Taviz tavizi getirdi sanrm aldatldm, yanlzm, ltfen okuyun ve bana yorum yazn

nasıl bukadar tawiz werdin göz yumdun bişelere..

inan aldatılmak çok ağır bişe olmasına rağmen çok basit kalıo sana yaşattıklarının yanında..

biran önce kurtarmya çalış kendini we çocuğunu...

umarım bundan sonraki ilk mesajında ondan kurtulduğu yazarsın bizlere:1ninca:

Olmaz böyle
Basiretin bağlanmasını geçmiş senin davranışların,affedişlerin.Resmen elin kolun bağlı gibisin.Sanki sana afyon verilmiş,kolunu kaldıracak,iki cümle edecek gücün yok.
Var ya,bu adam müsvettesini bir alaşağı ederim ki,doğduğuna pişman olur.
Çek git artık,düşünme ne olur diye,hesap yapma,hesap verme.Onu adam yerine bile koyma.Tut iyi bir avukat,al parasını pulunu,ye çatır çatır.Eşek gibi bakacak sana,yok öyle yağma.
Dana bu erkeklerin bazıları ne diyeyim.kaydirigubbakcemile

Ben kapalı biriyim ve günah olmayacağını bilsem işe açılmakla başla derdim ama dilim varmıyor. O seni tınlamıyorsa sende onu tınlama. İlk olarak oğluna bir kreş kendine arkadaşlar bul. Ve iş ara her türden olabilir yeterki o adamdan ve evden uzaklaşacak bir şeyler bul. Ama bana sorarsan bu adamla hayatı ilerletmeye çabalamaya değmez.. ALLAH kolaylık versin ama oğlunun böyle bir adamın annesini her gün ezmesini yıkmasını görmektense babasız büyümeyi tercih edeceğini düşünüyorum...

şu yakın zamanda böyle bir arkadaş daha vardı cnm nerdeyse seninki gibiydi yaşadıkları sabredicem falan diyordu kocası hiç oralı olmadı evli bi kadınla beraberdi ahlaksızın tekiydi yani bize anlatıyordu ne dediysek vazgeçmiyordu ama sonunda anladı gözüm açıldı deyip bıraktı sana şunu söyliyeyim sana acı çektireni sevmeeeee seni seveni sev karar senin

Maddi sıkıntın yoksa daha ne bekliyorsun canım ya...Yanındayken çocuğuna babalık yapmayan bir insan için hala neyin savaşını veriyorsun...Hayat kısa kimse için yaşamaya değmez..Aynı şeyleri yaşadım 10 gün önce evimi ayırdım Kafam okadar rahatkiii....en azından hakaret görmüyorsun..Değerlisin herkez için...Sen nekadar çırpınırsan yuvam düzelsin diye osenin tepene daha çok çıkacak.Lafları yenilir yutulur değil..Ezdirme kendini artık...

Valla cnm sebebmı bosanmak ıcın yasadıklarım demişsin ne demek ya sebeb otesı bırsey. Bak cnm boyle bır durumda cocugum ıcın ayrılmıy0rum dıyorsun ama oyle bır ortamda o cocuk ne kadar normal psıkolojıde olucak bunlarıda dusun. Allah yardımcın olsun.

çocuğun için ayrılmamayı değil, bu adam için çocuğun için ayrılmayı tercih etmelisin...

sen en başından ipleri onun eline vermişsin... bende kapalıyım evlendiğimde eşim istese açılırmıyım hayır... açık olsam kapanırmıydım onada hayır...eşin her istediğini yapıyor söylüyor senin tepkinde sadece bağırıp çaığırmakla lafta kalıyor... adamda icraat yok nede olsa diyip devam ediyor... ünv mezunuymuşsunda bir iş bulup çalışabilirsin daha fazla kahrını çekme...

ben olsam hemen ayrılırdım arkadaşım.karşıdan konuşması kolay gelir diede düşünebilirsin ama öyle değil.senin yerine kendimi koydum,boğuldum inan.o şahıs zaten ne size eş,nede çocuğunuza baba olmuş.daha neyi bekliyorsunuz ki.düzelmesini falan mı?bence okuduğum kadarıyla en ufak bir düzelme gayreti yok adamda.tam tersi dahada azıtmış.tutulcak tarafı kalmamış.şu durumda çocuğum için dayanmalıyım mantığıda geçersiz kalıyor,çünkü yanındayken bbabalık yapmıyor ki,varsın olmasın.hani sorunu sizinle olur sadece ama çocuğuna düşkün olur o zaman belki sinirlerinizin dayandığı kadar katlanmaya çalışırsınız.ama adam kopmuş artık.aldatıyor,yalan söylüyor,sizi ihmal ediyor....bir yığın olumsuzluk ötesi şey.köpek b..k yemekten vazgeçmez.yol yakınken,kendine yeni bir hayat kur.yoksa çocuğunun zaten babası yok sayılır annesindende mahrum etme yavrunu.psikolojisi bozulmuş,sinir hastası olmuş bir anne ne verebilirki evladına.sen yine kısmen şanslısın.en azından ünvr.mezunusun.çalışma hayatın olmuş.yeni düzenini kurabilmen için bir alt yapın var,bu anlamda şükret haline.kararlı ol.öyle bir erkek müsveddesi için harcama gençliğini.insanlar evlat acısına katlanıyor,böyle bir adamdan ayrılmanın sıkıntısına mı katlanamıyacaksın.zamanla keşke daha önce tekmeyi atsaydım diye pişman olacaksın.o yüzden düzelcek die umut etme.de ki düzeldi,bu kadar olanlardan sonra ,hiçbirşey olmamış gibi davranabilecekmisin?ve bundan sonraki düzeninde asla hiç kimseye taviz verme.işini bırakman en büyük hatan olmuş.onca fedakarlığın karşılığı koca bir hiç olmuş.evliliğin entrikalarla yalanlarla dolu bir roman gibi.sayfaları geriye dönüp okuma.öyle yaparsan aynı şeyleri okuyacaksın yani yaşayacaksın.ileriye bak,geriye hiç bakma.eskisi gibi bakımlı neşeli ol.işini ayarla düzenini kur.oda anlasın dünyanın onun etrafında dönmediğini,vazgeçilmez olmadığını.sen yapmazsan o yapacak zaten öle gözüküyor.birde terkedilme acısını yaşamadan sen terket gitsin.önündeki gelecekte yaşayacağın hiç birşey bu yaşadıklarından daha kötü olamaz bence.durumuna çok üzüldüm.çok klişe ama vazo kırılmış,binlerce parçaya ayrılmış.artık yapıştırsanızda eskisi gibi güzel olamaz.senin ruh ve beden sağlığını yıpratman çocuğuna karşı yapacağın en büyük kötülük olacaktır.çocuğunu düşünüyorsan bir an önce onun için mutlu huzurlu yepyeni bir hayat kur.kimsenin sizi üzmesine izin verme.çocuğun dahada büyüyüp aklı ermeye başladığı zaman çok üzülecektir.o zamanda ne çocukluğunu yaşayabilir,nede eğitim hayatı düzgün gider.sağlığın,huzurun,güvenin olmadığı yerde olumlu hiç bir şey olmaz.sorunlarınız çığ gibi büyür yıllar içinde.ona vereceğin en güzel ceza onu sizsiz bırakmaktır.kendisinede söyle.senin için gençliğimi hayatımı çürütemem kusura bakma.bu dünyaya senin kahrını çekmeye gelmedim de.artık ne halt edersen et,seni çekecek başka bir enayi bulursanda hiç kaçırma de,dön arkanı git.çok kızgınım çok uzun oldu kusura bakma ama dertler insanlar için.ama allah irade vermiş bu dertleri çözümlememiz için.önünde seçenekler var.ya kalır bir ömür bunu çekersin,yada kendine yeni bir hayat kurup bundan sonra kontrolü eline alıp seçici olursun.yaşadıklarından aldığın dersleri unutma.bundan sonra ona göre adım at cnm.asla kimseye taviz verme ben buyum beni böyle kabul edin de.sizi seven sizi olduğunuz gibi kabul eder değiştirmeye çalışmaz.kabul etmiyorsa değiştirmek istediği şekilde birini bulur.çok uzattım laf lafı açıyor .yinede şartlarını ,yaşam koşullarını kendin biliyorsun.ona göre rotanı çizeceğinden eminim.kendine inan güvenini kaybetme.kararlı ol,kararlarını uygula.geri adım atma.dünyaya bir kere geliyorsun unutma.en iyi şekilde değerlendir.cnm.

inanamıyorum bu yaptıklarınaa..

Onun için bu kadar taviz veriyorsun. Hem de maruz kaldığın durum inanılmaz bence..

Özel bir bankada çalışıyordum dedim. bende bankacıyım gitt kendine güzel bir iş bul, ver çocuğunu kreşe, çalışşş kendine gel..

sen çalışmadan yapamazsın, çalışır çocuğunada bakarsın..

yahu ta 2009un konusunu nerden bulupta hortlattınız
halbuki sayfada bi sürü güncel konu var
ben de tam cevap yazıcaktım son anda farkettim eski konu olduğunu
şu arşivdeki konulara cevap yazmayın artık

Son düzenleme:

Umarım okumaya devam eder eşin !!! kesinlikle ayrıl boşan canım ya bu adam çekilir mi ALLAH AŞKINA !!! boşanınca anlarsn hayatın güzelliğini bu adamın doğasında mayasında var aldatmak anlattıklarına göre ...naparsan yap değersiz hissedersin kendini !!!!!!!!!!!!!

konu sahibii 5 sene sonra halin nedir acaba kocan sigarayı bırakmadığı için kanser olmuş hakettiğini bulmuştur belki???

bu kadar taviz vermenizin kendinizi yok saymanızın sadece onun çevresinde dönmenizin nedeni ne ? aileniz mi destek olmuyor, siz bence kendinize olan saygıyı yitirmişsin ve her şeyi öyle güzel sunmuşsunuz ki eşinize dünyayı kendi etrafında dönüyor sanıyor bence... Ben sizin yerinizde olsaydım çoktan o adamı boşamış, yeni hayatımı oturmuş olurdum, sonuçta dünyaya bir kez geliyoruz, kocanızın sizi sevdiği de yok hala bu adamdan bir de ikinci çocuk düşünüyorsunuz ya bence siz en kısa zamanda psikolojik yardım alın, hem sizin hem bebeğiniz için daha iyi olacak

ya şu evleneceğiniz insanlari Allah rizasi için değiştirmeye çalişmnayin..o sizi değiştirmek istiyorsa sizde değişmeyin..insan 7 sinde ne ise 70 inde de odur diye boşuna dememişler...evlendikten sonra kim değişmiş...?ölümden dönerde belki o zaman değişir...bir de bu adam sizi sevmiyor.sizi sevmeyen kişiye kendinizi zorla sevdirmeye çalişmayin..yapamazsiniz...kendinize yeni bir hayat kurun

Son düzenleme:

2009 konusu arkadaşlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…