Taviz tavizi getirdi sanrm aldatldm, yanlzm, ltfen okuyun ve bana yorum yazn

Sen ne kadar çocuğunu düşünüp onun üzülmemesi için katlandıysan, senin de kendi anneni üzmeye hakkın yok.Aynı sekilde senin üzüntün de onun üzüntüsü.Çocuk için mutlu düzenli bir aile ortamı yoksa çocuğu dusunmenin gereği yok.Böyle bir ortamda büyüyen çocuk çok daha fazla yara alır.Kendini ve çocuğunu düşünme vakti gelmiş de geçmiş.Neden çekesin ki bu hayatı! Evlilik sevgi bu değil...

canım sabrına çok şaşırdım valla böyle bir adamla nasıl hala yaşayabiliyorsun. Bence sen çocuğunu bahane ediyorsun bu adamın çocuğuna verecek neyi varki para herşey değildir. Mutsuz evlilikler mutsuz çocuklar doğurur. İlerde çocuğunun da psikolojisini bozar eşin. En kısa zamanda ayrılma yollarını ara bence. Ailenden de destek al. İnan bana ayrılman şu durumundan daha kötü olmaz Güçlü olmaya çalışırsan herşeyin üstesinde gelirsin. Allah yardımcın olsun.

cok taviz vermissin canim sen.
22 yasindasin, benle ayni yasitsin.
Bu yasta bu kadar sey yasamana gercekten cok üzüldüm.
Ama sebebin kaynagi sensin.
Karsi taraf insanliktan anlamiyorsa, alttan almayacaksin, yoksa afedersin öküzlesir, ki esinde bu hale gelmis.

Ne cocuguna babalik yapmis, ne sana kocalik, ve sende artik sevmedigini, sogudunu söylüyorsun.
Peki hala neyi bekliyorsun?
Senin psiklojini iyice alt üst etmesinimi?
Su durumda esin yaninizda olsa nolur olmasa nolur, zaten size bir faydasi yokmuski..

yurtdisinda kimse ac kalmaz canim, ayrilsanda ac kalmazsin, devlet para veriyor.
Sakin canini sIkma sen.
Ailen türkiyede sanirim, onlari ara, durumu anlat ve beraberce bi karar verin.
Yazik sana kiyamam ben, cok üzüldüm, Rabbim yar ve yardimcin olsun güzelim.
Ve sakin 2. bir cocugu düsünme. Esin yapalim derse istemiyorum de.
Tavrini koy.

bu kadar aşağılık bir adam daha ömrümde görmedim (kusura bakma canım).yaşadıklarını hangi insan kaldırır bilemiyorum ama o adamı çekmen cok yanlış.üstelik mesleğinde var.tekrardan işe başlaybilirsin ve oğlunla yaşar gidersin en azından huzurlu mutlu olursun bu nereye kadar cekilebilir sence?kanım dondu anlattıklarına...bence canım bu adamın düzeleceği yok daha belki nelerle karşılasacaksın yol yakınken ve zaman senin için geçmeden bir çaresine bak.ve allah yardıncın olsun senin yanında olsun inş.

yorumları okuyamadım vakitsizlikten ama sorununu tamamen okudum .bu olanların tek bir açıklaması var eşin seni sevmiyor ve çoktan gözden çıkarmış.diceksin ki neden beni terketmiyor o zaman kurulu bir düzen var çocuk var ondan. yoksa birinin onu kabul edeceğini bilse koşa koşa gider. devamlı boşanma başka evlilik lafları ettiğine göre çok niyetli bu işlere. 2 senelik flörtten sonra neden böyle yaptığı ise bence karakter işi. yani evlilik ona göre böyle bir şey sevmek ise o önce kendini seviyor anladığım kadarıyla. ama en büyük hata başta yapılan tavizler.işi bırakmak kapanmak. sonuçta o seni açık ve çalışan bir bayan olarak beğenmiş. hem seni hayattan soyutlamış hem de kendinden uzaklaştırmış.bence bu evliliğin devam etmesi için hiçbir sebep yok. bence çocuğunu al ülkene dön işe gir ve boşanma davası aç. sende çok hevesli değilsin artık anladığım kadarıyla evli kalmak konusunda. çocuğum için deme çünkü o çocuk da artık herşeyi anlıcak yaşlara geliyor. bir çocuk mutsuz bir ailede büyüceğine bırak babasından uzakta büyüsün. bu adam çocuğuna da ilgi sevgi vermiyor ki.hiç olmazsa çocuğun psikolojisi bozulmamış olur. inan boşanmak her zaman son çaredir ama sen son çareye gelmişsin bence. allah kolaylık versin canım:teselli:

bende bugün okudum,aylar geçmiş olayın üstünden acaba boşandınmı?merak ettim inşallh burasın ve saglıgın yerindedir.

canım farkındamısın bilmem ama sen özgüvenini kaybetmişsin,onu anladım ben yazdıklarından.
adam sana eş muamelesi yapmıyor ki,evindeki köle muamelesi yapıyor.
niye evliliğini kurtarmaya çalışıyorsun ki?
adamın bi tane dengesizliği yok ki,adam zaten başlı başına dengesiz,a..,ş.çok sinirlendim ya.
sen neden onu bırakmıyorsun,ailen sana sahip çıkmaz mı en azından bir süreliğine.
hiçbir kadın dayanamaz bunlara,ama brova sana baya sabırlıymışsın.
canım benim ya oralarda garip,mahzun,sahipsiz kalmışsın.bu adam o yüzden de seni eziyor.
tam dayaklık bu.

kusura bakmayin az bile yapmis siz hala sosyaldim universite mezunuyum demeye devam edin bu es yakinda 3kadini eve bile getirir harem kurar siz hala 2.cocuk diyorsaniz bravo size akillanmamissiniz demek gururunuz onurunuz yokmu egitimlisiniz ve hala neyi bekliyorsunuz yoksa boyle cileli bir hayat hosunuza mi gidiyor lutfen artik erkeklerin uydusu gibi yasamak zorunda olan kadinlardan olmayin

valla arkadaşım ne diyeyim ki sana... sen zaten kendi önüne engeller koymuşsun baştan, çocuğum babasız büyümesin, ben onu seviyorum vs... sen polyannacılığı biraz fazla abartmışsın canım... vur poposuna tekmeyi gitsin alsın 2,3,4 kaç tane istiyorsa...bide sana kuma getirmeyi düşünen, evladına bir bardak suyu 10 dk veren, habire seni aldatıp, üzen bu kişiliksiz herife ikinci çocuğumu doğuracaksın... ya allah sana akıl fikir versin canım benim... bu nasıl üniversite mezunu olmak nerde kaldı senin düşünme yetin, gerçekleri görme gücün, analiz yeteneğin.... yapma güzelim yapma... kendine ve zavallı yavruna yazık etme...

dön geri ülkene, madem bankacısın bul yeni bir iş, boşa şu beyinsiz adamı, çocuğunla mutlu mesut yaşa lütfen (normalde bu kadar kolay boşan demem kimseye ama senin olayında başka türlü bir çözüm göremiyorum malesef)

o hala sigara birakmiyor
ay çok özür dilerim arkadaşım ama o kadar şeyden sonra bunu söyledin ya....senin akıl ve ruh sağlığın hakkında şüphelerim oluştu..söylemeden edemeyeceğim...

kızlar bu arkadaş nisan ayında hukuk köşesine bi konu açmış boşanmak için dişli bir avukat arıyorum diye.sanırım bıçak kemiğe dayanmış büyük ihtimallede ayrılmıştır sanırım.çünkü yazdıklarını hayretle okudum.Allah yardımcısı olsun.

yani açmamış olması yanlış olurdu.
bencede açsın yani.nasıl katlanabilirki insan böyle şeylere.yok oğlumu düşünüyorum falan diye.
yok böyle birşey ya.çocuğunun babası olsa ne olur olmasa ne olur.zaten babalık yapmıyorki.

nekadar taviz verirsen ver olucağı hep aynı kimse değişmiyo huylu huyundan varzgeçmiyo işde kadınlar yuva kurtarmak için okadar şeyleri sineye çekiyolar ama sonuç hep aynı en iyisi başından yanlış görüldüğünde daha fazla yıpranmadan sonlandırmak

Tez zamanda kurtulmanızı dilerim. Adam zaten her planını ayrılmak üzere yapıyor. Bırakın artık çocuğum babasız büyümesin laflarını... Zaten şu anda ne kadar şey paylaşıyor ki oğluyla? Arada yitip giden siz oluyorsunuz haberiniz yok

ooooooooha,arkadaşım sen cennetliksin,çok sabır göstermişsin,Allah yardımcın olsun...
inan ben olsaydım daha fazla çekmezdim diyeceğim...
ünüversite mezunu ve bankacıymışsın,türkiyeye a,ilenin yanına dönüp tekrar denemeyi düşünmez misin.
evet malesef yuvan için çok taviz vermişsin

AMA GERÇEK ŞU Kİ EVLİLİK AMAÇ DEĞİL ARAÇ,mutluluğa ulaşmak için araç,eğer bu evlilik geri dönülmez şekilde mutsuzluğa sürüklüyorsa seni boşanmaktan başka ne çaren var

güzelim ikinci çocuğu yapmaktan bahsetmişsin yanlış okumadı isem,
Bİ ÇUKURA İLK DÜŞTÜĞÜNDE HATA ÇUKURU KAZANINDIR.AMA AYNI ÇUKURAİKİNCİ KEZ DÜŞTÜĞÜNDE DE SENİNDİR:1no2:

bu yaşananlar gercek mi yaaa!!! yorumları okumadım en başta yazdıgını okudumda sende de ne sabır varmış ablacım ya.. cocugum babasız büyümesin diyosunda zaten babalık yapmıyormuş ki ne evde duruyor ne cocuguna bir bardak su veriyor.. zaten bu babayla büyüse cocugun psikoloji nasıl olur allah bilir.. kocanız zaten size ayrılsaydın filan diyor yanınızda bile yürümüyor hayatından somutlamış cocugunuz büyüdügünde bunları görmeyecek mi ozaman mı mutlu olacak.. cok bile dayanmışsınız bu adama allah yardımcınız olsun...

Okurken çok zorlandığımı bilmenizi isterim yazılarınız biraz karmaşık olmuş...
Herneyse,başlığında da dediğin gibi taviz tavizi getirmiş...
Yaşadıklarının listesini yapsan kaç güzel anın kalır ki iyi tarafta...???
Sanırım bir elin parmaklarını geçmez bile...
Ailen arkandaysa hiç durma derim...
Çocuğum babasız kalır onun için ayrılmıyorum diye düşünme sakın... Şuan birliktesiniz ama aynı evin içinde oğluyla ilgilenmeyen bir baba hafızalarda çok daha kötü izler bırakır...
Zaten varlığı yokluğu bir bi adam... Varsın olmasın sizin hayatınızda... Bi kere dünyaya geliyoruz bu adam için daha fazla kendinizi yıpratmayın üzmeyin ezdirmeyin .... Olan sadece size olucak ona hiç bir şey olmicak... Daha fazla keşke dememek için bi an önce ayrılmaya bakın... Hakkınızda hayırlısı olsun...

Off okurken içim şişti. Neden düşünüyorsunki tabiki ayrıl.
Bekara boşamak kolay derler ama bu kadarı fazla olmuş. Birde sizi yurtdışına götürmüş kendi iş falan bahanesiyle istediğini yapıyor sen oğlunla tıkılmışsın eve neden kendine bunu yapıyorsun? dahası çocuğunada yapma böyle sevgisiz bir ortamda neden büyütüyorsun?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…