Çorbalar Tavuk Çorbası - Bizim çiftlik tavuğu sponsorluğunda

Herkese merhaba
soğuk kış aylarında şifa niyetine besleyici içimizi ısıtan bağışıklığımızı güçlendiren tavuk çorbasını sık yaparım yine yapmışken fotoğraflayıp katılmak istedim. Hemen yapımına geçiyorum

Malzemeler
Eki Görüntüle 2105895
  • 1 but ya da benim gibi iki baget yahutta yarım tavuk göğsü
  • 2 yemek kaşığı un
  • 1 yemek kaşığı sirke
  • 1 diş sarımsak
  • tuz karabiber nane
üzeri için
  • tereyağı
  • pulbiber
Yapılışı
bagetimi yıkayıp tencereye koydum ve yumuşayana kadar pişirdim. bu şekilde koyduğumuz suya göre tavuk suyumuzu elde etmiş olduk
tavuklar haşlanınca didikledim.
Eki Görüntüle 2105896
unumuzun içine yaklaşık 1 su bardağı su koyarak açtım ve biraz soğuttunuz tavuk suyuna ekledim tekrar kaynamasını bekledim.
Eki Görüntüle 2105898
Kaynayınca içine sarımsağı rendeleyip sirkeyi ekledim.
daha sonra tuz ve nanesini de ekledim. Pişmeye bıraktım kıvam alınca kaynayınca pişmiş ve didiklenmiş tavuğu ekleyip bi taşım aha kaynattım

üzerine tereyağı ve pul biber ile sos hazırdım tabaklara servis ettikten sonra üzerine döktüm.
ve sunum
Eki Görüntüle 2105899 Eki Görüntüle 2105900 Eki Görüntüle 2105901
Eki Görüntüle 2105903

Püf noktaları
  • tavuk suyunu elde edince mutlaka süzerek kullanın
  • unu açarken mutlaka soğuk su kullanalım hiç topak kalmadan ezelim dilerseniz yumurtalı terbiye de hazırlayabilirsiniz ben bu şekilde daha çok seviyorum.
Ellerine sağlık canım.Ben de sık sık yaparım ,bizim evde de sevilen bir çorba çeşidi.Ben küp patates,havuç,arpacık soğan da ekliyorum.Bir daha ki seferde senin tarifine göre yapacağım.Başarılar dilerim.:KK36:

Geçenlerde yapım dedım eşime ben sevmem dedi :KK12:
Bende sevmem ama arada değişik çorbalar güzel oluyor .
Baaksana nasılda lezzizzz :olamaz:
Ellerine kollarına sağlık ....
Yarışmada başarılar dilerim:KK200:

Vazgecilmezim tavuk çorbası ellerinize sağlık çok nefis gorunuyorrr
çok teşekkür ederim tavuk çorbası kışın çok iyi oluyor
Geçenlerde yapım dedım eşime ben sevmem dedi :KK12:
Bende sevmem ama arada değişik çorbalar güzel oluyor .
Baaksana nasılda lezzizzz :olamaz:
Ellerine kollarına sağlık ....
Yarışmada başarılar dilerim:KK200:
benim eşim genelde her tür çorbayı yer sevmesede :)) genelde kış aylarında yapıyorum bende gerçekten lezzetli çok sağol :KK200:

Ellerine sağlık canım.Ben de sık sık yaparım ,bizim evde de sevilen bir çorba çeşidi.Ben küp patates,havuç,arpacık soğan da ekliyorum.Bir daha ki seferde senin tarifine göre yapacağım.Başarılar dilerim.:KK36:
çok sağ ol canım bu tür çorbalar çok çeşitli yapılabiliyor terbiyeli yoğurtlu vs ama senin dediğin gibi de deneyeceğim daha doyurucu olur sanırım sirke falan koyunca eşim işkembeye benzetti :)))

Ellerine sağlık, başarılar dilerim canım :KK36:
çok sağ ol canım :KK200:
Çorban tam şifa kaynağı gibi duruyo valla.. Ellerine sağlık :))
genelde eşimde kırıklık varken yaparım bende şifa kaynağı diye düşünüyorum çok teşekkürler :KK68:
Ellerinize sağlık yapmayı düşündüğüm çorba :KK48:

Başarılar, bol şans
çok teşekkür ederim sende yap muhakak diyecektim yapmışsın zaten seninde ellerine sağlık:KK200:
ellerine sağlık başarılar :)
çok teşekkürler :KK200:
Ellerinize sağlık
teşekkür ederim
Ellerinize sağlık başarılar
çok teşekkür ederim :KK68:
Tavuk çorbası :KK200: Şöyle bol limonlu şahane olur. Ellerinize sağlık:KK9:
çok sağolun :KK68::KK200:

Ayy ellerine sağlık canım çekti valla :))
sağ ol canım
Ellerine sağlık canım çok sevdiğimiz çorbalardan biri daha başarılar:KK36:
çok teşekkür ederim canım :KK68:
Eline sağlık canım başarılar dilerim :KK68:

çok teşekkürler canım :KK200:
Ellerinize saglik basarilar:kk77:
çok sağ olun :KK200:
Ellerine sağlık canım, enfes gözüküyor:KK200::kk77:
çok teşekkür ederim canım :KK68:

Bende yaptım ilk defa cnm bu çorbadan.. ama unu kavurarak yaptım bide sirke yerine limon kullandım :KK66:

Ellerine sağlık canım kışın vazgecilmezlerinden biridir benim için :KK200:

Bende yaptım ilk defa cnm bu çorbadan.. ama unu kavurarak yaptım bide sirke yerine limon kullandım :KK66:
kavurarak da olur evet nasıl oldu sirke normalde sevmiyorum ben ama sarımsak ve sirke olunca işkembe ye benzetti eşim :)) bencede limonlu çok da güzel olur seninde ellerine sağlık benim kız yemiyor halbuki çocuklar için de besleyici ve şifalı bi çorba inanılmaz cins bi çocuk :KK43:

X