya ,çok sallayanlara inanmayın...çok para harcadım ben,canikte öyle...ama biz bekarız...aramızda çoluğu çocuğu olanlar var....psikolojisi bozulup ama heryöntemi denemeye çalışan insanlar var....kandırmayalım birbirimizi...neyse o,ben denediklerimi yazdım...bunuda yapıcam...ve herhafta foto yükleyeceğim....umarım sizede çare olur...allaha emanet olun...

cnm teşekkür ederim bilgilerin için bi şey daha sorucam bu aklık kremi dişlerde sararma ve çürüme yapıyomuş ve içinde civa olduğu için hem dişlere hemde vücut için zararlıymış ve vücuttan uzun yıllar belkide hiç o civa gitmiyomuş çok zararlıymış bende korktum şimdi arkadasında bu gibi şeyler oldumu cnm birde beyazlatıyomuş teni zaten beyazlamak için kullanılıyomuş arkadasının çatlakları oyüzden geçti sanırım yüzündede kullandı demiştin yüzüde beyazlamıştır ozaman cnm

beyazlamak için kullanıldığını okumuştum...ama forumlardan bitanesinde bu arada biz akne ve sşvşlce tedavisi içinde yollar arıyoduk...canikte çok vardı...sonra bu aklık kremi ni seda abla kutuyu verirken bu ne dediğimde aklık bu,bize özel b i krem diyince....yaw laf aramızda ben biraz tırsmıştım,o yüzden araştırmıştım...nesse forumlardan birinde sivilce için bi bayan arkadaşımız tavsiye etmişti....yani yazmış,ben okudum,bana tavsiye etmedi...nesse bi çok yerde cildin rengini beyazlatmak için yazarken,yalan olmasın yine KK da sanırım,sivilce önerisine aklık önerince,bide böyle yazmışlar aklık kremi nasıl bulucaz diye,baktım çok önemli b i kremmiş bu,dedim canik ya bu kıza canik diyip duruyom,canan kızın ismi:))) dedim canan,elimizde hazine var b iz arkında değiliz,böyle böyle...okuttum hepsini ona...o çok dermatoloğa gitti,çok tedaviler görmüştü...burdan duyduklarımızıda yapmıştık ona...aklık diyincede,hani öylesine sürüverdi yüzüne...kuruttu yüzündeki sivilceleri...sürekli kullanırsan hani böyle en az 3 sene hergün falan sadece DİŞ ÇÜRÜTMESİ YAPIYORRR....bunun haricinde diğerleri bilenin bilmeyenin uydurduğu safsatalar...bunun diş çürümesi yaptığını sedoş ablamda dedi...onunda kimyevi açıklamasını,vucutta neyle reaksiyona girip,nasıl sonuç alınacağını,civanın neye tepkime göstereceğini canik zaten biliyor...ve 3 sene hergün yapmayacaksınızkii....valla maşşallah hiçbişeyi yok bacımın...he bide canım cananın kolu beyazlamadıki.çok soyuldu,iki tabaka falan....ip ince bi deri kalıncaya kadar soyuldu e dermis tabakasına yakın bölgeye kadar uzun zaman aralığında soyulduğu için yani aslında TCA sayesinde,kurtuldu çatlaktann...diğerleri onun takviyesiydi...hani bağdaştırarak söylüyorum...mesela aklık leke kalmaması içindi bence...yağ karışımı dışardan vitamin takviyesiydi...biz kendi kafamıza göre madeccasol kullandık...onuda ben daha önce bi cilt hocasının sitesinde okumuş ve yapmıştım...hücremi yeniliyodu ne...canana ben dedim madeccosolü kullan diye...dermorollerde kolojen takviyesi dışardan yapamayacağımız için,içerden vucudun üretmesini sağlamak içindi...böyle...hani birazını bizim kokoş hatun verdi ama birazınıda araştırmalarımız sayesinde biz kafadan uydurmasyon yaptık...nasrettin hoca misali ya tutarsa:))) hani biz bağdaştıra bağdaştıra yaptık...öyle bilinçli değil...derinin bi vakti geldiğinde madeccosol,bi vakti geldiğinde aklık,bi vakitte yağ karışımı....tca sonrası kadın mesela yağ karışımını deriniz soyulurken demişti,aklık kremi ile birlikte...ama tca ya başlayınca tca uyguladığı gün ben izin vermedim o karışımları kullanmasına...bazen 1 gün bazen 2 gün...veya tca yı dedim 1 ay bırak,o dönemde kolojen üretimi için dermorolleri biliyodum,onu uyguladık...hani bun ların hepsini kafadan,mantıkla yaptık...biri bizi yönlendirmediki...böyle işte:)) ya ben çok uzun yazıyom... bi çare

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…