Tavsiye istiyorum(yorgunluk)

Deryakuzusu88

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2014
1.999
1.763
36
Slm arkadaşlar uzun zamandır kendimi çok yorgun hissediyorum hep uyumak istiyorum dahiliye gittim kan sınırda cikti ama ilaç yazmadı benm kronik hastalığım var kronik hastalık anemisi ilaca gerek yok dedi d vitamini verdi hen bu yorgunluktan nasıl kurtulacağım cocuklarada tahammülüm kalmıyor böyle olunca tavsiyelere ihtiyacım var

O aklıma geldi aslında ama emin olamadım faydası olur mu tavsiyeniz varmi gida tavsiyesi hakkında tabi burda söylemek yasak degilse

Slm arkadaşlar uzun zamandır kendimi çok yorgun hissediyorum hep uyumak istiyorum dahiliye gittim kan sınırda cikti ama ilaç yazmadı benm kronik hastalığım var kronik hastalık anemisi ilaca gerek yok dedi d vitamini verdi hen bu yorgunluktan nasıl kurtulacağım cocuklarada tahammülüm kalmıyor böyle olunca tavsiyelere ihtiyacım var
Ben de omg 3 eksikliği çıkmıştı cidden farki gördüm

hekim kontrolünden geçmeden takviye kullanmayın. bilhassa kronik rahatsızlığınız var ise hekimin önerdiği takviyeleri kullanmanız gerekiyor. ayrıca eczacılar ilaç tavsiye etme yetkisi yoktur.
buradaki hanımlardan da ilaç ya da takviye tavsiyesi almayın.

Ben supradyn ve immuneks beta glukan kullanıyorum psikolojik midir bilmiyorum baya etkisini gördüm
Çok teşekkürler ben bunları eczaneye danışayım çünkü gerçekten çok fenayım romatizmam var ayın 4 üne kadar randevu bulamadım diğer değerlerim yükselmiş olabilir ama psikolojik olarak yıpratıyor bu yorgunluk beni

hekim kontrolünden geçmeden takviye kullanmayın. bilhassa kronik rahatsızlığınız var ise hekimin önerdiği takviyeleri kullanmanız gerekiyor. ayrıca eczacılar ilaç tavsiye etme yetkisi yoktur.
buradaki hanımlardan da ilaç ya da takviye tavsiyesi almayın.
Dahiliyeye gidip değerlerime baktırdım ama sadece d vitamini yazdı hayat kalitem düştü mutsuz mutsuz ayakta durmaya calisiyorum:KK43:

Dahiliyeye gidip değerlerime baktırdım ama sadece d vitamini yazdı hayat kalitem düştü mutsuz mutsuz ayakta durmaya calisiyorum:KK43:

endokrinolojiye sizi sevk etmesi için baskı yapın. daha ayrıntılı olarak incelenirsiniz.
ama bunu yapana kadar kafanıza göre takviyeler kullanmayın. bedeninizin ihityacı olan dozau siz bilemezsiniz ve günlük ihtiyacı olandan fazlaısnı kullanarak vücudunuza daha büyük zararlar verebilirsiniz.

Ferritin değerin kaç?

Çok teşekkürler ben bunları eczaneye danışayım çünkü gerçekten çok fenayım romatizmam var ayın 4 üne kadar randevu bulamadım diğer değerlerim yükselmiş olabilir ama psikolojik olarak yıpratıyor bu yorgunluk beni

Beslenme de çok etkiliyor. Karbonhidrat ağırlıklı besleniyorsanız ağırlık ve uyku yapar. Ben karbonhidratı baya azalttım, daha çok protein ve yeşillik ağırlıklı besleniyorum enerjim yerine geldi. Bol bol balık yiyin. Migros’ta Türk somonu var mesela çok lezzetli
Bir ara sürekli uyumak istiyordum, ateşim varmış gibi yorganın altına giresim geliyordu. Beslenmeyi düzene koydum, bol su içip takviye aldım çok daha iyiyim. Ben supradynin suya atılanından içiyorum su da içmiş olayım diye😂 beta glukan da günde 1 tane hap gibi

Bende aynı sizin gibiyim son zamanlarda özellikle çok yorgunum. Daha önce collajene başladım ama hiç düzenli kullanmadım, hatta bir sene önce aldığım bile duruyo hala😕
Düzenli kullansam iyi gelir mi acaba? Çok iyi geldiğini söylüyor herkes. Deneyebilirsiniz ben başarılı olamadım sizde işe yararsa bende yeniden başlarım.🙃

Bende de romatizma var ve ilk hastalandiktan sonra eski enerji seviyesine hic dönemedim. Benim tavsiyem: Demir eksikliginiz varsa der ekleyin. Bende son bahara dogru muhakkak oluyor. Yeterli uyku almaya dikkat edin. Ama en önemlisi: Isin realist kismi: kronik bir hastalikla herseye ayni oranda yetismek mümkün degil. Gündelik hayatda hayatinizi ne kolaylastiracaksa onu yapin. Mesela bugün öglen kizim uyuyunca bende yatip uyudum bir saat (bir sürü isim var halbuki), ama vücüdum asiri yorgun hissediyordu. Cocuklariniza da durumu anlatin oldugu gibi. Bende 3 tane var. Bazen onlarla oyunlar oynamaya halim olmuyor. O zaman ya kitap okumayi öneririm veya beraber Film.izleriz. romatizmanin en büyük tetikleyicisi negatif stres. O yüzden mümkünce ondan uzak durun. Beslenmenize de dikkat edin. Sahsen cok az kirmizi et tüketiyorum. Beslenmem daha cok sebze ve meyve agirlikli.

b12 kullan bence ve tiroid tahlili yaptırdın mı ?

endokrinolojiye sizi sevk etmesi için baskı yapın. daha ayrıntılı olarak incelenirsiniz.
ama bunu yapana kadar kafanıza göre takviyeler kullanmayın. bedeninizin ihityacı olan dozau siz bilemezsiniz ve günlük ihtiyacı olandan fazlaısnı kullanarak vücudunuza daha büyük zararlar verebilirsiniz.
Endokrinolojiye en son geçen yıl gitmiştim ama tekrar gideyim o zaman teşekkür ederim

Endokrinolojiye en son geçen yıl gitmiştim ama tekrar gideyim o zaman teşekkür ederim

bir de maalesef üzücü olan gerçek şu ki, şayet devlet hastanesine gidiyorsanız hekimler üzerindeki hasta yükü çok fazla ve randevu periyotları çok kısa olması sebebiyle hekimler ancak takibinin yapılması son derece elzem olan, kritik durumdaki hastalara eğilebiliyorlar. devlet hastanesinden destek alacaksanız artık kırmızı alanda seyredecek kadar ciddi bir rahatsızlığınız var ise görmezden gelinme ihtimali yüksek. eğer bütçeniz müsait ise ve tabi ki özelde endokrinolog varsa belki de bu opsiyonu değerlendirmek daha kesin çözüm olacaktır.
bazen çözümü fevkalade kolay sorunlardan kaynaklanabilir yorgunluklar. belki sadece mevsim geçişinden kaynaklanıyordur.
hekim kontrolünden geçene kadar beslenmenize dikkat edin lütfen.

X