Tazminatımı arabanın arızası için Eşime vermek zorunda kaldım içim gitti 😔

Araç Audi A6 Ana kart sıkıntısı var ve motor tekleme yapıyor😔
Almadan önce bilmiyor muydunuz, detaylı eksper yaptırmadınız mı? Tamamen sürpriz mi çıktı bu arıza? Büyük başın derdi de büyük oluyor araç lüks olunca arızası da cep yakıyor o yüzden ayağımızı yorganımıza göre uzatmamız lazım
Biz de daha yeni araç aldık ama sizinki kadar lüks değil, yine de bir korktum okuyunca

Almadan önce bilmiyor muydunuz, detaylı eksper yaptırmadınız mı? Tamamen sürpriz mi çıktı bu arıza? Büyük başın derdi de büyük oluyor araç lüks olunca arızası da cep yakıyor o yüzden ayağımızı yorganımıza göre uzatmamız lazım
Biz de daha yeni araç aldık ama sizinki kadar lüks değil, yine de bir korktum okuyunca
İşte bu yüzden çok çok kızıyorum daha önce cilio vardı canım arabam ufak tefek arızası oluyor du geçiyor du bu çok fazla. Tamamen kötü bir sürpriz oldu bize bu arıza.

Ben eşinizle ilgili çok pozitif düşünemeyeceğim maalesef. Bence yaşımda sizden büyüktür. Abla tavsiyesi olarak düşünün. Bebek büyüyünce hemen işinize dönün. Ufak tefek birikimler yapın.
Anladığım kadarıyla eviniz falan yok. Eşiniz zorla altınları birikimleri alıp sizi dinlemeden araç aldı zevkine hava atmaya. Aracı da kendi üzerine aldı tabi. O da arıza verince gözünü sizin tazminata dikti ve yine zorla aldı. Aracı da kendi kullanıyor. Siz de oturup bebek bakıyorsunuz. Tek maaş olduğu içinde o 300 k asla yerine gelmeyecek. Mutlaka kendinizi güvene alın. Tazminatta gitmiş artık vermeden önce sorsaydınız verme derdik. Şimdi ısıtıp ısıtıp ortaya dökmeyin. Acilen aracı kullanmayı öğrenin.

Margaret Hale Margaret Hale konu ortalama böyle. Yani günlük gülistanlık bir araç alıp da bozulma durumu yok anladığım kadarıyla

Araba icin bugün alyansimi bozdum küpemi bozdum araba aldik 👀 esim sarrafa onlari ayir abi gelip tekrar alicam dedi söyleyeceklerim bu kadar bazi şeyler yerine gelir yapılır tabi anlıyorum yillarin emegi ama üzülmeyin bence
Tazminat miktarı ile alyans ve küpeyi karşılaştırma olmamış bence. Üstelik konu sahibinin başta rızası yokmuş. Ben vermezdim. Hastalık olur, acil bişey olur ama üst segment araba bozulduysa başka çözüm bulsaydi kocası.

Ben eşinizle ilgili çok pozitif düşünemeyeceğim maalesef. Bence yaşımda sizden büyüktür. Abla tavsiyesi olarak düşünün. Bebek büyüyünce hemen işinize dönün. Ufak tefek birikimler yapın.
Anladığım kadarıyla eviniz falan yok. Eşiniz zorla altınları birikimleri alıp sizi dinlemeden araç aldı zevkine hava atmaya. Aracı da kendi üzerine aldı tabi. O da arıza verince gözünü sizin tazminata dikti ve yine zorla aldı. Aracı da kendi kullanıyor. Siz de oturup bebek bakıyorsunuz. Tek maaş olduğu içinde o 300 k asla yerine gelmeyecek. Mutlaka kendinizi güvene alın. Tazminatta gitmiş artık vermeden önce sorsaydınız verme derdik. Şimdi ısıtıp ısıtıp ortaya dökmeyin. Acilen aracı kullanmayı öğrenin.
Bebek okula başlayana kadar çalışmamı istemiyor kreş ortamı için küçük yaşta kıyamıyorum diyor biraz büyüsün bende çalışmaktan yanayım zaten evde olmak tercihim değil çalışan kadınlara özenirim her zaman.

Margaret Hale Margaret Hale konu ortalama böyle. Yani günlük gülistanlık bir araç alıp da bozulma durumu yok anladığım kadarıyla
Hal böyleyse keşke baştan razı olmasaydı. 🥀

Tazminat miktarı ile alyans ve küpeyi karşılaştırma olmamış bence. Üstelik konu sahibinin başta rızası yokmuş. Ben vermezdim. Hastalık olur, acil bişey olur ama üst segment araba bozulduysa başka çözüm bulsaydi kocası.
Zaten Sağlık için olsun çocuk için olsun lafı olmaz tabiki. Hiç uğruna gitti bana göre eşime de öyle dedim arkasından yazmıyorum.

Üstüne biraz daha ekle 15 16 yaşında getz alınırdı o paraya. Vala çok acıdım giden paraya, esinizde pek geri verecek gibi hissetmedim. En azından sizin kendi aracınız olurdu, bakımlarını esiniz yaptırırdı iyi kötü kullanırdınız.
Parası yoksa binmesin böyle arabaya. Bizim araç alırken ilk baktığımız otomatiği sıkıntılı mi, parçaları uygun mu. Bazı araçların genel problemleri oluyor soruşturup onlardan uzak duruyoruz. Çok üzüldüm sizin adınıza

Üstüne biraz daha ekle 15 16 yaşında getz alınırdı o paraya. Vala çok acıdım giden paraya, esinizde pek geri verecek gibi hissetmedim. En azından sizin kendi aracınız olurdu, bakımlarını esiniz yaptırırdı iyi kötü kullanırdınız.
Parası yoksa binmesin böyle arabaya. Bizim araç alırken ilk baktığımız otomatiği sıkıntılı mi, parçaları uygun mu. Bazı araçların genel problemleri oluyor soruşturup onlardan uzak duruyoruz. Çok üzüldüm sizin adınıza
Miktar gerçekten üzücü yani hiç uğruna resmen kumarda gitti gibi. Modeli yükseltmek için gitse Bukadar sinir bozucu olmazdı.

Herkese iyi geceler.
Hanımlar 2 yıl önce Hamilelik nedeniyle işten ayrılmak zorunda kaldım. Doğum sonrası bebeğime bakacak kimse olmadığı için, Patronum emeğimi boşa çıkartmamak için sağolsun tazminatımı verdi, bı hafta öncesine kadar hesabımda duruyor du hamileliğimin son ayına kadar dahil olmak üzere 5 yıllık emeğim di.
Geçen hafta aracımız arıza açınca eşim istedi o an sanki başka çözüm Yok gibi verdim 😔 ama bu şekilde gitmesine hala çok üzgünüm. İçten içe eşime kırgınım.
Yanlış anlaşılmasın öyle senin paran benim param muhabbeti olmaz maaşımı hep eve çocuklara harcadığım çok oldu evlilikte olması gerektiği gibi ama bu şekilde kendime ait olan birikimin bi sanayide hiç olması üzdü. Eşime de söyledim böyle harcamak istemezdim diye üstelik benim almayalım şu anda bize göre yüksek bir model araç demiştim hayalimdeki araba diyerek beni ikna etmişti. öyle düşünme sonuçta araba ortak ikimizin sadece benim değil diyor. Siz olsaydınız verirmiydiniz? Belki içimi rahatlatacak yorumlara denk gelirim diye konu açmak istedim. Çevremden birine anlatsam paragöz diye bakacak gerçekten öyle değil umarım anlatabildim.🌷💐
Yani ne olmasını istediniz? Eşiniz başka bir yerden mi para bularak yaptırsın istemistiniz senin benim yok diyorsunuz ama benim param verildi diye üzüldüm demişsiniz bizim de arabamız bozuluyor ama hiç böyle benim param mi eşimin mi diye düşünmemiştim

Ayy yukarıda yazmış ana kart arizasi ve motor teklemeseymis. Bu durumda kocasının bu aracı alması için gerizekalı falan olması lazım. Hayatta vermezdim, o şekilde satar makul bir araca geçerdim.
Alırken öyle bir arızası olan aracı zaten kimse almaz 3 ay sonra bı anda olan oldu. Kimin başına ne zaman ne geleceği gerçekten belli değil 🤕

X